Şimdi Ara

AVRUPA'NIN YAYA GÜVENLİĞİNDE EN İYİ OTOMOBİLİ: ACCORD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanırım honda güvenlikte yeni açılımlar yapmaya başladı..

haberin linki
    http://www.stargazete.com/guncel/avrupanin-kazaya-en-dayanikli-otomobili-accord-150907.htm

BU DA NCAP LİNKİ:http://www.euroncap.com/tests/honda_accord_2008/334.aspx

Honda Accord'un, EuroNCAP Çarpışma Testinde, sınıfının en yüksek derecesini elde ettiği bildirildi.

Honda'dan yapılan açıklama göre, yeni Accord modeli, bugün yayınlanan EuroNCAP Çarpışma Testi sonuçlarına göre yaya güvenliğinde sınıfının ilk 3 yıldızını almayı başardı. Ayrıca yeni Accord, yetişkin güvenliğinde 5 yıldız, çocuk güvenliğinde 4 yıldız ve yaya güvenliğinde aldığı 3 yıldız ile genel güvenlikte en yüksek performansı elde etti.

Honda Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Ken Keir, konuyla ilgili şunları kaydetti:

"EuroNCAP sonuçlarının yeni Accord'un, sınıfında yetişkin, çocuk ve yaya güvenliğinin lideri olduğunu tescillemesi Honda için gurur verici.

Bu sonuçlara Accord'un ileri teknoloji ürünü aktif güvenlik özellikleri de eklenecek olursa, müşterilerimiz, herkes için güvenlik hedefimiz bağlamında, en etkin güvenlik teknolojilerini tecrübe edebilme olanağına sahipler."

EuroNCAP'in ilk defa kapsamına aldığı ön koltuklar için kırbaç etkisi derecelendirmesinde de Accord'un, 4 üzerinden 2,26 derece elde ettiği bildirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slytech -- 27 Kasım 2008; 14:50:41 >

• Accord'a yakışır. En beğendiğim D segmenti araçlardan biri
  • quote:

Orjinalden alıntı: prescott_pcl

Accord'a yakışır. En beğendiğim D segmenti araçlardan biri

evet benimde en çok hoşuma giden araçlardan bir tanesi..
    bakalım accord.un ne kusurlarını dökecekler
  • ben dökeyim o zaman,

dizel otomtaiği olmayan bir d segmenti,
    türkiyemde şansı yok

yanlış olmasın benimde en sevdiğim d segmenti arabadır kendisi
  • benim üzerinde durmak istediğim aslında Honda nın artık Euro NCAP te de kendini göstermesi. Amerikadaki NCAP testlerinde genelde hep iyi notlar alıyordu daha önceden..
  • 1.6 150- 160 hp atmosferik motor koyasalar yarın gider alırım accordu..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yıldırans

1.6 150- 160 hp atmosferik motor koyasalar yarın gider alırım accordu..

sakın yanlış anlama dostum ama öyle düşünen insanlar accord almasın diye üretmiyorlar, hani bir kasanın bir motor hacmi hakkı vardır ya, o hesap
  • Konunun başlığı doğru değil, accord'un en yüksek puanı almasının nedeni araç dışındaki yaya güvenliğinde yüksek puan alması, yoksa araç içindeki yetişkin puanında daha yüksek puan alan araçlar var. Ancak skorları gerçekten çok iyi, hondanın bir modeli en sonunda 5 yıldız aldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi playmaker -- 26 Kasım 2008; 15:57:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: playmaker

Konunun başlığı doğru değil, accord'un en yüksek puanı almasının nedeni araç dışındaki yaya güvenliğinde yüksek puan alması, yoksa araç içindeki yetişkin puanında daha yüksek puan alan araçlar var. Ancak skorları gerçekten çok iyi, hondanın bir modeli en sonunda 5 yıldız aldı.

hocam diğer araçların puanlarını tam bilmiyorum, haberde böyle verildiği için bu şekilde başlık attım. sanırım toplam puanda en iyi skor olabilir. araştırmak lazım. bi arkadaş belirtirse şu araç daha iyi diye değiştirelim başlığı...
  • Değitirmene gerek yok çünkü baktım yetişkin gübenliğinde 1 puan daha iyi alan var, ama çocuk güvenliği puanı eklenince accord daha iyi, yani araç içindeki bebeleri dahil edersek accord daha iyi oluyor Gerçekten örnek olacak derecede iyi skorları.

Bu arabaya gerçekten yazık oluyor ülkemizde, niye bu kadar donanımla getirirler ki arabayı, bizdeki ayılar ne anlar donanımdan fiyata bakar...
    Az donanımla 55-60 arası olsaydı keşke... Büyük hacimli dizel, yanısıra manuel zaten oralara hiç girmiyorum zaten... İkinci elde de heba oluyor bu araba çok yazık.
  • honda yine kendisinden isteneneni en iyi şekilde yapmış yakışır
  • ülkemizde hakkettiği değeri bir türlü bulamamış bir araç accord bence biz bile accord hayranı olduğumuz halde gidip passat tdi aldık
  • Tebrikler hondaya, civictede bi iyileştirme yaparlar artık.
  • sanki artık tüm araçlarında ncap i dikkate alacak gibi duruyor..
  • yeni accordu gördüm 1 kez daha pek satmadı sanırım siyahtı.valla bmw 5.20d den güzel geldi gözüme.bmw her yerde artık.çok güzel yapmışlar ama 70bin fiyatı fazla tabi tek seçenek bir de.
  • Honda'yı biz 4 yıldızla kabullendik öyle sevdik...İstemeyiz 5 yıldızlı honda biz 4 isteriz
  • Aynı başarıyı civictende bekleriz.
  • aldığı sonuçlar yolcular açısından o kadar da iyi değil aslında, yaya güvenliğinden çok yüksek puan aldığı için ünvanı kazanmış.

dış tasarım açısından güzel fakat içindeki malzeme olarak vasat bir otomobil bana göre, avrupa pazarı hala honda'nın hedefleri arasında değil ne yazık ki...

benzin fiyatları böyle devam eder ise iyi satar bence, çünkü dizel otomatiklerden çok da fazla tüketmiyor, ayrıca kötü yakıt, turbo vs gibi potansiyel arıza tehlikesi de taşımıyor.

ve eş donanımlı dizel otomatik modellerden en az 10 bin ytl ucuz...
  • Haberler kelimeler oynayıp nasıl çarpıtılıyor basın üçkağıtçılığını birkez daha gördük.

Burada iyi olan birşey yok.

Bütün sınıf üyeleri 5 yıldız artık, Honda da ilk defa güvenli bir aarç üretmiş...

Helal olsun beaaaaahhhh Honda'nın ilk 5 yıldızı değil mi?

Avrupa olmasa insana değer veren olmayacak yemin ediyorum, iyi ki Japonların Çinlilerin eline kalmadık...

Allahtan EuroNcap diye birşey var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

aldığı sonuçlar yolcular açısından o kadar da iyi değil aslında, yaya güvenliğinden çok yüksek puan aldığı için ünvanı kazanmış.

quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

Haberler kelimeler oynayıp nasıl çarpıtılıyor basın üçkağıtçılığını birkez daha gördük.

Burada iyi olan birşey yok.

arkadaşlar bu meseleyi örneklerle açıklayabilir misiniz. o kadar da iyi olmayan sonuçlara ve çok iyi olan sonuçlara örnek verebilir misiniz? bi de burada iyi olan bişey yok meselesini açıklayabilir misiniz. iyi olan bişeylere örnek verebilir misiniz? puanlarala toplam puanlarla örnekler alabilir miyiz Euro NCAP ten?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.