Şimdi Ara

### HI-FI SİSTEMLERDE KULLANILAN KABLOLAR VE SESE OLAN ETKİLERİ, KULLANICI YORUMLARI ### (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
975
Cevap
29
Favori
83.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, aynen bu şekilde planladım. Teşekkür ediyorum
  • luceadest L kullanıcısına yanıt
    Neotech'i siz de yurt dışından mı temin ettiniz? Bende şu an interconnect olarak Acoustic Research'ün tam modelini unuttuğum Performance Series bir modeli var, yaklaşık 13-14 yıldır kullanıyorum. Neotech 3001 MK3 e ben de bakıyorum şu an eraycelik80'in tavsiyesi üzerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Vegass- -- 13 Temmuz 2017; 15:15:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Vegass-

Neotech'i siz de yurt dışından mı temin ettiniz? Bende şu an interconnect olarak Acoustic Research'ün tam modelini unuttuğum Performance Series bir modeli var, yaklaşık 13-14 yıldır kullanıyorum. Neotech 3001 MK3 e ben de bakıyorum şu an eraycelik80'in tavsiyesi üzerine.

Evet yurtdışından aşağıdaki adresten temin ettim, 2 haftada geldi...

Bende Eray'ın tavsiyesi üzerine aldım zaten :)) Benim tüm sistemde büyük yardımları olmuştur (Buradan ayrıca teşekkür ederim!)Kendisi bu konularda çok deneyimli birisidir, kulak vermenizi tavsiye ederim, "Follow The White Rabbit" olayı yani :)

https://www.hificollective.co.uk/components/neotech-nei-3001iii-upocc-interconnect-cable.html

• quote:

Bu arada bendede bir sürü Acoustic Research kablosu var, giriş için iyidir, sonra Atlas aldım, sonra da Neotech, sesin gelişimini dinlemek güzel oluyor...
    Öncelikle hayırlı olsun :) kulak asmıyor olsam arayışa girmezdim zaten. Yurt dışından tedarik konusunda fazla tecrübem yok açıkçası. Fiyat itibariyle gümrüğe takılıyor sanırım değil mi? Gidip vergisini ödeyip teslim mi alıyorsunuz? Ne oldu size toplam maliyeti acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klonajinsky

Arkadaşlar sanirim kablolarin sese etkisi vardir tezim bazilarinin hosuna gitmemis.Bilimsel olarak hangi kriterleri baz aldiniz?Hangi ölçümleri yaptiniz? gibisinden sorular gelmis.Ben şu kadar soyliyeyim hifiye ilk girdigim donemler elektrikciden aldigim kablo ile hoparlore ses aktariyordum.Bir abimiz de bana transparentin giris seviyesi bir kablosunu hediye etmisti.Belki 500 kez dinledigim cd yi dinlerken bir kopek havlamasi duydum.Cam mi acik? diye baktim.Camlar kapali.Evde kopek yok.Meger albumun orasinda kopek havlamasi varmis ve dusuk kalite elektrik kablosu sistemimin cozunurlugunu bana yansitmasina engel oluyormuş.Ben boyle bir farktan bahsediyorum.Gece ile gunduz farki gibi net bir farktan bahsediyorum.Snake oil falan degil yani....Tabii tecrubelerim bana insanlarin fikirlerini degistirmenin cok zor oldugunu ogretti.O bakimdan aksini iddia edenlerle burada tartisma gibi bir niyetim yok.Senin icin fark yok ise almazsin.Ben farki cok net duyuyor ve begenirsem aliyorum.Saygilar,sevgiler...

İlk defa forumda cevapları olurken kahkaha ile güldüm :)
    Köpek olayı çok iyiymiş :))
    Kablolar cidden çok etki yapıyorlar, dinleyipte bir fark duyamadım diyene rastlamadım şu ana kadar...

• quote:

Öncelikle hayırlı olsun :) kulak asmıyor olsam arayışa girmezdim zaten. Yurt dışından tedarik konusunda fazla tecrübem yok açıkçası. Fiyat itibariyle gümrüğe takılıyor sanırım değil mi? Gidip vergisini ödeyip teslim mi alıyorsunuz? Ne oldu size toplam maliyeti acaba?

Valla hiçbir yerde takılmadı, siteye yaklaşık 650 tl verdim 2 metre kablo ve konnektörler için, posta geldiğinde 30 tl (vergi buradan alındı sanırım) daha ödedim, yaklaşık 700'e geldi gibi.

Tabi konnektörleri lehimletmek içinde bir 50 tl ödedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luceadest -- 13 Temmuz 2017; 15:42:35 >
    Bilgi için teşekkürler, inceliyorum şimdi siteyi tekrar
  • Merhaba,

Geçtiğimiz haftalarda forum yönlendirmeleri ile Marantz NR1607 Amfi ve Canton CX85 Hop/Sub sistemi aldım 5.1.

Şimdi ürünler geldi ama elimde herhangi bir ses kablosu yok. Hop sistemi ile Amfi arasına kablolama yapmak üzere F/P olarak nereden hangi kablodan almamı önerirsiniz?
  • CX85 ler yanılmıyorsam satalite hoparlörler değil mi?
    Standart bakır hoparlör kabloları temin edebilirsiniz başta MM gibi teknoloji marketlerinde Hama,Monster gibi markaların var sanırım AR marka da olması gerek. Bunları kullanabilirsiniz.
    Biraz daha iyi bir şeyler olsun derseniz inakustik markasının kablolarına da bakabilirsiniz.
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    MM Hama'nın Türkiye satış ofisi gibi olmuş, marka çeşitliliği eskisi gibi değil maalesef. Güç kablosu, interconnect, hoparlör kablosu... neye baksam Hama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nohackmove kullanıcısına yanıt
    Aynı amfi ve aynı hoparlör setinin bir başka modelini (125 MX) kullanıyorum. Kablo alma arefesinde sizin gibi çok araştırma yaptım. Önler ve merkez hoparlör için Audioquest X2(2,5) surroundlar için Audioquest G2(1,5) kullanıyorum. Subwoofer ise Oehlbach NF-Y kablo ile bağlı.
  • Audioquest'i Dikmen Müzik, Oehlbach'ı Pelin Ltd. satıyor.
  • hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    tavsiye için teşekkür ederim.
    Audioquest X2 metresi 20TL G2 metresi 12TL sanırım.
    Daha uyguna neler önerirsiniz?
    Birde kabloların "ekranlanması" ne demek?
    Audioquest i dikmen den iyi bir fiyata alabilirsiniz .guzel indirim yapiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kaç metre kablo alacaksınız bilmiyorum ama metresi 2 ila 4 liralık markasız kablolar yerine en azından kabul görmüş markaların giriş seviyesi ürünlerinden birini alsanız daha iyi olur. Neden böyle söylüyorum, çünkü bir süre sonra belki hoparlör seti ve hatta AVR'de daha üst model bir şeyler bakmaya başlayacaksınız. O zaman kablolarınızı da değiştirmek isteyeceksiniz. Yine kablo masrafı yapacaksınız.
  • Bu kablo başlangıç içiniş görürhttps://www.amazon.de/dp/B01C79XV5W/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=QHIOH9758420&coliid=IS1V43BPSDF9U&th=1 surroundlar için her zaman kullanabilirsin ,ileride frontlar ve center için belki daha kaliteli kablo arayabilirsin . Kablo işi çok tartışmalıdır forumda ancak aşama aşama üst seviye kablolara geçmekte fayda var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz, ancak ben ileride üst model arayacağımı sanmıyorum pek. Sinema ses sistemi olarak bu ürünleri aldım.
    Almışken oyuncak diye tabir edilen ürünlerdense (yeni yeni duyuyorum bu tabiri forumda) profesyonel bir sistem toplamak istedim. Bir ihtimal şuan kiraya çıkacağım için 2-3 yıl sonra taşınma durumunda ancak iyi bir seri kablo ve Hop seti düşünebilirim. ama eldekiler de işimi görecekse böyle devamda edebilirim.

Kablolar süpürgeliklerin hizasından dolaşacağı için ortalama 20-25m toplamda kablo gidecek. metresi 10TL olsa 200-250TL civarı yapar. Ama deseniz ki böyle bir sistemde az bile. O zaman doğudur derim. lakin çevremde böyle bir sistemi olan tanıdığım kimse yok. Dolayısı ile ne öğreniyorsam buradan öğreniyorum

• Kabloların sese etkis... neyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyau

Kabloların sese etkis... neyse.

Kabloya verilen cok buyuk paralara uzuluyorum. O butce hoparlor, amfi, dac, vb gibi bilesenlerin daha yuksek seviyelerini sisteminize katmak icin kullanilsa duyulabilir bir farklilik olabilir muhakkak... 100 euro luk kablo ile 500 euro luk kabloyu veya 1000 euro luk kabloyu kör testte ayirabilecek bir insan evladi olduguna inanmiyorum. Zira bir ucu sinyal uretecine bir ucu da osilaskop a baglanmis kablolar ile olculebilir farklar tesbit edilemiyor. Cok dandik bir kablo olmadikca farki ayirdetmek cok cok guc bile demek istemiyorum neredeyse imkansiz...

He bi de dijital veri aktaran hdmi, usb vb kablolara harcanan deli paralari daha da aklim almiyor... Hadi varsayalim sinyal eksik bitler ile karsiya gecti, parity bit check vb milyon tane algoritma isliyor zaten... Dandik kablo ile attiginiz film hardiske eksik mi gidiyor Allah askina... Trilyonlarcasinin icinden Tek bitine kadar kaynak ile ayni... İyi ekranlanmamis, meteryali cok ince ve giris cikislarinda ferrit i olmayan dandik kablolari ayri tutuyorum... Onlarla zaten cogu zaman hdd ses karti dac vb baglanmiyor bile... Arkadaslar cevap atacaksanizda kizginli cevap atmayin hos sohbet cevap yazin ben eksiksem ben de sizlerden ogreneyim... Esenlikle kalin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.