Şimdi Ara

Hibelik Sega Saturn aksesuarları ve oyunları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıda elimde bulunan bazı Sega Satürn aksesuarları ve oyunlarının listesini bulabilirsiniz. Eğer geçmişte benim gibi Sega konsolları ile duygusal bağ kurmuş ve Sega'ya hayranlık duyan, koleksiyonunu yapan ya da yapmak isteyen arkadaşlar varsa elimdekilerin hepsini hediye etmek isterim. Ben layık olduğu şekilde muhafaza edemiyorum, bir koleksiyoner değilim, sergileyeceğim bir dolabım ya da odam yok, zamanında hepsini kullanmak için almıştım.

Hepsi çalışır durumda diye umuyorum ama kimsenin bu saatten sonra kullanacağını sanmam. Aksesuarların hepsi iyi durumda. Oyunların neredeyse hepsi takasla ya da ikinci el olarak alındı, dolayısıyla kutuları biraz yıpranmış olabilir.

Tek dileğim hepsinin meraklısına gitmesi. Güzel bir konsol koleksiyonu vardır, ya da özellikle Sega hayranıdır böyle birine gitsin isterim.

Neyse işte Sega Saturn için elimde bulunan aksesuar ve oyunlar:

Sega Virtua Gun : Tv'ye ateş ettiğimiz oyunlar için. Doğruluğu oldukça başarılıydı hatırladığım kadarıyla. Deli gibi Die Hard oynamıştım bu silahla.

Sega Backup Memory: Kaç MB hatırlamıyorum. Sanıyorum Saturn'un kendi hafızası vardı, bu da artırıyordu hafızayı.

Sega 6 player adapter: 6 kişi aynı anda oynamayı destekliyor.

Sega Video CD Card: Saturn ile VCD izlemeye yarayan alet. Tek hatırladığım ormanda geçen Japonlu bir film izlediğim

Sega CD+Plus: Bölge korumasını kaldırmaya yarayan kart. Başka amaçla da kullanılıyor mu tam hatırlayamadım ama her zaman takılıydı.

Şimdi de gelelim oyunlara:

Tomb Raider: Tek kelimeyle muhteşem bir oyundu. Hem oyun dünyasına yepyeni bir tür olarak damga vurmuştu hem de gelmiş geçmiş tüm TR oyunları arasında en iyisi bence. Başka bir kelime bulamıyorum "muhteşem".

Sega Rally Championship: Aslında benim Saturn almama sebep olan oyun budur. Kadıköy'de Fun City'de başında bekler birileri oynasın da izleyeyim diye dua ederdim. Pek becerikli olmadığım için izlemek daha çok hoşuma gidiyordu. Zamanının en iyi rally oyunu idi. Arcade tarzında tabi. Toyota Celica ve Lancia Delta unutulmaz...

Sega World Wide Soccer 97: PlayStation'da Goal Storm'a (daha sonra Winning Eleven ve PES olarak evrimleşti) rakip olsun diye yapılmış güzel bir futbol oyunu. Kabul etmek gerekir ki Goal Storm ile aynı kalibrede değildi. Ama ben sanıyorum en çok zamanımı World Wide Soccer ile geçirdim.

Fighters Megamix: Aslında Sega'nın resmi dövüş oyunu Virtua Fighter'dır bilindiği üzere. Fighters Megamix ise tüm Virtua serisinden karakterler içeren yine Virtua Fighter temelli bir oyun. Daytona'dan araba bile vardı dövüşçü olarak :D Akira Yuki diye güzel bir karakter vardı hatırladığım.

Die Hard Trilogy: İlk üç Die Hard filmini tek oyunda birleştirmişler. Virtua Gun bu oyunda kullanılıyordu. Ne salaklıksa 100 dolar (20 lira) ödemiştik, her şeyimi harçlık biriktirerek aldığım için garibim annem bana acımış olacak ki 20 lirayı çat diye çıkarıp almıştı. Şaşkınlıktan itiraz edememiştim. Güzel oyundu ama şimdiki aklım olsa hayatta müsaade etmezdim.

Street Fİghter Alpha 2: Çok açıklama yapmaya gerek yok. Şahsım adına Akuma ile ilk tanıştığım oyun olduğu için parmaklarım tutmayana kadar oynardım. Kapak resmi bile yeter.

Athlete Kings: Olimpiyat oyunu. Bu oyunla ilgili hatırladığım iki şey var. Birincisi nasıl olur da bir sürü farklı oyunu bu kadar kaliteli bir şekilde tek oyuna sığdırmışlar diye kendime sormuştum. Yani oyunun içindeki her bir branş ayrı bir oyun olarak satılabilecek kalite ve detay seviyesindeydi. Bir de su kayağı kayak adında idi, bunu niye Türkçe yapmışlar diye düşünmüştüm. Öylesine almıştım ama çok keyifle oynamıştım.

WWF in Your House: Şu Amerikan güreşi oyunlarından hiçbir zaman zevk almadım, hiçbir zaman da anlamadım. Tam aksine kuzenim delisiydi. Mega Drive'da deli gibi oynardı. Ben de ona güzellik olsun diye almıştım bu oyunu. Ben hiç oynamadım ama kuzen suyunu çıkardı resmen. İzlerken bile zevk almadığım yegane oyundur herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdinç B. -- 3 Kasım 2013; 14:10:47 >

• Bu yaptığını kimse yapmaz tebrik ediyorum seni kardeşim..
    Ben gerçek bir sega hayranıyımdır. nerdeyse tüm konsollarını almışımdır.
    şimdi ise elimde hiç kalmadı. tam hatırlamıyorum ama 97 senesiydi sega saturn konsolunu almıştım.
    şu oyunların kapak resimleri bile beni epey duygulandırdı.. tabanca ise ayrı bir dünyaydı, virtua cop2 oynardım saatlerce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Gosling

Bu yaptığını kimse yapmaz tebrik ediyorum seni kardeşim..
    Ben gerçek bir sega hayranıyımdır. nerdeyse tüm konsollarını almışımdır.
    şimdi ise elimde hiç kalmadı. tam hatırlamıyorum ama 97 senesiydi sega saturn konsolunu almıştım.
    şu oyunların kapak resimleri bile beni epey duygulandırdı.. tabanca ise ayrı bir dünyaydı, virtua cop2 oynardım saatlerce..
    Ben talibim.
  • Gergozen arkadaşımıza rezerve edilmiştir. Koleksiyonunu genişletmesi dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdinç B.

Gergozen arkadaşımıza rezerve edilmiştir. Koleksiyonunu genişletmesi dileğiyle.
    Teşekkür ederim.
  • BENDE İSTİYOM ..HEPSİNİ BİR KİŞİ ALMASA...
  • Erdinç B. E kullanıcısına yanıt
    sadece oyunlara talibim bende, paylasılsa daha faydalı olur gorusundeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pikcell

sadece oyunlara talibim bende, paylasılsa daha faydalı olur gorusundeyim
    Eğer hepsini bir kişi almazsa bende talibim..Yıllarca saklayacak dolabım vs var.Sonra istersen geri alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARK KING

Eğer hepsini bir kişi almazsa bende talibim..Yıllarca saklayacak dolabım vs var.Sonra istersen geri alırsın

Alıntıları Göster
    Erdinç B. arkadaşımıza özelden de belirttiğim gibi "ürünlere bu işe gönül vermiş olan cengizermis talip olmazsa hepsini istiyorum". Bu ürünlerin bölünmesi taraftarı da değilim. Sonuçta hepsi takımın parçaları...

Takdir kendisinindir.
  • gergozen G kullanıcısına yanıt
    Sağolasın :D valla benim de bi iki şeyde gözüm kalmadı değil :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizermis

Arkadaş bana söz verdi ama ürünleri size yollasın o zaman. Ben hakkımdan (arkadaşın affına sığınarak sözleşmiş olmamızdan doğan haktan söz ediyorum) feragat ediyorum. İşinize yarayanı alın. Kalanını bu işe gönül verenlere (ticari gözle bakmayanlara) dağıtın ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gergozen

quote:

Arkadaş bana söz verdi ama ürünleri size yollasın o zaman. Ben hakkımdan (arkadaşın affına sığınarak sözleşmiş olmamızdan doğan haktan söz ediyorum) feragat ediyorum. İşinize yarayanı alın. Kalanını bu işe gönül verenlere (ticari gözle bakmayanlara) dağıtın ;)

Saturn çok sevdiğim ve çok zorluklarla edindiğim bi konsol. Yanına bir iki parça eklemek güzel olacaktır. Ama kastettiğiniz gibi arkadaşın kararına bakar bu iş.
    Ben kendimde zamınında bi çok sega md2 dağıtmış biri olarak arkadaşın yaklaşımını çok olumlu buluyorum.
    Tekrar yaklaşımından dolayı teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Saturn çok sevdiğim ve çok zorluklarla edindiğim bi konsol. Yanına bir iki parça eklemek güzel olacaktır. Ama kastettiğiniz gibi arkadaşın kararına bakar bu iş.
    Ben kendimde zamınında bi çok sega md2 dağıtmış biri olarak arkadaşın yaklaşımını çok olumlu buluyorum.
    Tekrar yaklaşımından dolayı teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar herkese tekrar merhaba,

İş yoğunluğumdan dolayı vakit ayırıp da yazamadım, gergozen arkadaşımızın kargosunu da yollayamadım. Görünen o ki paylaşım yapmanın daha adil olacağını düşünen arkadaşlar var ki bence gayet mantıklı. gergozen arkadaşımız da hakkından feragat edip büyük bir olgunluk göstermiş, teşekkürler kendisine...
    Tek sorun kimseyi kırmadan nasıl dağıtırız?

Özel mesajlardan da gelen taleplere göre dağılımı şu şekilde yapalım diyorum:

pspsexer arkadaşımız fighters megamix Street fighter alpha ve vcd kart istemiş.
    cengizermis arkadaşımız Tomb Raider ve 6 player adaptör istemiş.

pikcell oyunlara talip, Heisenberg01 arkadaşımız ise net bir talepte bulunmamışlar. Bir de gergozen arkadaşımızla sözleşip tamamen başkalarına dağıtmak ayıp olur.

Liste belli, kalan parçalar belli. Buradan yazarak net bir şekilde isteğinizi belirtirseniz ben hepsini gönderirim.

Kalın sağlıcakla

• quote:

Arkadaşlar herkese tekrar merhaba,

İş yoğunluğumdan dolayı vakit ayırıp da yazamadım, gergozen arkadaşımızın kargosunu da yollayamadım. Görünen o ki paylaşım yapmanın daha adil olacağını düşünen arkadaşlar var ki bence gayet mantıklı. gergozen arkadaşımız da hakkından feragat edip büyük bir olgunluk göstermiş, teşekkürler kendisine...
    Tek sorun kimseyi kırmadan nasıl dağıtırız?

Özel mesajlardan da gelen taleplere göre dağılımı şu şekilde yapalım diyorum:

pspsexer arkadaşımız fighters megamix Street fighter alpha ve vcd kart istemiş.
    cengizermis arkadaşımız Tomb Raider ve 6 player adaptör istemiş.

pikcell oyunlara talip, Heisenberg01 arkadaşımız ise net bir talepte bulunmamışlar. Bir de gergozen arkadaşımızla sözleşip tamamen başkalarına dağıtmak ayıp olur.

Liste belli, kalan parçalar belli. Buradan yazarak net bir şekilde isteğinizi belirtirseniz ben hepsini gönderirim.

Kalın sağlıcakla

Alıntıları Göster
    dostum aslında işlem basit bence....makul istenenler birbiriyle uyuşuyorlar....cengiz ermiş arkadaşa istediklerini...bana da istedigim üç parçayı oyun isteyen arkadaşa bir iki oyun geri kalan her şeyi de gergözen arkadaşa yollayabilirsin...bu arkadaşlar sega saturn e emek vermiş arkadaşlardır...bir de üstüne duamızı alırsın...bu bir öneri tabii böyle olsada olmasa da sagol...ÖRNEK BİR DAVRANIŞTI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 8 Kasım 2013; 14:24:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

dostum aslında işlem basit bence....makul istenenler birbiriyle uyuşuyorlar....cengiz ermiş arkadaşa istediklerini...bana da istedigim üç parçayı oyun isteyen arkadaşa bir iki oyun geri kalan her şeyi de gergözen arkadaşa yollayabilirsin...bu arkadaşlar sega saturn e emek vermiş arkadaşlardır...bir de üstüne duamızı alırsın...bu bir öneri tabii böyle olsada olmasa da sagol...ÖRNEK BİR DAVRANIŞTI

Alıntıları Göster
    pspsexer, zaten sizin ve cengizermis arkadaşın isteklerini yazdım, onlar size ait. Geri kalanları güzelce paylaştırmak lazım.

• Erdinç B. E kullanıcısına yanıt
    düşünceniz için çok teşekkür ederim..satürn konsolum yok ama diğer arkadaşların varmış.Bence koleksiyon tamamlanması amacında diğer arkadaşların alması çok daha iyi olur.Bende sadece bir köşede kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARK KING

düşünceniz için çok teşekkür ederim..satürn konsolum yok ama diğer arkadaşların varmış.Bence koleksiyon tamamlanması amacında diğer arkadaşların alması çok daha iyi olur.Bende sadece bir köşede kalır
    Ben talebimden vaz geçerim. Öncelik cengizermis'e verildikten sonra sorun yok benim için. Sonuçta arkadaşlar da benim kadar iyi bakacaklardır parçalara.
  • quote:

Ben talebimden vaz geçerim. Öncelik cengizermis'e verildikten sonra sorun yok benim için. Sonuçta arkadaşlar da benim kadar iyi bakacaklardır parçalara.

Alıntıları Göster
    Hocam Konsoluda verecekmisin?
  • quote:

pspsexer, zaten sizin ve cengizermis arkadaşın isteklerini yazdım, onlar size ait. Geri kalanları güzelce paylaştırmak lazım.

..iyi insan gibisi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Hocam Konsoluda verecekmisin?

yok artık...bu arada gergözen arkadaş önce mesaj attığı için önceliği olması normaldir..o başka tabii....ve cengiz ermiş gerçekten de saturn fanıdır..bir saturn tabancası almak için benden aylarca uğraşmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 8 Kasım 2013; 22:00:23 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.