Şimdi Ara

Hollanda vizem otel rezervasyonu iptal olduğu için reddedilmiş .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
5.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

22.05.2017 tarihinde sonuç çıkmış gittim ve aldım. malesef çok saçma bir sebepten ötürü ret vermişler. ben bu evrakları hazırlama sürecindeyken yeni ameliyat olmuştum. booking den yaptığım otel rezervasyonu parayı çekemedikleri için iptal olmuş ve mailleri kontrol etmediğim için dolayısıyla bunu görmedim. Şimdi ben itiraz etmek istiyorum fakat 23 hazirana kadar da orada olmam gerekiyor. 3 arkadaş başvurduk 2 si aldı vizesini bir tek ben alamadım. Bu durumda yapmam gereken en mantıklı adım nedir nasıl bir yol izlemeliyim ? İtiraz etmem mi kesin çözüm olacaktır yoksa yeni başvuru mu ? Eğer itiraz derseniz de nasıl bir yol izlemeliyim örnek dilekçe vs. bilgi verebilirseniz çok çok sevinirim.

• Otel rezervasyonu yapıp itiraz edin belki sonu çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun
    bildiğim kadarıyla vize red edilirse yeniden başvurmak için belli bir süre geçmesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

geçmiş olsun
    bildiğim kadarıyla vize red edilirse yeniden başvurmak için belli bir süre geçmesi lazım

öyle bir süre geçme şartı yok. belgen eksiktir. tamamlarsın istediğin anda yeniden başvuru yaparsın. sadece önceki vize ücreti yanar. yeniden vize ücreti ödemek zorunda kalırsın
  • Ahmet Egesel diye bir avukata vekalet gönderdim o da hollandada bu işlerle uğraşan Ali sarıoğluna iletti vekaleti. Şimdi itiraz davası açtıklarını söylediler. umarım doğru kararı vermişimdir.
  • hayırlısı olsun.
    bu itiraz için kaç paraya mal oldu sana?
    vekalet falan işlri?

sonuçtan bizi de bilgilendirirsen seviniriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuni.

hayırlısı olsun.
    bu itiraz için kaç paraya mal oldu sana?
    vekalet falan işlri?

sonuçtan bizi de bilgilendirirsen seviniriz

ben anladığım kadarıyla ahmet bey hollandada bu işleri yapıp itirazı başlatan bir avukata vekaleti gönderiyor. bu avukatın ismi Ali saroğlu o da sizin adınıza işlemi başlatıyor. hollanda devleti bu tarz itiraz ve davalara maddi olarak yardım sağladığı için şuan benden herhangi bir ücret talep etmediler. ben yine de vekaleti verirken tarafıma ücret yansıtmayacaklarını da yazdım. dolayısıyla itiraz işlemi zaten ücretsiz bireysel yaptığınızda. Ben bireysel yapmayıp böyle bir yola başvurdum umarım herhangi bir sıkıntı çıkmaz.
  • Bizim milletin uyanıklığı yıllardır almanya hollanda v.s vize almak için otel rezervasyonu yapıp alınca iptal ettirdiler. Adamlar da sonunda uyandı demek ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vize aldıktan sonra dahi otel rezervasyonu iptal edildiğinde kontrol ederek kapıdan geri yolladıklarını duydum. Her çakal girişim sonrası Avrupalılar da deneyim kazanarak önlem alıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Degerli kardesim merhaba. Vize red sebepleri her zaman sacma sapan sabit 3-5 cumleden olusur. Asil sebebi oraya gidipte donmeme potansiyeli gordukleri icindir. Itiraz dilekcelerinin %95 i yine olumsuz sonuclanmaktadir. Yinede denemek isterseniz konsolosluga derdinizi anlatip bir dilekce ile basvurabilirsiniz.

• avukat ile başvurduk da sonuç çıkmadı henüz. avukat da tırt herhalde ilgilenmedi pek konuyla. 170 euro ver mahkeme açayım dedi. alayı çakal olmuş. en mantıklısı herhalde yunanistana başvurmak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rock4everb

avukat ile başvurduk da sonuç çıkmadı henüz. avukat da tırt herhalde ilgilenmedi pek konuyla. 170 euro ver mahkeme açayım dedi. alayı çakal olmuş. en mantıklısı herhalde yunanistana başvurmak ?

Aslında direkt red yerine eksik evrak olarak geri dönüş yapabilirlermiş. Hala zamanın var. Eğer Yunanistan'a giriş çıkış yapabileceksen oradan dene şansını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

quote:

avukat ile başvurduk da sonuç çıkmadı henüz. avukat da tırt herhalde ilgilenmedi pek konuyla. 170 euro ver mahkeme açayım dedi. alayı çakal olmuş. en mantıklısı herhalde yunanistana başvurmak ?

Aslında direkt red yerine eksik evrak olarak geri dönüş yapabilirlermiş. Hala zamanın var. Eğer Yunanistan'a giriş çıkış yapabileceksen oradan dene şansını.

yunanistan da bi tuhaf artık...

izmirde ücretli öğretmenlik yapan bir bayan arkadaşım. yılalrdır yunandan vize alır. sakıza gidip gelir. en son 1 yıllık multi almıştı.

neyse şimdi yeniden başvuru yapmış. 15 günlük ve 2 gişirli vize vermişler...

• quote:

quote:

quote:

izmirde ücretli öğretmenlik yapan bir bayan arkadaşım. yılalrdır yunandan vize alır. sakıza gidip gelir. en son 1 yıllık multi almıştı.

Şöyle duydum.

"3-4 kez başvurup multi ve 1 yıl vize aldıktan sonra Sakız Adası'nı yani Yunanistan'ı sadece giriş çıkış için kullanıp sonrasında Avrupa'ya gidenlere bu şekilde uygulama yapıyormuş."

• Hocam vize çıkmadan mı ret yedin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şöyle duydum.

"3-4 kez başvurup multi ve 1 yıl vize aldıktan sonra Sakız Adası'nı yani Yunanistan'ı sadece giriş çıkış için kullanıp sonrasında Avrupa'ya gidenlere bu şekilde uygulama yapıyormuş."

doğrudur. şaşırmam..

ama işin garib annesi de aynı şekilde sakıza gidip geliyor. ona 2 yıllık vermişler...

• quote:

Orijinalden alıntı: bursalıtimsah

Hocam vize çıkmadan mı ret yedin

zaten vize çıktıysa nasıl ret yiyecek ki?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şöyle duydum.

doğrudur. şaşırmam..

ama işin garib annesi de aynı şekilde sakıza gidip geliyor. ona 2 yıllık vermişler...

Tamamen konsolosun isteğine bağlı. Olması gereken önceden belli olan uygulamalar yok sadece o anda ne ise ona göre basıp geçiyor demek ki.

• vize çıkmadan ret yedim evet aksi halde zaten ret yememen lazım da eskiden vfs sistemi yokken böyle bir durumda zaten eksik evrağın var diyip arıyorlardı. senden bir süre isteyip otel ve uçak rezervasyonunu satın almanıı talep ediyorlardı. ama artık en ufak birşeyde ret yiyorsun tekrar başvuru yapıp 326 konsolosluga 70 80 lira da sigortaya yatırım yapıyorsun 400 lira giriyor. herşeyi boşverdim bir de sonuç alabilseydik keşke ya da o para iade olsaydı koyan da o. Bu sefer bir çok kişinin yönlendirmesi üzerine aslında ilk başta benim de yapmak istediğim yunanistana turistik başvuru yapmak olacak. ya da yurtdışında yaşayan bir tanıdığım var belçika vatandaşı ve polis. onun kefil olduğu bir davetiye ile giriş talep edicem.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bursalıtimsah

Hocam vize çıkmadan mı ret yedin

zaten vize çıktıysa nasıl ret yiyecek ki?

Neden yemesin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.