Şimdi Ara

hidrojen yakıt tasarruf sistemi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.198
Cevap
54
Favori
513.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alles11

quote:

Orijinalden alıntı: DayLight66

sağlıklı bir sistem olsa araba üreticileri zaten koyarlar dı. Boş hayellere kapılıp macera aramayın. Tasarruf istiyorsanız az binin arbaya.

Boyle düşünmeniz doğru değil. Araba üreticileri bunu koysa petrol satıcıları nasıl para kazanacak? Bu sistem kesinlikle yakıt sarfiyatını düşürmektedir. Ama siz yinede az binmeye devam edin ))

yok ya. öyle olsa üreticiler her geçen gün daha tasarruflu arabalar yapmak için çalışmazlar. her şeyin altında komplo teorisi üretmekte üstümüze yoktur zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyanojeN

quote:

Orijinalden alıntı: terapist70

quote:

Orijinalden alıntı: alles11

Size katılıyorum. Bu sistemi bir kişi kendi imkanlarıylada yapabilir. Otomobil devlerinin bu sistemi geliştirmemesi tamamen petrol tekelinden kaynaklanmaktadır.

Bu bir varsayım veya paranoya..Bu petrol tekelleri elektrikli otomobiller için ne düşünüyorlar acaba? Veya daha düşük tüketim sunan dizel motorları şimdiye kadar neden engelleyememişler? Veya az yakan çok satan araç mı petrol şirketleri için daha avantajlı yoksa çok yakan az satan mı??...vs...

petrol şirketleri akü değişimi ve şarj sistemlerinde rol oynayacak yyine karlatrı var, ama hidrojen sisteminde karları yok,

Yani bu durumda akü satmak benzin satmaktan daha mı karlı hale geliyor? O zaman elektrikli otoda herkes kazanıyorsa ( üretici- alıcı ve petrol şirketi ) kaybeden kim?? Ayrıca şarj sistemi dediğiniz şey elektrik prizi oluyor değil mi?

• Dünden beri bu sistemi internette inceliyorum, yurtdışındaki sistemleri de inceledim ve kullananların yorumlarına göre işe yarıyor. Bir çok kişi yurtdışında kendi yaptığı sistemleri araçlarına monte etmişler ve o şekilde kullanıyorlar. Ben de dizel arabasında bitkisel yağ kullanan biri olarak :D bu tarz sistemlere önyargı ile yaklaşılmaması kanaatindeyim, ancak sayın betelguz fiyatlarınız bana biraz yüksek geldi. Mesela bublere tek başına 150 lira demişsiniz, tamam malzemesi kaliteli olabilir ama ne olursa olsun 150 lira etmez. Radyatöre de 150 lira demişsiniz, halbuki 50 liraya alınacak herhangi bir oto kalorifer radyatörü de aynı işi görür. Amacım satışınızı baltalamak değil ama montajını bile kendimiz yapacağımız bir set için bu fiyatlar çok yüksek.
  • "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betelguz -- 12 Mart 2012; 13:44:19 >
  • Bende de citroen saxo dizel var ama sistemi takacak yer yok kaputta :) . Bayilik sistemine geçseniz ve montaj dahil fiyatlar olsa bunlar daha iyi olur. Montajını yaptığınız arabaların ve sistemden hidrojen çıkışını videoya alarak yayınlarsanız insanların kafasındaki soru işaretleri ortadan kalkacaktır. Mesela sistemi 12V bir aküye bağlayıp çıkan hidrojeni de yakarak veya su içindeki bir şişenin içine gazı verip şişenin yükselmesiyle hidrojen çıkış miktarını gösterebilirseniz faydalı olur diye düşünüyorum. Neticede youtubeda bile bu konu hakkında bir sürü video var. O zaman biz de görerek ikna olabiliriz. Sistemin ne kadar amper çektiğini, ne kadar ısındığını da gösterirseniz satışlarınıza olumlu katkısı olur. Gezenbilir sitesindeki Güven Bey ile olan denemeyi de takip ediyorum bu arada :) . Örnek olması açısından şu video güzel :
    http://www.youtube.com/watch?v=mtdntfDVgNg&feature=player_embedded

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bountr -- 24 Mart 2011; 3:20:02 >

• Arkadaşlar bu işin cılkı çıktı.Tasarruf sağlaması amacıyla satılan birsürü sistem ve aparat var.Mıknatıs birde yeni gördüğüm çakmak çıkışına takıyosun %10-30 arası tasarruf sağlıyomuş, üstelik fiyatı 25 tl.Böyle bir şey olabilirmi? Merak ediyorum arkadaşlar bu sistemlerden birini denedinizmi? Paylaşırsanız sevinirim. Linkler aşağıda.

http://urun.gittigidiyor.com/30-10-YAKIT-TASARRUFU_W0QQidZZ37634867
    http://urun.gittigidiyor.com/TURBOMAG-ILE-YAKITTA-22-039-ye-Kadar-Tasarruf-Edin_W0QQidZZ37739409

• quote:

Orijinalden alıntı: ten10

Arkadaşlar bu işin cılkı çıktı.Tasarruf sağlaması amacıyla satılan birsürü sistem ve aparat var.Mıknatıs birde yeni gördüğüm çakmak çıkışına takıyosun %10-30 arası tasarruf sağlıyomuş, üstelik fiyatı 25 tl.Böyle bir şey olabilirmi? Merak ediyorum arkadaşlar bu sistemlerden birini denedinizmi? Paylaşırsanız sevinirim. Linkler aşağıda.

Sence olabilir mi?
    Ekonomik motor üretmek için bir sürü mühendis çalıştırıp deneyler yapan otomobil firmaları % 10-30 arası tasarruf sağlayan bu zımbırtıyı neden araçlara koymamışlar acaba.. Üstelik maliyeti de çok düşük..
    Valla bu firmaların hiç kafası çalışmıyor..

• Bencede öyle ama yinede yazdım.Bile bile lades yani.EEE umut fkirin ekmeği imiş.
  • "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betelguz -- 12 Mart 2012; 13:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ten10

Arkadaşlar bu işin cılkı çıktı.Tasarruf sağlaması amacıyla satılan birsürü sistem ve aparat var.Mıknatıs birde yeni gördüğüm çakmak çıkışına takıyosun %10-30 arası tasarruf sağlıyomuş, üstelik fiyatı 25 tl.Böyle bir şey olabilirmi? Merak ediyorum arkadaşlar bu sistemlerden birini denedinizmi? Paylaşırsanız sevinirim. Linkler aşağıda.

http://urun.gittigidiyor.com/30-10-YAKIT-TASARRUFU_W0QQidZZ37634867
    http://urun.gittigidiyor.com/TURBOMAG-ILE-YAKITTA-22-039-ye-Kadar-Tasarruf-Edin_W0QQidZZ37739409

ilanlarda baya bir laf kalabalığı var ama satılan malzemenin ne işe yaradığı-nasıl çalıştığı hakkında en ufak bilgi yok

• Bu sistemi montaj yaparken hava filtresine gazı vermek yerine lpg yi iptal edip enjektörleri söküp borulara direk versek daha faydalı olmazmı gaz direk olarak yanmaya başlar diğer sisteme göre daha faydalı olur bence yada bu şekilde motoru elimize alma ihtimalimiz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkseed

Bu sistemi montaj yaparken hava filtresine gazı vermek yerine lpg yi iptal edip enjektörleri söküp borulara direk versek daha faydalı olmazmı gaz direk olarak yanmaya başlar diğer sisteme göre daha faydalı olur bence yada bu şekilde motoru elimize alma ihtimalimiz varmı?

emin ol var :)
  • quote:

Bu sistemi montaj yaparken hava filtresine gazı vermek yerine lpg yi iptal edip enjektörleri söküp borulara direk versek daha faydalı olmazmı gaz direk olarak yanmaya başlar diğer sisteme göre daha faydalı olur bence yada bu şekilde motoru elimize alma ihtimalimiz varmı?

Ne demek istediğin anlaşılmıyor. Sadece hidrojenle çalışsın diyorsan çıkan hidrojen motoru tek başına çalıştırmaya yetmez. Üstelik o dediklerini yapmaya da hiç gerek yok, en basit montaj bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bountr

quote:

Ne demek istediğin anlaşılmıyor. Sadece hidrojenle çalışsın diyorsan çıkan hidrojen motoru tek başına çalıştırmaya yetmez. Üstelik o dediklerini yapmaya da hiç gerek yok, en basit montaj bu şekilde.

En basit bu şekildede hava filtresinden gazı verdiğimizde hidrojen gazı yanma odasına ulaşana kadar giden gazda kayıp olmayacakmı. direk hidrojenle çalışmadığının farkındayım bende diyorumki işin basitine kaçmadan lpg sistemi gibi yanma odasına gazı direk versek sonuç ne olur.

• Gerek yok çünkü motor çalıştığı zaman hava filtresinden motora doğru bir emiş gücü oluşur ve gaz motora doğru hareket eder. Aksi istikamette hareket eden hidrojen de zaten emilen hava tarafından motora itilir, varsa tabi. Yani gerek yok.
  • "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi betelguz -- 12 Mart 2012; 13:44:28 >
  • Sayın betelguz 1 martta tübitaka başvurduk demişsiniz.Bu konuda bir gelişme var mı?
  • Gerçekten merak ediyorum sonuçları...
  • Yok mu resmi bir sonuç daha? :)
  • Cihazı şu an deneme amaçlı olarak benim aracıma taktık. 1 hafta kadar kullandıktan sonra yorumlarımı paylaşırım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.