Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.211
Cevap
142
Favori
1.334.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slmlar 2004. 2.4 accord önerirmisiniz ?yüksek motor hacmi beni cezbediyor vergi önemli değil.kronik sorunları falan var mı bu yıl araçların ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ysselim
    Du bakalım, bıraktık arabayı.
    100km'de 16-17 litre yakma sorununu çözerse, takdir edeceğim alasından.

Muhabbeti iyi güzel. Sağlam adama da benziyor, kaliteli ustaya da.
    Hele bi ustalığını da görelim de...

Araba kalkarken vuruntu yapıyor, yokuşta geri kaçırıyor ve çok fazla benzin yakıyordu.

İlk Altan Honda'ya götürdüğümde, "Motor Kulağından abi, çatlamış. Değiştirdik, geçti" dedilerdi. Alakası yoktu tabi... Vites küçültmediği için 2. viteste kalkmaya çalışıyor, yokuşta da o yüzden geri kaçırıyordu.

Ayrıca virajlarda savuruyordu vs.

Kadir Ustaya bıraktık. Dün gittik aldık.
    Aldığımdan beri de dua ediyorum kendisine.
    Allah Razı Olsun, çiçek gibi olmuş.

Yolda yağ gibi kayıyor. Ne yokuşta geri kaçırıyor, ne vuruntu kalmış, ne vites sorunu.
    Benzin de ilk 40km'de ibre yerinden bile oynamadı...

• Hocam, çok sevindim sorunların hallolduğuna...
    Güle güle binesin:)

quote:

quote:

Du bakalım, bıraktık arabayı.
    100km'de 16-17 litre yakma sorununu çözerse, takdir edeceğim alasından.

Muhabbeti iyi güzel. Sağlam adama da benziyor, kaliteli ustaya da.
    Hele bi ustalığını da görelim de...

Araba kalkarken vuruntu yapıyor, yokuşta geri kaçırıyor ve çok fazla benzin yakıyordu.

İlk Altan Honda'ya götürdüğümde, "Motor Kulağından abi, çatlamış. Değiştirdik, geçti" dedilerdi. Alakası yoktu tabi... Vites küçültmediği için 2. viteste kalkmaya çalışıyor, yokuşta da o yüzden geri kaçırıyordu.

Ayrıca virajlarda savuruyordu vs.

Kadir Ustaya bıraktık. Dün gittik aldık.
    Aldığımdan beri de dua ediyorum kendisine.
    Allah Razı Olsun, çiçek gibi olmuş.

Yolda yağ gibi kayıyor. Ne yokuşta geri kaçırıyor, ne vuruntu kalmış, ne vites sorunu.
    Benzin de ilk 40km'de ibre yerinden bile oynamadı...

• Accord zaten dayanıklı bir modeldir; 2.4 de bugüne kadarki en sorunsuz versiyonlardan biridir.

quote:

Orjinalden alıntı: stonegiant

slmlar 2004. 2.4 accord önerirmisiniz ?yüksek motor hacmi beni cezbediyor vergi önemli değil.kronik sorunları falan var mı bu yıl araçların ?
  • ysselim, sorunlarının çözüldüğüne ben de sevindim. Kadir usta hakikaten işini layığıyla yapan kaliteli bir insan. ben de Mücahit bey vasıtasıyla tanışmıştım. maddi açıdan biraz rahatladığım an ilk işim tekrar Kadir ustaya gidip triger setini değiştirmek olacak.

bu arada, mücahit sen arabayı satılığa çıkarmıştın herhalde. ilan sitelerinde görmüştüm. nedir durum. satıldı mı? araban çok temiz görünüyordu (maşallah) ben bile almayı düşündüm yani ;)
  • Bir ara 2.4 ya da 2.2 dizel alma niyetiyle satılığa çıkarmıştım, fakat baktığım çoğu araç benimkinden daha temiz değildi.
    Şasi no'dan araştırınca amel defterinde neler çıkıyor neler?
    85 bin km'de gözüken 2005 model dizel accord, geçen yıl ağustos'ta 142 bin bakımına girmiş, 7 kere ısıtma bujisi arızasıyla servise çekilmiş. Satıcı "hiç değişen yok" diye yemin ediyor, 3 parça değişmiş vs.
    Kısacası soğudum. Kadir usta da "daha 10 yıl binersin buna" deyip gaz verince ilanı kaldırdım.
    Aman hocam, araç alıp satarken çok dikkatli olun; hele benim gibi bu işlerden anlamıyor ve "insanlara güven duyma odaklı" iş yapıyorsanız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müco77 -- 17 Kasım 2008; 11:33:08 >
  • merhaba bu kadir abi herhalde.....çok iyi bir usta eger yeri istanbuldaysa....adresini bana verebilirmisiniz...arabamın bakımını ona yaptırayım...
  • Maalesef Kadir Usta Ankara'da, Şaşmaz Sanayi sitesi 36. sokakta.
    Fakat eski bir İstanbullu olarak Bostancı Sanayi sitesinde İkiler Honda (Hüseyin Usta)'yı tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: ercanulucay

merhaba bu kadir abi herhalde.....çok iyi bir usta eger yeri istanbuldaysa....adresini bana verebilirmisiniz...arabamın bakımını ona yaptırayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müco77 -- 17 Kasım 2008; 16:19:08 >
  • Merhaba Beyler,

Formunuza yani katıldım ve çok seviyeli bir forum olduğunu gördüm . Bir konuda banada yardımcı olursanız sevinirim.
    Babam emekli öğretmen 1997 model corallası var ve 11 yıldır kendi kullanıyor. Şimdi arabayı değiştirmeye niyetlendik . Aklımızda 2 seçenek var 0 civic veya 2 el accord 36 bin civarında bir bütçemiz var. Ben bir iki alternatif belirledim onlarıda değerlendirerek tavsiyede bulunursanız sevinirim.
    Ayrıca 2 el km orjinal olup omadığından nasıl emin olabilirim bu çok önemli.

http://www.sahibinden.com/2005_model_honda_accord_2_0WQQaXQQ11039047WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/emsalsiz_accord_WQQaXQQ5547509WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/honda_accord_emsalsiz_bir_arac_WQQaXQQ10696405WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/2005_model_62000_km_deWQQaXQQ11101455WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/32000_km_full_acilen_sahibinden_satlikWQQaXQQ8170719WQQpXQQdisplayitem

• En sondaki araç hariç hepsi iyi görünüyor..İyi seçim olur Accord
  • merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. ben de bir tane
    honda accord ex 1988 model aldım. ancak arabanın boya sorunu var.
    çürük falan yok ancak boya su almış ve sadece boya kabarıp kalıp kalıp dökülüyor.
    bu aynı yaşlı bir agacın kabugunun elimizle soymamız gibi. ancak arabanın sacında en ufak bir çürük bile yok.
    araba 8 yıllık garaj arabası. arabanın tavanında, ön kaportasında, arkada yanda falan boya dökülmesi var.
    ben sadece bu yerleri boyatırsam randıman alabilir miyim? yoksa komple boya mı yaptırmam gerek?
    iki şekilde de tahmini fiyat nedir? komple boya yaptıran var mı içinizde? ben ankara dayım. ankarada bu işin tahmini maliyeti nedir?
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
  • Yeni Accor'da EuroNCAP'den en yüksek not

26.11.2008 - 15:36

Yeni Honda Accord, yetişkin güvenliğinde 5 yıldız, çocuk güvenliğinde 4 yıldız ve yaya güvenliğinde aldığı 3 yıldız ile genel güvenlikte en yüksek performansı elde etti

İSTANBUL - Honda Accord'un, EuroNCAP Çarpışma Testinde, sınıfının en yüksek derecesini elde ettiği bildirildi.

Honda'dan yapılan açıklama göre, yeni Accord modeli, bugün yayınlanan EuroNCAP Çarpışma Testi sonuçlarına göre yaya güvenliğinde sınıfının ilk 3 yıldızını almayı başardı. Ayrıca yeni Accord, yetişkin güvenliğinde 5 yıldız, çocuk güvenliğinde 4 yıldız ve yaya güvenliğinde aldığı 3 yıldız ile genel güvenlikte en yüksek performansı elde etti.

Honda Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Ken Keir, konuyla ilgili şunları kaydetti:

"EuroNCAP sonuçlarının yeni Accord'un, sınıfında yetişkin, çocuk ve yaya güvenliğinin lideri olduğunu tescillemesi Honda için gurur verici.

Bu sonuçlara Accord'un ileri teknoloji ürünü aktif güvenlik özellikleri de eklenecek olursa, müşterilerimiz, herkes için güvenlik hedefimiz bağlamında, en etkin güvenlik teknolojilerini tecrübe edebilme olanağına sahipler."

EuroNCAP'in ilk defa kapsamına aldığı ön koltuklar için kırbaç etkisi derecelendirmesinde de Accord'un, 4 üzerinden 2,26 derece elde ettiği bildirildi.

http://www.dunyagazetesi.com.tr/haber.asp?id=29089&cDate=

• quote:

Orjinalden alıntı: icebergin

Yeni Accor'da EuroNCAP'den en yüksek not

26.11.2008 - 15:36

Yeni Honda Accord, yetişkin güvenliğinde 5 yıldız, çocuk güvenliğinde 4 yıldız ve yaya güvenliğinde aldığı 3 yıldız ile genel güvenlikte en yüksek performansı elde etti

İSTANBUL - Honda Accord'un, EuroNCAP Çarpışma Testinde, sınıfının en yüksek derecesini elde ettiği bildirildi.

Honda'dan yapılan açıklama göre, yeni Accord modeli, bugün yayınlanan EuroNCAP Çarpışma Testi sonuçlarına göre yaya güvenliğinde sınıfının ilk 3 yıldızını almayı başardı. Ayrıca yeni Accord, yetişkin güvenliğinde 5 yıldız, çocuk güvenliğinde 4 yıldız ve yaya güvenliğinde aldığı 3 yıldız ile genel güvenlikte en yüksek performansı elde etti.

Honda Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Ken Keir, konuyla ilgili şunları kaydetti:

"EuroNCAP sonuçlarının yeni Accord'un, sınıfında yetişkin, çocuk ve yaya güvenliğinin lideri olduğunu tescillemesi Honda için gurur verici.

Bu sonuçlara Accord'un ileri teknoloji ürünü aktif güvenlik özellikleri de eklenecek olursa, müşterilerimiz, herkes için güvenlik hedefimiz bağlamında, en etkin güvenlik teknolojilerini tecrübe edebilme olanağına sahipler."

EuroNCAP'in ilk defa kapsamına aldığı ön koltuklar için kırbaç etkisi derecelendirmesinde de Accord'un, 4 üzerinden 2,26 derece elde ettiği bildirildi.

http://www.dunyagazetesi.com.tr/haber.asp?id=29089&cDate=

üstad otomobil genelde tartışabilirsiniz bu konuyu
    link

http://forum.donanimhaber.com/m_28049944/tm.htm

• 2004 2.4 boyasz accord ne eder orjinal tamamen
  • arkadaşlar merhaba honda accord 2.0 i 1990 model arabamız var şöför mahali yan camı patladı nerden bulabılırız.. acill
  • merhaba arkadaşlar.2006 model 2.0 bir accord alıcam.ilanların bir kısmında otomatik vites bir kısmında ise triptonik vites olarak yazıyor..iki tipte accord mevcutmu 2006 modellerde pnu öğrenmek istiyorum?bildiğim kadarıyla 2006 modellerde sadece triptonik ve manuel seçeneği var ama...yardımcı olursanız sevinirim
  • Selam arkadaşlar, bir konuda fikriizi almak istiyorum ..

Bu gün şirketteki müdürümün yeni accorduyla yaklaşık 15-20km mesafe gittik ... ancak bi r kaç noktada aklımdan ? oluştu...

bunlardan ilki aracın ses yalıtımı ... araç belki rodajda .. belki lastikleri daha tam verimli çalışmasına baslayamamış olabilir.. (lastikler içinde bi kaç bin km gerekebiliyor) ama araçta belirgin, o sınıfa yakışmayacak bir yol sesi vardı... buna gercekten şaşırdım ... öyleki neredeyse benim 2004 civicim ile yakın degerlerde idi.. indigimizde lastiklerine baktım ... yanlış görmediysem yokohomanın db serisi.. yani gercekten sessiz lastikler diye bilinir...

ikincisi araç, yine benim civic e göre oldukça sert geldi.. ufacık asfalt tümsekciklerinde bile yolcu sarsıntı direk hissediyor... buda belki lastiklerin fazla şişik olmasıyla alakalı olabilir.. ama daha 1 haftalık araç, fabrika çıkışı heralde böyle birşey olmaz diye düşünüyorum ...

ne dersiniz ?

• Yeni Accordların süspansiyonlarının uzun yolda rahatsızlık verici derecede sert olduğunu ben de duymuştum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: miraclecem

merhaba arkadaşlar.2006 model 2.0 bir accord alıcam.ilanların bir kısmında otomatik vites bir kısmında ise triptonik vites olarak yazıyor..iki tipte accord mevcutmu 2006 modellerde pnu öğrenmek istiyorum?bildiğim kadarıyla 2006 modellerde sadece triptonik ve manuel seçeneği var ama...yardımcı olursanız sevinirim

Manuel vites sadece 2.2 cdt-i versiyonlarda geldi diye biliyorum.

Otomatik olan şanzımanların hepsi tiptronik, hem manuel olarak hem otomatik olarak kullanabildiğiniz aynı şanzıman.
  • Daha 1 haftalıksa, lastiklerin havaları yüksek bırakılmış teslimatta ayarlanmamış olabilirmi?
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.