Şimdi Ara

hikayeli oyun tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
6.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tomb raider, assasins creed(özellikle 2) gibi oyunları seviyorum. yani oyunla beraber güzel hikayeler sunan dizi/film tadında olan oyunlar. mesela en son ryse son of rome oynadım. oyunun kendsi çok iyi olmasa da hikayesinden keyif aldım. fallout 4 oynuyorum şu anda ama tam istediğim şey değil.(belki oyun çok uzun olduğu için daha hikaye tam sarmadı, level 16'dayım) bana oyun tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

• ben anladım sanırım isteği...

quantum break doğru bir tercih olacaktır, uygun bir kampanyada çok ucuza bulunabilir...
    bioshock serisi de çok güzeldir...
    nier: automata da hikaye olarak güzel ama sabır gerektiriyor... yani şuursuzca bir tur oynadım bitti dememek, tekrar tekrar oynamak lazım :)
    değişik bir tecrübe için hellblade'i de deneyebilirsin... özellikle kulaklıkla oynamak müthiş bir etki yapıyor...

bunların yanında çerezlik olarak:
    valiant hearts çok tatlıdır, child of light sanat eseridir ama bunların hikayeleri biraz daha durağan, ve child of light erken kesilmiş bir oyun...
  • Bana sorarsanız başlık biraz yanıltıcı olmuş hocam. Bana göre hikayeli oyun esaslı RPGler, yani fallout 4 gibi oyunlardır. Tomb raider ve assassin's creed (özellikle son oyunları) çerez kalır :)

Bir RPG olarak da gamepasste bulunan Mass Effect serisini önerebilirim, yapım yılına göre kaliteli oyunlar. Grafik beni bozmaz derseniz Fable serisi var. Yine fallout new vegas olabilir ama fallout 4ü beğenmediyseniz bunu beğenir misiniz bilmem.

RPG olmayıp hikaye deyince akla ilk gelenlerden biri Bioshock serisidir. Henüz oynamadım ama quantum break var. Belki a way out. Sony exclusivelerinde epey var ama xbox çatısı altında şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • skyrim ve witcher
  • ben anladım sanırım isteği...

quantum break doğru bir tercih olacaktır, uygun bir kampanyada çok ucuza bulunabilir...
    bioshock serisi de çok güzeldir...
    nier: automata da hikaye olarak güzel ama sabır gerektiriyor... yani şuursuzca bir tur oynadım bitti dememek, tekrar tekrar oynamak lazım :)
    değişik bir tecrübe için hellblade'i de deneyebilirsin... özellikle kulaklıkla oynamak müthiş bir etki yapıyor...

bunların yanında çerezlik olarak:
    valiant hearts çok tatlıdır, child of light sanat eseridir ama bunların hikayeleri biraz daha durağan, ve child of light erken kesilmiş bir oyun...
  • The witcher 3

Batman Arkham serisi

Skyrim

Dying Light

Dragon Age Origins

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GCGorusu kullanıcısına yanıt
    aschil kullanıcısına yanıt
    MrElkhan kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. quantum break gamepass'e dahil. onu deneyebilirim o zaman. bioshock infinite'ı pc'de oynamıştım. Diğer oyunlarına da bir bakayım

@aschil ve MrElkhan sizlere de çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kbere -- 2 Ekim 2018; 14:54:26 >
  • reach61 kullanıcısına yanıt
    falloutu beğenmedim değil. şu an 16. seviyedeyim. 25 saat civarı oynamışım. çocuğu kaçırdılar, minutemenle tanıştım, diamond city'ye gittim. başlayan hikayeler var ama sinematik bir olay henüz yok. ne zamandan sonra böyle şeylere denk gelirim? biraz da benim oyun tarzımın etkisi var sıkılmakla. mesela assasin creed'te bulduğum her belgeyi sonuna kadar okurum, tarihi bir binanın, kişinin anısı çıktığı zaman okurum, bulunduğum alanda ne varsa her şeye bulaşırım temizleyene kadar. belki de bu yüzden fallout'ta yavaş ilerliyor olabilirim.
  • kbere K kullanıcısına yanıt
    Ben henüz fallout 4ü adamakıllı oynayamadım o yüzden çok yorum yapamayacağım, ama bu tarz oyunlarda uzun vakit geçirmek gayet normal. Bu size hitap etmiyor olabilir elbette. Witcher 3ü denediniz mi?

Yukarda arkadaşın bahsettiği gibi Batman ve Hellblade de daha kısa süren ve hikaye açısından güzel oyunlar.
  • Farcry serisi tabi ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wolfenstein ın yeni oyunlarını oynayabilirsiniz ama oyunu bitirmeyin hemen, oyun içindeki notlar, ses kayıtları gibi şeyleri okuyarak ilerlemeye çalışın. Hoşunuza giderse devamı gelir zaten.

Ve... Titanfall 2, nedense çok beğeniyorum hikayesini. BT 7274 ü seveceğinizi düşünüyorum oynamadıysanız.

• Focke-Wulf kullanıcısına yanıt
    Peki wolfenstein'ı soracaktım aslında. Yeni dediğiniz the new order ve sonrası mı?

• The witcher 3 gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri, bence kesinlikle oynayın.

Aynen hocam. Return the Castle Wolfenstein da güzeldir ancak grafiklerinden dolayı soğumayın diye önermek istemedim

• Bu başlığı ben açmıştım ama aradan geçen zamanda oynadığım oyunlarla katkıda bulunayım. Bazıları başlıkta tavsiye edilmiş oyunlar hakkında tecrübelerim bazıları edilmemiş:

1. The Witcher 3: Wild Hunt. Alacak arkadaşlar kesinlikle paraya kıyıp game of the year edition versiyonunu alsın. Oyun ve hikaye mükemmel ama goty versiyonuyla gelen 2 dlc daha da güzel. Zaten 2 ayrı oyun uzunluğunda bunlar. Dlcleri ayrı alınca altyazı problemi oluyor.

2. Wolfenstein The New Order: Hikaye mükemmel, oyunculuk mükemmel, etraftaki detaylar mükemmel. The Men in the High Castle en sevdiğim dizilerdendi. Bu da aynı durumu bambaşka bir şekilde kurgulamış bir senaryo. Oyun içindeki gazete parçası vb. ıvır zıvırları mutlaka okuyun. Oyun bir çok kitaptan ve filmden daha sorgulayıcı sahnelere sahip. Oyun olarak da çok keyifli bir oynanışı var.

"you don't get it do you? before alls this, before the germans, before the war! back home, man, you were the nazis!" diyerek j başkana selam çakıyor. Oyunu bana tavsiye eden @Focke-Wulf'a da teşekkür ederim.

3. Titanfall 2: Yine @Focke-Wulf tavsiyesi. Ama burada tavsiyeyi okuyunca 1den başlayayım deyip titanfall 1'i indirdim. Hem senaryosu olmayan kontrol ve grafikleri o kadar iyi olmayan bir oyundu. Beni sarmadı. Bu yüzden 2yi de indirmedim. Çok sonradan 2'ye şans verdim. İyi ki yapmışım. En keyif aldığım oyunlardan biri oldu. Hikayesi de harika. Siz benim yaptığım hatayı yapmayın. Direk 2'yi indirin. Belki bilmiyorsanız diye not düşeyim; oyun ea accesste var. Sırf bu oyun için ea access alınabilir. Diğer hiçbir oyunu oynamasanız bile kardır.

4. Never Alone: Kısa süren bir platform oyunu. Oynaması basit ama eğlenceli. Benim için bu oyunu ilgi çekici yapansa her aşamayı geçişinizde Alaskanın yerli halklarından İnipuatları ve onların kültürlerini anlatan bir video açılması. Böyle 20den fazla video var ve bir belgesel tadında. Ayrıca oyunun oynanışındaki hikaye de gayet güzel. Ben games with gold ile bedava geldiği için şans vermiştim. Siz de o ay abone idiyseniz mutlaka deneyin. Eğer değilseniz de uygun fiyatlı bir oyun.

5. What Remains of Edith Finch: Oyun demek ne kadar doğru bilmiyorum. Bir hikayenin içinde geziyormuşsunuz gibi hissettiğiniz bir bulmaca oyunu. Bulmacalar çok basit. Oyunun kısalığı da eklenince 3-4 saatte biten bir filme dönüşüyor. Ama harika bir hikaye, oyun içinde oyunlarla süslenmiş, fantazilerle dolu çok özgün bir deneme. Game Passte var, mutlaka deneyin.

6. Ryse: Son of Rome: İlk mesajda da bahsetmiştim. Oyun adına çok boş olsa da hikaye ve görsellik çok başarılı

7. Devil May Cry: Definitive Edition: Şu anda hala oynuyorum ve içine çeken bir hikayeye sahip. Sonuna gelmesem de beni tatmin edeceğinden ve serinin diğer(4 ve 5) oyunlarının da böyle olacağından eminim.

8. Assasins Creed Odyssey: Bunu da 4-5 saat oynadım ve hala oynuyorum. Yine başarılı bir hikaye olduğu en başından anlaşılıyor.

9. The Evil Within Serisi: Deneme kısmını oynadım. Hikayesi insanı içine çekiyor. Oyunun gerilim ve heyecanı sürekli yüksek. Vakit bulduğumda mutlaka oynayacağım.

Bunların dışında Resident Evil 7, Resident Evil 2, Tomb Raider serisi(özellikle yeni neslin ilk 2 oyunu), Batman serisi güzel hikayelere sahip. Ayrıca beni sarmayan ama bir çok insanın sevdiği Red Dead Redemption serisi, Dishonored Serisi, karanlık ortamı yüzünden yorulup vazgeçtiğim Hellblade Senuas Sacrifice, oynanışı zor geldiği için sürekli oynayıp oynayıp bıraktığım Metro serisi güçlü hikayelere sahip

• Oynamadiysan, grafik takıntın da yoksa Fable serisini mutlaka bitir derim. Adı gibi masalsı, efsane bi RPG oyunu bence. Çoğu kişinin beğenmediği son oyun bile gayet güzeldi bence.

• W kullanıcısına yanıt
    grafik değil de oyun çok sarmadı beni. belki o uzun süre eğitim süreci etkili olmuştur bunda. boş bir zamanımda yeniden şans vermeyi düşünüyorum.
  • Hikaye diyorsan metal gear serisi heleki 3 oyun tam bir başyapıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayzer-soze -- 24 Nisan 2019; 8:17:34 >
  • Shadow Of War olabilir. Bolca sinematik içerir.
    The Witcher 3 Herhalde hiç zirveden düşmeyecek, herkesin beğenmesi aldığı puanlarla hikaye oyunlarında ilk tercih gibi , oynanışıyla bana hitap etmesede sırf bu nedenlerden dolayı ilgimi çekiyor
  • action11 A kullanıcısına yanıt
    çok başlardaysanız biraz daha şans verin. ilk canavarı öldürürken falan biraz uğraştırıcı oluyor. sonrasında oyun mekaniklerine alışıyorsunuz. aslında oyun mantığı eskiden atari salonlarındaki final fight, captain commando vb. oyunların mekaniklerine benziyor. bence oynaması da eğlenceli. rpg ögeleri biraz uğraştırıyor. yok onu sat, yok silahını güçlendir vs. ama onlar da tuzu biberi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.