Şimdi Ara

Hiç düsündünüz mü Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) olan birisi nasil olurda full 8 Mbps alir? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
2
Favori
26.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ZionYıldızı

değil cat6 cat15 bile çekseniz değerler değişmez.cat6 8 telli fakat telefon kablosu 2 tel kullanıyor mecburi

bunu 500 kere dedim kardeşim. ama ya ben anlatamadım. yazdıklarımız başka dildemi forma geçiyor nedir. cat6 dan başka kablo yok dünyada demekki
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozenir

quote:

Orijinalden alıntı: ZionYıldızı

değil cat6 cat15 bile çekseniz değerler değişmez.cat6 8 telli fakat telefon kablosu 2 tel kullanıyor mecburi

bunu 500 kere dedim kardeşim. ama ya ben anlatamadım. yazdıklarımız başka dildemi forma geçiyor nedir. cat6 dan başka kablo yok dünyada demekki

misal olarak yazdım cat33 bile yazabilirdim oraya örnek sonuçta

değerlerin değişmesi için 8 telin hepsini kullanmak gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

quote:

Orijinalden alıntı: izmir85

quote:

anlatım için saolunda. arkadaş kendi için doğru yazmış katılıyorum. ama burdaki yetkililer benle başa çıkamadı. ne zaman beni ikna ettiler. aşşağıdaki bu arkadaşın evindeki kutu gibi bana gelen hatta cihaz taktı zayıflama oranı 58
    evdeki geldi prize taktı 61

yani benim kutuma gelen zaten zayıflama 58 ben bunu nasıl düşürecem. imkansız bişi santral gelemzse buraya. ama arkadaş o 40 dbi ile nasıl aldı o da çok ilginç

İlgtinçlik diye bir kavram yoktur kardeş. GErçek olan vardır. Bana hat durumunu gösteren sayfanın ekran görüntrüsünü gönder, sana ne yapacağını söyleyeyim.

kardeş sende hatta düşmeler oluyor mu? bende bu aralar günde 10-15 defa hat düşüyor. ama 2 haftalık zamana bakarsan aşağıdaki değerlerimle 8 Mbit'i net bir şeklide kullanıyorum. uzaklık 1,9 km.

noise margin upstream: 16 db
    output power downstream: 18 db
    attenuation upstream: 21 db

noise margin downstream: 14 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 38 db

sende de gün içinde düşmeler var mı?

bende düşme olmuyor hiç.telefonda sürekli kullanıyorum ben santralde ölçümde 3.7 km uzaklıktayım

• quote:

quote:

quote:

quote:

anlatım için saolunda. arkadaş kendi için doğru yazmış katılıyorum. ama burdaki yetkililer benle başa çıkamadı. ne zaman beni ikna ettiler. aşşağıdaki bu arkadaşın evindeki kutu gibi bana gelen hatta cihaz taktı zayıflama oranı 58
    evdeki geldi prize taktı 61

yani benim kutuma gelen zaten zayıflama 58 ben bunu nasıl düşürecem. imkansız bişi santral gelemzse buraya. ama arkadaş o 40 dbi ile nasıl aldı o da çok ilginç

İlgtinçlik diye bir kavram yoktur kardeş. GErçek olan vardır. Bana hat durumunu gösteren sayfanın ekran görüntrüsünü gönder, sana ne yapacağını söyleyeyim.

kardeş sende hatta düşmeler oluyor mu? bende bu aralar günde 10-15 defa hat düşüyor. ama 2 haftalık zamana bakarsan aşağıdaki değerlerimle 8 Mbit'i net bir şeklide kullanıyorum. uzaklık 1,9 km.

noise margin upstream: 16 db
    output power downstream: 18 db
    attenuation upstream: 21 db

noise margin downstream: 14 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 38 db

sende de gün içinde düşmeler var mı?

bende düşme olmuyor hiç.telefonda sürekli kullanıyorum ben santralde ölçümde 3.7 km uzaklıktayım

Şu anki hız kaç?

• Beyler benim Santral Tipim Eskiymiş zaten 4mbitte sabit internetim hattım kaldırmıyor diye. ADSL2+de durmadan kopma oluyor 4 Mbitte bile ama Modu T141'e alınca sorunsuz çalışıyor bu seferde ping ölüyor. Ne yapabilirim nası santralimi değiştirebilirim veya portu?
  • Cat6 neredesin ahhhh, bir haftadır alamadım hızım 4 Mbps inmek zorunda kaldı. Araya kablo koydum, modemin yerini değiştirdiğim için. Cat6 takviyesi yapamadım, alamadığım için. Demeyin ''cat6 faydasızdır.'' Al işte şimdi cat6'sız kaldım, 4 Mbps'deyim. Yakındır 8 Mbps'ye tekrar yükselişim.
  • quote:

Cat6 neredesin ahhhh, bir haftadır alamadım hızım 4 Mbps inmek zorunda kaldı. Araya kablo koydum, modemin yerini değiştirdiğim için. Cat6 takviyesi yapamadım, alamadığım için. Demeyin ''cat6 faydasızdır.'' Al işte şimdi cat6'sız kaldım, 4 Mbps'deyim. Yakındır 8 Mbps'ye tekrar yükselişim.

önceki cat kablona noldu ki?
  • quote:

Cat6 neredesin ahhhh, bir haftadır alamadım hızım 4 Mbps inmek zorunda kaldı. Araya kablo koydum, modemin yerini değiştirdiğim için. Cat6 takviyesi yapamadım, alamadığım için. Demeyin ''cat6 faydasızdır.'' Al işte şimdi cat6'sız kaldım, 4 Mbps'deyim. Yakındır 8 Mbps'ye tekrar yükselişim.

hurdacılar söküp götürmesin bakır niyetine
  • quote:

quote:

önceki cat kablona noldu ki?

Modemin yerini değiştirim, kablo yetmediği için zayıf olan telefon kablosunu kullanmak zorunda kaldım.
  • iş sadece kalınlıktaysa o halde analog anten kablosu da denenebilir hatta yüksek gerilim hattı kabloları daha kalın,belki 5mbit 100mbit olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

iş sadece kalınlıktaysa o halde analog anten kablosu da denenebilir hatta yüksek gerilim hattı kabloları daha kalın,belki 5mbit 100mbit olur :)

Kalınlık önemli. Sen araya koyduğum kabloyu görseydin, kahkaha atardın. Çok ince. Üç tanesini yan yana koydum yinede tam 8 Mbps ile bağlanmadı. 7000 kbps dolaylarında netim oldu. Her on dakikada gidiyordu. Bende 4 Mbps'ye sabitlettirdim. Kurtuldum sıkıntıdan. Alacağım cat6, catır catır ses gelecek neti kullanırken.
  • güzel bir konu paylaşmışsın kabloların yeni olması iyidir bina içi . yanlız hız için önemli 2 unsur var yazıldıgı gibi snr ve hat zayıflaması bunları önceliğe almak lazım .

mesela begenmedigin kırmızı yeşil kablo ile 8mb hızda hiç bir sıkıntı yaşamadım 1 ay modem hiç restlenmedim kopma yaşamadım hatta bina 30 yıllık kimbilir kaç tarihinde tesisat kabloları degişti yenilendi . hatta arada eklerde var . buna ragmen 8 mb ... ama şuan 1 mb kotayı aşmışız

şuan snr 40 hat zayıflaması 35 yani 8 mb sıkıntı olmuyor kablolar ekli oldugu halde ..

ttnet altyapıyı düzeltmedikçe kabloları degiştirmek sorunları cözmüyor .. internet cafe çalıştırırken ttnetle cok muhatap oldum sürekli sucu bende buluyorlardı cift hat kullanıyordum 1 hat 280 tl idi . buna ragmen sıkıntı oluyordu bıkmıştım . sorunların kaynagı altyapısı düzgün olmayan internet saglayıcı ttnet .. yok virüsmüş kabloymuş splittermış hikaye

hat zayıflaması 40 db olan birisi 8 mb alamıyor demek oluyor 7 mb te kopma yaşıyorsan 5 tanesini de yanyana getirsen hız ve kalite için gerekli 2 unsur yeterli olmadıktan sonra cogu zaman sorun yaşarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

güzel bir konu paylaşmışsın kabloların yeni olması iyidir bina içi . yanlız hız için önemli 2 unsur var yazıldıgı gibi snr ve hat zayıflaması bunları önceliğe almak lazım .

mesela begenmedigin kırmızı yeşil kablo ile 8mb hızda hiç bir sıkıntı yaşamadım 1 ay modem hiç restlenmedim kopma yaşamadım hatta bina 30 yıllık kimbilir kaç tarihinde tesisat kabloları degişti yenilendi . hatta arada eklerde var . buna ragmen 8 mb ... ama şuan 1 mb kotayı aşmışız

şuan snr 40 hat zayıflaması 35 yani 8 mb sıkıntı olmuyor kablolar ekli oldugu halde ..

ttnet altyapıyı düzeltmedikçe kabloları degiştirmek sorunları cözmüyor .. internet cafe çalıştırırken ttnetle cok muhatap oldum sürekli sucu bende buluyorlardı cift hat kullanıyordum 1 hat 280 tl idi . buna ragmen sıkıntı oluyordu bıkmıştım . sorunların kaynagı altyapısı düzgün olmayan internet saglayıcı ttnet .. yok virüsmüş kabloymuş splittermış hikaye

hat zayıflaması 40 db olan birisi 8 mb alamıyor demek oluyor 7 mb te kopma yaşıyorsan 5 tanesini de yanyana getirsen hız ve kalite için gerekli 2 unsur yeterli olmadıktan sonra cogu zaman sorun yaşarsın

Siz beni anlamamışsınız. Aylardır 8 Mbps kopmadan alıyordum. Sadece hafiften bir derdimi paylaştım. Doğru algılamanızı istiyorum. Bir haftadır hızım 4 Mbps'dir. İstediğim için bu oldu. Anlıyor musun? Modemin yerini değiştirmek zodunda kalmasaydım, hızım tam 8 Mbps idi. Alt yapı sıkıntım değil, elim ile kabloyu kesmiş olmamda. Anladığınızda lütfen cevap yazın anladığınızı anlayayım.

• Yarın bende cat6 ile telefon hattımı direk modeme getireceğim az da olsa bir değişiklik olacağına inanıyorum.Saha dolabına 20metre mesafedeyim.yarın ayrıntılı biçimde olanları açıklıyacağım.iyiforumlar
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Haydar Gül -- 21 Mayıs 2012; 10:37:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Babama söyledim değiştirelim diye; kablo satmaya çalışıyo dedi Adam komplo teorileriyle doğmuş.

yarıldım abi gülmekten:D:D:D:D:D
  • bu işin yolu şu

gidip bina dolabından modemi takacaksınız

gidip evden takacaksınız

farka bakacaksanız

düzelme varsa kabloları kısa ve kaliteli tutun

fark yoksa devam

bu işin yolu buduru. bu arada en çok kayıp kablo boyu ve ek yerlerinden olur, özellikle t baglama yapmayın mümkün oldukça tek parça kullanın kabloyu
  • quote:

Çok ki?inin evinde kullandy?y telefon kablosunun resmi buda, bu kablo asla 8 Mbps ta?ymaz, kopacak kadar cylyz bir?ey :D

Hiç düsündünüz mü Asagi yönde hat zayiflamasi 40 (dB) olan birisi nasil olurda full 8 Mbps alir?

ne 8 i be :D ben 14 mpbs bile görüyorum :D ama tabi benim kablolar yeni ama cat değil. kaliteli elektrik kablosu kalınından :D
  • İyi günler iyi forumlar.Ben bugün itibari ile arkadaşın önerdiği sistemi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum.Max alınabilir hız 12mgbit civarı idi.Arkadaşın yaptığı gibi cat6 kablo çektim kutudan max alınabilir hız 17200 yükseldi.Faydası vardır kesinlikle denenmesi gerekiyor.Size ayrıntılı olarak video ve resim atacağım sistemin son hali ile ve eski yeni modem değerlerinide resim olarak yükleyeceğim sizde aradaki farkı hayretle izleyeceksiniz burda AHMET kardeşime selamlarımı yolluyorum böyle bir çözümü bizlerle paylaştığı için çok çok teşekkür ediyorum.Sizleri en kısa süre zarfında video ve resimler le aydınlatacağım iyi forumlar.
  • Arkadaşlar apartmanındaki veya oturduğu yerdki kabloların zayıf olduğunu, paslandığını vs. düşünen değiştirsin. işe yarayabilir. Ama bende işe yaramadı. Aşağıdaki kutuya(ankastreye) SNR 21 çıktığı halde evde 12'nin üzerine çıkmıyordu. Bu durum cat6'yı döşedikten sonra da değişmedi. Tekrardan apartman kabloma geri aldım hattımı ve yine Down SNR değeri yine 12'de kaldı. Değişen birşey olmadı.

Kimi arkadaşta işe yarayabilir. Yİne de Ahmet arkadaşıma teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.