Şimdi Ara

Hiç arabanıza yabancı birini aldınız mı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
5
Favori
2.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Işıkta beklerken yanıma bi amca yaklaşıp çarşıya kadar götürür müsün demişti. Tereddüt ettim ama gel amca dedik bir kere. Hava sıcak lastikler kayıyor, yolda birde kaza atlattım kasiste öndeki resmen durunca (!) mecbur kızakladık arabayı ama Allah'a şükür birşey olmadı. Yalnız amcanın suratını görmeliydiniz. Bir daha otostop çekeceğini zannetmiyorum, en azından gençlere.

Liseye giderken arkadaşlarla bizde çekerdik. Alanlara dua ederdik, o yüzden yanımda birisi varsa alıyorum yada otostop çekeni gözüm tutarsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: atacani

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Knıght

quote:

Orijinalden alıntı: gripin518

Iki yil once ise gitmek icin mecidiyekoyde bir sokakta park ettigim arabama bindim. Yanimda da ev arkadasim var. Motoru calistirmaya firsat kalmadan yasli bir teyze arka kapiyi acip bindi. Evladim bacaklarim cok agriyor benide ilerideki camiye kadar gotururmusun dedi. Saskin bir sekilde teyzeyi biraktik, çok dua etmisti

Hay Allah sizden razı olsun.

O teyze sen miydin

Ortalık karıştı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• babamla biryere gidiyorduk yolda yaşlı amca gördük elinde bavul vardı nereye gidiyorsun dediğimizde hiiiç öyle gezmeye çıktım demişti neyse aldık arabaya adam 5 dk sonra uyudu biz adamı unuttuk nereye gideceğinide bilmiyoruz(çorludan istanbula gidiyorduk) adam silivride uyandı ben burda ineyim güzele benziyor burası dedi babam ısrar etti biliyormusun buraları falan diye biliyorum biliyorum dedi ama hayatında ilk defa gelmişe benziyordu %80 evden kaçmıştır
  • yolda elinde baltayla otostop çeken bir moruğu almıştım
    espri değil admın elinde gerçekten balta vardı teşekkür bile etmedi inerken it herif korktu sanırım benden
  • birinde 3 yabancı kız otostop çektiler.tabi bende almammı,hemen aldım bir şey yapacam gibi.ama dillerini bilmediğim için kızlara bir şey diyemedim.bir şey yapamadım.sonra kendimi salak hissettim.
  • NotimeTodie kullanıcısına yanıt
    otostop çeken öğrencileri almıştık
  • Üniversitedeyken staj yaptigim fabrika Allahin unuttugu yerdeydi.Hayatimda ilk defa orda otostop çektim.önce utandım filan ama sonradan aliştım.Bir keresinde yine otostop cekerken bmc pickup durdu.Adam hurdaci arkasi agzina kadar hurda dolu.neyse öne oturdum.Adamlar geneleve gidiyormuş.Gel dedi oraya kadar birakayim ister girersin istersen ordan otobuse binersin dedi

Bende mümkün mertebe alıyorum.Geçenlerde kiz kardesimle sinemaya gittik.sinema cikisinda avm kapanmisti. bir kiz bir erkek inecek yolu bile bilmiyordu.kiz asagi kadar birakir misin dedi. Avmden ciktik.Ogrenciye benziyorlardi sevaptir diye gidecekleri yere birakayim dedim.Yolda sohbet ederken adamlarin üniversitede okutman oldugunu ogrendim. Gerci kardesim epey gerilmisti ama tek basimayken alirim

• otostop çekmeyenleri bile alırım. Allah rızası için sadece. Varsın koltuk yırtılsın, hepsi bu dünyada kalacak malın da paranın da...
  • almadım tabi yaşım küçük arabam yok ama çok otostop çekmişliğim vardır ve her yolculuktr aynı soru, acaba böbrekler sağlamda mı ?
  • ANTALYA Kaş/kalkan arasında otostop çekiyordum birkeresinde. bilenler vardır o yolda otobüs çok bulunmaz ve yollar hep virajlıdır,arabanın sesini duyarsınız ama 50 metre yaklaşmadıkça göremezsiniz. neyse yanımda bir arkadaşım var yarım saat otostop çekiyoruz kimse durmuyor bizde arkamıza bile bakmadan arabanın sesini duyunca elimizi kaldırıyoruz umutsuzca. yine bir ses gelmeye başladı murat124 sesi bildiğin.ses yaklaştıkça elimizi kaldırdık tabi arkamıza bakmadan. araba yanımızdan geçti 20 metre sonra durdu tabi bizim ağzımız açık kaldı. araba bildiğin porsche bildiği cayenne :)) adam aldı bizi,tek başına tatile gelmiş,sol kapı kolunda cüzdan içi para dolu dışarı fırlamış paralar falan. ulan dedim hayata bak, ozamanlar öğrenciyiz tabi. çok imrenmiştim adama, çok içimdeuhte kalmıştır :))
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    gençliğimde okudugum bilimum dergilerin bazılarındaki yazılar gibi yazmışsın hocam
    bi nefeste okudum ama sonunda dumur oldum bea....
  • falken36 kullanıcısına yanıt
    Komposizyonum iyidir
    İlk ÖSS sınavımda 51 Türkçe net çıkarmıştım ama malasef değerlendirmeyi bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 10 Haziran 2014; 10:20:51 >
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    hayırlısı buymuş hocam...
  • Yyl 2005 veya 2006 yer Samsun. Samsunda o zamanlar rayly sistemler yoktu. Ya syky? tyky? otobüslere veya dolmu?lara binece?iz. Oturdu?umuz yer merkezle üniversite arasy oldu?u için sabahlary dolmu? bulmak çok zor oluyordu. Bizde bazen Bafra tarafyna giden dolmu?lara üniversite sapa?ynda inerdik. Oradan sonra baya?y bir bayyr var malum üniversitede alan geni? yürümek imkansyz gibi bir ?ey. Giri?te otostop çekerdik. Üniversitede hastane oldu?u için giden gelen çok oluyordu. Bir sabah bir araba durdu. Arabaya bindik. Aracyn ?öförü karysyny hastaneye götürcekmi?. Tabii adam hastaneye gidece?ini bizim inip bir daha otostop çekmemiz gerecekti. Neyse hastaneye geldik adam e?ini indirdi bize de nereye gidece?imizi sordu.Bizde biraz daha ileri mühend,slik fakültesine gidece?imizi söyleyince Allah razy olsun e?i kocasyna bizi okula byrakmasyny rica etti de. Kocasy da ylymly bir insana benziyordu ve bizi okula kadar byrakmy?ty. ?imdi hatyrladykça o insanlary dua ederim. Allah razy olsun diye. ?u an da çok fazla otostopçuyla kar?yla?madym ama e?imle olunca biraz sykynty oluyor.

• Yolumun üstünde öğrenci yurdu var. Geçerken onları alıyorum. Onun dışında çok zor. Hele ki bu devirde.
  • yaşlı bi teyze bi keresinde de yaşlı bi amca ve yanında heralde torunu olan 10-11 yaşlarında bi oğlan çocuğunu hastaneye kadar bırakmıştım zaten yolumun üstündeydi, ikiside dua ede ede indi, çok sevinmiştim bende, güzel insani haller bunlar babamdan alışkanlık oldu, şahinimize 7 kişi doluşur köye giderdik ona rağmen babam yolda kalmışlara yardım ederdi...ama uzun yolda dağ başında kimseyi almam heralde, kimin ne yapacağı belli olmaz
  • Defalarca aldım

• Güzelmiş vallahi, gençlik filmi tadında olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.