Şimdi Ara

Home Entertainment Network (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.913
Cevap
49
Favori
80.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Sayin by@li sisteminiz guzel gozukuyor, sizde oppo 95 oldugunu bilmiyordum. Network audio player olarak da kullaniyorsunuzdur.

Bu arada usd 2.0 aktarma hizi 480Mbit/s, bu da yaklasik 57MB/s oluyor ki yine de Gbit ethernet baglanti hizinin yarisi kadar. Zaten bu veriler de teorik max hizlar, yazildigi gibi pratik veri aktarma hizlari cok daha dusuk.

Herşey dört dçrtlük olduğunda USB2.0 dan benim transfer 24-27MB/sn oluyor.
  • QNAP TS-1079 Pro =8200TL den başlıyor, bu ne yahu?

Breh breh
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Hocam şu dururkenhttp://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=200

Home Entertainment Network  Home Entertainment Network  Home Entertainment Network

Ahmet Ustad,

NAS konusunda tamamen sana katiliyorum. WD, QNAP'in yaninda sanki oyuncak gibi kaliyor ama benim bulundugum yerde QNAP yok. Bendeki WD sharespace'i almadan once cok aradim, sadece bir modelini bakkal gibi bir magazada buldum o'na da guvenemedim.

WD benim bulundugum bolgede guclu tum urunlerini getiriyor bu sebeple yeni urununden bahsettim, biraz yokluktan..

Bu arada QNAP'ta ciddi pahaliymis.. hard diskler dahil mi o fiyata?

• HDD'ler bildiğim kadarıyla dahil değil hocam :)
  • USA da yaşamak varmış.

QNAP 1079 30TB HDD dahil 3500$
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

USA da yaşamak varmış.

QNAP 1079 30TB HDD dahil 3500$

30TB ve 3500 USD çok iyiymiş..
  • Ahmet Üstad bir yanlışlık olmasın, şimdi ebay'a baktım, 30 TB olanlar 6000-9000 USD civarında.. belki senin bulduğun black friday ucuzluğundandır..

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=qnap+ts-1079+pro&_sacat=See-All-Categories
  • Hocam bu ürün çıkalı 2 ay kadar oldu.
    elimdeki 12TB dolu olduğundan upgrade edeyim dedim ve o zaman araştırdım.

10TB / 20TB / 30TB ve Boş olarak satılıyordu.

Boş 2600$ dı 39TB lik ise 3500$ dı.
    Hatta forumdan rccol ilede görüştük bu konuyu.
  • Gecen sene 809 pro icin 2050 dolar teklif almistim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Gecen sene 809 pro icin 2050 dolar teklif almistim.

QNAP TS809Pro

Modelini kullanmaktayım.
    1079 alıesam satılık olacak
  • Satarsan haber eder misin?
  • Ben bu arada DLNA media player progranlari ile birkac bilgi vereyim.

Bildiginiz gibi DLNA certified cihaz tanimlamalari son zamanlarda daha fazla kullanilir oldu.

DLNA certified cihazlar genelde uc'e ayriliyor.

DMR, Digital media renderer

DMP, Digital media player

DMS, Digital media server

DMS zaten adindan da anlasilacagi gibi server, DMR ile DMP arasindaki farki da soyle anlatayim. Bendeki Yamaha Z11, DMP ozelligine sahip. Kendi web ozellikli programindan DMS'daki muzik parcalarini bulup calabilir. Bununla beraber yeni cikan AVR'lerde ek olarak DMR ozelligi var, boylece DMC, digital media controller denen programlar ile DMS'daki dosyalari DMR ozelligi olan yeni AVR'lere gonderebilirsiniz.

Ben Marantz NA 7004 icin apple app olarak cok sayida DMC programi kullaniyorum. Bunlarin icinde background calisma ozelligi olan bir tek MediaConnect programini buldum. Boylece DMS'dan Marantz'a yolladigim dosyalarda parca bitince durma problemi olmuyor.

Bendeki diger DMC programlarindan bazilari ise..

Twonky
    iMediaControl
    Dixim
    ArcMC
    LMplayer
    eLyric
    SongBook Lite

eLyric ile SongBook lite'in arayuzleri gercekten cok iyi ama background'da calismiyorlar. Programlari surekli acik tutmak gerekiyor.

• Şükrü bey hem ipad2 hemde iphone4 ile kullandığınız ve serverdan aldığı görüntüyü hem wd live hub türü hemde diğer görüntüleyici kaynaklarınıza ileten vede görüntüyü hem iphone4 veya ipad2 de eş zamanlı gösteren bir program var mı?
  • Arkadaşlar yazdıklarınızı büyük merak ve zevkle okuyorum ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.Bu network olayına dalma arifesindeyken yanlış adım atmamak adına benim için kazançsınız.
  • quote:

Şükrü bey hem ipad2 hemde iphone4 ile kullandığınız ve serverdan aldığı görüntüyü hem wd live hub türü hemde diğer görüntüleyici kaynaklarınıza ileten vede görüntüyü hem iphone4 veya ipad2 de eş zamanlı gösteren bir program var mı?

Sayın by@li,

Yazdığım proğramları video açısından çok incelemedim ama sizin mesajdan sonra baktım, ilk yazdığım MediaConnect proğramı üç özelliği de taşıyor, server-player-renderer. Bu proğram ile wd hub'a video gönderimi de yaptım, ipad1'den çalarken ise zorlanıyor(ipad2'yi eşim kullandığı için henüz deneyemedim). Belki sizin e4200'lü wireless de ipad2 daha iyi oynatır.

Video'da gördüğüm bir eksiklik, bu proğramlar media server'lar üzerinden çalıştığı için media server'ların desteklemediği video'ları göstermiyor, örnek olarak twonky iso dosyalarını desteklemediği için göstermiyor. Belki bir yolu vardır ama uğraşamadım. m2ts'ler ise gözüküyor, wd hub ve ipad oynatıyor. Aynı anda ise denemedim, benim network ve server hızının ikisi için yeterli olduğunu sanmıyorum, Ahmet Üstad'ın sistemi aynı anda bu yükü kaldırır herhalde.

Sizin sistemde hazır Oppo95'de varken filmleri direk ona gönderirsiniz, pratik olur. Deneyebilirseniz sonucu merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zapatero

Arkadaşlar yazdıklarınızı büyük merak ve zevkle okuyorum ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.Bu network olayına dalma arifesindeyken yanlış adım atmamak adına benim için kazançsınız.

Sayın Zapatero teşekkürler, şimdiye kadar bu network olayını tartışmayı sporadik mesajlar dışında biraz ihmal etmişiz ama artık neredeyse home sinema'nın ayrılmaz komponenti oldu. Fiziksel media da göndemden yavaş yavaş çıkmaya başladığı için kendimizi network dünyasına hazırlamamız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

Şükrü bey hem ipad2 hemde iphone4 ile kullandığınız ve serverdan aldığı görüntüyü hem wd live hub türü hemde diğer görüntüleyici kaynaklarınıza ileten vede görüntüyü hem iphone4 veya ipad2 de eş zamanlı gösteren bir program var mı?

Sayın by@li,

Yazdığım proğramları video açısından çok incelemedim ama sizin mesajdan sonra baktım, ilk yazdığım MediaConnect proğramı üç özelliği de taşıyor, server-player-renderer. Bu proğram ile wd hub'a video gönderimi de yaptım, ipad1'den çalarken ise zorlanıyor(ipad2'yi eşim kullandığı için henüz deneyemedim). Belki sizin e4200'lü wireless de ipad2 daha iyi oynatır.

Video'da gördüğüm bir eksiklik, bu proğramlar media server'lar üzerinden çalıştığı için media server'ların desteklemediği video'ları göstermiyor, örnek olarak twonky iso dosyalarını desteklemediği için göstermiyor. Belki bir yolu vardır ama uğraşamadım. m2ts'ler ise gözüküyor, wd hub ve ipad oynatıyor. Aynı anda ise denemedim, benim network ve server hızının ikisi için yeterli olduğunu sanmıyorum, Ahmet Üstad'ın sistemi aynı anda bu yükü kaldırır herhalde.

Sizin sistemde hazır Oppo95'de varken filmleri direk ona gönderirsiniz, pratik olur. Deneyebilirseniz sonucu merak ediyorum.

Twonky server üzerinden deneyeceğim. Oppo 95 özellikli bir program Appstore da bulamadım.

Media connect programında ben wd hub a görüntü göndermeyi başaramamıştım. oppoda da bir deneyim belki olur.

sonucu yazarım buraya.

• Konuyu bende merakla takip edip okuyorum.Topladığım bilgilere göre bende kısmet ise aşağıdaki modellerden birini yurtdışından getirtmeye çalışacağım.Sanırım benim taleplerimi rahatlıkla karşılar.

DS212+
    DS211j

• quote:

Orijinalden alıntı: sakpinar

Konuyu bende merakla takip edip okuyorum.Topladığım bilgilere göre bende kısmet ise aşağıdaki modellerden birini yurtdışından getirtmeye çalışacağım.Sanırım benim taleplerimi rahatlıkla karşılar.

DS212+
    DS211j

Bana biraz kucuk gozuktuler, hard diskler cabuk doluyor. Bence alabileceginiz kadar buyuk kapasiteli NAS alin..

• Ali,bende de SOL 20 Mbps sınırsız (100Gb) internet var,bu e4200 senin wifi de extra hız/performans kattı mı? Tavsiye edermisin.
    (bu arada bende numaramı taşımıştım,çok kullanmasam da )
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.