Şimdi Ara

Hobi atolyem için 12 volt aküden farklı çıkışlar almak yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar hayırlı forumlar hobi olarak elektonikle uğraşıyorum 12 volt akülerim var güneş enerjisi ile sarj ettiğim ve aküler paralel bağlanıp odamda çalışma masama 12 volt olarak geliyor benim burda istediğim ben 12 volt gelen tek kabloyu ne ile çoğaltıp 3 4 yerde kullanabilirm mesela bir tane çıkışına yükseltici koyacağım diğerine masadaki ledi çalıştıracağım örnek yani tek kabloyu nasıl 3 4 farklı çıkış verebilirim şu anda 4 tane geçmeli klemens aldım kablo kablo klemens uçlardan uca kısa kablollarla bağlantı yaptım 4 çıkış 12 4 çıkış gnd alıyorum bunun daha göze hoş gelen yolu varmıdır teşekkrüler

• kabloyu çoğaltıp step up / step down converterler ile birini voltaj yükseltip diğerini düşürüp, orjinal den 12v alırsın

• Hobi atolyem için 12 volt aküden farklı çıkışlar almak yardım

Yukarıdaki resimde PSU power supply den alınan multi voltajı 12-24-5-3.3 v olarak farklı farklı çokluyor, psu boşta varsa onuda kullanabilirsin, ayrıca altaki resimlerde 2 tane kullanmadığım 19v 4.7A Laptop adaptörlerinin 220v giriş ve 19v çıkışlarını birleştirip paralel bağladım böylelikle birini fişe takınca 2 si birden çalışıyor, ve 19v çıkışa 12amperlik voltraj düşürücü stepdown mod. koydum 1.25v ile 19v a kadar voltajı istediğime ayarlıyorum 10-12 amper çıkışı var. adaptörler 19v 4.7 amper ama her biri 6-8 ampere kadar çıkış verebiliyor kısaca istediğim voltajı tek kaynaktan da alabiliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.