Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
49
Favori
418.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • köprülerde geçişi baya rahatlatmış.durup kalkan araçlar kuyruk oluşturuyordu önceden.dün rahatça geçtim
  • Merhaba Arkadaşlar,

Dün HGS'mi kullanma şansım oldu, etiketi ön camda aynanın sağ tarafına siyah noktalı yerin üzerine aşağıya doğru bant ile yapıştırdım. Etiketin barkod kısmı bana bakacak şekilde arkasındaki sarı kısım(etiketi çıkarmadım) cama gelecek şekilde sarı kısımdan bantla etiketledim-çok sık kullanmayacağım için kullandıkça oraya tekrar yapıştırıp çıkarabilmek için böyle yaptım. Cam buğu yaptığında ve araba yıkamacılar sildiğinde etiket çabuk yıpranacakmış gibi geldiğinden böyle yaptım, benim gibi ara sıra kullanacaklar için tavsiyemdir:)

Sorunsuz okudu, demek ki illa cama tamamen yapıştırmasak da oluyormuş, tutturmak yetiyormuş:)
  • bende pek kullanmıyorum böyle bir çözüm buldum ve işe yarıyor

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]
  • Bende HGSyi bugün aldım fotoğrafta gördüğünüz gibi pvc kapladım ütü ile etikete dokunmadan ısıttım

• ha bir işi de doğru yapsınlar ne var sanki. hgs mi ptt den aldım. 5 lira sensör ücreti 30 lira da yükleme yaptım. memlekete gittim geldim her gidip gelmeye 7 liradan toplamda 14 lira kesti. kaldı 16 tl. yine gidip gelmem gerekti otobana girerken yeşil yanıyor çıkarken bas bas bağırıyor. ptt ye gittim bakiye sorgulattım 16 lira hala duruyor dedi. eve geldim internetten kaçak geçiş sorgulattım hiçbişey çıkmadı. bir arkadaşım ben internetten üyelik almıştım ondan beridir bana mesaj geliyor filan dedi. kaçak geçiş yapsam normal geçiş olsa da memsaj geliyor. üye olıym dedim banka hesabınız bulunmamaktadır diyor. fikri olan var mı arkadaşlar?

NOT:üye olamama problemini çözdüm. üye olup giriş yaptım ve baktım ki 4 tane 7 lira olması gerekirken 3 tane 7 lira var ve ptt ye vermiş olduğum 5tl sensör ücretini de hesaba yansıtmışlar. yaptığım geçişlerden sadece 1 tanesi görünüyor. bu ileride başımıza bela olur mu ki?
    sorgulatttığım zaman Girdiğiniz plaka numarasına ait geçiş ihlal kaydı bulunmamaktadır diye yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asyaybarsberk -- 4 Şubat 2013; 19:47:05 >

• ben hgs kart tipi olanı ufak bi ilçenin postanesinden aldım .benden başkada kimsede yoktu zaten postanede yanlız ptt dahil ne sattıkları hakkında en ufak fikirleri yoktu. ben hala tam olarak kart tipi olanın dşıa bakcak kısmının byeaz mı yoksa hgs yazan kısımmı ona emin olamıyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skocaci

quote:

Orijinalden alıntı: maniactolga

Dün sırasıyla kart tipi hgs ile Kınalı-Mahmutbey otobanı, Boğaziçi köprüsü ve Samandıra - Ankara (Anadolu Otobanı) arasında sorunsuz geçiş yaptım. Hatta Ankara gişelerinden 60km hızla geçtim sorunsuz okudu. Ardındanda hemen telefonuma bakiyeniz azalmıştır diye mesaj geldi. İnternetten müşteri hizmetlerine üye olamıyorum adınıza kayıtlı banka hesabınız yoktur diye bir uyarı veriyor. Nasıl üye olacağız bilen varmı?

Kartı nasıl kullanıyorsunuz?
    cama yapıştırıp mı yoksa aracın üst göğüs kısmına bırakarak mı?

Normal cama tutup geçiyorsun :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: daldiy

ben hgs kart tipi olanı ufak bi ilçenin postanesinden aldım .benden başkada kimsede yoktu zaten postanede yanlız ptt dahil ne sattıkları hakkında en ufak fikirleri yoktu. ben hala tam olarak kart tipi olanın dşıa bakcak kısmının byeaz mı yoksa hgs yazan kısımmı ona emin olamıyorum. :)

fark etmez iki taraftanda okuyor.
  • bu hgs de son durumlar nedir arkadaşlar okumama problemi halen oluyormu ona göre ogs mi alalım hgs mi karar veremedim bir türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: clubberfree

bu hgs de son durumlar nedir arkadaşlar okumama problemi halen oluyormu ona göre ogs mi alalım hgs mi karar veremedim bir türlü

Daha bu gece yaşadım okumama problemini, iki defa giriş yerimi okumadığımdan 15'er TL'den 30 TL ücret alındı! Mail attım hgs@ptt.gov.tr'ye. Yapmam gereken farklı bir şey daha var mı bunu da sorayım hazır yazmışken?
  •  HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]

HGS Shell’de!

Siz de HGS etiketinizi istediğiniz gün, istediğiniz saat anlaşmalı Shell’lerden alın, Shell’de doldurun!

• Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi, anlaşmalı Shell istasyonlarından 6 TL’ye satın alınabilmektedir. Anlaşmalı Shell istasyonları için tıklayınız (excel listesi)
    • HGS etiketi alabilmek için ilgili aracın ruhsatı ya da fotokopisi ve başvuru yapan kişinin kimliğinin görülmesi gerekmektedir.
    • 2 parça stickerdan oluşan etiketin üstteki kısmı aracın ön camına, diğeri araç ruhsatına yapıştırılacaktır.
    • HGS etiketleri araç sınıflarına göre değişmektedir ve etiket alımı sırasında araç sahipleri araç sınıfı ile ilgili bilgiyi doğru vermekle yükümlüdür. Yanlış sınıfa ait etiketlerle geçiş sebebiyle oluşacak fark ücretlerinden araç sahibi sorumludur.
    • Sadece ilk dolumda minimum, 1. Sınıf: 30 TL, 2. Sınıf: 37,5 TL, 3. Sınıf: 53 TL, 4. Sınıf: 67,50 TL, 5. Sınıf: 81,50 TL tutar yükleme şartı bulunmaktadır.
    • HGS etiketlerinin geçiş için tutar yüklemeleri, tüm PTT Merkez ve Şubelerinde, karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarında, PTT nin anlaşmalı olduğu kurum/kuruluşlar veya anlaşmalı Shell istasyonlarında yapılabilmektedir.
    • HGS ürünü satış işlemlerinde müşterinin beyan ettiği ve sisteme girilen GSM numarasına, müşterinin bakiyesinin azalması durumunda sistem üzerinden otomatik mesaj gönderilecektir.
    • HGS’de arıza olması durumunda otoyollar üzerinde hizmet veren PTT şubeleri ile Acentelikler HGS ürününün okunabilirliğini kontrol etmek için yetkilendirilmiştir.
    • HGS etiket hesaplarına para yüklenmekte ve yüklenen bu para Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılmaktadır.
    • HGS etiketi ön camdan sökülürse geçersiz olacağından, başka araca yapıştırıldığında çalışmayacaktır. HGS ürününü yanlış kullanımından doğacak zararlar etiket sahibinin kendisine ait olacaktır.
    • Hızlı Geçiş Sisteminin genel operasyonundan kaynaklanan aksaklık ya da benzeri nedenlerle Shell istasyonlarından alınan etiketler ile kullanıcıların trafik ve benzeri cezalarından Shell & Turcas Petrol A.Ş. ve/veya etiketin satın alındığı istasyon sorumlu değildir.
    • Hızlı Geçiş Sistemi Genel Kuralları, HGS etiketi alan tüm müşteriler için geçerli ve bağlayıcıdır. Detaylı Bilgi : www.ptt.gov.tr / 444 17 88

http://www.shell.com.tr/products-services/on-the-road/promotions/money-club.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 5 Şubat 2013; 16:19:32 >

• shell in hiç bir avantajı yok ,daha önce aldığım shell kgs içindeki paralarımı bile geri alamıyorum

birde çok az sayıdaki istasyonla hizmet veriyor ,bununla uğraşacağıma gider bir ptt şubesinden alırım

madem bir hizmet çıkarıyorsun ne diye bu kadar kısıtlı imkan veriyorsun diye sormadan edemiyorum
  • BİRİ YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.

Benim sorunum ben bir araç aldım
    araçta camında hgs yapışık
    şimdi ben bu hgs yi üstümemi almalıyım
    yoksa bunu mu kullanmalıyım
    yoksa yeni bir tanemi almalıyım

Ben ne yapmalıyım :)
  • Yapmış olduğum sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor bugün çamlıcadan girip sultanbeyliden çıktım sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşti alınan ücret 1.4 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelostcity

BİRİ YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.

Eski sahibinin aklı varsa kendi üzerine olan hgs'yi iptal etmiştir. Siz kendi kimliğinizle yeni hgs almak durumundasınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

shell in hiç bir avantajı yok ,daha önce aldığım shell kgs içindeki paralarımı bile geri alamıyorum

birde çok az sayıdaki istasyonla hizmet veriyor ,bununla uğraşacağıma gider bir ptt şubesinden alırım

madem bir hizmet çıkarıyorsun ne diye bu kadar kısıtlı imkan veriyorsun diye sormadan edemiyorum

HGS etiketlerinin geçiş için tutar yüklemeleri,
    tüm PTT Merkez ve Şubelerinde,
    karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarında,
    PTT nin anlaşmalı olduğu kurum/kuruluşlar
    veya anlaşmalı Shell istasyonlarında yapılabilmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

quote:

Orijinalden alıntı: thelostcity

BİRİ YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.

Eski sahibinin aklı varsa kendi üzerine olan hgs'yi iptal etmiştir. Siz kendi kimliğinizle yeni hgs almak durumundasınız.

Tesekkurler verdiginiz bilgi icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaRoN55

Yapmış olduğum sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor bugün çamlıcadan girip sultanbeyliden çıktım sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşti alınan ücret 1.4 TL.

Geçerken camamı tutuyorsunuz , yoksa torpido üstüne koysak olurmu, fikir güzel. Yılda toplam 10 defa kullanacağım bir sistem için cama yapıştırmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Heisenberg. -- 5 Şubat 2013; 22:02:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .GoGoRa.

quote:

Orijinalden alıntı: BaRoN55

Yapmış olduğum sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor bugün çamlıcadan girip sultanbeyliden çıktım sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşti alınan ücret 1.4 TL.

Geçerken camamı tutuyorsunuz , yoksa torpido üstüne koysak olurmu, fikir güzel. Yılda toplam 10 defa kullanacağım bir sistem için cama yapıştırmak istemiyorum.

Aynen öyle elimle cama tutup geçtim ilk denemem olduğu için riske girmek istemedim topidoya koysamda geçerdi belki ama denemedim.Bu şekilde sorunsuz çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yuci

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

shell in hiç bir avantajı yok ,daha önce aldığım shell kgs içindeki paralarımı bile geri alamıyorum

HGS etiketlerinin geçiş için tutar yüklemeleri,
    tüm PTT Merkez ve Şubelerinde,
    karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarında,
    PTT nin anlaşmalı olduğu kurum/kuruluşlar
    veya anlaşmalı Shell istasyonlarında yapılabilmektedir.

hgs yi shell den alırsak ptt yada gişelerden dolum yapılabiliyormu yoksa sadece shell istasyonundan mı orada bir açıkllık göremedim ayrıca daha önce ki kgs de kalan tutarı aktaramıyoruz illa anlaşmalı halkbank şubesinden iptal ettirmek gerekiyormuş

ben hala shell hgs nin avantajı nedir anlayamadım ,ptt hgs 5 tl. ,shell hgs 6 tl. ?

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.