Şimdi Ara

Herkes Nasıl Zayıfladığını Yazsın - Fazla Kilolara Ölüm ! - (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
460
Cevap
19
Favori
118.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ama ben herkese tamamen dğal yiyeceklerle, spor yaparak, aktif yaşayarak kilo vermesini öneririm.
    Elimizin altında her çeşit sebze, meyve dururken ve bunlardan ölçülü yiyerek, zevkini alarak kilo vermek dururken, üstüne para ödeyerek garip şeyler içerek kilo vermek bana ters ama herkesin seçimi kendine.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 23 Nisan 2009; 16:08:15 >
  • Benim ablam bir süre kullandı (tozu bardakta su veya m.suyu ile karıştırarak) hatta yapma dememe rağmen bailangıçta o kadar çok miktarda satın aldı ki, müthiş de bir para ödedi. Tabi bu yakasında smiley ve slogan taşıyan komisyon parası peşinde koşan satıcılara kandı. Hiç bir faydasını görmedi, üstüne de mide bulantıları yaşadı, dengesi bozuldu. Üstelik bazı arkadaşlarım bu işin şov şeklinde tanıtım yapılan otel salonlarına gittiler ve etkilenmiş şekilde döndüler. Profesyonel bir prezentasyon yapıldığı kesin.

Doğal yollarla sağlıklı beslenip ve spor yaparak zayıflamak varken paranızı bu içinde ne olduğunu bilmediğiniz şeylere sakın kaptırmayın. Vücudunuza kimyasal şeyler sokmayın. Zaten eğer bu ürünler doğallarının aynısı ise neden bu alternatif aransın ki ? Doğalını gider pazardan zevkle seçersiniz. Elbette bu ürünü üretenler, satanlar, aracılar vs. ürününü övecekler, şimdiye kadar ürününü kötüleyen birisini gördünüz mü ? Tekrar uyarıyorum asla vücudunuza buna benzer tozlar sokmayın.

Tabi herkes kendi seçiminde özgürdür, kullananlar ve kullanmayanların uzun vadede alacakları vücutlarındaki yansımalar tokat gibi cevabın daniskası olacaktır.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 23 Nisan 2009; 16:09:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

Benim ablam bir süre kullandı (tozu bardakta su veya m.suyu ile karıştırarak) hatta yapma dememe rağmen bailangıçta o kadar çok miktarda satın aldı ki, müthiş de bir para ödedi. Tabi bu yakasında smiley ve slogan taşıyan komisyon parası peşinde koşan satıcılara kandı. Hiç bir faydasını görmedi, üstüne de mide bulantıları yaşadı, dengesi bozuldu. Üstelik bazı arkadaşlarım bu işin şov şeklinde tanıtım yapılan otel salonlarına gittiler ve etkilenmiş şekilde döndüler. Profesyonel bir prezentasyon yapıldığı kesin.

Doğal yollarla sağlıklı beslenip ve spor yaparak zayıflamak varken paranızı bu içinde ne olduğunu bilmediğiniz şeylere sakın kaptırmayın. Vücudunuza kimyasal şeyler sokmayın. Zaten eğer bu ürünler doğallarının aynısı ise neden bu alternatif aransın ki ? Doğalını gider pazardan zevkle seçersiniz. Elbette bu ürünü üretenler, satanlar, aracılar vs. ürününü övecekler, şimdiye kadar ürününü kötüleyen birisini gördünüz mü ? Tekrar uyarıyorum asla vücudunuza buna benzer tozlar sokmayın.

Tabi herkes kendi seçiminde özgürdür, kullananlar ve kullanmayanların uzun vadede alacakları vücutlarındaki yansımalar tokat gibi cevabın daniskası olacaktır.

Evet. çok güzel bir şekilde açıklamışsın. bende başımdan geçen bir olayı aktarayım. daha da söylenecek bişi yok!

Ben 141 kilo iken, uzaktan tanıdığım bir abi ve arkadaşı vasıtasıyla sadece 1 sefer gittim bu gösterişli ve şaşalı toplantılara. olamaz böyle birşey!! bu ilaç ( gerçi onlar ilaç denmesine çok kızıyorlar!) onlara göre mucizenin taa kendisi! en sağlıklısı ve en faydalısı... yeme düzenini değiştirerek ve sporla beraber yaptığın diyetten bile daha sağlıklı. ötesi yok! bu ilacı satarak kazanılan paralar, evler arabalar hepsi tek tek dev ekranda anlatılıyor. satış grubunun en üstündeki vatandaşın resimleri gösteriliyor evi arabası vs. vs... bu xxx ilacı satarak!!!
    ve beni toplantıya götüren abinin arkadaşı da bu işlere daha önce başladıgı için, tanıdığım abiden daha üst konumdadır! müthiş bir dille bana da anlatır. kaznacağım paraları vereceğim kiloları... off offf offf!!! düşünsenize hem rüyamda görsem inanmıyacağım şekilde zayıflıyorum hemde çok çok güzel paralar kazanıyorum!!
    ama ben tam tersi olan yolu şeçip; bütün paraları elimin tersiyle itip, ve (onlara göre) sağlıksız bir şekilde tam ((61 kilo)) veriyorum...

bu toplantıya gitmemin üzerinden 2 yıl geçmiştir. ve ben yeme düzenimi değiştirerek ve sıkı bir şekilde spor yaparak en sağlıklısından 61 kilo vermişimdir.
    ve bu 2 yıl içersinde tanıdığım abiyi ara ara görüp konuştukca bana; o gitiiğimiz toplantılardan ve xxx adlı ilaçdan hiçbir şekilde bahsetmemektedir. çünkü kendisi de bu ilaçlardan kullanmış ve yarıda kesmiştir. bu arada benim kilo verdiğimide kendi gözleriyle canlı olarak görmektedir.
    ben bu kilo verdiğim 2 yıl içersinde de tanıdığım abinin arkadaşını da hiç görmemişimdir.
    bir gün tesadüfen bankada bu vatandaşa denk geldim. tabii o beni tanımadı ayrı konu. (aramızda geçen konuşmayı anlatıyorum)..

ben; abi merhaba. nasılsın?

o; sağol iyiyim. ama tanıyamadım!

ben; yaa x abiyle xxx'in toplantısına gitmiştik beraber. 2 yıl önce.

o; haaa tamam tamam. yaw olamaz böyle birşey dostum sen ne olmuşsun böyle! müthiş yaa nasıl yaptın? nasıl becerdin? valla helal olsun. sen xxx'den kullanmıştın dimi??

ben; hayır! kullanmadım.

o; kullanmadın mı??

ben; yok! hayır. sadece rejimle ve sıkı bir sporla verdim. kiloları.

o; iyi olmuşsun ama; eğer kullansaydın daha hızlı ve dahada sağlıklı bir şekilde kilo verirdin!! herneyse görüşmek üzere...

((eğer kulansaydın, daha hızlı ve dahada sağlıklı bir şekilde kilo verirdin!!)) ben bu sözlerden sonra hiçbirşey demiyorum...

Alıp da kullanmak, sonuçlarına uzun vadede katlanmak, yada benim yaptığım gibi ((sağlıksız!!)) bir şekilde kilo vermek sizin elinizde...
    eğer inanmayan vatandaş varsa 1. sayfada resimlerim vardır. dahada inanmayan varsa en sağlıklısından 2 resim daha koyarım!!

sağlıcakla...

• Fazla bir şey yazmaya gerek yok.
    Üstteki arkadaş zaten yazılacakları yazmış ve bu satılan, para tuzağı olan tozların ipliğini pazara çıkarmış.

Sakın ama sakın bu tozları kilo veceğim diye almayın, bu videolara kanmayın, pazarlama taktikleri gözlerinizi boyamasın. tamamen para kazanmaya yönelik şeylerdir bunlar. Paranızı kaptırmayın.

Günümüzün yaşamında vücut aktivitesi gittikçe azalmaktadır, fast food türü yiyeceklerde çoğalmaktadır. Bunun sonucu ortaya çıkan şişmanlık problemi dünyanın en çok para kazanılan ve sömürülen sektörü olmuştur. Bu doğaldır diye satılan ama alakası olmayan tozlar da bu kandırmacalardan biridir. Pazarlama için güzel videolar hazırlanıp, parlak laflar edilir ve kilo sorunu olanlar kandırılır.

Son olarak;
    ben bu forumda yıllardır varım. Şahsen tanıdığım kişiler de vardır, onlar da bilir ki ben 9 eylül tıp fakültesi mezunuyum ve doktorum. Ama bunu hiç bir zaman öne çıkarmadım çünkü mezuniyetten sonra hiç doktorluk yapmadım, aile şirketimizde devam ettim.
    Yani, siz otoritemisiniz diyen arkadaşa ben tıp mezunuyum ve bu işten az çok anlıyorum ve bu iş kandırmacadır, sağlıklı ve doğal beslenin, aktvitenizi yükseltin öyle kilo verin diyorum. Peki siz nasıl bir otoritesiniz, yazın da bilelim.

• 122,5 kiloda 76,5 kiloya düştüm 9 ay içinde...
    Ardından bir sene gecti 78,5 kiloyum şuan.
    Ilk 20 kiloyu kendi kafama gore 3 ayda gerikalan kısmını diyetisyen kontrolunde verdim.
    Hemen hemen her aksam yaklaşık 1 saat 30km ortalama hızla kondisyon bisikletiyle çalıştım onemli olan hız değilde nabız kontrolu.nabzınız 105-120 arasında atacak şekilde yapacagınız calışmalar yağ yakımınıza yardımcı olacaktır.Ekstra bir ilaç kullanmadım.

Kilo vermekte onemli olan disiplin.Yeni bir hayata başlıyorsunuz kim ne derse desin.Bu sizi motive etsin.
    Beslenme ve spor ritminizi bulunca cok kolay oluyor aslında kilo vermek.

Çorba ve salatayı sofranızdan eksik etmeyin.
    Ara ogunllerde meyve ve yogurt yiyin.
    Unonun tam bugday ekmegini tavsiye ederim.
    Sabahları musli ve sut tıkayıcı ve besleyici bir alternatif
    Light yogurt ve süt terrcih edin.
    Sekeri ve pilavı unutun.
    Izgara yiyin hem lezzetli hem saglıklıdır.

En buyuk motivasyonunuz küçülen göbeginiz olacak zaten...

• quote:

Orjinalden alıntı: quatroxx

122,5 kiloda 76,5 kiloya düştüm 9 ay içinde...
    Ardından bir sene gecti 78,5 kiloyum şuan.
    Ilk 20 kiloyu kendi kafama gore 3 ayda gerikalan kısmını diyetisyen kontrolunde verdim.
    Hemen hemen her aksam yaklaşık 1 saat 30km ortalama hızla kondisyon bisikletiyle çalıştım onemli olan hız değilde nabız kontrolu.nabzınız 105-120 arasında atacak şekilde yapacagınız calışmalar yağ yakımınıza yardımcı olacaktır.Ekstra bir ilaç kullanmadım.

Kilo vermekte onemli olan disiplin.Yeni bir hayata başlıyorsunuz kim ne derse desin.Bu sizi motive etsin.
    Beslenme ve spor ritminizi bulunca cok kolay oluyor aslında kilo vermek.

Çorba ve salatayı sofranızdan eksik etmeyin.
    Ara ogunllerde meyve ve yogurt yiyin.
    Unonun tam bugday ekmegini tavsiye ederim.
    Sabahları musli ve sut tıkayıcı ve besleyici bir alternatif
    Light yogurt ve süt terrcih edin.
    Sekeri ve pilavı unutun.
    Izgara yiyin hem lezzetli hem saglıklıdır.

En buyuk motivasyonunuz küçülen göbeginiz olacak zaten...

5 ayda hemen hemen 20 kilo vermiş biri olarak diyorum ki herşeyin başı sağlıklı beslenme ve spordur.Hayatınızda spora çok yer verin,hareketli olun.Yürüyün,koşun,mekik çekin,şınav çekin,barfiks yapın.Çok yemeyin.Az ama sık öğünlerle yiyin.Abur cuburdan tüm sanayi ürünlerinden uzak durun.Şekeri azaltın.Doğayla iç içe olun.Bakın bakalım göbekten geriye birşey kalıyor mu?Yazın göbeğimle başım dertte iken şuanda göbekten eser yok ve ben karın kaslarımı geliştirmenin peşine düştüm bile.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 23 Nisan 2009; 16:09:45 >
  • askerlik yapmayanlar çok canlarını sıkmasınlar askerde rahatlıkla kilo verilebiliyor

beraber askerlik yaptığım arkadaşlar 12-20 kilo arası verdiler 5 aylık kısa dönemde

1 aylık acemide 14 toplamda 27 kilo verdim bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gabba -- 18 Kasım 2008; 20:53:29 >
  • Zayıflamanın en zahmetsiz yollarından birinin bol bol su içmek olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aravala

Zayıflamanın en zahmetsiz yollarından birinin bol bol su içmek olduğunu düşünüyorum.

Su içmek hem zayıflamaya yardımcı olur,hem vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar,hem böbrekler ile idrar yollarında taş oluşmasını önler hem de vücudun kendini yenilemesini kolaylaştırır.Çok su içmenin sayısız yararları vardır.Bizzat yapan ve yaşayan biri olarak söylüyorum.Günlük 2.5-3 lt. den az olmamak üzere su için.Bunun 1 lt kadarı da maden suyu olursa vücudumuzun ihtiyacı olan mineralleri de kazanmış oluruz arkadaşlar.
  • Üstadım şöyle saçma gelecek bir soru sorayım (Dante, sana demiyorum).
    Herhangi bir meyvenin kilo vermeye olumsuz etkisi olabilir mi?
    Mesela muz gibi, hurma gibi..
    Yani şeker ve lif oranı ne olursa olsun, her nevi meyveyi habire ve sınırsız tüketebilir miyiz?.
  • Şu sayfadakileri bir okudum da o kadar şaşırdım ki. Dante ile sağlıklı iletişim kurmaya çalıştık, ama o bizlerin hassasiyetini görmezden geliyor. Ne yapayım. Ben bu işlerle 10 sene önce tanıştım. Sürekli ve düzenli kullanmanın sağlıksızlığına inanıyorum ve reddediyorum. Bunun pazarlamasın yapan dostlarım var. Hatta bir tanesi askerlik arkadaşım. Kendisi anlatıyor ve bizzat gözlemledim. Gönderildikleri otellerde açıkbüfelerde nasıl daldıklarını bir görmelisiniz. İlk önce bir miktar zayıflayıp fotoğraf çektirme kısmını geçtikten sonra, daha beter oluyorlar. Kesinlikle bundan para kazansalar da başkalarına kakalamanın dışında kendileri bile faydalı görmüyor. Daha çok şey yazılabilir. Ama zaten yeterince anlatılmış yukarıda. Yazıklar olsun. 10 sene önce Hülya Avşar fotoğrafları ellerinde geziyorlardı. Kimbilir artık hangi magazin materyali kullanıyorlardı. Bu kadar mı kolay insanları aldatmak, sömürmek. Hepinize fiziksel ve zihinsel sıhhat diliyorum..

• Aynı meyveyi devamlı tüketmekten çok farklı farklı yani çeşitli meyveleri günlük tüketmek doğru olur.Ama şunu iyi bilmeliyiz ki elma,turunçgiller,havuç gibi meyve ve sebzelerde vücuda çok yararlıdır ve günlük alınmaları vücudu her açıdan korumaya yardımcı olur.Muzu günlük bir tane tüketmenizde kilo alımı açısından bir etkisi olmaz ama önemli olan meyvenin ne zaman tüketildiği?Sabah saatlerinde mi yoksa yemeğin hemen arkasına mı yatmadan hemen önce mi?Yöntemimiz şu olacak arkadaşlar ; Yakacağımız kadar yemek.Biz yediğimiz veya içtiğimiz şeyin vücudumuz tarafından enerji olarak o anda kullanılacağını biliyorsak yemeliyiz.Bunu anlık enerji ihtiyacını karşılayan ve içinde basit şeker bulunduran meyve ve başkaca yiyecekler,içecekler için de söylüyorum.Kompleks karbonhidratları en geç yatmadan birkaç saat öncesi alırsak yağ olarak depolanmalarının da önüne geçeriz.Hareketli saatlerimizde aşırı tüketmediğimiz sürece herşeyi yakarız.Tabii sağlıklı ve doğal olanı seçtiğimiz sürece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 24 Kasım 2008; 9:04:06 >

• bence gidipde ilaç felan almayın veya yiyecek içecek içinde ne olduğunu bilmiyoruz bazı arkadaşlar zayıflamış olabilir ama nereden biliyoruz zararlı olup olmadığını ?

ben 15 günde 4 kilo verdim yürüyerek ( bunun 10 günü yürüdüm oda okuldan yürüyerek geldiğim için ve yol 1 saat sürüyor ) ve ekmek felan yiyorum gayette memnunum

94.5 den 90.5 hedef 75-77

arkadaşlar şekerli şeyleri çok az a indirin faydasını göreceksiniz
  • Yeme alışkanlığını değiştirmişsin. İyi de yapmışsın. Beslenmeye dikkat..
  • 1,75 boyda 95 kilo bir şahsiyetim.
    çok aşırı yemek yemiyorum aslnda.daha doğrusu son zamanlarda azalttım.
    sabah kahvaltmı ve akşam yemeğimi evde yiyorum fakat öğle yemeğini okulda yiyorum.gözleme,kebap(dürüm),döner(ekmek arası) veya tost yiyorum.
    kilo verebilmek için ne yapmam lazım???
    şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: @rd@

1,75 boyda 95 kilo bir şahsiyetim.
    sabah kahvaltmı ve akşam yemeğimi evde yiyorum fakat öğle yemeğini okulda yiyorum.gözleme,kebap(dürüm),döner(ekmek arası) veya tost yiyorum.
    şimdiden teşekkürler...

Çözüm basit ama uygulamanın zorluğu iradeye bağlı olarak değişiyor.

Günlük aldığın kalori harcadığın kaloriden az olacak.
    Nasıl olacak dersen, artık daha mı az yersin veya daha aktif olarak daha mı fazla kalori harcarsın o sana kalmış.
    Mucize vaad edenlere inanma.
    Kimi dinlesen "her şeyden ye ama az ye, sık ye, doğal besinler tercih et, dengeli beslen" gibi klişe laflar edecektir. Ama işin özü de budur.

• quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

Orjinalden alıntı: @rd@

1,75 boyda 95 kilo bir şahsiyetim.
    şimdiden teşekkürler...

Çözüm basit ama uygulamanın zorluğu iradeye bağlı olarak değişiyor.

Günlük aldığın kalori harcadığın kaloriden az olacak.
    Nasıl olacak dersen, artık daha mı az yersin veya daha aktif olarak daha mı fazla kalori harcarsın o sana kalmış.
    Mucize vaad edenlere inanma.
    Kimi dinlesen "her şeyden ye ama az ye, sık ye, doğal besinler tercih et, dengeli beslen" gibi klişe laflar edecektir. Ama işin özü de budur.

çok teşekkürler.mekik çeksem göbeğimi eritmeye yardımcı olur heralde değilmi???
    ...

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.