Şimdi Ara

## HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo AGP Listelere Girmeye Başladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo AGP Listelere Girmeye Başladı ##

Nvidia'nın bir süre önce AGP defterini tamamen kapamış olmasının aksine AMD-ATi cephesinde hareketlilik devam ediyor. DirectX 10.1 destekli Radeon HD 3850 modelini AGP platformuna adapte ederek önemli bir hamle gerçekleştiren AMD-ATi'nin önde gelen partnerlerinden HIS'in hazırladığı özel soğuuclku ve arttıırlmış saat hızlarına sahip olan HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo od adlı ekran kartı kullanımja sunuluyor. AGP tarafında kullanııcların merakla beklediği HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo fiyat listelerine girmeye başladı. ICEQ serisi dahilinde hazırlanan ve kullanılan özel soğutucusu ile dkkat çeken ekran kartı arttırılmış saat hızları ie de ön plana çıkıyor. Zira ürünün gpu'su 620MHz, bellekleri ise 1820MHz'de çalışıyor. 256-bt bellek veri yolu ve 320 adet paralel işlem birimine sahip olan kart PCIe 2.0 uyumluluğuna ve DirectX 10.1 desteğine de sahip. 170 Avro'luk yurt dışı etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulduğu bildirilen yeni HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo modeli segmentinin en hızlı çözümlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Detaylı fiyat bilgisi için;
    http://geizhals.at/eu/a327109.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Nisan 2008; 14:41:05 >

• Ohoo.

Yurt dışında 170 avro ise türkiye pazarında felaket fiyatlardan satılır.

Edit:

Bulabildiğim en ucuzu

http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=315&pid=4608

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Applejack -- 8 Nisan 2008; 14:45:35 >
  • Sistemini kısa vadede yenileyemeyecekler için güzel bir alternatif. Ama yine de 2600pro gibi bir kart seçilmesi daha doğru olur kanımca. Gerçek performansını agp bir sistem üzerinde göstermesi zor gibi görünüyor bana. Belki P4 extreme kullanıcıları tercih edebilir.
  • bu kart heralde türkiyede 450 ytl falan olucak baksanıza 170 avro+ kazıkcı firma bedeli+ %18 kdv+ 1 avro da 2 ytl olduğuna göre=en az 450 ytl adam agp ekran kartı alıcağına gider 150 ytl ye bi pcı anakart alır geriye kalan 300 ytl ilede 9600gt koyar sisteme
  • başka bilmem ama görüntüsü karizma olmuş tabi bana göre
  • Evet kart güzel gibi duruyoda fakat son kullanıcıyı bazında fazla satış olacağını zannetmem. (256-bt bellek veri yolu ve 320 adet paralel işlem birimine sahip olan kart PCIe 2.0 uyumluluğuna ve DirectX 10.1 desteğine de sahip.) Birde kart agp 8x destekliyo pcıe 2.0 değil
  • demekki hala agp kullanıp da yüksek ekran kartı alan var demekki yoksa nie çıkarsınlar bu kartı, herkes diyorki bunu alıcana anakartı ve cpuyu değişip pci e ye geçerim ama zamanında bir p4ee ve iyi bir anakart aldıysanız belkide değişmek işinize gelmezve bölebir kart alırsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoreXXX

demekki hala agp kullanıp da yüksek ekran kartı alan var demekki yoksa nie çıkarsınlar bu kartı, herkes diyorki bunu alıcana anakartı ve cpuyu değişip pci e ye geçerim ama zamanında bir p4ee ve iyi bir anakart aldıysanız belkide değişmek işinize gelmezve bölebir kart alırsınız

hocam eski bir agp anakart kullanıcısı olarak pci a geçildikten sonra kendimi biraz enayi gibi hissetmiştim .... zamanına sattılar artık ikicini sınıf muamelesi görüyoruz gibisinden ...bence agp kullanıclarınıda memnun eden bir gelişme olmuştur ....
  • AGP hala
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

AGP hala

GeForce 7800GS: AGP Daha Ölmedi
    Darren E. Polkowski Çeviri: Hamdi Kellecioğlu 13 Şubat 2006 - Ekran Kartı

THG nin AGP ölmedi adlı son yazısı

Haber için teşekkürlerimi sunmakla birlikte oyun oynayıp hala AGP kullanan arkadaşlarımıza bu ürünün her ne kadar performansı iyi düzeyde olsa da hiç iyi bir seçenek olmadığını,çünkü haliyle PCIe 3850 sinden bir hayli pahalı olduğunu ve normal bir 3850 ile arasındaki farka ;eskiyen anakart,işlemci,bellek,grafik kartını satıp gelen parayı; ekleyip çok hoş bir 9600gt li AMD sistem toplanabileceğini belirtmek isterim.Hala AGP de ısrar ettikleri müddet ya zarara devam edecekler ya da oyun oynayamaz hale geleceklerdir.Şüpheniz olmasın

• Türkiye'deki kullanıcılar için pek de mantıklı bir çözüm olacağını sanmıyorum..
  • Hem AGP hem de PCIe 2.0 uyumluluğu kısmını anlayamadım.

Oyun için AGP sistemi satıp, komple bir yenileme yapmak en mantıklısı. Bu kart oldukça pahalı.
  • Herhalde aynı kartın Pci-ex'ide oldugunu anlatmak istemişler...
  • kart bence baya güzel p4 extreme 4 ghz üstü 2 gb remle bence sorun teşkil etmez ama kart çok pahalı olur tr de tabikide çünkü hala bazı pc ciler 9550 bile 80 ytl satıyorlar hala fx5500 9550 modası gidiyor pc cilerde 450 ytl üseri bile satılabilir
  • ben agp kullanıcısıyım . imzamdan da belli zaten.. ati-amd yanlış yapıor diye düşünüorum. boş bir yatırım bence. hiç mi hiç düşünmüorum almayı. sorun ekran kartı diil çünkü artık..biz işlemci sıkıntısı çekioruz. extreem editionı olan adam da zaten çoktan deişmiştir sistemi :D. Agp ciler oalrak buna kanmayalım bence. arabaya sürekli geniş lastik almanın faydası yok motoru büyütmedikçe , dimi ama ?
  • ATi , AGP tabali kart sunuyor gerçekten helal olsun.
  • ddr 400 ramlerin fiyatlarından bi haber olan var mı.. bırak allanğn sen yavv, agp ymiş
  • abi çok pahalıı yhaa ne bu böle vala diğer bilgisayarımın anakartı AGP girişliydi ekran kartı alamayı düşünüyodum fiyatların çok uçuk olduğunu gÖRÜNCE vazgeçtim almadım 200 ytl param vardı 200 ytl daha ekledim üstüne gigabyt GA-P35C-DS3R ANAKART SAPPHİRE HD 3650 256MB EKRAN KARTI VE 800MHZ KİNGSTON RAM ALDIM GERÇEKTEN FİYAT ÇOK FAZLA BU EKRAN KARTINA 400-450 YTL VERENE KADAR (ANAKART RAM EKRAN KARTI ALMAK) DAHA MANTIKLI
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.