Şimdi Ara

Hobi dükkanı açmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
8.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben hobi mağazası açmak istiyorum, rc, diecast, plastik model car vb. ürünler olacak.
    Bu tür bi mağaza açsam nasıl iş yapar sizce ve malları nereden ve hangi toptancıdan temin edebilirim ?
    Vergiyi nasıl vermem gerek maliyeyle başım derde girermi bu işi bilen biri pm atabilirmi ?

• Vergi konusunda mali müşavirlerden tam olarak bilgi alabilirsiniz, burdan uzun sürer. @MÜŞAVİR hocamı çağıralım. Gelirse bilgilendirir sizi.

Diğer konuda da Çin'den özel olarak bunları getiren insanlar var toplu şekilde alabiliyorsunuz biraz araştırmanız gerek bunun için. Ancak bunu dükkan açarak yaparsanız pek kazanç getirmez şuanda. Ufak parçaları alanlarda zaten Çin'den siparişle alıyor en fazla 10 dolar tutuyor siz buna vergi dükkanın kirası bir de kendinize kâr ekleyeceksiniz malesef çok zor. Çünkü; alım gücü giddikce düşüyor ve dükkanı çevirmek için ya zengin muhitlerde açmanız gerek ki tutunabilesiniz ya da internet üzerinden sadece malzeme gideriyle yapacaksınız.
  • murat_39 kullanıcısına yanıt
    Vergi boyutu hakkında bilgilendiriyim;

İşletme defteri (2. sınıf tacir) olarak faaliyete başlayabilirsiniz. Kendiniz çalışacaksanız sgk kaydına gerek yok, 4/B (Bağkur) li olursunuz, prim ödersiniz. Vergisel açıdan her ay kdv beyannamesi, 3 ayda bir muhtasar, 3 ayda bir geçici vergi ve senede 1 kezde gelir vergisi beyannamesi vermeniz gerekir. Bu işlemler için bir Mali Müşavir ile anlaşmanız şart, başka türlü cezalı duruma düşmeniz kesin gibi bir şey. Birde ödeme kaydedici cihaz alacaksınız tabi. Eğer internet satışınız da (e-ticaret) olacaksa, 01.01.2015 tarihine kadar e-fatura ve e-arşiv kapsamına da girersiniz.

Dediğim gibi bir Mali Müşaviriniz olmadan bu işleri kendi başınıza yapmanız mümkün değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.