Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
49
Favori
418.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bulenttt324

quote:

Orijinalden alıntı: clubberfree

bu hgs de son durumlar nedir arkadaşlar okumama problemi halen oluyormu ona göre ogs mi alalım hgs mi karar veremedim bir türlü

Daha bu gece yaşadım okumama problemini, iki defa giriş yerimi okumadığımdan 15'er TL'den 30 TL ücret alındı! Mail attım hgs@ptt.gov.tr'ye. Yapmam gereken farklı bir şey daha var mı bunu da sorayım hazır yazmışken?

Maile cevap vermediler fakat hatalı işlemi düzelttiler ve geçişler için 1,80TL alınmış oldu. Bilgi olsun diye belirtmek istedim.
  • Yapı Kredi 4 geçişten 1'ini hediye ediyor, haberiniz olsun
  • quote:

quote:

quote:

bu hgs de son durumlar nedir arkadaşlar okumama problemi halen oluyormu ona göre ogs mi alalım hgs mi karar veremedim bir türlü

Daha bu gece yaşadım okumama problemini, iki defa giriş yerimi okumadığımdan 15'er TL'den 30 TL ücret alındı! Mail attım hgs@ptt.gov.tr'ye. Yapmam gereken farklı bir şey daha var mı bunu da sorayım hazır yazmışken?

Maile cevap vermediler fakat hatalı işlemi düzelttiler ve geçişler için 1,80TL alınmış oldu. Bilgi olsun diye belirtmek istedim.

teşekkürler bilgiler için acaba anlamadığım bu atermik cam olayındanmı bu hgs okumuyor yoksa uygun noktaya yapıştırılmadığındanmı okumuyor yoksa hgs sistemi hatalı diyemi okumuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler bilgiler için acaba anlamadığım bu atermik cam olayındanmı bu hgs okumuyor yoksa uygun noktaya yapıştırılmadığındanmı okumuyor yoksa hgs sistemi hatalı diyemi okumuyor

Sistem hatalı olabilir bence, okumayacak olsa çıkış yerinde de okumazdı diye düşünüyorum. Ayrıca, giriş noktalarından geçerken yeşil ışığın yanıdığını da çok iyi hatırlıyorum. Düzeltilse iyi olacak, her geçiş sonrası mail mi atacağız böyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bulenttt324 -- 6 Şubat 2013; 4:27:43 >

• HGS KGS den ödeme kanalı olarak biraz farklıdır. PTT-SHELL- AVEA- PO. hangisinden alırsanız alın diğerlerinden bu alınmış etikete para yükleme yapabilirsiniz.Buna bir engel yoktur. (Not: HGS satışı yapan bankalarda yükleme işlemi sadece satış yapılan bankada yapılır.)
  • Az once Hgs mi aldim.O kadar bekledim kart denk gelir mi diye ama yok bir turlu gelmedi.Etiket almak zorunda kaldim.Bende cama para bantiyla denilen bolgeye yapistirip gecmeyi deneyecegim.Yalniz aklima takilan bu diger beyaz etiket ruhsata yapistirin dedi gorevli.Amaci ne ? Ve yapistirmayip arasina koysam ne olur.Yapistirmam gerekiyorsa tam olarak ruhsatin neresine yapistiriliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne hizlisi be herkes durup bekliyor
    NOT: neden durduklarini durup ne yaptiklarini bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Az once Hgs mi aldim.O kadar bekledim kart denk gelir mi diye ama yok bir turlu gelmedi.Etiket almak zorunda kaldim.Bende cama para bantiyla denilen bolgeye yapistirip gecmeyi deneyecegim.Yalniz aklima takilan bu diger beyaz etiket ruhsata yapistirin dedi gorevli.Amaci ne ? Ve yapistirmayip arasina koysam ne olur.Yapistirmam gerekiyorsa tam olarak ruhsatin neresine yapistiriliyor.

ben yapıştırmadım,ruhsatın arasında duruyor,iki etiket üzrindeki numara para yükleme için gerekli,kaybolmayacağından eminseniz,yapıştırmayınız....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sistem hatalı olabilir bence, okumayacak olsa çıkış yerinde de okumazdı diye düşünüyorum. Ayrıca, giriş noktalarından geçerken yeşil ışığın yanıdığını da çok iyi hatırlıyorum. Düzeltilse iyi olacak, her geçiş sonrası mail mi atacağız böyle...

aynen haklısınız sistem hatalıdır dediğiniz gibi okumuyacak olsa çıkışta okumaz yaa bu devlet bize iyilik yapacak diye canımızı çok yakıyor inş. kısa zamanda düzelir

• arabayı satarken etiketi söküp atmamız yeterli olur sanırm dimi
  • quote:

quote:

Ben de 9 gün önce okumama problemi yaşamıştım. Aynı şekilde 15 tl kesilmişti. Aynı adrese düzeltme mailini attıktan 4 gün sonra "talebiniz alınmıştır, yapılacak incelemeden sonra uygun görülürse gerekli düzeltme yapılacaktır" şeklinde cevap döndüler. Cevaptan sonra da 5 gün geçmiş durumda hala bir düzeltme gelmedi. Aslında benzer durumda düzeltme gelen arkadaşlar varsa ne kadar sürede geldiğini söyleyebilirler mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kahramancagri

quote:

quote:

Ben de 9 gün önce okumama problemi yaşamıştım. Aynı şekilde 15 tl kesilmişti. Aynı adrese düzeltme mailini attıktan 4 gün sonra "talebiniz alınmıştır, yapılacak incelemeden sonra uygun görülürse gerekli düzeltme yapılacaktır" şeklinde cevap döndüler. Cevaptan sonra da 5 gün geçmiş durumda hala bir düzeltme gelmedi. Aslında benzer durumda düzeltme gelen arkadaşlar varsa ne kadar sürede geldiğini söyleyebilirler mi ?

Benim mailime cevap gelmedi ama sistemlerine giriş yaptığımda yine aynı günün akşamında düzeltilmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanbaba62

arabayı satarken etiketi söküp atmamız yeterli olur sanırm dimi

Yeterli olacaktır ama ptt'den iptal işlemi de yaptırırsanız ileride sorun yaşamamanız için daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zazadayi -- 7 Şubat 2013; 0:42:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emeraldozsel

quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Az once Hgs mi aldim.O kadar bekledim kart denk gelir mi diye ama yok bir turlu gelmedi.Etiket almak zorunda kaldim.Bende cama para bantiyla denilen bolgeye yapistirip gecmeyi deneyecegim.Yalniz aklima takilan bu diger beyaz etiket ruhsata yapistirin dedi gorevli.Amaci ne ? Ve yapistirmayip arasina koysam ne olur.Yapistirmam gerekiyorsa tam olarak ruhsatin neresine yapistiriliyor.

ben yapıştırmadım,ruhsatın arasında duruyor,iki etiket üzrindeki numara para yükleme için gerekli,kaybolmayacağından eminseniz,yapıştırmayınız....

Cok tesekkurler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: BaRoN55

Yapmış olduğum sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor bugün çamlıcadan girip sultanbeyliden çıktım sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşti alınan ücret 1.4 TL.

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]

2 kat pvc yapılmış gibi görünüyor ?
  • Benim 2 tane kgs kartım var. Acaba o bakiyeler halen aktarılıyor mu ve bu işlemi nerede yaptırabilirim? Ayrıca aracım yok yine hgs alabilir miyim?

• Bugün İşbank'tan maximum kredi kartım olduğu için ücretsiz Hgs etiketimi aldım..

Etiket verdiğiniz plakaya tanımlanıyor ve başka bir mevduat hesabınız olmasa da maximum
    karttan 30 tl çekilerek dolduruluyor.. sonrasında ise müşteri yetkilisini verdiği bilgiye
    göre etiket içindeki miktar 20 tl'ye düştüğünde maximum kartınızdan otomatik
    20 tl daha yükleme yapılıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahramancagri

quote:

quote:

Aynı şey İzmit Batı girişini okumadığımdan başıma geldi. Maili attıktan 5 gün sonra mail geldi talebiniz alındı diye. Araya haftasonuda girmişti. Ertesi günde işlem sonuçlandı. İşlemin sonuçlandığına dair mesaj gelmedi ama sistemde ücret bana geri iade edilmiş şekilde gözüküyordu. Düzeltme talebimde geçtiğim saati ve geçtiğim gişeyi açıkca belirtmiştim. Bu cevabın erken gelip gelmemesi konusunda ne kadar etkilidir bilemiyorum

• şu işi plakaya senkronize etseymişlerya çokmu zormuş plakaya senkronize etmek .. yada etiket ufaltılıp plakanın sağ yada sol köşesine yapıştırılsa belki basit bir pvc yada cam çerçeve ile daha pratik olurmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selama

quote:

Orijinalden alıntı: petus20007@hotmail.com

quote:

Orijinalden alıntı: selama

aracın ön cam üzerinde güneşlik amaçlı film çekilmişti.
    bu kısma film üzerine hgs etiket yada hgs kart tipi yapıştırıldığında sorun olurmu?
    hgs cama temas etmeyeceğinden performansı etkilenirmi?
    böyle bir durum deneyen arkadaşlar varmı?
    sayın "pentus2007" sizde cevaplarsanız sevinirim :)

Araç ön camında film Radyo Frekans sinyallerini etkilediğini çok defalar gördüm. Ancak bunu test etmek isterseniz köprülerdeki gişelerde test etmenizde fayda var. Çünkü buralarda okumasa bile fazla ücret ödemezsiniz. Mümkün olduğu kadar etiketi selobantla yapıştırarak denemeler yaparak uygun bir yer bulmanızı tavsiye ederim.

İstanbulda olmadığım için köprü olarak deneme şansım mağlesef olmayacak :(

Keşke PTT'lerde etiketi yada kartı içerden cama tutup, dışarıdan çalıştığını kontrol edebilecekleri bir el aleti olsa...
    Ne dersiniz güzel fikir değil mi?

etiketsizde geçebilirsin plakadan tanıyor sistem ben etiketi aldığımdan beri 5 defa kullandım ne komik insanlar var

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.