Şimdi Ara

Hesabı erkek öder! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
4.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Morphinz

quote:

Orijinalden alıntı: Joseph S.

Alman hesabı kadar iğrenç birşey yok.

Kim ne yediyse kendisi ödüyor bunun kadar ADİL ve GÜZEL bir olay varmı ya?

Ben yakın arkadaşımla veya sevgilimle yemek yiycem, hesap gelicek, sonra hadi sen ne yediysen öde diyecem.
    Ben ölürümde yapmam.
    Param yoksa sen öde derim sevgilimede arkadaşımada.
    Param varsa hesabı öderim, bir dahaki sefer para bile çıkarmam arkadaşım zaten çoktan ödemiştir.
    Önemli olan bu samimi ilişkiyi tutturabilmekte.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

hesap nedirki, yarın birgün evlendiğin kız dırdır yapmaya başlasa (ki evlenipte karı dırdırından şikayetçi olmayan görmedim) ve dayanamayıp boşanmak istesen, bütün mal varlığının yarısına artı olarak ömür boyu da nafaka ödeyeceksin kıza

Ona da çözüm buldum. Evlenince evden önce araba alacağım karımın üstüne yapacağım... Daha sonra ev alırken de kendi üstüme yapacağım, senin üzerine arabayı yaptık dicem. Sonra evi babamın veya annemin üzerine aldıracağım.

• quote:

quote:

quote:

Alman hesabı kadar iğrenç birşey yok.

Kim ne yediyse kendisi ödüyor bunun kadar ADİL ve GÜZEL bir olay varmı ya?

Ben yakın arkadaşımla veya sevgilimle yemek yiycem, hesap gelicek, sonra hadi sen ne yediysen öde diyecem.
    Ben ölürümde yapmam.
    Param yoksa sen öde derim sevgilimede arkadaşımada.
    Param varsa hesabı öderim, bir dahaki sefer para bile çıkarmam arkadaşım zaten çoktan ödemiştir.
    Önemli olan bu samimi ilişkiyi tutturabilmekte.

Almanlar zaten söylemiyoki? Ne yedilerse atıyo ortaya biri çıkıp ödüyo bu kadar basit.. Arkadaş ortamındada böyleyiz.. Ben cafe'yi karşılarım o yemeği karşılar bi kombinasyon oluşur.. Bir diğeride yolu karşılar olay biter..
    Benim sözüm herşeyi erkeğin ödemesini savunan kadınlar!
    Bkz:

quote:

Az önce Şanslı Masa'yı izledim.. Adam diyoki ben öderim.. Kızın cevap şu: Tabiki sen ödeyeceksin..
    Nedir bu pişkinlik ya?
    Geçen bi kızla buluşmaya gidiyorum daha gitmeden msj atıyo; (ayy bana yemek ısmarlasana... )

Bu durumda ANDROİD olarak nitelendirdiğim insalar Tabiki aşkitom tarzı cevap verip hepimizi kurşuna dizmektedir!

• Morphinz

Bu konuda elbette haklısın, o kıza hesap ödemeyi bırak takılmak bile hata
  • quote:

Orijinalden alıntı: chakra
    Kızı erkeği geçelim. Benim bulunduğum masada benden başka kimse hesap ödeyemez.

Bi 10 lira atarsın demi kanka
  • Geçen gün cafede oturuyorum, adam kadının yanında pirzolasını yedi, 2 birasını içti. Kadın sade bi meyve suyu aldı, hesap geldi, adam kendininkini ödedi, kadın kendininkini ödedi, elele gittiler sonra.

Alman hesabını seviyorum valla, Türkiyede garsona ayrı ödemek istiyoruz diyince bile 2 saat tip tip bakıyor. Hatta bazıları siz aranızda ödeyin ortaya çıkarın hesabı karışmam ben diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechaniker

Geçen gün cafede oturuyorum, adam kadının yanında pirzolasını yedi, 2 birasını içti. Kadın sade bi meyve suyu aldı, hesap geldi, adam kendininkini ödedi, kadın kendininkini ödedi, elele gittiler sonra.

Alman hesabını seviyorum valla, Türkiyede garsona ayrı ödemek istiyoruz diyince bile 2 saat tip tip bakıyor. Hatta bazıları siz aranızda ödeyin ortaya çıkarın hesabı karışmam ben diyor.

O adamda da harbi Alaman kanı varmış.Çüş yani...

• quote:

Geçen gün cafede oturuyorum, adam kadının yanında pirzolasını yedi, 2 birasını içti. Kadın sade bi meyve suyu aldı, hesap geldi, adam kendininkini ödedi, kadın kendininkini ödedi, elele gittiler sonra.

TR de böyle bi sistem zaten yok.. Addisyonlar ayrı ayrı tutulabilir Çok zor birşey değil..
    MC veya bu gibi self servis yerlerde böyle bi problem yok..
    Ama o herifte öküzmüş yani bi meyve suyu falan buda ayıp kaçar...

• quote:

Orijinalden alıntı: faho

quote:

Almanyadayım zaten, adamda almandı

• quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

quote:

Orijinalden alıntı: chakra
    Kızı erkeği geçelim. Benim bulunduğum masada benden başka kimse hesap ödeyemez.

Bi 10 lira atarsın demi kanka

yakala panpa

Hesabı erkek öder!

• quote:

quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

Baştan söyleyim herşey kızın önce insan olmasına bağlıdır.

bak kız arkadaşımla 2buçuk yıldır birlikteyiz dediğin kural ilk başlar için geçerli ama kız eğer biraz insan ise birde yük olmak istemiyorsa zaten söyler kendi hesabımı ödemek istiyorum diye ama ilk başlarda gene ödersin.

peki sonra ?

sonrası malum ilişki ilerler ve kız biraz ciğerliyse (bizde böyle derler) zaten o ısmarlatmaz hatta yeri gelir o ısmarlar ne biliyim illa birinin ödemesi de gerekmiyor birinin parası azdır diğeri tamamlar vs vs ben bu 2buçuk senede hep böyle gördüm çok şükür ben ciğerlisine rast geldim.

aynen böyle olmalı böyle olmuyorsa o kızdan uzak durun derim arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: amarok3

kömür gözler yaban dudaklar

işte Bu çokk net açıklıyor tebrikler arkadaşım :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet olması gereken budur benim tercih ettiğimde ve sevdiğimde budur
    Mesela birisi sadece püskevit yedi diğeri ise kola içti çikolata yedi pasta yedi...Hesap geldiğinde para
    ortak olarak ödenmelidir yani herkese eşit miktar gelmelidir...Yani burada paranın sadece aracı
    olduğunu mühim olanın ihtiyaçlar ve zevkler olduğunu belirtiriz.Yani parayı çok önemsemeyiz olması
    gereken de budur...Ama ülkemizin ekonomik koşulları, halkımızın fakir olması ve parayı her zaman
    düşünmesi buna engel olmaktadır.Yani herkesin uygun bir parası olunca ve siparişte aşırıya
    kaçmamak suretinde para ortak ödenmelidir.Bugün sen onun yediklerine verirsin yarın o verir...

• bugün ben öderim bir dahaki seferinde olmaz der bi dahakini o öder sonra bişiler içmeye gideriz onu ben öderim sora o sora ben o,ben, o, ben.. uzar gider.
    çok şükür o konuda şanslıyım ödemek isterm bazen, içimden gelir ödetmez
  • öyle birşey yok. bir sen öderiz, bir o. örn: yemeği sen ödersin, kahve içerken o öder. bu şekilde. veya alman üsulu. herşeyi ödeyen erkek, aptal erkektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

quote:

quote:

quote:

quote:

evet olması gereken budur benim tercih ettiğimde ve sevdiğimde budur
    Mesela birisi sadece püskevit yedi diğeri ise kola içti çikolata yedi pasta yedi...Hesap geldiğinde para
    ortak olarak ödenmelidir yani herkese eşit miktar gelmelidir...Yani burada paranın sadece aracı
    olduğunu mühim olanın ihtiyaçlar ve zevkler olduğunu belirtiriz.Yani parayı çok önemsemeyiz olması
    gereken de budur...Ama ülkemizin ekonomik koşulları, halkımızın fakir olması ve parayı her zaman
    düşünmesi buna engel olmaktadır.Yani herkesin uygun bir parası olunca ve siparişte aşırıya
    kaçmamak suretinde para ortak ödenmelidir.Bugün sen onun yediklerine verirsin yarın o verir...

PÜSKÜET yazmana çok güldüm ya yemin ederim birden kahkaha attım işyerinde:)) valla benim türk kızlar için felsefem pop ve şemşiye olayı,hep zaten öyle değilmi evi biz alırız,düğüne biz harcama yaparız,altınları biz alırız sadece çocuğu biz doğurmuyoruz eminimki o imkan olsa onuda bize doğurttururlar

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

hesap nedirki, yarın birgün evlendiğin kız dırdır yapmaya başlasa (ki evlenipte karı dırdırından şikayetçi olmayan görmedim) ve dayanamayıp boşanmak istesen, bütün mal varlığının yarısına artı olarak ömür boyu da nafaka ödeyeceksin kıza

İşte bu yüzden ev ve araba gibi maddi değeri yüksek malların evlenmeden önce alınması gerekir ki sadece nafaka ile yırtılabilsin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Yok öyle birşey ,Kimin parası var ise o verir. En azından benim ilişkim böyle.

Az önce Şanslı Masa'yı izledim.. Adam diyoki ben öderim.. Kızın cevap şu: Tabiki sen ödeyeceksin..
    Nedir bu pişkinlik ya?
    Geçen bi kızla buluşmaya gidiyorum daha gitmeden msj atıyo; (ayy bana yemek ısmarlasana... )

Bu durumda ANDROİD olarak nitelendirdiğim insalar Tabiki aşkitom tarzı cevap verip hepimizi kurşuna dizmektedir!

Fakat insanda gurur ve onur varsa benim gibi o buluşmayı iptal edecek ve sie diyebilecektir..
    Siz ödemek zorunda değilsiniz!! Parası yoksa eğer söylesin zaten ödetecek değiliz! Fakat böyle pişkin pişkin yapılırsa KOMAYA SOKARIM

bana yemek ısmarlasana diyen bi kız paracıdır hocam direk dönseydin geri

• Ben kadına nafaka ödenmesindeki mantığı anlamadım,sebep olarakta erkek çalışıyor diyiyorlar ama ben hangi firmayı gezsem hep bayan eleman aranıyor ve bi istatistik yapılsa eminimki çalışmayan erkeklerin oranı daha fazladır bence hukukta bi yanılgı var nafakayı kadının ödemesi lazım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.