Şimdi Ara

***HI-LEVEL 49HL500 LED TV İNCELEMESİ*** ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
270
Cevap
10
Favori
36.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 47
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 124
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 16 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 72
  • Favoriye Eklediklerim 10
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Bayberty (124 mesaj) bimcell24 (31 mesaj) batu25 (14 mesaj) mahruti (10 mesaj) Ado (9 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (121 mesaj) Mobil (87 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> ***HI-LEVEL 49HL500 LED TV İNCELEMESİ*** ...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    selam arkadaşlar,
    geçen hafta a-101'den 1.149 liraya aldığım HI-LEVEL 49HL500 tv'yi merak edenler olabilir ...
    birkaç defa satışa sunulan ve önceki kampanyada 1.199 lira olan tv'nin merak edilen yönlerini paylaşmak istedim ...
    bir küçük ekran 43hl500 modeli de bu hafta 999 liradan satışa sunuldu ...

tv'nin teknik özellikleri bilindiğinden bu kısma girmiyorum (49", full hd, dahili uydu, hdmi, usb, vs.) ...
    dahili uydu alıcısı dışında bir özelliği yok ...

şimdi ilk izlenimlerim;

tv'yi kutudan çıkarınca ilk şok geliyor, tv'nin malzeme-işçilik kalitesi düşük, kalın kasa ilk bakışta ağır görünüyor ancak cüssesine nazaran çok hafif ...

aldığım gün kurulumunu yaptım, ayak montajı ve kanal tarama bakımından kolay, bu işlerden anlıyorsanız zorlanmazsınız, aldığımın üçüncü günü duvara montajını yaptım, montaj kiti çok basit ...

kurulum ayarlarından sonra otomatik kanal taraması yaptım ama bazı kanalları bulamadı, otomatik tarama sonrası türksat tarama frekansını girerek manuel tarama yapmaz otomatikle yetinirseniz bazı kanalları göremezsiniz ...

tv'nin görüntüsü iyi değil, görüntü iyileştirmeye ihtiyacı var (pixellence gibi) ... görüntü cansız, parlaklık-kontrast zayıf ... tüm görüntü ayarlarını değiştirerek denemeler yapsanız da olmuyor ... başka tv'lerle yanyana gelse görüntü farkı bariz belli olur, kapasitesi bu kadarmış ...

ses olarak fena değil, en azından kötü diyemem ...

menü kolay ... ben karışık ve teferruatlı menüleri sevdiğimden bana fazlaca basit geldi ...

kanal geçişleri uzun ...

kumandası uzun tasarlanmış, ergonomik değil ...

fotoğraflar ve videolar birazdan gelecek ... merak ettikleriniz olursa başka eklemeler de yaparım ...

ARTILARI :
    1- fiyatı düşük sayılır (49" led tv 1.149 lira),
    2- ses fena değil,
    3- kurulumu bana kolay geldi, türksat tarama frekansını manuel girince tüm kanalları buluyor.

EKSİLERİ :
    1- lg panel; görüntü mat, soluk ve cansız,
    2- tv'de vestel'e özgü görüntü iyileştirme yani pixellence özelliği yok,
    3- HDD/USB'deki youtube videolarının çoğunu açıyor ancak bazılarının sesini çözemiyor uyarı veriyor,
    4- sinema filmlerinin çoğunu çözemedi, HDD'de sinema filmleri var ama izletmiyor,
    5- insan yüzleri doğal değil,
    6- beyazlar berbat, siyah ve kırmızı vasat; özellikle beyaza müdahele ayarı lazım,
    7- yan açılardan izlerken ekran iyi değil, mat ve soluk görünüyor,
    8- görüntü ayarlarında "gürültü azaltma" var ama bütün denemelerime rağmen ne işe yaradığını çözemedim, hiç bir fonksiyonu yok,
    9- kanal geçişleri çok yavaş,
    10- menü çok basit, bazı kullanıcılar (mesela yaşlılar) için belki iyi sayılabilir ancak benim için yetersiz, menüde detay yok,
    11- malzeme ve işçilik kalitesi düşük, çerçevenin kenarlarında boşluklar var, panelin içindeki ışıklar görünüyor,
    12- kumanda uzun tasarlanmış, pek ergonomik sayılmaz,
    13- otomatik kanal tarama yapınca mevcut favori listesi siliniyor, her seferinde yeniden liste yapıp favori kanallarınızı tekrar sıralamanız gerekiyor, otomatik taramada tüm kanallar çıkmıyor, manuel tarama şart ...

son söz; tavsiye etmiyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 2 Kasım 2018; 17:54:39 >

|
    |

• Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    fotoğraflar ... önce duvara montaj resmini vereyim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 3 Temmuz 2017; 19:30:2 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

fotoğraflar ... önce duvara montaj resmini vereyim ...

ekran görüntü örnekleri ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 3 Temmuz 2017; 19:31:16 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

ekran görüntü örnekleri ...

Alıntıları Göster
    devam ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 3 Temmuz 2017; 19:32:47 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

devam ...

Alıntıları Göster
    devam ...

|
    |

• Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

devam ...

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 2 Mart 2018; 23:52:42 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    722 Mesaj
    Selamlar,

Bende bu tv den aldım. Diğer konuda modlanmış yazılım ile pixellence teknolojisinin açılabildiğini, daha doğrusu mb82s board lı tv lerde bile açılabildiğini kaldıki benim tv nin board numarası bu belki sizinki de mb82s dir. Bu modlamayı yapabilirsek sanırım görüntü kalitesi biraz daha artar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

quote:

Orijinalden alıntı: darksideofthemoon

Selamlar,

Bende bu tv den aldım. Diğer konuda modlanmış yazılım ile pixellence teknolojisinin açılabildiğini, daha doğrusu mb82s board lı tv lerde bile açılabildiğini kaldıki benim tv nin board numarası bu belki sizinki de mb82s dir. Bu modlamayı yapabilirsek sanırım görüntü kalitesi biraz daha artar.

selam,

evet benimkinin ana kartı mb82s, eğer bu mümkünse gerçekten çok iyi olur ...

bilgi için teşekkürler ...

Ado üstadımın kulağına fısıldayalım, bunun için bize bir yol gösterir belki ...

@Ado

• Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Değerli Hocam, Etik kurallar çerçevesinde modlama konusuna dahil olamıyorum özür dilerim.

Ama @rfve arkadaşım yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
    |
    |
    Bahsedilenler: rfve, Bayberty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj

Teşekkürler hocam işte bu. Yalnız duvara asma şeysini pek anlamadım. Nasıl ki o? Güzelmiş tv beğendim.

• Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

teşekkürler ...

duvara asma "şeyisi" tam bir klasik ... vestel icadı bir şaheser ve gerçekten çok basit ...

kutudan duvar şeması çıkıyor ... duvara hizala yapıştır, noktaları işaretle, şemayı sök ve işaretli noktaları matkapla del ... 4 noktaya 2 aparatı vidala ...

tv'nin arkasındaki parçaları da vidala ve duvara as ... gerçekten çok eğlenceli bir işti ...

bunu hobi edinebilirim, hatta komşu ve akrabanın tv'leri olursa monte etmeye ücretsiz talibim ...
    |
    |
    bimcell24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    317 Mesaj

Bravo sana.. Hi Level Fatihi

Kumanda yakın foto koymamissin 😂. Birde hi level 49hl500 var mıdır bir yerlerde? İnan 10dan fazla sube gezdim.. Ama bulamadım..

Edit: Monte edemezsem yardım isterim gayrık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimcell24 -- 19 Temmuz 2016; 22:15:33 >
    |
    |
    Bayberty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

kumanda resmini unutmazsam yarın eklerim ...

ilk gün buradaki şubede bir kutu daha vardı ama 5 gün geçti şimdiye kalmamıştır ...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj
    Denk gelirse yazarsın sevabina

|
    |
  • Yarbay
    2141 Mesaj

Arkadaşlar Modlama Konusunun 1. Mesajında hepsi yazıyor zaten.

https://tablet.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=76181412&p=1

Lütfen 1. Mesajı okuyalım. Özellikle MB82 Boardlı olanlar da yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 20 Temmuz 2016; 8:43:39 >
    |
    |
    Bahsedilenler: darksideofthemoon, Bayberty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: rfve

Arkadaşlar Modlama Konusunun 1. Mesajında hepsi yazıyor zaten.

https://tablet.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=76181412&p=1

Lütfen 1. Mesajı okuyalım. Özellikle MB82 Boardlı olanlar da yazıyor.
    tv'nin siyah performansı vasat, beyazlar fazla parlama yapıyor görüntüyü boğuyor detaylar kayboluyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 3 Temmuz 2017; 19:35:38 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj

48uhl950 aldım dün hd yayınlar çözünürlüğü düşük gibi geldi. Bunun nedeni sizce ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimcell24 -- 22 Temmuz 2016; 16:49:07 >
    |
    |
    rfve kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2141 Mesaj

pixcellence açık olarak denediğinizde de düşük gibi geliyorsa Bilemiyorum

yinede yakınlarınızda farklı bir model HD TV var ise karşılaştırmalı deneyin derim.

Kanal her ne kadar HD olsada yayınladıkları bazı programlar SD oladuğundan görüntü yine SD olabiliyor.

Bu Bağlamda TRT Belgesel Kanalında yabancı birkaç belgesel ile denemenizi öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    9258 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: bimcell24

48uhl950 aldım dün hd yayınlar çözünürlüğü düşük gibi geldi. Bunun nedeni sizce ne olabilir?

4k tv'lerin hd yayınları daha kötü gösterdiği söylentisi var ben onların yalancısıyım ...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj

Pixellens açık değil. Sebebi o olabilir mi dersiniz? Dahili uydusundan şüphelenmistim ben ama 4k yı açıyor..

|
    |
    rfve kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.