Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (360. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marmarali

quote:

Orijinalden alıntı: ersindurum

quote:

Orijinalden alıntı: Marmarali

Ersin hocam yağ hakkında ne diyorsun 3-4 kisi birleşirsek Eneos marka 0w20 4lt yağı 100 tlden verebilirlermis..
    Normalde diger uygun yağlarin ücreti ne kadar senin bahsettigin yağ bumudur..

Lpgli aracada bu yağ kullanılıyor. Kaç litre yağ alıyor bizim accordlar..

Birde 10.000 bakımında neler değişiyor ve inatları ne kadar yetili serviste ?

ENEOS YAĞI HİÇ KULLANMADIM ama fark edeceğini sanmıyorum benim dediğim yağ honda da vardı orjinal olarak 4 lt resi de 144 tl idi
    accordlar 4.5 lt yağ alıyor

sizin aracınız kaç model km si kaç ona göre seyleyecem

2.4 260.000 de bakima goturecem

VALLA KM ÇOK neyin ne zaman değiştiği önemli bişey diyemem

• @ersindurum peki bu km bir araçta nelerin yeni değişmiş yada degismesi gerekir tek tek baktirayim o parçalara birde tamını fiyatlarını biliyorsan yazabilirmisin..

Bora gözümü korkuttu da 1000-2000 tl bakımınız tutar dedi araca daha bakmadılar tabi :)
  • Marmarali, herşeyi sil baştan yapamazsın, gücün yetmez. Bırak gideceği kadar gitsin. Zamanla, değişecek parçalar kendini gösterir zaten. İyi bir usta bulduysan hiç korkma. Yok bulamadıysan Allah yardımcın olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba sevgili Accord sevenler.

Biraz fırtına, biraz arıza derken 19 günde Hindistan'a geldik.
    Kıyılarda telefonum çekerken sevgili spactaküler dostumla mesajlaşmıştık. Bir ara da tanerm hocamı aramıştım "ne var ne yok" gibilerinden, fakat telefonu kapalıydı.

İyi olduğum haberlerini iletmiş sağolsun.

Aramıza yeni katılan arkadaşlara ve Taner hocamın Prins'ine hayırlı olsun diyorum.
    Prins gerçekten güzel seçim. Ben de "Teleflex yerine Prins takmış olsaydım keşke" diye düşünmüyor değilim bazen.
    Şu ana kadar bir kere sıkıntı yaşadım ve sağolsun distribütör anında çözdü sorunumu ama yine de Prins daha iyi bir kit. Dünyada Teleflex'i tanıyan yok.

Prins hem bizim araçların buji üreticisi olan NGK ile, hem de araçlarımızdaki orijinal benzin enjektörlerinin üreticisi olan Keihin ile ortaklık çalışmalar yaparak gelişim aşamasında.
    Accord'ların hakkı Prins'tir diyorum.

Lafı çok uzattım sanki.

AnyCarLink (6 CD'li müzik sistemlerinde USB ile MP3 dinlemeye yarayan alet) ile alakalı rotamızı Çin'e çevirdiğimizde sizlere haber vereceğim arkadaşlar. Tekrar belirteyim. 75 USD olan ürünü ben 85 USD'ye arkadaşlara teslim etmiştim. O 10 doları da para kazanmak için değil, limanlarda kapıdakilere işlem kolaylaştırma bedeli (rşvt), Çin içerisindeki kargo ücreti vs gibi bedeller için talep ediyorum.

Şu anki fiyat nedir, bilemiyorum.
    Kabaca kimler ister, ortaya çıkarsa fena olmaz.

Herkese bolca selamlar.

Sikka
    (Bir Hindistan şehri. Espri yapanı vururum )

• @sicakyuz

fatih hocam nihayet sesini duyduk. Yurtta kar kış fırtına boran oralar daha iyidir
    umarım.Kendine çok iyi bak. Özletme kendini?

Oralarda internet kaç sikka?
  • @sicakyüz: teşekkür ederim kardeşim.... lpg taraftarı olmadığımı biliyorsun, ama bu vergi sistemine isyan olarak lpg uzmanı olup çıktık sonunda.
    bu arada senin 2,4 accord konusunu buraya şutlamışlar haberin ola...
  • İlk espriyi yapan knggizmo kardeşimi tebrik ederek vuruyorum:
    DIKŞINNNNN.

Havalar şu an güzel. Deniz suyu 28 derece.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

İlk espriyi yapan knggizmo kardeşimi tebrik ederek vuruyorum:
    DIKŞINNNNN.

Havalar şu an güzel. Deniz suyu 28 derece.

Selamlar

bakiyorum bakiyorum son mesaj atan sicakyuz yaziyor.

mallastim bir anda :)

keske imkaniniz olsa Tac Mahal'i dolassaniz. Ben dolasmis gibi olurum valla :)

Ben senin Allah'ina kurban haci abi :)

Cok ozledim valla :)
  • @tanerm

Hocam tüketim değerlerini bekliyoruz merakla.
    Gaz subayı seni...

@evo

Eksik olma abicim.
    Ben de çok özledim hepinizi.

Bu arada bizim kasa Honda'ların servis kitapçığı (service manual) sözü aldım Çin'deki bi dallamadan.
    Eğer doğru parçayı getirirse, motor yatak boşluklarından tut cam fitil montajına kadar her bilgiyi içeren kitapçık gelecektir.

Ben de foruma dağıtırım :D

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Febr -- 28 Ocak 2012; 12:56:57 >
  • Hem de ne gaz subayı; kendi ayarını kendisi verecekmiş !
  • quote:

@tanerm
    Hocam tüketim değerlerini bekliyoruz merakla.
    Gaz subayı seni...
    Selamlar

benden duymuş olma ama 2007 typeS 2,4 beyin programını bizim accordlara uygulama imkanı buldum... kontratın bitince gel beraber 203 hp lik accordlarla piyasayı duman edelim...
  • @tanerm

Hocam süpersin. Eğer şanzıman kaldırırsa anında yükleriz.
    Sonuçta Type-S'ler 6 ileri düz.

Paylaşıma devam kardeşim...

• quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

Marmarali, herşeyi sil baştan yapamazsın, gücün yetmez. Bırak gideceği kadar gitsin. Zamanla, değişecek parçalar kendini gösterir zaten. İyi bir usta bulduysan hiç korkma. Yok bulamadıysan Allah yardımcın olsun...

Bende oyle dusunuorumda yetkili servis gözümü korkuttu yoksa cok buyuk bir sorun yok aslinda. cok yakması dısında tabi ki :(

@sicakyuz hocam Allah kolaylık versin inşallah.. Bu arada su navigasyon cihazlarını bir araştırsana ne kadar fiyatı eğer inceleme fırsatı bulursan kalitesi nasil ürünlerin.. Ebayda falan 350-400 USD civarında gormuştum bı aralar.

Forumda navigasyon cihazı takmış arkadas varmı paneli söküp oem olarak
  • quote:

@tanerm

Hocam süpersin. Eğer şanzıman kaldırırsa anında yükleriz.
    Sonuçta Type-S'ler 6 ileri düz.

Paylaşıma devam kardeşim...

değirmendere de oturan honda hastası emekli bir meslektaşın 2,4 accordunda 2 aydır deniyor. neticeye göre durumu netleştiririz inş...
  • 2004 2,4 aracıma 8 ay önce prins marka kit taktırmıştım.
    Çokta memnundum.Şehir içi 30-31 kuruş yakarken, son ölçümde 37 kuruş yaktığını gördüm.tüketim birden artmış görünüyor.
    Sorum şu ;
    -Bu artışın nedeni ne olabilir?Montajı yapan yere gidip tekrar ayar yaptırmam gerekirmi?
    -Lpg kullanımına geçince sübap ayarı gerekirmi?
  • Lpg kullanımında bilhassa gereklidir. Her 20 bin km.de bir subap ayarı yapılmalıdır.

• Fatih Hocam hosgeldin sefalar getirdin .

Accord konusu dısında da
    Gezdiğin gördüğün yerlerdeki ilginç olaylardan bahsetsen senin izlenimlerini alsak çok Guzel olur aslında..
    Yolun açık Olsun..
  • marmarali, yetkili servise takılma sen. Accord'unun keyfini sür. Bazen arabanı dinle, tepkilerine bak ve izlenimlerini ustana bildir. Hepsi bu kadar...
  • Cüneytcim, gezip gördüğü denizleri,fırtınaları anlatsın şimdilik. Pek karaya çıkamamışlar da...

• Arkadaslar

LPG yi bir ay icerisinde Ruhsata islettirmezsek sonuclari nedir?
    Cezasi varsa ne kadar?
  • 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.