Şimdi Ara

HI-FI'ciler Ne Dinliyorsunuz ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
29
Favori
17.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ddd spars kod dur. Kaydin nasil yapildigini gosterir. Ilk harf ilk kayidin nasil yapildigini gosterir, ikinci harf mix isinin nasil yapildigini gosterir, son harf master kaydin nasil yapildigini gosterir. Cd de en makbulu aad dir. Sonra add, en az makbul olanida ddd dir. Internette aratirsaniz detay bilgi bulabileceginiz icin detay yazmiyorum.

Albumler konusundada, eve perakende saticilar yetersiz ama internetteki saticilarda bulamayacaginiz kayit yok. Ebay cok onemli kaynak.
  • Bu şifreler yerli albümlerde yok heralde :)
    Benim elimde sadece Adana incirlik çıkışlı DDD ler var en iyi nitelendirdiğim.
  • Bende dün akşam yeni aldığım bir albumun(Göksel) kutusunun arkasına baktım ama pek bişey göremedim..
    Şimdi eve döndüktensonra hepsinin arkasına bakar benim bu deli aklım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Togay

Bu şifreler yerli albümlerde yok heralde :)
    Benim elimde sadece Adana incirlik çıkışlı DDD ler var en iyi nitelendirdiğim.

Iyi kayda onem veren firmalar bu damgayi ozellikle koyarlardi, gecmis zaman kullaniyorum cunku cook uzun suredir cd almiyorum. Klasik muzik cd lerinde cogunlukla olurdu. Bir isaret yoksa cd ddd oldugunu varsaymamiz dogru olur saniyorum.

cd lerdeki sikinti kaydin digital veya analog olmasindan ote, sikistirilmis bir dinamik aralikta olmasi. Altlar ustler kirpilmis bu sayede ses daha yuksek geliyor ve dikkat cekiyor. Aynen tv deki reklamlarin sesisinin daha cok cikmasi gibi. Bununlada ilgili pek cok konu,tartismayi internette bulmak mumkun.
  • Konu ile ilgili tek bir örnek vereyım arkadaşlar..
    1993 yılında edindiğim Cerwin Vega AT-12 serisi hoparlörlerimi o yıllar da AKAİ marka bir Plak Çalar ile dinliyordum..Bu gün İse (eski olmasına rağmen oda bir cd çalar) Sony LBT A-70 ile dinliyorum..AKai ile dinlediğim hazzı ve müzik kalitesini bu gun pc'den,mp3 çalardan alamıyorum..Şarkılara Dijital ve Gereksiz ayarlar girince her şey alt üst oldu..Ne müziğin müzik anlayışı kaldı..Ne de Seslerin Enstrüman anlayışı.
  • DUMAN - Haberin yok ölüyorum...

kulak ziyafeti veriyor - benim çin-ingiliz işbirliği ekipmanda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baraka77 -- 12 Ekim 2012; 10:05:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirtngl

Konu ile ilgili tek bir örnek vereyım arkadaşlar..
    1993 yılında edindiğim Cerwin Vega AT-12 serisi hoparlörlerimi o yıllar da AKAİ marka bir Plak Çalar ile dinliyordum..Bu gün İse (eski olmasına rağmen oda bir cd çalar) Sony LBT A-70 ile dinliyorum..AKai ile dinlediğim hazzı ve müzik kalitesini bu gun pc'den,mp3 çalardan alamıyorum..Şarkılara Dijital ve Gereksiz ayarlar girince her şey alt üst oldu..Ne müziğin müzik anlayışı kaldı..Ne de Seslerin Enstrüman anlayışı.

Teknoloji cok ta kötü bir şey yapmadı da insanlar ucuza kaçıyor mp3 gibi

Alın iyi bir Dac
    Bir mac bilgisayar
    Audioirvana programı kurun
    İyi bir anfi ye bağlayın
    İki güzel Hoparlor

Ve ya cd Yada audioirvana kullanacaksanız
    Wav formatı en kötü flac formatı bir dinleyin tekrar karar verin. Ama is analog kaynağa gelirse bugün bir cok yüksek kaliteli flac lar Yada sacd le plaktan çekiliyor sonuçta bu isin en tepesi plak tabi iyi kafa iyi player iyi pre anfi ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bob Dylan - Knockin' on heaven's door
  • Tracy Chapman - 3000 Miles
  • Bulent Ortacgil & Teoman - Konser (2007)
  • Chesky Records {24bit-96kHz} Compilation 1991-2010 şeklinde torrent üzerinde arattığınızda karşınıza 65.5 gbayt lık chesky record kayıtları çıkıyor. Yaklaşık 2 haftalık süre sonunda indirebildiğim paylaşım, 50 den fazla harika kayıtlı albümü ihtiva ediyor. ilk anda şöyle bir baktım dinlediğim tarza uymayan 4-5 albümü sildim. Geriye kalanları nasipse doya doya, sıra ile dinleyeceğim. Paylaşımın ihtiva ettiği albümleri internet üzerinden görebilirsiniz. Kolay dinlenilebilir jazz tarzı müzikler sevenler için adeta bir hazine.

Not: kalkıp saçma sapan yok "niye audio cd yada dvd olarak almadın ?", "sanatı destekleme adına para vererek alman lazım" gibi laflar etmeyin bana.. Destek vereceğim sanatçılar sadece Türk sanatçıları olacaktır. Onlarda eğer bana hitap eden tarzda sanatlarını icra ediyorlar ise...
    Kayıtlara bu tip yöntemler ile sahip olmayı, yıllardır insanlarımı sömüren, emperyalist kan emici ülkelerden kopartılmış bir kıl olarak görüyorum. Sakın sakın bu mana da kimse akıl verir gibi yorum yazmaya kalkmasın.

Saygılarımla..

Arkadaşlar bu torrent içindeki albümlerden 6-7 tanesi iso.. diğerleri flac formatında .Flac olmasına rağmen ortalama boyut 100 mb civarında. içlerinde tek bir şarkının 477 mb olanı dahi var.Oratalam albüm boyutu 1 gbayt civarında. isolar ise 1.7 ile 4 küsür Gbayt arasında. Boyutları yazmamın nedeni, sıkıştırılma miktarını tahmin ederek kayıt kalitesi hakkında fikir sahibi olmanız içindir. Tüm abümlerin dosya coverleri ve cue dosyaları da mevcut. Kimi arkadaşlar bana mesaj yoluyla ulaşarak bulamadıklarını belirtmişler . burada açık adres verirsem yönetici arkadaşlarımdan tepki almaktan çekinirim. Bir çok torretn üzerinden ulaşmak mümkün. en basiti Bitsnoop da aratırsanız kolayca görürsünüz. Albüm isimlerini ve albüm içerisisindeki şarkıları liste halinde yazmayı düşündüm ama inanın çok uzun .. yine bitsnoop üzerinden bulduğunuzda file list e tıklayarak görme şansınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitgoktug -- 14 Ekim 2012; 3:10:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitgoktug

Chesky Records {24bit-96kHz} Compilation 1991-2010 şeklinde torrent üzerinde arattığınızda karşınıza 65.5 gbayt lık chesky record kayıtları çıkıyor. Yaklaşık 2 haftalık süre sonunda indirebildiğim paylaşım, 50 den fazla harika kayıtlı albümü ihtiva ediyor. ilk anda şöyle bir baktım dinlediğim tarza uymayan 4-5 albümü sildim. Geriye kalanları nasipse doya doya, sıra ile dinleyeceğim. Paylaşımın ihtiva ettiği albümleri internet üzerinden görebilirsiniz. Kolay dinlenilebilir jazz tarzı müzikler sevenler için adeta bir hazine.

Not: kalkıp saçma sapan yok "niye audio cd yada dvd olarak almadın ?", "sanatı destekleme adına para vererek alman lazım" gibi laflar etmeyin bana.. Destek vereceğim sanatçılar sadece Türk sanatçıları olacaktır. Onlarda eğer bana hitap eden tarzda sanatlarını icra ediyorlar ise...
    Kayıtlara bu tip yöntemler ile sahip olmayı, yıllardır insanlarımı sömüren, emperyalist kan emici ülkelerden kopartılmış bir kıl olarak görüyorum. Sakın sakın bu mana da kimse akıl verir gibi yorum yazmaya kalkmasın.

Saygılarımla..

Arkadaşlar bu torrent içindeki albümlerden 6-7 tanesi iso.. diğerleri flac formatında .Flac olmasına rağmen ortalama boyut 100 mb civarında. içlerinde tek bir şarkının 477 mb olanı dahi var.Oratalam albüm boyutu 1 gbayt civarında. isolar ise 1.7 ile 4 küsür Gbayt arasında. Boyutları yazmamın nedeni, sıkıştırılma miktarını tahmin ederek kayıt kalitesi hakkında fikir sahibi olmanız içindir. Tüm abümlerin dosya coverleri ve cue dosyaları da mevcut. Kimi arkadaşlar bana mesaj yoluyla ulaşarak bulamadıklarını belirtmişler . burada açık adres verirsem yönetici arkadaşlarımdan tepki almaktan çekinirim. Bir çok torretn üzerinden ulaşmak mümkün. en basiti Bitsnoop da aratırsanız kolayca görürsünüz. Albüm isimlerini ve albüm içerisisindeki şarkıları liste halinde yazmayı düşündüm ama inanın çok uzun .. yine bitsnoop üzerinden bulduğunuzda file list e tıklayarak görme şansınız var.

yarın bize iş çıktı desene

• Tuluyhan UĞURLU - istanbul kanatlarımın altında...
  • Bengi Bağlama Üçlüsü - Sel Gider Kum Kalır
  • Cenk TANER - izin vermedi yalnızlık ( albüm )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baraka77 -- 21 Ocak 2013; 16:44:10 >
  • 70 li yıllardan kalma bir plaktan;
    Santa Esmeralda- The House Of The Rising Sun
  •  HI-FI'ciler Ne Dinliyorsunuz ?
  • Pinhani - İnandığım Masallar
  • konu bayağı gidip gelmiş ama albüm değilde sanatçı olarak en çok bunlar.

Elvis Presley
    Frank Sinatra
    Connie Francis
    Patsy Cline
    Tony Bennett
    Roy Orbison
    Eric Clapton
    Johnny Cash
    The Rolling Stones
    Pink Floyd
    Lynyrd Skynyrd
    ACDC
    üstüne birkaç glam ve hard rock grubu da çerez niyetine, tabi şu an arşivim harddisk'im ile beraber gittiği için bunların hepsi flac değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KerryGillan -- 12 Ocak 2013; 2:18:12 >
  • .........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitgoktug -- 12 Ocak 2013; 11:58:32 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.