Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (1049. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10471048104910501051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet biliyorum kardeşim ama gereksiz bir hamleydi, böyle kalite sınıfında eksik kaldı, ayrıca bir de legend var ki ona da yazık ettiler. Bence markaların kendilerine has özel modelleri getirmeleri gerekiyor, herşey satış değil bir de prestij var marka algısı var. Kullanan az olur belki ama memnuniyet üst düzey olur ki accordların satışı da fena değildi. şimdi accord tekrar gelecek mi avrupa bölgesine ? o videoları bende çok izledim ve izliyorum benim aracım accord bundan şüphem yok ki arabayı satsam da özledim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afhaktan -- 29 Temmuz 2019; 16:10:24 >
  • afhaktan A kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi prestij fedakarlığına gittiler... Aslında başlangıçtan beri bu şekilde davranan Hyundai ve Kia gibi markalar da var... Bir dönemde bulunduğum Arabistan ziyaretimde Hyundai Azera ve Kia Cadenza gibi muhteşem araçlara şahit oldum. O an bu markalar, benim aklıma bugüne kadar yerleşmiş olan kalite algılarını resmen alt üst etmişlerdi. Honda'da Avrupa pazarında yavaş yavaş böyle bir stratejiye giriyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 29 Temmuz 2019; 18:25:42 >
  • Arkadaşlar ithalatın , ihracatın çeşitli kuralları var, biz İthal arabaları engellersek onlarda bizden bir şeyler almayı durdururlar, bu iş öyle o kadar kolay değik, dengeler var, vergiler bile belli kurallara göre....
    Toyota Charmy hybriti getirerek ilginç bir hamle yaptı, 2500 cc motor , fiyatı 600 bin den başlıyor
    Honda da hiç olmazsa accordu getirsin artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Arkadaşlar ithalatın , ihracatın çeşitli kuralları var, biz İthal arabaları engellersek onlarda bizden bir şeyler almayı durdururlar, bu iş öyle o kadar kolay değik, dengeler var, vergiler bile belli kurallara göre....
    Toyota Charmy hybriti getirerek ilginç bir hamle yaptı, 2500 cc motor , fiyatı 600 bin den başlıyor
    Honda da hiç olmazsa accordu getirsin artık
    Yeni kasa accord 2.0t zf10 ileri gelse 500k dan aşşa olmaz. Kimse de o parayı vermez.

He araba nası dersen roket gibi 0-100 5.5sn
  • .:: HONDA Accord Kulübü ::. .:: HONDA Accord Kulübü ::. .:: HONDA Accord Kulübü ::. .:: HONDA Accord Kulübü ::.

Arkadaşlar bende Accord aldım. Araç 2008 model full olanı. Daha önce çok çeşit araç kullandım ama Accord gerçekten çok çok başarılıymış bunu öğrendim. Uzun süre son üç kasa Passat, BMW 520d, Chrysler 300M (bazıları ofis aracı idi) kullandım, Avensis, Mondeo, 508 vs çok aracım oldu/kiraladım/ofis aracım oldu. Accord hepsinin içinde zirveyi oynar kesinlikle. Benden tam puan aldı, 200 km hızda bile rayda giden tren gibi, Ankara İstanbul arası full 200 le götürebiliyor.

Yakıtı ise eski araçlarımdan Honda Civic 1.4 is otomatik / Linea 1.3 / Astra 1.3 (yazılımlı) ler ile aynı yakıyor.

Son sözüm, iyi ki almışım, bundan sonra accordtan başka araç binmem gibi geliyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• hugur88 H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kardeşim Allah kaza bela vermesin, bende çok araç deneyimleme fırsatı buldum ve accord dan zevklisine denk gelmedim. Tabi bu zevk meselesi herkesin araçlardan beklentisi farklı oluyor, kimi bunları sevmezken kimide diğerlerini beğenemiyor. Bende 2004 model 2.4 olan accord vardı, bir gün araç yıkama makinesine girmek için sıraya girdim önümde 2010-2012 modellerden sanırım passat vardı, sahibi indi geldi, abi dedi accord başka bişey, passat hastaları accordu beğenmez ama accordu sevende passat dan zevk almaz alamaz. İkisine de bindim ve hep şunu söyledim, accordu gerçekten sanki benim için yapmışlar. Aracın her şeyi bana hitap ediyor (bazı küçük istisnalar oluyor tabi kıl insanız), oturma pozisyonu kokpiti bana uygun, almanların kokpit tasarımlarını hiç sevemedim, bu kötü olduklarından da değil kaliteli araçlar zaten ama gel gör ki sevemiyoırum, nasib olursa artık son kasa accord alabilirsem ona bakarım, içine hastayım. Sürüşünden, gidişinden çok zevk aldım gerçekten, benim için araç sadece ayağımı yerden kessin mantığı ile binilecek alet değildir, tam tersi bindiğimde dışarıyı unutacağım her şeyi geride bırakacağım ve direksiyonunda iken de yüzümde tebessüm oluşturan alettir. Çünkü alıp da çok temiz, çok düşük km li olmasına rağmen dayanamayıp iki ay sonra sattığım aracım da oldu. Hangi marka model olursa olsun herkesin bir zevk meselesi var hepsine saygı duyarım ve bütün sürücü arkadaşlara kazasız belasız yolculuklar dilerim. Kuralları ihmal etmeyin arkadaşlar, kendinizi düşünmüyorsanız karşıdan gelenlerin de insan olduğunu bari unutmayın.

• afhaktan A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, gerçekten de bahsi edilecek düzeyde bir konforu ve kalitesi var. Sürüş karakterine resmen bayıldım. Passatta bu sürüş karakterinin yarısı bile yok. Üstelik arada ciddi bir fiyat farkı var. Bundan sonra alacağım bir sonraki araç yine Accord olur bu artık kesinleşti. Piyasası da son dönemde değer görmeye başladı, fiyatları hızla yukarı gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugur88

Arkadaşlar bende Accord aldım. Araç 2008 model full olanı. Daha önce çok çeşit araç kullandım ama Accord gerçekten çok çok başarılıymış bunu öğrendim. Uzun süre son üç kasa Passat, BMW 520d, Chrysler 300M (bazıları ofis aracı idi) kullandım, Avensis, Mondeo, 508 vs çok aracım oldu/kiraladım/ofis aracım oldu. Accord hepsinin içinde zirveyi oynar kesinlikle. Benden tam puan aldı, 200 km hızda bile rayda giden tren gibi, Ankara İstanbul arası full 200 le götürebiliyor.

Yakıtı ise eski araçlarımdan Honda Civic 1.4 is otomatik / Linea 1.3 / Astra 1.3 (yazılımlı) ler ile aynı yakıyor.

Son sözüm, iyi ki almışım, bundan sonra accordtan başka araç binmem gibi geliyor...
    HAyırlı olsun, kaç km de ve ne kadara aldınız acaba

• bi de sıfırı olsa tadından yenmez ha...
  • hugur88 H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Ben de 2004 model 2.4 ünü yakın zamanda aldım, cidden çok keyifli bir araba. afhaktan nickli arkadaş o kadar güzel özetlemiş ki, arabadan keyif almak çok başka bir şey. Gün içerisinde kendimi hayattan en izole hisettiğim yer arabam oluyor açıkcası ve Accord bu konuda son derece keyifli. Bu arada Accord'un orjinal ses sistemini ben çok beğendim, ilk zamanlarda aux dan bağlantı yapıp müzik dinliyordum ama dün bir track müzik cd si taktım ve arada dağlar kadar fark var! Track olarak doldurulmuş müzik zaten doğası gereği daha kaliteli ama ses seviyesinde de çok ciddi bir fark var. Hele ki bass ve tiz ayarlarını da kendi zevkinize göre ayarladığınızda ortam şahane oluyor Bu arabanın ses sisteminin keyfi track müzik ile çıkıyor, benden demesi :)

• leonheart07 kullanıcısına yanıt
    Evet müzik sistemi de çok güzel, son seste bile cızırtı, ses kaybı yaşatmıyor. Arabada kusur bulamıyorum resmen, afhaktan' ın dediği gibi herşeyi bana hitap ediyor, yakıtı ekonomik, vites geçişleri dsg kadar sarsıntısız, performansı özellikle üst hızlarda çok iyi, araç 160 tan sonra bile süper ivmeleniyor. Geçen ankara-istanbul yolunda megane 1.5 dci sataştı, 160 a kadar beraber yürüdük, 160 tan sonra resmen toza dumana karıştı yetişemedi bana.

Velhasıl, accord harikaymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugur88

Evet müzik sistemi de çok güzel, son seste bile cızırtı, ses kaybı yaşatmıyor. Arabada kusur bulamıyorum resmen, afhaktan' ın dediği gibi herşeyi bana hitap ediyor, yakıtı ekonomik, vites geçişleri dsg kadar sarsıntısız, performansı özellikle üst hızlarda çok iyi, araç 160 tan sonra bile süper ivmeleniyor. Geçen ankara-istanbul yolunda megane 1.5 dci sataştı, 160 a kadar beraber yürüdük, 160 tan sonra resmen toza dumana karıştı yetişemedi bana.

Velhasıl, accord harikaymış.
    Ula sana kaça aldın diye sorduk, ne işine gelene cevap veriyon
  • volvole V kullanıcısına yanıt
    Farklı bir alışveriş durumu söz konusu olduğu için bu sorunun bir cevabı yok değerli dostum. Relaks plis
  • Arkadaşlar, araç fiyatı konusunda görüyorum ki bir bilinmezlik ve kimisi farklı olabilir ama genelde pekde söylenmek istenmiyor gibi bir durum hissediyorum. Net olarak şunu söyleyeyim de bir fikir olsun; yaklaşık bir ay önce 2004 2.4 füme renkli (ruhsatta grafit yeşili geçiyor) accordumu sattım, 4 çamurluk boyalı çıktı, 227.000 km'de, tramer kaydı sadece tek kayıt 500 küsürlerde idi, bu aracı 50.500 TL'ye verdim ve koyduğum gün satıldı arkadaşlar. Ben 48.000'lere de daha önce razı gibiydim ama ilanlara bakarak fiyat belirledim, 52.750 den koydum, satmaya karar verdiğim içinde ilk gelene verdim ve 50.500'e aynı gün satıldı. Piyasaya bakınca kendimce ederine iyi verdiğimi düşünüyorum. Ev almayı düşündüğüm için satayım dedim, piyasası da biraz nazlı olabilir diye geniş zamanda ilana koydum, dara düşünde sıkışık zamanda araç satmak zordur, aynı gün gitmesini de beklemiyordum açıkcası, biraz hızlı oldu, henüz ev alamadım ve aracı da özledim :) ev almak daha zormuş, üst kasa accordlara ve CR-V 2 lere de göz atmaya başladım, artık ev - Accord - CR-V hangisi önce olursa ona gidecek gibiyim ama araç konusunda accord ağır basıyor biraz. Fiyat konusunda umarım bu açıklamalar yeterli olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afhaktan -- 9 Ağustos 2019; 11:2:3 >

• @afhaktan abi aracın bende madem özledin istediğin zaman gel bin araba senindir hiç sıkıntı yok :)
    .:: HONDA Accord Kulübü ::.
    .:: HONDA Accord Kulübü ::.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: otk0638

@afhaktan abi aracın bende madem özledin istediğin zaman gel bin araba senindir hiç sıkıntı yok :)

vay vay vay canım ya :)

Allah kaza bela vermesin kardeşim, Mevla en güzeli ile hayırlı yollarda kullanmayı nasib eylesin. Sevindim gördüğüme, nerden tanıdın kardeşim :)

• Herkese selamlar. Adım Tuna 25 yaşındayım. Afhaktan nickli isa abinin aracını aldım. Tesadüfen burda gördüm kendisini de :) aracın eksiklerini yavaş yavaş yaptırıyorum. Alır almaz subap ayarı, motul 5-30 ile yağ bakımı, arka balatalar, sol porya bilyası değişti. Buna ek olarak kronik direksiyon sertliği sorununu direksiyon kutusu revizyonu ile atlattık ama hala pompada veya hortumda sorun var. (Sertlik tamamen gitti) TPS sensörü kalibrasyonu boğaz kelebeği temizliği de yapıldı aracın çalışması artık daha stabil hale geldi. Bi en son şanzıman yağı ve dış filtresini değişim yaptıracağım honda boradan randevu alıcam ama iş güç zaman tanımıyor maalsef 😬 Bu arada değişimlere ufak ufak başladık. Simota CB SERİSİ Air İntake Kit hava filtresini taktık ses tabiki harika K24 motor bu konuda da bir kez daha kendini gösterdi. Üst kasa Accord jantlarını da aldık depoya koyduk. Lastik araştırıyorum accordun hem yol tutuşu hemde frenlemedeki kayıplarını tolere edecek bir lastik bulduk mu bu iş de tamam olacak İnşallah. (225/45/17 ebadında, Lastik konusundaki tavsiyelerinizi bekliyorum) Süspansiyon olarak accord sürat ve yumuşaklık açısından hiç uygun bi araç değil aşırı salınımı var bunu da önlere Başaran Amortisörden custom coilover arkalarada eibach yada vogland spor yay edinmeyi düşünüyorum. Bu sorunuda çözdükten sonra bişeyimiz kalmayacak. Burdan buluşma vs. Yapıyorsanızda seve seve katılım sağlarım. Herkese iyi günler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: afhaktan

vay vay vay canım ya :)

Allah kaza bela vermesin kardeşim, Mevla en güzeli ile hayırlı yollarda kullanmayı nasib eylesin. Sevindim gördüğüme, nerden tanıdın kardeşim :)

Alıntıları Göster
    Abi verdiğin bilgiler tamamen benim arabayı yansıtıyordu sonra profilinden ismine baktım öyle anladım valla 😊 inşallah daha iyileri senin olur. Bir kaç soracağım şey var abi ÖM atıyorum şimdi burayı meşgul etmeyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: otk0638

Abi verdiğin bilgiler tamamen benim arabayı yansıtıyordu sonra profilinden ismine baktım öyle anladım valla 😊 inşallah daha iyileri senin olur. Bir kaç soracağım şey var abi ÖM atıyorum şimdi burayı meşgul etmeyelim

Alıntıları Göster
    Tamam kardeşim görüşelim oradan, ben orjinal taraftarı olduğum için pek dokunmadıdm gerekli olan bakım vs leri yaptım, sen baya değiştirmişsin aracı, şanzıman yağını yeni değiştirmiştim zaten boşuna masraf etme kardeşim serviste orjinal yağ ile değişti üstelik. Detaylı olarak anlatırım. Bana iyi geliyordu hayrandım zaten demekki bu kadar şeyden sonra binsek heralde efsane hissedeğiz :)

• otk0638 kullanıcısına yanıt
    Benim aldığım Accord'da füme. Bir füme daha varmış :)) Siyah,lacivert, füme hepsi ayrı ayrı güzel gözüküyor bu arabada.

Hocam öncelikle araban hayırlı uğurlu olsun. Arabanda yapacağın işlemleri okudum; jant büyütme coil-over ve yay uygulama planların var. Arabayı yolda daha iyi hissetmek adına güzel uygulamalar. Ben de önceki arabam 2013 Ingisnia'ma bu uygulamalara benzer şeyler yapmıştım. 20 inç bi-turbo jantlarla beraber Inginisa 1.6 Turbo için özel olarak üretilmiş Eibach'ın Sportline 30 mm alçaltılmış yaylarını yurtdışından getirtmiştim . Yurt dışından getirtme sebebim ise Türkiye'de olmaması. Coilover konusuna hakim değilim ancak belki bilgin vardır yay konusunda eğer bulabiliyorsan Eibach'ın Honda Accord 2003-2007 arası 2.4 motor için ürettiği yayları bulmanda fayda var. Yoksa nacizane düşüncem bu işlemin ileri zamanlarda çok sağlıklı sonuçlar doğurmayacağı yönünde olacaktır. O yaylar arabanın içindeki her bir parçasının(motor ve hatta açılır cam tavanına kadar) ağırlığına bakılarak üretiliyor. Bizim ülkemizde bütün Accord'lara tek tip yayı basıp geçiyor olabililirler. Accord yayı diye taktırılan spor yaylar aslında Accord'un 2.2 , 2.0 ya da hiç bilmediğimiz başka bir versiyonuna ait olabilir.

Düzgün işlemler silsilesinden sonra araban ok gibi olacaktır

• 
Sayfa: önceki 10471048104910501051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.