Şimdi Ara

HI - FI ile ilgili temel bilgiler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
39
Favori
268.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle verilen bilgiler sayesinde müzik konusunun ne kadar derin oldugunu bana gösteren @killforyou! dostuma cok tesekkurler.
    2.1 ses sistemi almak icin yaptıgım arastırma sonucu:
    Acoustic energy' nin AEGO 2 ses sistemiyle
    Altec lansing'in FX6021 ya da MX5021 ses sistemleri arasında secim yapmakta kararsız kaldım.(Diger önerilere de acıgım)Kullanım alanı olarak Pc'ye baglamanın dısında Creative Zen mp3 player ve Sony Dvd'ye de baglamayı dusunuyorum ama asıl öncelik müziktir benim icin.Yanlız bu sistemleri deneme imkanım yok o yüzden konuya ustaların bi el atmasını rica ediyorum.Bir de lütfen önerdiğiniz ürünün mümkünse stoklarında bulunan ya da istek olursa getirtecek olan firmaların adresini verirseniz cok minnettar kalırım, teşekkürler...

• Bütçen nedir?
  • 500-550 YTL civarı ama taksitle alırım büyük bir ihtimal.Yannız bu ürünleri stokta bulmak cok mu zor?
    Kargoyla ürünü yollayacak bi yer tavsiyesi de alabilirsem cok sevinirim, kolay gelsin
  • ah ha nerde ben de para olsada yaptırsam
  • Emeği geçen herkese teşekkürler.
    Çok güzel bir yazı olmuş..
  • merhaba arkadaşlar ben bir hi-fi sistem kurmak istiyorum ve epeydir araştırma yapıyorum aklımdaki sistem jbl e-100 anfi olarak yamahanın stereo bir anfisini düşünüyorum ama bana bir model tavsifesinde bulunursanız sevinirim ayrıca cd player olarakta bir tavsiye bekliyorum sizden.. şu anda pcimde z-5500 kullanıyorum ama sırf müzik dinlemek için bu sistemi kurmak istiyorum.. şu anda çok fazla para biriktirmiş değilim ama sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda hareket edeceğim 2.5milyarı geçmesin lütfen.. cevap için şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: venom800

merhaba arkadaşlar ben bir hi-fi sistem kurmak istiyorum ve epeydir araştırma yapıyorum aklımdaki sistem jbl e-100 anfi olarak yamahanın stereo bir anfisini düşünüyorum ama bana bir model tavsifesinde bulunursanız sevinirim ayrıca cd player olarakta bir tavsiye bekliyorum sizden.. şu anda pcimde z-5500 kullanıyorum ama sırf müzik dinlemek için bu sistemi kurmak istiyorum.. şu anda çok fazla para biriktirmiş değilim ama sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda hareket edeceğim 2.5milyarı geçmesin lütfen.. cevap için şimdiden teşekkürler..

Selamlar dostum 2,5 milyar sırf stereo müzik için fena rakam değil,ama 1500 YTL'ye MADE IN CALIFORNIA bir E-100 alsan geri kalan paraya da 1000 YTL'ye Yamaha'dan daha başarılı stereo amfiler alabilirsin,evet Yamaha'da iyi ama 1000 YTL verebileceksen NAD 320 BEE-MARANTZ yada DENON alınabilir stereo amfide,yada 2.el bir Prima Luna ONE buldun mu tadından yenmez Ama stereo amfi konusu hakkında KillForYou! kardeşim sana daha yararlı tavsiyelerde bulunabilir,o daha çok iç içe stereo amfilerle Şimdiden hayırlı uğulu olsun,bu arada E-100 peşinde son fiyatta ne kadardan bulursan burada yazarsan sevinirim,bende E-100 alacağım,ama CALIFORNIA yapımı olan 1500 YTL ğeşinde,daha düşük fiyata bulursan burdan yazarsın ki bende adamlara bunu koz olarak kullanırım
    HOŞÇAKALIN...

• quote:

Orjinalden alıntı: Affan83

quote:

Orjinalden alıntı: venom800

merhaba arkadaşlar ben bir hi-fi sistem kurmak istiyorum ve epeydir araştırma yapıyorum aklımdaki sistem jbl e-100 anfi olarak yamahanın stereo bir anfisini düşünüyorum ama bana bir model tavsifesinde bulunursanız sevinirim ayrıca cd player olarakta bir tavsiye bekliyorum sizden.. şu anda pcimde z-5500 kullanıyorum ama sırf müzik dinlemek için bu sistemi kurmak istiyorum.. şu anda çok fazla para biriktirmiş değilim ama sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda hareket edeceğim 2.5milyarı geçmesin lütfen.. cevap için şimdiden teşekkürler..

Selamlar dostum 2,5 milyar sırf stereo müzik için fena rakam değil,ama 1500 YTL'ye MADE IN CALIFORNIA bir E-100 alsan geri kalan paraya da 1000 YTL'ye Yamaha'dan daha başarılı stereo amfiler alabilirsin,evet Yamaha'da iyi ama 1000 YTL verebileceksen NAD 320 BEE-MARANTZ yada DENON alınabilir stereo amfide,yada 2.el bir Prima Luna ONE buldun mu tadından yenmez Ama stereo amfi konusu hakkında KillForYou! kardeşim sana daha yararlı tavsiyelerde bulunabilir,o daha çok iç içe stereo amfilerle Şimdiden hayırlı uğulu olsun,bu arada E-100 peşinde son fiyatta ne kadardan bulursan burada yazarsan sevinirim,bende E-100 alacağım,ama CALIFORNIA yapımı olan 1500 YTL ğeşinde,daha düşük fiyata bulursan burdan yazarsın ki bende adamlara bunu koz olarak kullanırım
    HOŞÇAKALIN...

tavsiye için teşekkürler @affan aslında daha net bir fiyat bile alamadım ama yarın can hi-fi ye gidip bi konuşucam bakalım ne fiyat verecekler daha sonra fiyatı yazarım buraya.. bu arada önerdiğin yamaha modeli ve denon un modelinide bi zahmet yazarmısın acaba. birde acaba hangi cd player daha iyi fiyatı çokta uçuk olmayan ama performanslı bir cd player önerirsen sevinirim.. şimdiden teşekkürler dostum..

• beyler arkadaşla iddaya girdik de hi ficler ve hi fiden anlayanlar özellikle kill for you abi b&w mu hi fi de daha iyi ses ve kaliteye sahip yoksa jbl mi ben b&w dedim arkadaş jbl sizce hangisi kullanan test edenler de cvp versinler lütfen
  • Daha çok dinlediğin müzik türü ile ilgili.Benim için JBL B&W den daha iyidir.Ama klasik müzik dinleyen arkadaşlar için B&W daha iyidir.Ama genel anlamda Hi-Fi için hangisi daha iyi dersen korkarım yanıt B&W olacaktır.JBL in bir kaç serisi hariç genelde Profesyonel sistemler üretiyorlar.Açık hava konserleri Bar&Disco tarzı mekanlar için hoparlör üretiyorlar.Ama B&W kendini tamamen Hi-Fi ya adamış bir markadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillForYou! -- 4 Ocak 2006 0:07:31 >
  • arkadaşlar araya giriyorum ama
    adamlar harbiden aşmış şu sistemlere bakın 5000 avrodan başlayan sistemler müthiş
    Allah bana ve dileyen herkese nasip etsin...

http://www.areadvd.de/lm/heimkino-gallery/index.shtml
  • birdehttp://www.thx-trailer.com/ linki var burada homecinemas 'a tıklayın ve dehşet sistemleri seyredin.
    kolay gelsin..
  • Evet, dediğin gibi harika sistemler var. Parası ve odanın dizaynı da cabası..
    quote:

Orjinalden alıntı: mahemir

birdehttp://www.thx-trailer.com/ linki var burada homecinemas 'a tıklayın ve dehşet sistemleri seyredin.
    kolay gelsin..

• quote:

şöyle bir durum var,genelde Pioneer AVR'lerin stereo daki performansı diğer markalara oranla daha düşük,mesela 2005 EİSA ödülünü alan THX 2 Ultra bile barındıran VSX-1015 modelinin bile(1500 YTL civarı) stereodaki performansının,YAMAHA RX-V350-357'ye göre(450-500 YTL) daha düşük olduğu söyleniyor her ikisini de kullananlar tarafından!!

Affan83 dostum selam,
    yanlış anlaşılma olmasın. Pioneer vsx-1015 yamaha rx-v340,350,357 yi çırpar. Kullanan kişiler kim bilemiyorum bir yerlerde garip bir değerlendirme var. Doğru değerlendirme bile olsa iki cihazı da yanlış kullanmışlardır.
    pioneer av receiverları genel itibari ile sevmem. vsx-1014, 1015 ise pioneer Esprit serisinden tabiri-i caiz ise bozma olduğunu duydum ki bu harika bir şey.1015 i severim.
    yamaha rx-v350 stereo başarılı olabilir. ki aynısı olmasa da benzer amfi yapı felsefesi taşıyan pioneer vsx-415 sanırım o da onunla aynı.onun da v-350 aşağı kalacağını zannetmiyorum. rx-v350 made in china bir düşün.kötü anlamda değil.bu durumda yamaha nerede ise 10 yıl önceye ait philips in fr-975 amfisinin benzerini piyasaya sürmüş. aynı ampli felsefesindeler ki dp2, video özellikler dışında.
    piyasa da bazı stereo yamaha ampliler var vasat mı vasat.
    stereo amfi ve av alıcı bilindiği üzere farklı bir konu.ona değinmiyorum zaten.
    yazıya baktığımda yamaha ya vermiş verirtirmiş sanabilirsiniz öyle bir şey söz konusu değil, olmaz.
    saygılar.

• wolwerine sana burada da teşekkür edeyim testler için
    testleri yaptım sistemim phılıps a5600 sonuçlar olumlu yüksek seslerde çatlama
    veya pörtleme yok 15 m2 odamı gayet güzel dolduruyor.
    yalnız 30hz testinde çok düşük ses aldım sesi açınca kulaklarıma bir basınç vurdu sanki
    daha açamadım. diğer seslerde ise tamamen normal tekrar teşekkür ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

quote:

şöyle bir durum var,genelde Pioneer AVR'lerin stereo daki performansı diğer markalara oranla daha düşük,mesela 2005 EİSA ödülünü alan THX 2 Ultra bile barındıran VSX-1015 modelinin bile(1500 YTL civarı) stereodaki performansının,YAMAHA RX-V350-357'ye göre(450-500 YTL) daha düşük olduğu söyleniyor her ikisini de kullananlar tarafından!!

Affan83 dostum selam,
    yanlış anlaşılma olmasın. Pioneer vsx-1015 yamaha rx-v340,350,357 yi çırpar. Kullanan kişiler kim bilemiyorum bir yerlerde garip bir değerlendirme var. Doğru değerlendirme bile olsa iki cihazı da yanlış kullanmışlardır.
    pioneer av receiverları genel itibari ile sevmem. vsx-1014, 1015 ise pioneer Esprit serisinden tabiri-i caiz ise bozma olduğunu duydum ki bu harika bir şey.1015 i severim.
    yamaha rx-v350 stereo başarılı olabilir. ki aynısı olmasa da benzer amfi yapı felsefesi taşıyan pioneer vsx-415 sanırım o da onunla aynı.onun da v-350 aşağı kalacağını zannetmiyorum. rx-v350 made in china bir düşün.kötü anlamda değil.bu durumda yamaha nerede ise 10 yıl önceye ait philips in fr-975 amfisinin benzerini piyasaya sürmüş. aynı ampli felsefesindeler ki dp2, video özellikler dışında.
    piyasa da bazı stereo yamaha ampliler var vasat mı vasat.
    stereo amfi ve av alıcı bilindiği üzere farklı bir konu.ona değinmiyorum zaten.
    yazıya baktığımda yamaha ya vermiş verirtirmiş sanabilirsiniz öyle bir şey söz konusu değil, olmaz.
    saygılar.

Dostum selamlar,elbet yanlış anlaşılma olmaz,size direk hangi forumda kimin o yazıyı yazdığını söyleyeyim,kendisi Sn.**** arkadaşımız(turkeyfoumda) onda hem Yamaha 350 var hemde Pioneer 1015 var,ikisinide kullanan biri olarak O bunu söylüyorsa elbet vardır bişey diye düşünüyorum,kaynağım orası yani Ayrıca stereo amfi ile AVR apayrı,ama bir taşla 2 kuş vurmak isteyen biri varsa eğer,yani hem stereo yu hem sinemayı aradan çıkarmak istiyorsa,stereo konusunda 1015 gerçekten diğer bazı AVR lere göre baskın değil,mesela Yamaha RX-V657 modeli,Pioneer 1015'e oranla bariz üstün stereo modunda vs...Bence de elbet 1500YTL'lik bir Pioneer 450-500 YTL'lik bir Yamaha'dan iyi olmalı stereoda,ama ben direk o kullanıcının yorumunu yansıttım buraya,ama 657'yi dinledim ve bariz üstün olduğunu gördüm stereo da Hoşçakalın,saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 6 Ocak 2006 12:26:42 >

• Stereo için Yamaha AX-596 amfimi yoksa yine Yamaha stereo receiver olarak (2 kanal) RX-496 yımı tavsiye edersiniz.yamaha yı bilen arkadaşlar lütfen bir tavsiye.
  • daha iyi stereo amfi yok mu? ayrı bir uzaktan kumandalı tuner alırsın. çok. rds, pty vs. yamaha 496 için olumsuz görüş söyleyebilirim.uzak dur kısaca. 596 bilmiyorunm ama aynı kefeye sokmakta beis görmem.
  • quote:

Dostum selamlar,elbet yanlış anlaşılma olmaz,size direk hangi forumda kimin o yazıyı yazdığını söyleyeyim,kendisi Sn.cceylan arkadaşımız(turkeyfoumda) onda hem Yamaha 350 var hemde Pioneer 1015 var,ikisinide kullanan biri olarak O bunu söylüyorsa elbet vardır bişey diye düşünüyorum,kaynağım orası yani Ayrıca stereo amfi ile AVR apayrı,ama bir taşla 2 kuş vurmak isteyen biri varsa eğer,yani hem stereo yu hem sinemayı aradan çıkarmak istiyorsa,stereo konusunda 1015 gerçekten diğer bazı AVR lere göre baskın değil,mesela Yamaha RX-V657 modeli,Pioneer 1015'e oranla bariz üstün stereo modunda vs...Bence de elbet 1500YTL'lik bir Pioneer 450-500 YTL'lik bir Yamaha'dan iyi olmalı stereoda,ama ben direk o kullanıcının yorumunu yansıttım buraya,ama 657'yi dinledim ve bariz üstün olduğunu gördüm stereo da Hoşçakalın,saygılar...

Teşekkür ederim. 1015 e göre yamaha 350 bariz değildir bence. ve dediğin forma bakılırsa Pioneer vsx-1015 yamaha rx-v657 i sağlam bir şekilde elemiş. yalancısıyım.
    şu yazı çok hoşuma gider.
    quote:

Orjinalden alıntı: xxxxxx

Doğrudur. Yamaha rx-v350 stereo yeteneği konusunda cceylan abiye katılırım.(pioneer 514 stereo iyi olacağına kuvvetli ihtimal veriyorum) Şimdilik konu kalsın dediğiniz gibi

1015 hiçbir eksikliği yok. Yamaha 657 ile stereo da benzer sonuçlar çıkacağına eminim.(Tabi ki iki cihazda farklılık olacaktır ama sonuçta düzeyleri belli yada [I]birbirlerinden o kadar farklı sonuç çıkartmayacaktır[/I].)

Fakat rx-v350 stereo performansı iyi deyince olayın seyri değişik.

İfade etmeye çalıştığım esas mesele çok fazla güçlü olmayan ampli çıkış katlarının pre amfi ve ton kontrolü ile adına hi-fi denmeye çalışılan bazı başarıların yakalamasıdır.

Bu aslında hi-fi [B]dengeler [/B]denen bir şey. Uyum yani.

Ben rx-v350 dinlediği kabini merak ettim. rx-v350 stereo dinlemedim.Bir iki dinleti dışında.Tecrübelerim bazı şeyleri gösteriyor. Hatta rx-v 350 , x kabinde başarılı mı y kabindede başarılı olacaktır. Dedim ya olay değişik.

Eğer yamaha rx-v350; güç olarak giriş seviyesi stereo amplilerde ki başarıyı gösterirken(stk çıkışların katkısı mutlak surette göz ardı edilemez aynı fiyatta ki sony de-495,497 (sony günahını almayayım!)vs.in transistörlü çıkışlara nazaran stk çıkışlı philips{fr-675,995} yada yamaha amplilerin ön çıkışlarının(pre amp.) başarısında ki yatan etmen) bu entegre tip çıkışın etkili olmasıdır.

Tüm bu görünenler aşamasında pioneer vsx-1015 in izin verdiği stereo modda 150watts gücü ile tencere kapak misali birbirini bulan ampli-hoparlör eşleşmesi iki kanalda da umulmadık başarı verebilir. İmkansız değil ki. Sony yada başka marka için de geçerli.

çok kanallı av amplilerin esas stereo tasarım amplilerin performansına ise asla yetişemiyor. Yetişenleri var. Cep yetişemiyor ama.

Stereo ses için sinyal kaynağında ve amplisinde mono yapı bile tercih edilirken yeniden düşünürsek.

Anlatabildik umarım. Okuma ve anlama zahmeti gösteren arkadaşlara teşekkür ederim. :):)

iyi bayramlar sevgiler.

• quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

quote:

Dostum selamlar,elbet yanlış anlaşılma olmaz,size direk hangi forumda kimin o yazıyı yazdığını söyleyeyim,kendisi Sn.cceylan arkadaşımız(turkeyfoumda) onda hem Yamaha 350 var hemde Pioneer 1015 var,ikisinide kullanan biri olarak O bunu söylüyorsa elbet vardır bişey diye düşünüyorum,kaynağım orası yani Ayrıca stereo amfi ile AVR apayrı,ama bir taşla 2 kuş vurmak isteyen biri varsa eğer,yani hem stereo yu hem sinemayı aradan çıkarmak istiyorsa,stereo konusunda 1015 gerçekten diğer bazı AVR lere göre baskın değil,mesela Yamaha RX-V657 modeli,Pioneer 1015'e oranla bariz üstün stereo modunda vs...Bence de elbet 1500YTL'lik bir Pioneer 450-500 YTL'lik bir Yamaha'dan iyi olmalı stereoda,ama ben direk o kullanıcının yorumunu yansıttım buraya,ama 657'yi dinledim ve bariz üstün olduğunu gördüm stereo da Hoşçakalın,saygılar...

Teşekkür ederim. 1015 e göre yamaha 350 bariz değildir bence. ve dediğin forma bakılırsa Pioneer vsx-1015 yamaha rx-v657 i sağlam bir şekilde elemiş. yalancısıyım.
    şu yazı çok hoşuma gider.
    quote:

Orjinalden alıntı: xxxxxx

Doğrudur. Yamaha rx-v350 stereo yeteneği konusunda cceylan abiye katılırım.(pioneer 514 stereo iyi olacağına kuvvetli ihtimal veriyorum) Şimdilik konu kalsın dediğiniz gibi

1015 hiçbir eksikliği yok. Yamaha 657 ile stereo da benzer sonuçlar çıkacağına eminim.(Tabi ki iki cihazda farklılık olacaktır ama sonuçta düzeyleri belli yada [I]birbirlerinden o kadar farklı sonuç çıkartmayacaktır[/I].)

Fakat rx-v350 stereo performansı iyi deyince olayın seyri değişik.

İfade etmeye çalıştığım esas mesele çok fazla güçlü olmayan ampli çıkış katlarının pre amfi ve ton kontrolü ile adına hi-fi denmeye çalışılan bazı başarıların yakalamasıdır.

Bu aslında hi-fi [B]dengeler [/B]denen bir şey. Uyum yani.

Ben rx-v350 dinlediği kabini merak ettim. rx-v350 stereo dinlemedim.Bir iki dinleti dışında.Tecrübelerim bazı şeyleri gösteriyor. Hatta rx-v 350 , x kabinde başarılı mı y kabindede başarılı olacaktır. Dedim ya olay değişik.

Eğer yamaha rx-v350; güç olarak giriş seviyesi stereo amplilerde ki başarıyı gösterirken(stk çıkışların katkısı mutlak surette göz ardı edilemez aynı fiyatta ki sony de-495,497 (sony günahını almayayım!)vs.in transistörlü çıkışlara nazaran stk çıkışlı philips{fr-675,995} yada yamaha amplilerin ön çıkışlarının(pre amp.) başarısında ki yatan etmen) bu entegre tip çıkışın etkili olmasıdır.

Tüm bu görünenler aşamasında pioneer vsx-1015 in izin verdiği stereo modda 150watts gücü ile tencere kapak misali birbirini bulan ampli-hoparlör eşleşmesi iki kanalda da umulmadık başarı verebilir. İmkansız değil ki. Sony yada başka marka için de geçerli.

çok kanallı av amplilerin esas stereo tasarım amplilerin performansına ise asla yetişemiyor. Yetişenleri var. Cep yetişemiyor ama.

Stereo ses için sinyal kaynağında ve amplisinde mono yapı bile tercih edilirken yeniden düşünürsek.

Anlatabildik umarım. Okuma ve anlama zahmeti gösteren arkadaşlara teşekkür ederim. :):)

iyi bayramlar sevgiler.

Bende teşekkür ederim Ancak şöyle bir durum var,orada bahsettiğim arkadaş,daha önceden 657 almışdı ancak ödeme ile ilgili firmanın yaptığı yanlışlık yüzünden 657'i iade etmişti,hemen ardından 1015'i aldı Mesela stereo modda 1015'in 657'i yakalaması için ancak ekolayzırdan ince ayar yapması gerektiğini,aksi halde 657'nin 1015'e göre anlaşılır ölçüde iyi olduğunu söylemişti stereo olarak,dediklerini merak ettim ve bende gidip hemn 657'yi hem 1015'i dinledim İzmir/Alsancak'ta,hakikaten 657'ye geçince sanki önceden 1015'le dinlerken arada bir perde varmış,ama 657 ile dinleyince o perde kalkmış gibi oldu,zaten hemen arkasından PRIMA LUNA ONE dinleyince,asıl perdeler o zaman kalktı Özet olarak demek istediğim,Pioneer'ın f/p ürünlerinin iyi olmadığını düşünüyorum,evet hakkaten sinema modundan 1015 kusursuzdu,böyle birşey görmedim,tek kelimeyle harikaydı,ancak müzik söz konusu olunca performansın bu kadar farketmesi ve ürününde fiyatı söz konusu olunca,bence daha iyisi olmalıydı dedirtiyor insana Ayrıca neden Pioneer'a bi türlü ısınamadım bazı yaptıklarından sonra,mesela bazı ürünlerinde 6+1 olan amfide,Türkiye'ye gelen modelde 6.çıkışın pasif olduğu bilinir,oysa bazı ülkelerde bu farklılık gösterebiliyor,bu ne demek oluyor,neden bize 3.sınıf muamelesi yapılıyor anlamış değilim vs... ama dizaynları çok hoşuma gidiyor.
    Neyse @the_cantan dostum,paylaşımın için teşekkür ediyorum,sana iyi bayramlar,saygılar...

NOT:Bu arada hem 657'yi hem 1015'i,aynı JBL NORTHRIDGE serisi ile dinledim

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.