Şimdi Ara

Hiremco Zapper HD Uydu Alıcısı Sorunları ve Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
7
Favori
33.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Hiremco Zapper HD Uydu Alıcısı Sorunları ve Çözümü Hiremco Zapper HD Uydu Alıcısı Sorunları ve Çözümü

Hiremco Zapper HD uydu alıcısınında ilk kullanımda yazılımsal sorunlar yaşadık tespit ettiğimiz sorunlar şöyleydi

1:) Ekran kararıyordu hafiften görüntü oluyordu Ses normal geliyordu

2:) Yazılım donuyordu kumanda ve cihaz üzerindeki tuşlar hiç bir etki etmiyordu kanal değiştiremiyorduk sesi kısıp açamıyorduk menüye giremiyorduk sadece görüntü ve ses normal geliyordu

Yukarıda anlattığım sorunlar başımıza geldi araştırmalarım sonunda bu cihazda böyle yazılımsal sorunlar oluyormuş ama panik yok ufak bir kaç işlemle sorunları düzeltebiliyoruz

Bu linkten Zapper HD yazılım kurtarma dosyasını indiriyoruz iki tane yazılım kurtarma dosyası var biri başarılı olursa diğerini yapmanıza gerek kalmıyor ikisini denediğiniz halde kurtarma işlemi olmuyorsa başka bir flash bellek ile deneyin

https://www.merihvideo.com.tr/ZapperHD-force-2/Zapper-HD-kurtarma.zip

http://www.hiremcoteknik.com/hiremco-zapper-hd/ZapperHD-force-v3.rar

Kurtarma yazılımı ne işe yarar

Cihazda yazılımsal sorunlar varsa, normal güncelleme yaptıktan sonra veya fabrika ayarlarına döndükten sonra halen sorunlar devam ediyorsa yada cihaz yazılımsal hatadan dolayı hiç açılmıyorsa kurtarma yazılımı cihazın hafızasını tamamen siliyor ilk stabil yazılım sürümünü yüklüyor

Dikkat: Yazılım Kurtarma işlemi sırasında ekranda Hiremco yazısı dışında ilerleme ve yüzde kaç olduğunu gösteren sayaç gibi hiç bir şey gözükmeyecektir cihaz yaklaşık 25 30 saniye geç açılacaktır görüntü geldiği zaman yazılım kurtarma işlemi başarıyla olmuştur

Zapper HD Yazılım Kurtarma Dosyası Kullanımı;

1- force.upg dosyasının ismini değiştirmeden USB belleğinizin içine atın.
    2- USB belleğinizi cihazınıza takın ve cihazınızı yeniden başlatın.
    3- Cihazınız yeniden başlatılırken yazılım dosyası yaklaşık 20-25 sn'de yüklenecektir.
    4- Kurtarma işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra güncel yazılımı USB ile yükleyebilirsiniz.

NOT: Cihazınızı başarıyla kurtardıktan sonra USB diskinizin içinde bulunan force.upg dosyasını silmeyi unutmayınız !!

Hiremco Zapper HD yazılım kurtarma işlemini yaptıktan sonra Hiremco nun ana sitesinden Cihaz için son çıkan güncel yazılımı indirip güncelleyebilirsiniz. Yazılımı güncelledikten sonra her ihtimale karşı bir kere fabrika ayarlarına dönün bu linkten güncel yazılımı indirebilirsiniz

Dikkat: Başka modele ait yazılımı indirip güncelleme yapmaya çalışmayın doğru yazılımı indirdiğinizden emin olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 16 Nisan 2016; 14:24:10 >

• konuyu azıcık hortlatmış olacağım sanırım
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/112923682 - konuda ilk sayfadaki mesajım buymuş

bu aleti 21 aralık 2015'te n11 en uzun gece kampanyasından almıştım , sadece 1 kere v8 güncellemesi yaptım o kadar , o günden beridir tek bir sorun yaşamadan hala kullanıyorum . sadece çocuk kumandasını düşürüp kırmıştı yedek kumanda aldım o kadar (kumanda alırken seul diyerek katalogdan aratın hiremco olarak çıkmayabilir) bu cihazların en güzel özelliği mini hd modeller gibi donma ısınma vs... yapmıyor . hergün 13-14 saat kesintisiz çalışmasına rağmen daha tık demedi dağlara taşlara . elektronik işi şans işi sanırım . 2008 temmuzunda mobilya alırken mağazanın kampanyadan hediye ettiği beko 106 ekran lcd tvde hala en ufak sorun çıkarmadan çalışıyor . yeni çıkan bir sürü televizyona iç geçirerek bakıyorum ama bozulmuyor namussuz boşa masrafa girmiyoruz bizde . siz siz olun markayı değil ihtiyacınızı kovalayın her zaman , fazlası gereksiz eksiği yetersiz oluyor , ihtiyacınız neyse onu alın ne eksiğini ne fazlasını .
  • Geçen hafta aldım iyi cihaZ. Bir defa dondu fişi çıkar tak devam.

Usb den film oynatırken duruyor bazen aç kapa yapıyorum. Kendi sitesindeki güncel yazılımı yükledim. Kurtarma yazılımına ihtiyaç duymadım. Kurtarma yazılımı ne için konmuş açıklaması yok. Cihaz hiç açılmazsa mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurtarma yazılımı cihaz açılmıyorsa yada donma gibi sorunlar varsa yada normal güncelleme yaptıktan sonra halen sorunlar devam ediyorsa tamamen cihazın hafızasını siliyor cihazı stabil hale getiriyor sonra en güncel yazılımı indirip cihazı güncellemek kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 21 Aralık 2015; 23:20:18 >
  • cihaz hakkındaki yorumlarınız nasıl, bende az önce sipariş verdim, nette bütün yorumlar olumlu (kumandası dışında) sizce nasıl.

• Aynen kullanan varsa nasıldır cihaz?hd plus ile arasında fark var midir görüntü kalitesi ve hız olarak?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zapper HD plus u hiç denemediğim kullanmadığım için bir şey diyemiyeceğim ama Zapper HD nin görüntü kalitesi iyi renkleri güzel veriyor kanal geçiş hızı HD kanallarda normal ne hızlı ne yavaş anlayacağınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 22 Aralık 2015; 11:52:06 >
  • zapper hd n11 üzerinden aldım. görüntü kalitesi çok iyi, ısınma vs... problemi yok. kanal düzenleme olayı çok kolay. istediğiniz kanalı toplu halde listeye taşıyabilirsiniz. birtek kumandası biraz sert, onun dışında mini cihazlar yerine kesinlikle tavsiye ederim. ben kampanya çek ile 50 liraya aldım, vu fiyata bu kadar performans çok iyi.

unutmadan bütün yerel kanallar güncel şekilde hd/sd geliyor, ilave olarak tkgs var. medya oynatıcı olarakta sorunsuz kullanıyorum.

• Mrb bende bu cihazdan aldım bendeki problem bazen seste parazit oluyor kanal değiştirdiğim zaman düzeliyor sizde böyle problem oldumu

• Selam bu cihazı başkasına aldım kendim kullanmıyorum yani fazla deneme şansım olmadı eğer ses problemi olsaydı kullanan kişi bana söylerdi biz ilk aldığımızda cihazı hemen son sürüme güncelledik ve sonrasında yukarda anlattığım sorunlar olmuştu ama yazılım kurtarma işlemi yaptık ve sonra son çıkan yazılımı indirip cihazı güncelleyip fabrika ayarlarına döndük o günden sonra cihazı kullanan kişiden hiç bir şikayet gelmedi bana ama şöyle bir deneyin fabrika ayarlarına dönün düzelme olmazsa güncel yazılımı indirin cihazı güncelleyin fabrika ayarlarına dönün yine düzelme olmuyorsa yazılım kurtarma işlemi yapın ve sonrasında güncel yazılımı indirip cihazı güncelleyip fabrika ayarlarına dönün halen düzelme olmazsa merihvideo ile iletişime geçin size yardımcı olurlar

Merihvideo iletişim bilgileri

Merih Video Ltd. Şti

Beykoz Caddesi No.10 Ömerli - Çekmeköy - İstanbul

Tel: +90216 435 7048 Fax: +90216 435 7876

E-mail :info@merihvideo.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 10 Ocak 2016; 15:06:35 >

• MertGüzel M kullanıcısına yanıt
    benim için büyük bir sıkıntı değil merak ettiğim için sordum fiyatına göre alınabilecek en iyi cihazlardan biri bence müsait olduğumda dediklerinizi uygulayacağım
  • newrophat kullanıcısına yanıt
    Cihazi 50 tl ye nasil aldiniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: kapisiz

Cihazi 50 tl ye nasil aldiniz acaba?

n11 en büyük uzun gece 75/25 çek ile aldım. 2 tane almadığıma pişman oldum, yarın ufak lcd tv gelecek, kendinden uydulu, mutfağa koymayı düşünüyorum. kendi uydusu umarım iyi çıkar.

• arkadaşlar hiremcoyu alalı birkaç hafta oldu, cihazı sadece hd yayınları güzel bir çözünürlükte donmadan ısınmadan izlemek, tkgsli, birde medya oynatıcısı olsun yeter diyorsanız kaçırmayın derim. minilerin tek avantajı küçüklüğü ve uydunun arkasına kolayca gizlenebilir olması. yine minilerin ısınma vs... gibi sorunları ise çoğul zaman kullanıcılarına uygun değil.

bu yüzden uygun yeriniz varsa hiremco alın. büyüklüğü 15,4" bir laptopun yarısı kadar yani eski büyük hantal kasalardan değil.

• Yazılımı usbden nasıl güncelleğimize dair bilgisi olan var mı ? Hiremcoteknik sitesi farklı gösteriyor. Ya da direkt uydu alıcısından mı yüklemeliyiz ilk kullanım için arkadaşlar ??
    Kurtarma yazılımı atarken çöktü sanırım cihaz açılışta mavi hiremco yazısı geliyor sonra ekran siyah oluyor cihazdan sadece on yazıyor kumanda hiçbir tepki vermiyor

• Ben 2 adet başkalarına Hiremco Zapper HD uydu alıcısı satın aldım iki cihazada yazılım kurtarma işlemi yaptım hiç bir sorun yaşamadım yazılım kurtarma işlemini sadece cihazda yazılımsal sorun varsa atmalısınız stabil çalışan cihaza yazılım kurtarma işlemi yapmaya gerek yoktur tekrar denedinizmi düzelme olmuyormu yazılım kurtarma dosyasını tekrar indirin deneyin size 3 farklı Zapper HD için yazılım kurtarma dosya linki vereceğim sırayla indirin deneyin biri başarılı olursa diğerlerini yapmanıza gerek yoktur burada dikkat etmeniz gereken yazılım kurtarma yaparken

1 Cihazı arkasındaki düğmesinden kapatın
    2 Flash belleğinizi cihaza takın
    3 Cihazı arkasındaki düğmesinden açın
    4 Bekleyin müdahale etmeyin ekranda sadece Hiremco yazısı gözükecektir yada gözükmeyebilir cihaz yaklaşık 30 saniye kadar geç açılacaktır açıldıktan sonra menüye girin sistem bilgisine bakın başarılı olduysa eğer eski tarihli sürüm gözükecektir

Yazılım kurtarma dosyası linki 3 adet sırayla 3 linkteki yazılım kurtarma dosyasını deneyin içlerinden biri cihazınızdaki yazlımsal sorunu düzeltebilir

Force.upg dosyasını Flash belleğe atmadan önce Flash belleğinizi Fat32 olarak biçimlendirin

1https://www.merihvideo.com.tr/ZapperHD-force-2/Zapper-HD-kurtarma.zip

2https://www.merihvideo.com.tr/MiniHD-force-2/Mini-HD-kurtarma.zip

3http://hiremcoteknik.com/hiremco-zapper-hd/ZapperHD-force-v3.rar

NOT Hiremco Zapper Mini HD uydu alıcısının kurtarma yazılımı Hiremco Zapper HD uydu alıcısına oluyormuş bizzat kendim merihvideo ile görüştüm kendileri söyledi aklınızda olsun 3 kurtarma yazılımını sırayla deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 15 Ocak 2016; 0:36:11 >

Tekrar denedim elektrik bağlantısını ve hdmi kablosunu söktüm 10 dk sonra işlemi tekrar yaptım oldu

• Ben de aldim bugun bu cihazi...goruntu super, sadece trt kanallarinda goruntude bozulmasi oluyordu kendi kendine düzeldi..üzerinde ocak 2015 yazilimi var.herhangi bir sorunum yok ama yine de son yazilimi yüklemem gerekiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapisiz -- 20 Ocak 2016; 22:12:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapisiz

Ben de aldim bugun bu cihazi...goruntu super, sadece trt kanallarinda goruntude bozulmasi oluyordu kendi kendine düzeldi..üzerinde ocak 2015 yazilimi var.herhangi bir sorunum yok ama yine de son yazilimi yüklemem gerekiyor mu?

bende yeni aldım hepsiburadadan. ürünün yanında neler geliyor ? duvardan-alıcıya kablo çıkıyormu yoksa yakın bir hırdavatçıya gidip yaptırmammı lazım ?

içinden çıkan hdmi kaliteli değil diye okudum bende philips marka var onumu kullanıyım acaba
  • Urunun yaninda kumandasi ve hdmi kablo geliyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.