Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (1047. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10451046104710481049
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: komanditer

Arkadaşlar merhaba
    Benim 2004 model Honda Accord aracım var
    Aracımın radyatörü patladığı için Kale marka yan sanai bir radyatör takıldı aracımda radyatör suyu sürekli eksiliyor radyatör kapağı orjinal Honda'nın kendi kapağı araçta herhangi bir su kaçağı yok motor contası Sağlam Fakat araba soğukken her gün bir çay bardağı su ilave ediyorum çalıştırdıktan Fakat araba soğukken her gün bir çay bardağı su ilave ediyorum araç soğukken
    acaba bu Kale marka radyatör bu araçlar için Uyumlu mu değil mi Onu öğrenmek istiyorum Yardımcı olur musunuz
    radyatörün arkasında bulunan takviye kutusuna koymuyor musun suyu orada zaten belli bir miktarlık yer var, limiti belli belli zaten ağzına kadar değil de sınır çizgisine kadar koysan yeter, senin bahsettiğin gibi 5-6 çay bardağı su alır orası eksiklik varsa da oradan tamamlar. Neden el ile sürekli ekleme yapıyorsun okadar mı çok gidiyor su ?

• arkadaşlar 2008 makyajlı kasa accordum var onu satıp 2011 beyaz accord almak istiyorum.varmıdır buralarda satan
  • Arkadaşlar 2011 model 150000 km de bir accord düşünüyorum. Ciddi kazası olmayan. Sizce aracın değeri nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esiretti

Bu mesaj silindi.
    Çok enteresan cevap olmuş, 50 üzeri derken ? ? 51 mi ? 60 mı 99 mu? 150 mi? ...
  • Honda Accord 2009 2016 araçlar için orjinal olarak uyumlu android multimedya sistemi var.
    Incelemek isterseniz linki paylaşıyorum.
    https://youtu.be/59KiMiX9RjY

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Incelemek için video;
    https://www.youtube.com/watch?v=59KiMiX9RjY&feature=youtu.be

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: apo424

Arkadaşlar 2011 model 150000 km de bir accord düşünüyorum. Ciddi kazası olmayan. Sizce aracın değeri nedir?
    85'e kadar yolu var kardeşim o modellerin, daha yukarılarda da var ama ederi iyi temizse 85'e kadar biraz daha az temiz ise de 75'e kadar bulunabilir sanırım. Bende araştırıyorum o modelleri genel fiyatlar bu şekilde gibi. Daha yukarı isteyenler tutturabildiğine gibi görünüyor.
  • selamlar
    2003-2008 arası 2.0 veya 2.4 fark etmez lpg li bir accord almak istiyorum konularin genelini okudum sorunlar kronikler gibi
    tavsiye edeceginiz bir yil model motor donanim seceneğiniz olursa tecrubeden yararlanmak isterim
    sahibinden deki ilanlari takip ediyorum iclerinden begendiklerim var.sizlerden de tavsiye alabilirsem bende accord ailesine girmek istiyorum

• reges R kullanıcısına yanıt
    o yıllarda 4 çeşit motor-donanım var ki bende de 2004 2,4 ex var. özet olarak olabildiğinde kısa motor ve donanımları yazmaya çalışayım,

motor ve donanım seçenekleri bu şekilde;

2.0 Sport otomatik
    2.0 ex otomatik
    2.2 Dizel Ex manuel
    2.4 ex otomatik

donanım olarak ex olanlar en full, sport olan ise boş versiyondur, 2.4 benzinli ve 2.2 dizel motor olanlar standart en fulleridir boşu yoktur, tek donanım çeşididir, ex lerde deri koltuk, koltuk ısıtma, sunroof, far yıkama, yağmur sensörü, elektrikli şoför koltuğu standarttır. 2005 yılına kadar olan versiyonlarda 2.4 ve 2.2 motorlularda vsa extradan vardır, 2005 yılında makyaj görmüş 2.0 ve 2.4 fark etmeksizin vsa hepsinde vardır. Makyajdan sonra ex lerde şoför ve yolcu koltuğu elektirikli, yağmur sensörüne ek olarak far sensörü, direksiyon tuşları ışıklandırma, araç anahtar kumandasından sunroof ve camları inidirip kaldırma gibi extralar gelmiş (araç kitapçığında bizimkilerde de anahtarla kapıdan yapılması var gibi ama ben beceremedim yada bize onu eksik gönderdiler full olsa bile) bir iki de ufak görsel değişiklik olmuştur (ön panjur, vites topuzu gibi). Dizel versiyonlar hem nadir hemde sadece manuel vites diğerleri ise sadece otomatiktir.

Atladığım yerler olabilir bilen arkadaşlar düzeltsinler lütfen.

• Selamun Aleyküm cümleten

Forum acayip yavaşlamış durumda umarım soruma cevap alabilirim :)

Aracım 245 binde 215 binde aldım evveliyatında şanzıman yağı değişti mi değişmedi mi hiç bir fikrim yok.Bu yüzden şanzıman yağını değiştireyim diyorum.Eneos marka bir yağ adı geçiyor forumlarda acaba bu yağı mı alıp koysam yoksa orjinal honda yağı mı ( Litre bazında 60 tl fiyat farkı var) bu konuyu danışmak istiyorum.Birde 3 lt değişiyormuş sanırım ben hepsini değiştireyim diyorum bu durumda bir problem olur mu?

Cevap verenden Allah razı olsun
  • Microp1987 M kullanıcısına yanıt
    3 lt değiştir eneos ile riske girme

• Eyvallah
    Peki 3 lt değiştirmek sağlıklı olurmu kalan yağı ne zaman değiştirmeli? Birde bunun filtresini de değiştireceğiz değilmi

• Evet filtresi de değişecek 50 bin sonra bir daha degistirebilirsin.

• Ben de 2004 model 2.4 bir Accord sahibi oldum arkadaşlar. Bu zamana kadar D segmenti farklı farklı araçlarım oldu; Alfa Romeo 159, Opel Insignia, Renault Laguna ve Opel Vectra GTS 2.2... Accord her zaman aklımın bir kenarında vardı, kısmet bugüneymiş. Kendi izlenimlerimi aktaracak olursam; 2.4 Accord şanzuman ve motor olarak kullandığım diğer araçların arasında açık ara en keyiflisi. Gaza dokunduğunuz anda alt devirlerden itibaren gelen canlılık hissi gerçekten çok hoş ama gel gelelim sürüşe... Frenler bu araba için gerçekten yetersiz, direksiyon hissiyati çok daha iyi olabilirdi, yanal yatma hissiyati bu arabayı keyifli bir sürüş modundan biraz uzak tutuyor ve yol tutuş hissiyatini sekteye uğratıyor. D segmenti 2004 model bir arabadan başka ne bekleyebilirsin ki diye söyleyebilirsiniz ama bu motor ile sürüş kısmına da Honda biraz daha eğilseymiş cidden ortaya çok çok keyifli bir makine çıkabilirmiş diye düşünüyorum ama genel olarak Accord' u çok sevdiğimi söyleyebilirim, kısmet olursa uzun bir süre de kullanmayı hedefliyorum

Herkese iyi günler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 16 Temmuz 2019; 10:51:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Ben de 2004 model 2.4 bir Accord sahibi oldum arkadaşlar. Bu zamana kadar D segmenti farklı farklı araçlarım oldu; Alfa Romeo 159, Opel Insignia, Renault Laguna ve Opel Vectra GTS 2.2... Accord her zaman aklımın bir kenarında vardı, kısmet bugüneymiş. Kendi izlenimlerimi aktaracak olursam; 2.4 Accord şanzuman ve motor olarak kullandığım diğer araçların arasında açık ara en keyiflisi. Gaza dokunduğunuz anda alt devirlerden itibaren gelen canlılık hissi gerçekten çok hoş ama gel gelelim sürüşe... Frenler bu araba için gerçekten yetersiz, direksiyon hissiyati çok daha iyi olabilirdi, yanal yatma hissiyati bu arabayı keyifli bir sürüş modundan biraz uzak tutuyor ve yol tutuş hissiyatini sekteye uğratıyor. D segmenti 2004 model bir arabadan başka ne bekleyebilirsin ki diye söyleyebilirsiniz ama bu motor ile sürüş kısmına da Honda biraz daha eğilseymiş cidden ortaya çok çok keyifli bir makine çıkabilirmiş diye düşünüyorum ama genel olarak Accord' u çok sevdiğimi söyleyebilirim, kısmet olursa uzun bir süre de kullanmayı hedefliyorum

Herkese iyi günler dilerim...
    allah kaza bela vermesin güle güle uzun seneler binersin inşallah

• wkend kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, çok sağ olun.
  • 
Sayfa: önceki 10451046104710481049
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.