Şimdi Ara

High Power Super GD+ Series 750W 80+ GOLD Smart Fan, Full Moduler Güç Kaynağı Amazon Prime 1462 tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.420
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

https://www.amazon.com.tr/dp/B095P7NN9C?ref_=cm_sw_r_apann_dp_4W1X8EE295T1QD7D148K

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diediemydarlings -- 2 Kasım 2022; 21:13:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4-5 yıl içinde 3 adet aldım hepside 2. senenin sonunda bozuldu. Hiç sevmediğim bir model 750w high power gd

• High Power Super GD+ Series 750W 80+ GOLD Smart Fan, Full Moduler Güç Kaynağı Amazon Prime 1462 tl

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Balbes kullanıcısına yanıt

Tier list "A"'da yer alıyor.

Ciddi ciddi konudaki psu mu bozuldu sürekli?

Nasıl bozuldu?

ben de A12S serisinden ucuzundan golf topu yüzeyli 120mm fanlı kablolu 80 plus bronze bir High Power almıştım 750w, 5 sene kullandım sonra ikinci elde sattım yeni kasa alınca üstünde psu var diye. ucuz seri olmasına rağmen sorun çıkarmadı 7 sene, 2 senedir de sattığım arkadaş kullanıyor.

• Tier B de yer aliyor eger ayni seri ise.

https://cultists.network/140/psu-tier-list/

High Power | Astro GD-F V2 HPM – Performance GD [HP1-J-GD-F12S] – Super GD+

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

mining mi yapıyordunuz?

• @incibus o zaman evet

• Arseyus kullanıcısına yanıt

Evet hocam ucude aynı bu modeldendi. Corsairler taş gibiydi fakat bu model benim için tam bir baş belası oldu.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Ben miningte kullanmıştım belki yoğun kullanımda gidiyordur.

• Tier listeleri, genellikle sadece gücü sağlıklı vermesi ile ilgili. Dayanıklılık, satın alma esnasında dikkate alınan en önemli kıstas değil zaten.

24 yıldır 150-200 bilgisayarlık bir ekosistemin sorumlusuyum, High Power, Thermaltake, Aerocool gibi son kullanıcı piyasasına, doğrudan kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan markalar, genellikle daha dayanıksız çıktı hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qzwxec -- 3 Kasım 2022; 17:55:16 >
  • qzwxec kullanıcısına yanıt

Memnun kaldığın markalar neydi hocam?

• PC power cooling(OCZ), EVGA , silverstone beni hep memnun etti Enermax a çok güveniyordum ama 6-7 yıllık ofis PC sinde çufladı.. 625 w tı ofis pc si ortalama 100w falan tüketmiştir arasıra yüklendiysem max 300w yükte tüketmiş olsun..

PC power cooling çok çok iyi 10 yıldan fazladır 1200w kullanıyorum ses yok seda yok 2 işlemci / 2 gpu lu 800-900w kastırsam bile fan sesi duyulmuyordu .. şuanda 4090 + 13700kf kombinasyonuna güç veriyor..

EVGA ve Silverstone danda çok memnunum .. sharkoon giriş düşük tier 650w sistem kurdum etrafımdakilere onlardanda ses yok demekki oda ucuz olmasına rağmen dayanıklı diyebiliriz..

• Arseyus kullanıcısına yanıt

Coolermaster'ın tüm ürünleri dayanıklı, ancak sessiz psusu pek yok. Depomda neredeyse 15 yıllık çıkma modelleri duruyor yedek parça olarak.

Kişisel bilgisayarlarımdan birinde Aerocool 1200w kullanıyordum, sessizdi, ancak daha ilk aylarında lehim koptu, garantiden değişti. Onu da sonra Coolermaster 1050w ile değiştirdim, fan devrini en üste aldığım zaman, kasayla aynı odada uyumak mümkün değil.

FSP ve FSP tarafından üretilen Aopen ile Asus'un Enhance üretimi psularından da bozulan olmadı. Ancak Asus'un kurumsal pclerde kullandığı ve tasarımları çok güzel duran Delta üretimi psular, patlamamalarına rağmen sorun çıkartmaya başlayacak kadar hızlı, hızlı dediğim 5-6 yıl, yıprandılar. Xilence markasının Enhance üretimi 460w ucuz psuları, üzerlerinde durdukları LGA 775 kasaların kullanım ömürleri dolmasına rağmen halen çalışır durumdalar.

Yine de dediğim gibi, dayanıklılık, işyerinde bile en önemli kıstas değil. Mosfetlere, ekonomik ömürleri boyunca sağlıklı voltaj göndermesi, temel kıstas. Dayanıklı ama stabil olmayan bir psu, mosfetlere yük bindirir, kasanın termal tasarımı da mükemmel değilse, psu sağlam kalmasına rağmen, anakart gider.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.