Şimdi Ara

Hi-Level Ultra SSD 240GB İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
18.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hi-Level Ultra 240GB'ın internette test sonuçlarını göremeyince net bir kaynak oluşturmak istedim. Umarım ürün hakkında bilgi edinmek isteyen insanlara faydası olur.

Hi-Level yerli bir firma. Uzakdoğu menşeili ürünleri ithal edip kendi adı altında satıyor. SSD nin garanti etiketi sebebiyle içini açamıyorum. Bu sebeple üreticisini, kullanılan bellekleri, kontrolcüyü öğrenemiyoruz.

SSD metal kasalı. 223GB kapasiteye sahip. Paketinden 3.5'' için metal aparat çıkıyor. 3 Yıl garantisi var.

Windows kilit ekranına gelme süresi HDD(5400rpm)+ 16GB mSATA ExpressCache ile 15.5 saniye idi. SSD ile 6 saniyeye düştü.

Test Sistemi

Lenovo IdeaPad Y500 (i7-3630QM+ 8gb 1600mhz + Seagete 500gb 16mb/5400rpm+ 16gb msata expresscache)

Test Nasıl Yapıldı?

Testler yapılırken işletim sistemi HDD de kurulu, SSD nin içinde 1 adet film vardı.

Sata2 testlerini yaparken; SSD yi DVD sürücü yuvasına CADDY ile taktım.
    Sata3 testlerini yaparken; HDD yi DVD sürücü yuvasına CADDY ile taktım. SSD yi laptobun 2.5'' disk yuvasına taktım.

SATA3 Sonuçları

SATA2 Sonuçları

Fiyat

n11'den ürünü en ucuza satan aynı zamanda ithalatçısı olan SsdShop (Trium Elektronik) satıcısından aldım. Caddy başka bir satıcıdan.
    SSD(270₺ + 6₺ kargo)
    CADDY(35₺ kargo dahil)

8 Nisan'a özel Günlük %11 indirim + Yeni hesaba 11₺ indirim ile 266,34₺ ödedim.

Sonuç

Hi-Level Ultra 240GB, giriş seviyesi bir SSD olarak fiyatının hakkını veriyor. Fakat; üreticisi, bellekleri,kontrolcüsü belli olmayan bir SSD nin ömrü ne kadar olur zaman gösterecek...
    Benim gibi öğrenci olup aynı zamanda SSD hızını tatmak isteyenler, SSD için bi dünya para harcamak istemeyen giriş seviyesi kullanıcılar için uygun fiyatlı bir seçenek durumunda

Notlar

1) Laptobumda mSATA SSD yuvası var ama ben 2.5'' SSD alıp DVD yi sökmekle uğraştım. Çünkü ben bu ssd yi alırken en ucuz 240GB mSATA SSD indirimle 400₺ ye geliyordu. + Y500 lerin mSata yuvaları sata2 mi sata3 mü destekliyor belli değil. İnternette net bir bilgi yok.

2) Piyasada 2 çeşit CADDY(Kızak) var. Biri full metal diğeri yarı metal yarı plastik. Dvd sürücünün üzerinden söktüğünüz vidalar Plastik olan CADDY lere kısa geliyor. aynı kalınlıkta daha uzun vida bulmak zorunda kalıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 20 Temmuz 2015; 19:13:55 >

• Merhaba öncellikle inceleme için teşekkür ederim.Bende bugün siparişini verdim.Kargo dahil toplam 253.76 TL ye satın aldım.Şuan için durum nasıl hala kullanıyormusun ?

Bilindik büyük markalardan tam olarak farkı var mı ? Yoksa sadece isim farkı mı ?

quote:

Fakat; üreticisi, bellekleri,kontrolcüsü belli olmayan bir SSD nin ömrü ne kadar olur zaman gösterecek...

Bellekleri ve kontrolcüsü belli olmayan derken neyi kastettin ? Cihazın kılavuzunda kullanım ömrü yazıyor mu ?
  • Sandisk Ultra II mi alayım bunu mu alayım bilemedim. Arada 25 lira fark var. Sizce Sandisk Ultra II almalı mıyım?
  • ultra ii tabi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Başkurt-Varsak

Sandisk Ultra II mi alayım bunu mu alayım bilemedim. Arada 25 lira fark var. Sizce Sandisk Ultra II almalı mıyım?

http://forum.donanimhaber.com/m_111703912/tm.htm
  • Beyler bu caddy mevzusunu aciklayacak birisi var mi? Bende pavilion dv6 serisi laptop var. Saniyorum 2. Disk yeri yok. Varsa da bilemiyorum. Haliyle dvdyi sokup oraya takmam lazim. Nasil olacak bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • n11, gittigidiyor gibi sitelerde 35 lira civarına bulabilirsiniz. laptobunuzun dvd sürücüsünün 9mm mi 12mm mi olduğuna dikkat ederek ve dvd bağlantı soketinin ide-sata olmasına dikkat ederek alın
  • tns1 kullanıcısına yanıt
    Himm. Bunun icin once sokmem lazim yuvayi. Saniyorum ki satadir herhalde. 2010da almistim laptopu. O kadar eski degildir diye umuyorum. Core2 duo islemcili. Peki bu yuva sadece donusturucu mu? Calismaya etki edecek elektronik bir yapisi mevcut mu?

Son olarak sitenin birinde alirken okuma hızından çok 4k performansina bakin diyordu. Dogru mudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 21 Mart 2016; 7:15:48 >
  • İyi bir ürüne benziyor ama ülkemizde hi-level in dandik tablet ve flash belleklerin den dolayı bir ön yargı var.

• Kontrolcüsü büyük ihtimalle slicon motion (sm2246).
  • Arkadaşlar konu çok eski, firma keza çok bozmuş, okuma yazma 500 e 149.

içini açtım, markasız refurbish flashlar var. Merak eden olursa bu da görüntüsü.

• attila_khan kullanıcısına yanıt
    yazma günlük kullanımda çok da mühim değil. okuma idare eder. göönül ister ki 500/500 olsun tabi de. iş görür yine de.

kontrolcünün modeli nedir örebiliyor musunuz
  • attila_khan kullanıcısına yanıt
    gitti gidiyordan sepete ekledim ama daha almadım. Sende böyle söyleyince bi kaldım şimdi. Pek anlamam gerçi de hdd artık gitti gibi bişey flash takıyorum pc ye donuyor kalıyor D ye tıklıyorum donuyor. c ye bişey yükletmiyor efendimiz artık isyan durumunda. Bende bütçeme uygun bunu düşünüyordum ama kararsız kaldım. 300 tl şuan bütçeme uygun bir tek bu var bu bile taksitle alacağım yani. Alma mı diyorsun ?
  • Hocam markalar öyle kolay kolay marka olmuyor. O markanın altında yılların arge si deneyimi kalitesi var. O yüzden sandisk ve samsung gibi markalardan tercih edin bence. Bir ürün neden ucuz olur bir yönü eksiktir ki ucuzdur. Olaya böyle bakmak lazım

• korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    Sandisk i indirimde yakaladım 240 gb 279 tl ye aldım. Şimdilik bir sıkıntısı yok bakalım. İnşallah bir daha sıkıntı olmaz
  • Hayırlı olsun.

• korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Link atabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: korayakbiyik

Link atabilirmisiniz

Şu an işteyim. Site yasaklı. Ama günün fırsatından almıştım. webmarkt satıcısından almıştım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.