Şimdi Ara

***HI-LEVEL 49HL500 LED TV İNCELEMESİ*** ... 7. yaş gününü göremeden öldü ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
9
Favori
45.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir ihtimal olabilir.

Birde yukarıda yazdığım gibi. HD kanallarda yayınlanan programlarla da alakalı olabilir.
    ayrıca kimi HD kanallar gerçek HD değil yükseltme yaparak HD yayına yapıyorlar oda tabiki kaliteli olmuyor.

yukarıda da yazdığım gibi taviyem yakınlarınızda bir yerde vars aynı kanal ve mümkünse aynı program ile
    karşılaştırmayı deneyin.
    ve mümkünse TRT Belgesel in kaliteli belgesellerinde kaşılaştırmayı deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rfve kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sağolasın. Şu an en net atv Kanal D nin HDleri.. Pixellens trn de olabilir dediginiz gibi çünkü daha dusuk ekran Vestel bile HDleri cam gibi gösteriyordu.. Aynı resme videoya zoom yaptığımızdaki dusuk çözünürlük. Pixellens kapalıdır. Acamam herhalde

Ben şöyle yorumluyorum: 4k yi açiyorsa hd ready olamaz herhalde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimcell24 -- 22 Temmuz 2016; 18:14:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimcell24

48uhl950 aldım dün hd yayınlar çözünürlüğü düşük gibi geldi. Bunun nedeni sizce ne olabilir?

hd kanalların haber bültenlerinde stüdyoda spikerin olduğu sahnelerde görüntü kalitesi nasıl ?.. eğer o sahneler net ve keskinse tv'de sorun yok ...
    haber bültenindeki görüntü iyiyken dışarıya bağlantılarda veya harici kayıtlar gösterilirken durum değişiyorsa bu tamamen çekim/yayın kalitesiyle ilgili olabilir, yani yine tv'den değildir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 10 Haziran 2017; 10:56:37 >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Stüdyo net evet özellikle atv kanald. Bi yakının tvsinde çok daha netti.. Demekki bu tvde bu kadar..

• pixellence ve iyi bir görüntü ayarı ile başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Keskinliği arttırmayı deneyebilirsiniz. Ben gayet memnunum. Ben next marka bir receiver ile teledünya izliyorum kendi uydusunu denemedim.

• darksideofthemoon kullanıcısına yanıt
    Daha dün aldım iade mi etsem diye düşünüyorum. Trt4k açan tv nasıl böyle yapar..

• bende de next (teledünya) var, discovery, nat. geo. için kabloluya devam ...

@darksideofthemoon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 3 Temmuz 2017; 19:37:54 >
  • H.o

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verilen paraya göre panel bence yeterli. Keskinlikle oynamak işe yarıyor fakat fazla keskinlikte doğal görünümü bozuyor gibi.
    İçinize sinmediyse iade edin hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darksideofthemoon -- 22 Temmuz 2016; 22:42:12 >
  • az önce yeni bir video çektim 6 dakikalık, youtube yüklemesine başladım ancak 2 saate yakın süre hesapladı, ben de iptal ettim ...
    kanal d hd "ben bilmem eşim bilir" yarışmasından penaltı sahneleri vardı ama bu saatten sonra 2 saat yüklemeyi beklemek istemedim ...
    belki yarın ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 22 Temmuz 2016; 23:39:25 >
    O penaltılar oldukça netti bende. Bu Pixellens olayını teknik servise soracagim yarın..

• tv'nin olumsuz yönlerinden bahsetmiştim; siyah/karanlık performansı iyi değil, ekran ayarları (parlaklık-kontrast) yetersiz demiştim ...
    karanlık sahneleri görünür hale getirmek için ekran ayarlarını açtım ancak bu seferde beyazlar aşırı derecede patlamaya başladı ...
    beyaz resmen ekranı boğuyor detaylar hiç görünmüyor ... kısınca da karanlık detaylar görünmüyor ...
    kısacası ortası yok arkadaşlar, ya öyle ya böyle izlemeye razı olmanız gerekiyor ...
  • Duvara asma videosu.. VESTEL tv montaj anlatım

Lazım olur..
    https://youtu.be/jqXaxlGMOIk

• quote:

Orijinalden alıntı: bimcell24

Duvara asma videosu.. VESTEL tv montaj anlatım

Lazım olur..
    https://youtu.be/jqXaxlGMOIk

izlemiştim o videoyu ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 10 Haziran 2017; 10:58:38 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 3 Temmuz 2017; 19:39:23 >
    Duvara monte ettim. Ancak ustteki paralel 2 soket hafif aşağı eğildi ağırlıktan, alttakiler düz onda sıkıntı yok. Resim akşam atacağım. Duvarda daha cix durdu. Metal askı almayı düşünüyorum..

Senin tv 10 kg ise benimki de hemen hemen o kadardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimcell24 -- 24 Temmuz 2016; 21:41:46 >
  • bimcell24 kullanıcısına yanıt
    üsttekiler benimkinde de eğik, fizik kuralları öyle ...
    metal askıya gerek var mı bilmiyorum ama ilk monte ettiğimde o plastik soketler kafa kısmından kopar mı diye aklıma gelmişti ...
    montajdan 2 gün sonra tv'yi aşağı indirdim, duvar vidalarını ve tv arkasındakileri kontrol ettim, tv'nin ağırlığı fazla olmadığından idare eder diye düşünüyorum ...
    çok gerekirse metal alırız ama sanırım sana da gerekmez diğer tv'ler gibi ağır değil bunlar, bence geçici bir endişe durumu bu ...
    Paronayak mi oldum ne?
    küt diye düşmesinde

• aslında tv'lerde rgb ayarı dışında siyah-beyaz ayarı da bulunmalı ...
    bu tv'de "beyazı azaltma"nın yolunu bulamadım henüz, umarım bir yolu vardır ...
    Vestel musteri hizmetlerine bi sor istersen. Bende askı aparatı bakıyorum. Plastiğe güvenilmez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.