Şimdi Ara

hiç çalışmayan biri 4 ayda ne yapabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
3
Favori
4.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam dostlar. bu soruya pek çok kişi ''şu kadar ileri götürebilir'' veya ''maksimum şu kadar artırır'' gibi birtakım cevaplar verecektir elbette. fakat ben farklı bir şey yapacağım. bu sorunun cevabını deneyerek göstereceğim. öncelikle lise geçmişimden ve temelimden bahsedeyim. teog sınavından 483 gibi bir puan alıp iyi bir liseye yerleştim. şakasız 4 sene yattım. her sınav haftası bu sefer başlıyorum diyerek yattım hem de. son gece ezberleri, kopyalar, müzik beden tübitak projeleri derken 84 gibi bir obp ile mezun oldum. geçtiğimiz sene 12.sınıf olarak tamamen yattım yine hiçbir kitap çözmeden/bitirmeden. yks 2020 sonucum aşağıdaki gibidir;

bir de düzenli olarak girdiğim tüm denemeleri bir uygulamaya kaydederim. deneme sonuçlarım da şu şekildeler;

özet olarak 50-75 arası tyt 10-20 arası da ayt yapıyorum. mf öğrencisiyim. neredeyse hiçbir konuyu bilmiyorum. fonksiyon polinom gibi temel konular dahi işlenirken ya uyuyordum ya da derin hülyalardaydım.

yarından değil hemen şimdi bu entryi foruma yolladıktan sonra çalışmaya başlıyorum. eğer bu entryi bir 11.sınıf olarak okuyorsanız sakın ileride başlarım yalanını kendinize söylemeyiniz/inanmayınız. hemen o an başlamazsanız mezuna kalır, mezunda da benim gibi yumurta gte dayanana kadar yatarsınız.

hedefim izmir bakırçay üniversitesi bilgisayar mühendisliği. geçen sene 79k'dan almış. bu sene 65-70k arası bir sıralamadan alacağını düşünüyorum. geçen seneki netleri şöyle;

geçen sene sınavın tuhaf olması, çalışan herkesin matematiği 40 yapması gibi şeyler bu sene de yaşanır mı bilmiyorum ama hedefim aşağı yukarı şu şekilde bir yks sonucu getirmek;

tyt fen ve ayt harici yazdıklarıma yakın şeyler yapıyorum. bunun en büyük sebebi de bilgi eksikliği. yapabilirim ya da yapamam bilmiyorum. ama ne kadar yaklaşabilirim hatta geçebilirim onu deneyerek görmüş olacağız. her girdiğim denemenin sonuçlarını editleyeceğim. hepinize başarılar. (27.2.2021)

• 10 saatin altına düşmemen lazım aksi takdirde yaparsın ama şu ana kadar çalışmamış birinin bırak 10 u 6 7 yi bile görmesi zor ama dediğim gibi 10 saatin üstüne çıkarsan yapabilirsin

• TYT feni TYT sosyali TYT türkçeyi bitirebilir
    Geometriyi de bitirebilir günde 3-4 test çöze çöze
    Hatta TYT matematik de biter ama ayt için konuşamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hocam siz çok geç kalmışsınız. Hiç fonksiyon polinom bilmeden bir şey yapılmaz. Bu sene mezuna bırakıp seneye adam gibi çalışmanızı tavsiye ederim. Ayrıca 70-80k’lık bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmanız gelecekte iş bulmanız adına sıkıntı. Adam gibi çalışıp iyi bir bölüme kasın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ein ausländer -- 27 Şubat 2021; 18:40:19 >
  • Yaparsin ama gunluk 10 12 saatini vermelisin kolay gelsin (lafta kolay ama baya zor 10 12 saat calismak , sene boyunca calistim 2 elin parmagini gecmez 10 saati gectigim)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu leheb 888

10 saatin altına düşmemen lazım aksi takdirde yaparsın ama şu ana kadar çalışmamış birinin bırak 10 u 6 7 yi bile görmesi zor ama dediğim gibi 10 saatin üstüne çıkarsan yapabilirsin

bugün saat 7den sonra başladığım için sayılmaz ama yarın bakacağım hocam maksimum ne kadar yapabiliyorum diye. zaman zaman aralıksız 4 5 saati görebiliyordum çok nadiren gaza geldiğim sınav zamanlarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWindows

TYT feni TYT sosyali TYT türkçeyi bitirebilir
    Geometriyi de bitirebilir günde 3-4 test çöze çöze
    Hatta TYT matematik de biter ama ayt için konuşamam

tytyle ilgili hiçbir şeye dokunmayı düşünmüyorum hocam. günlük antrenman olarak paragraf-problem, o da aşinalık kalsın form kaybetmeyelim diye. sadece ayt çalışacağım. geometriyi de tyt-ayt diye ayırmak mantıklı olur mu bilmiyorum. ayt mat-geo-fkb kasacağım diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ein ausländer

Valla hocam siz çok geç kalmışsınız. Hiç fonksiyon polinom bilmeden bir şey yapılmaz. Bu sene mezuna bırakıp seneye adam gibi çalışmanızı tavsiye ederim. Ayrıca 70-80k’lık bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmanız gelecekte iş bulmanız adına sıkıntı. Adam gibi çalışıp iyi bir bölüme kasın derim.

haklı olabilirsiniz hocam zaten belirttiğim gibi şu sıralamayı ya da şu neti yapacağım gibi bir iddia taşımıyorum. bakalım 4 ayda ne kadar oluyormuş deneyi gibi bir şey bu. mezuna tekrar kalmama izin verilmez. en kötü senaryoda ya son anda direksiyonu eşit ağırlığa kırıp ybs yazmayı, ya da hacettepe nükleer enerji gibi 90-100k bir yerde hazırlık okuyup o sene de hazırlanıp tekrar girmeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: frenilum16

Yaparsin ama gunluk 10 12 saatini vermelisin kolay gelsin (lafta kolay ama baya zor 10 12 saat calismak , sene boyunca calistim 2 elin parmagini gecmez 10 saati gectigim)

umarım yapabilirim teşekkürler. şimdilik günde 3-4 saat görüp sonra dağılıyorum. telefonu ve sosyal medyayı hayatımdan çıkartmayı planlıyorum aşama aşama.

• kolay gelsin kocum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF77DDD1

kolay gelsin kocum

eyvallah.

• Başarılar, netlerim sizden sadece biraz daha yüksek. Ben de bilgisayar mühendisliği istyorum.

• Sadece ayt kas
    Yoğun mat calismasi
    ve gunluk 2 3 test geometri
    Fizik Kimya Biyoloji her gun en az 2-3 test çöz konu anlatımı bak

Tyt sosyal ve tyt fen brans denemesi çöz

Denemese yanlış cikan konulardan deliler gibi soru çöz
    Kitap oku
    Sosyalleş ki beynin yanmasin
    Psikoloji yönetimi soru çözmek kadar önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: karambaOO7

Başarılar, netlerim sizden sadece biraz daha yüksek. Ben de bilgisayar mühendisliği istyorum.

mezun musunuz? hedefiniz hangi üniversite?

• quote:

Orijinalden alıntı: Belakral61

Sadece ayt kas
    Yoğun mat calismasi
    ve gunluk 2 3 test geometri
    Fizik Kimya Biyoloji her gun en az 2-3 test çöz konu anlatımı bak

Tyt sosyal ve tyt fen brans denemesi çöz

Denemese yanlış cikan konulardan deliler gibi soru çöz
    Kitap oku
    Sosyalleş ki beynin yanmasin
    Psikoloji yönetimi soru çözmek kadar önemli

sadece ayt kasacağım hocam haklısınız o konuda. matematiğe daldım direkt. fonksiyona başladım bugün hiç bilmiyor değilim de işlem bilgileri falan gitmiş onları hatırlıyorum şu an. geometriye yarın başlayacağım üçgendeki kuralları kenan karadan 2x hızda bir tekrar edeyim.

fizik kimya biyoloji konusunda kafam çok karışık şu an ama en çok kimya kasmalıyım en hakim olmadığım o. fonksiyon polinom bitsin bi kimya rush da gelecek gibi.

kitap düzenli okuyorum onda bir sorun yok. sosyalleşme için bir şey diyemem hem geçen sene hem bu sene karantinalar o açıdan bitirdi bizi. ama psikolojim o meseleyi iyi götürüyor diyebilirim. sınavda vesaire asla panik yapmam. geçen sene yksde pikniğe gitmiş gibiydim. teşekkürler önerileriniz için.

• Bu süreçte full tyt çalışıp tyt de iyi bir senuç yapıp mezuna kalarak o netini koruyabilir

• Hocam ben Mart ayının sonunda başlamıştım geçen sene ayt ve tyt aynı sizin gibiydi günde 3 4 saat çalıştım 9 10 saat yapamadım hiç calismadigim için bir anda öyle çalışmak zor oluyor 3 4 saat anca oldu full ayt çalıştım sınavda 53 ayt yaptım 90k geldi bilginiz olsun inşallah siz çok daha iyisini yaparsınız

• Dogannbulbill kullanıcısına yanıt
    ayt'yi 3 ayda mı sıfırdan 53 nete çıkardın?
  • Abartı bir hedef değil sıkı çalışma ile mümkün

• thevictorious kullanıcısına yanıt

Mezunum, hedefim Trakya Üniversitesi. Netlerim 60 - 70 TYT, 30 - 40 AYT.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.