Şimdi Ara

Hi-Fi sistem için bazı tavsiyelere ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, yeni baslik acmadan once eski basliklari biraz karistirdim ancak orada soylenen ekipman benim butcemi biraz astigi icin maalesef bana fazla yardimci olamadi. Her neyse;

- Giris seviyesi bir sistem icin hangi markalarin hangi modellerini onerirsiniz ?

- Hi-Fi sistem ile birlikte kullanmak icin pikap ve cd-player onerileriniz nelerdir ?

- Yine ayni sekilde giris seviyesi bir amplifikator icin seceneklerim nelerdir ?

- Elimde eski bir Dual-1224 (HS-130) var. Ancak ignesi ve plagi takacagimiz platteri (Turkce ismini maalesef bilmiyorum) bulunmuyor. Sizce bu pikap tamir ettirmeye deger mi, yoksa direkt yeni bir tanesini mi almaliyim ?

- Istanbul icerisinde (tercihen Anadolu yakasi) onerebileceginiz Hi-Fi ekipman satan dukkan/magaza nereler vardir ?

Bu sekilde olusturabilecegim bir sistem bana asagi yukari ne kadara patlar ?

Cevaplar icin simdiden tesekkurler, Hi-Fi bilgim sifira yakin oldugundan bazi sorular sacma olabilir, kusuruma bakmayin. :)

• özelden görüşebiliriz
  • Birkaç tane Hi-Fi sistem satan dükkan gezdim ve hoparlör olarak AudioEngine P4 modelinde karar kıldım.

Amfi için yine AudioEngine a50.2 modelini önerdiler ancak 1000 küsur Euroluk fiyatıyla, zaten toplam bütçem kadar bir para ediyor.

Bir de soru, elimde The Doors'un DVD-Audio diskleri var, bunları herhangi bir CD-Player'da dinleyebilir miyim ? Yoksa aynı SuperCD gibi onun da kendi özel oynatıcısı var mı ?
  • Dvd Audio için Dvd Audio çalarlara ihtiyacın var,benim de kullandığım ve çok sevdiğim Technics A 10 tavsiye ederim.Kaliteli ve zamanına damga vurmuş bir alet.Cd performansı da yabana atılmaz. Durumuna göre 500 - 600 civarına alabilirsin.

Amplifieri ikinci el al bence,Marantz'ın Class a çalışan amplifierleri sana uyar.Lambalı tadında ses alabilirsin.Marantz Pm 82 olabilir bence.Ortalama 500 - 600 de bu eder.

Hoparlör olarak ise,jamo concert,Mission M6 serileri, vb... güzel olabilir.Bu da nerden baksan 1200 tl + demek.

Hoparlör kalboları ve İntercorrect için nerden baksan minimum 300 lirayı gözden çıkar bence.(Van den hul,Ecosse vb...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 14 Mayıs 2011; 20:27:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faho

Dvd Audio için Dvd Audio çalarlara ihtiyacın var,benim de kullandığım ve çok sevdiğim Technics A 10 tavsiye ederim.Kaliteli ve zamanına damga vurmuş bir alet.Cd performansı da yabana atılmaz. Durumuna göre 500 - 600 civarına alabilirsin.

Amplifieri ikinci el al bence,Marantz'ın Class a çalışan amplifierleri sana uyar.Lambalı tadında ses alabilirsin.Marantz Pm 82 olabilir bence.Ortalama 500 - 600 de bu eder.

Hoparlör olarak ise,jamo concert,Mission M6 serileri, vb... güzel olabilir.Bu da nerden baksan 1200 tl + demek.

Hoparlör kalboları ve İntercorrect için nerden baksan minimum 300 lirayı gözden çıkar bence.(Van den hul,Ecosse vb...)

Öneriler için teşekkürler ama benim bütçemi biraz zorluyor gibi. 1200tl'ye hoparlör şu an zor. Ayrıca DVD-Audio olayı canımı sıktı, dinleyemeyecek miyim şimdi ben güzel güzel alacağım CD-Player'da ._.

• Dvd-A'larını liste olarak bana iletirsen satın almak isterim.

Bütçe mevzusunda ise,kardeş üstte yazdığım sistem gayet f/p'lik bir liste.Bence değer.

Sen net bütçeni ilet daha da kısalım birşeylerden.
  • 1500 lira civarında şu anki bütçem. DVD-Audio'ları ise tam olarak 2 dakika önce aldım eBay'den, açık arttırma yeni bitti. Satmam yani öyle daha :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimpulcu -- 14 Mayıs 2011; 21:41:39 >
  • Kardeş illa Dvd-A çalması şartmı?Klasik bir cdp işini görmez mi?Çok fazla bir Dvd A arşivin yoksa değmez bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faho

Kardeş illa Dvd-A çalması şartmı?Klasik bir cdp işini görmez mi?Çok fazla bir Dvd A arşivin yoksa değmez bence.

The Doors: Perception seti var sadece. Kendileri en sevdiğim grup oldukları için, mümkün olan en deli şekilde dinlemek istiyor canım ister istemez. İçlerinden CD-Audio versiyonları da çıkıyor ancak DVD'dekiler Remastered edilmiş şekildeler ve gerçekten çok daha harikalar.

AudioEngine P4'ü 500-550 liraya alabiliyorum. 1000 liraya da amplifikatör ile CD-Player almayı planlıyorum. Senin dediğin kombinasyon da aşağı yukarı 1000tl ediyor. Yalnız benim ekstradan kablo almam gerekiyor mu ? Yoksa içlerinden fazla kaliteli olmasa da çıkıyorlar mı ?

• O zaman mecbursun Dvd A almaya,aslında çok çeşitli ve kaliteli Dvd A'lar var ama ülkemizde en çok bulunanı Technics Dvd-A 10.

Dvd A'lar dediğin gibi güzeldir.Farkettirir.

O zaman kardeş,sana ;

Technics Dvd A 10 ( 8,5 kg çift trafolu,sadece orijinal disk oynatır,full altın çıkışlar ) ve Technics Su-A 808 (8,5 kg,en son ki hi -fi Technics üretim bantlarından Takeh 2 master kondansatörlü,full altın çıkışlar) tavsiye deyorum.Neden dersen Dvd A için özel bir desteği var bu amplifierin.Direkt Dvd A çıkışı mevcut,burdan çok daha performanslı bağlayabilirsin gibime geliyor.

Bu ikisini 1000 tl civarına alabilirsin. ( 500 + 500 gibi)

Kablo olayı ilk başta çok da şart değil,zaman içinde de halledebilirsin.Uygun fiyata çeşitli ve kaliteli mamüller alabileceğin,benim de alışveriş yaptığım; güvenilir bir tanıdığım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 14 Mayıs 2011; 22:15:52 >

•  Hi-Fi sistem için bazı tavsiyelere ihtiyacım var

Hi-Fi sistem için bazı tavsiyelere ihtiyacım var

• Teşekkür ederim önerilerin için, SU-a808 ile (ki entegre amfiymiş, daha da süper) DVD-a10 kafama fazlasıyla yattı.

Peki alacağım vakit nereden almamı önerirsin ? Aklında biryer var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimpulcu

Teşekkür ederim önerilerin için, SU-a808 ile (ki entegre amfiymiş, daha da süper) DVD-a10 kafama fazlasıyla yattı.

Peki alacağım vakit nereden almamı önerirsin ? Aklında biryer var mı ?

Kardeş bunları bulman sana kalıyor,ikisini bir arada bulman bence zor ama pekala ayrı ayrı bulabilirsin.Artık üretilmedikleri için de,araştırma yapman lazım.

Almancı bir arkadaş,Su A808 satıyordu 500 tl civarına onu biliyorum,sahibinden,gittigidiyora felan bir bak;oralarda ilanını görebilirsin,player ise ucu açık,gerçekten nadir bulunuyor;net bir fikrim yok.En son hatırladığım;bir hifi mağazası sıfır ayarında olanını 800 liraya satıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 14 Mayıs 2011; 22:54:08 >

• DVD-a10 arayacağız fellik fellik o halde :P

Çok teşekkürler bu arada, fazlasıyla yardımcı oldun.
  • SU-a808 buldum ancak her nereye bakarsam bakayım bir türlü DVD-a10 (veya Panasonic DVD-a7) bulamadım. a10 dışında önerebileceğiniz başka bir DVD-A player (Bulabileceğim :) ) var mıdır ?
  • Denon ve Onkyo'nun mevcut idi ama dediğim gibi bulmanız gerçekten zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimpulcu

Merhabalar, yeni baslik acmadan once eski basliklari biraz karistirdim ancak orada soylenen ekipman benim butcemi biraz astigi icin maalesef bana fazla yardimci olamadi. Her neyse;

- Giris seviyesi bir sistem icin hangi markalarin hangi modellerini onerirsiniz ?

- Hi-Fi sistem ile birlikte kullanmak icin pikap ve cd-player onerileriniz nelerdir ?

- Yine ayni sekilde giris seviyesi bir amplifikator icin seceneklerim nelerdir ?

- Elimde eski bir Dual-1224 (HS-130) var. Ancak ignesi ve plagi takacagimiz platteri (Turkce ismini maalesef bilmiyorum) bulunmuyor. Sizce bu pikap tamir ettirmeye deger mi, yoksa direkt yeni bir tanesini mi almaliyim ?

- Istanbul icerisinde (tercihen Anadolu yakasi) onerebileceginiz Hi-Fi ekipman satan dukkan/magaza nereler vardir ?

Bu sekilde olusturabilecegim bir sistem bana asagi yukari ne kadara patlar ?

Cevaplar icin simdiden tesekkurler, Hi-Fi bilgim sifira yakin oldugundan bazi sorular sacma olabilir, kusuruma bakmayin. :)

Bence siz bunların hepsini bir arada dinleyerek toparlayın. Ben Ankara'da oturuyorum sadece İstanbul ProAv den ürün alıyorum. İsterseniz bir görüşün. Orada demo imkanı da var. Hi-Fi geçmişi olan Tuncay bey ile görüşün sizi en iyi şekilde yönlendirir bence. Beni hiç pişman etmedi. Müşterinin ne istediğini anlayabilen biri olduğu için öneriyorum tabiki yine bir fiyat araştırması yaparsınız. Ben olsam Cihazlar Marantz hoparlörleri Polkaudio alırdım.
    Saygılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.