Şimdi Ara

hometech alfa 100a driver yardım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
6.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kuzenime ait hometech alfa 100a notebook var. Format atmak zorunda kaldım. Şuan ne internete bağlanabiliyoruz nede ses alabiliyoruz cihazdan.

Kendi sitesinde driver inmiyor. Başka yerlerdeki driverları indirdim fakat çözüm olmadı.

bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

ağ bağdaştırıcı sürücüsü yükleyin diye uyarı alıyorum.

kullanılan işletim sistemi win 10 pro 32 bit

• up
  • https://drp.su/tr/laptops/hometech/alfa-100a?os=windows-10-x86

ben indirmeyi denedim iniyor driver tekrar deneyin bence

birde burdaki yazılımı önermişler
    https://drp.su/tr

ilk linkten

Realtek RTL8723BS Wireless LAN 802.11n SDIO Network Adapter kurup dıgerlerini program aracılıgıyla guncelleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuhuku -- 18 Kasım 2019; 20:35:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

https://drp.su/tr/laptops/hometech/alfa-100a?os=windows-10-x86

ben indirmeyi denedim iniyor driver tekrar deneyin bence

birde burdaki yazılımı önermişler
    https://drp.su/tr

ilk linkten

Realtek RTL8723BS Wireless LAN 802.11n SDIO Network Adapter kurup dıgerlerini program aracılıgıyla guncelleyin
    maalesef verdiğiniz driver'ı daha önce de denedim, şimdi tekrar bile denedim olmadı. Setup dosyası yok o yüzden .inf uzantıdan yükledim ama çalışmıyor. (disket yükle kısmınıda sürücü güncelleştir kısmınıda denedim)

İnternete bağlanamıyorum.

driver bulan program kursam , internet bağlantısı isteyecek. Ben zaten internete hiç bir şekilde hometech den erişemiyorum.

hometech destek'e mail attım ama geri dönerler mi bilmiyorum. İnternnete baya şikayet var. Kendi sitelerinde de driver yok indirilemiyor.

Cihaz çöp olmaya doğru gidiyor. Hem satıyorlar hemde destek vermiyorlar kesiyorlar.

foto ekleyeceğim birazdan. Donanım kimliğide doğru düzgün değil. ağ bağdaştırıcısında realtek bile yok. Bu önerdiğiniz siteden İndirdiğim dosyadan .inf dosyasından disket yükle seklinde yüklersem realtek in rtl8xxxs_ modellerini benim seçmem gerekiyor ve RTL8723BS seçersem ünlem işareti çıkıyor yine. Burdaki saçmalık ise .inf dosyasından seçerken RTL8454AC mesela, bunu seçersem adı bu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 18 Kasım 2019; 21:23:1 >

• hometech alfa 100a driver yardım ? hometech alfa 100a driver yardım ? hometech alfa 100a driver yardım ? hometech alfa 100a driver yardım ? hometech alfa 100a driver yardım ? hometech alfa 100a driver yardım ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• mob411 kullanıcısına yanıt
    unlem işareti yanlıs kurulumdan cıkar unlem işaretlerini silerek kaldırmanız gerekır bilinmeyen aygıt olarak gözüktükten sonra dogrulugundan emın oldugunuz driver yuklemenız lazım.

lan wiress donanım kımlıgınden dogru drıver bulur..gerisinide program aracılıgıyla halledilir.
    https://www.iobit.com/en/driver-booster.php bu driver programınıda ben kullanıyorum memnunum
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Iste o islemleri yani.inf yuklemeleri yapmadan, format sonrasi fotograftaki gibi gozukyyor aygit yoneticisi ne realtek var ne bisi

Sadece wan miniport ssppt network afapter ipv6 vs var

Yani bilinmeyen aygit gozukmesi yok.

Sorun orada basliyor.

hometech alfa 100a driver yardım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 18 Kasım 2019; 22:3:8 >
    ag bağdaştırıcılarındakı her seyı sag tıklayıp silin dedıkten sonra
    https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=3240&lang=en

linkte verdıgım driver kurun internet acılacak mı bakalım
    Realtek RTL8723BS Wireless LAN 802.11n SDIO Network Adapter bununda cıkması lazım ag bagdastırıcısında
    maalesef dediklerinizi yaptım, Daha önce bu verdiğiniz linktekini de denemiştim. Tekrar dediğniz gibi kaldırıp denedim sonuç aynı.

Realtek RTL8723BS ağ bağdaştırıcısı olarak gözükmüyor

donanımsal bir sorun olabilir mi ?

kuzenimin dediğne göre , çalışıyormuş sorunsuz sonra güncelleme gelince bağlanmamış. Ben baktığımda ise driver ile ilgili mavi ekran hatası veriyordu, windows açılmayıp şifre ekran girişi gelmiyordu. Güvenli kip te açılabiliyordu ancak. Kapatırken bile kapanmıyordu çökmüş durumdaydı o yüzden bastım formatı.

ayrıca bu driverpack offline modunuda denedim avast vs yüklemeye çalıştı internet vs yüklemedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 18 Kasım 2019; 22:15:51 >
    donanımsal oldugunu sanmamıyorum bır bakayım ınterneta baska bır drıver setup var mı var bulursam lınkı koyarım
    teşekkür ederim. Deli etti makina beni , telefonla bile aradım ulaşamadım hometech'e. 2.el satanlardan dosya istedim, birisi kutulu açamam dedi, diğeri müsait olunca yüklerim dedi ama kim bilir ne zaman müsait olur. Servise göndersek Alt tarafı bi driver için para bile alır bunlar

aral ithalat getittirmiş bu cihazları keşke getirtmeseymiş. Yazık verilen paraya. İnşşalah bulursanız çok iyi olur

internet sorunu yanında ses sorunuda var. Ses içinde aynı şeyler geçerli. Ayrıca şikayet-var da bununla ilgili şikayetler var.

saçma bir firma #Hometech
    http://download.drp.su/driverpacks/repack/WLAN-WiFi/Realtek/10x86/SDIO_3008.76.0822.2018/Realtek-10x86-SDIO_3008.76.0822.2018-drp.zip

umarım olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuhuku -- 18 Kasım 2019; 22:53:18 >
    yine maalesef bu sefer denemedim artık aynı dosyayı indirip denemişim çünkü ..(1) dosya adı attı kendiliğinden.
    aynı makinayı kullanan birinden yandex disk ten driver yüklemesini istedim. Yükledi sağolsun. İndirdiğim dosyalarda işe yaramadı.

RTL8723BS seçersem, sürücü veya donanımla ilgili sorun yaşıyor diyor.

silersem zaten ağ bağdaştırıcı sürücüsü yüklü değil diyor.

ses içinde aynı şekilde codec sürücüsü var onu yükledim zaten yüklü sorun yok diyor ama ses yok kırmızı işaret var.

sanırım donanımsaldan kaynaklanıyor bu kadar uğraşmaya cevap verirdi donanımsal olmsaydı sanırım gerçi güncelleme olmadan önce çalışıyo demişti oda ilginç.

içinde arduino var sanırım bunun, driverlar içinde arduino yazıyordu.

gına geldi kapadım artık , Ucuz diye alınmazmış bunu anladım :)

• bu arada NET::ERR_CERT_DATE_INVALID hatası alanlar

aşağıdaki gelişmiş sekmesine tıklayarak driverları edinebilir. Buradan indirilebiliyor. Hata vermesine rağmen gelişmiş deyip indirme sağlanabiliyor
  • indirilen driverlar 64 bit destekliyor 32 bit değil ama notebook'a 64 bit kurunca açılmıyor os error veriyor çok ilginç
  • Merhaba aynı sorunu ben de yaşıyorum. Çözebildiniz mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz

• Meleysa M kullanıcısına yanıt
    Mağlesef cozemedik. Duruyor bi kenarda oylece. Vinn tarzi yada usb den internet paylasimi yapip deneyecektim ama deneyemedim belki o denenebilir

Kafayı yiyeceğim ya :( peki tamam çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.