Şimdi Ara

Herkes Nasıl Zayıfladığını Yazsın - Fazla Kilolara Ölüm ! - (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
461
Cevap
19
Favori
118.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağlıklı beslenme spor ve takviyeler diyorum öncelıkle dengeli beslenmek için saglık daanışmanlarındn yardım almak şart daha sonra egerki spor yapabilme yaşlarındaysanız yada engeliniz yoksa bunuda düşünmek lazım dogum yapan hanımlar küçük çocukla nasıl spor yapsın o yüzdden onlar takviye alması bu da tek bir ürünle oluyor hanımlar için araştırdım ve ben kendım kullandım doktor tavsiyesi üzerinde bu ürün sadece zayıflamak için degıl o yüzden bir harika incelemenizi tavsiye ederim.
    http://www.eniyial.com/index.php?target=products&product_id=29679

• quote:

Orjinalden alıntı: duygu.donmez1985

sağlıklı beslenme spor ve takviyeler diyorum öncelıkle dengeli beslenmek için saglık daanışmanlarındn yardım almak şart daha sonra egerki spor yapabilme yaşlarındaysanız yada engeliniz yoksa bunuda düşünmek lazım dogum yapan hanımlar küçük çocukla nasıl spor yapsın o yüzdden onlar takviye alması bu da tek bir ürünle oluyor hanımlar için araştırdım ve ben kendım kullandım doktor tavsiyesi üzerinde bu ürün sadece zayıflamak için degıl o yüzden bir harika incelemenizi tavsiye ederim.
    http://www.eniyial.com/index.php?target=products&product_id=29679

duygu.donmez1985 takma adlı değerli üyemiz forumumuzu bugün üye olarak onurlandırmış ve aniden makineli tüfek gibi verdiği yanıtlara, açtığı konulara bakılırsa tüm ucuz ve kaliteli ürünlerin (tabii ki kendisinin hiç bir ilgisi olmadığı) EniyiAl.com sitesinde olduğunu düşünmekte.

Sıcak fırsatlarda "oh be, nihayet rcoyuncak.com diye başka bir site önermiş" diye sevinirken, sitenin sayfasının altında bir not ilişti gözüme:

Copyright © RCOyuncak.com | Bu site bir EniyiAl.com alışveriş zinciri üyesidir.

İmza: Salak.

• günde 1 saat kadar yürüyüş yapmaya çalışıyorum bakalım nolcak...
  • Nasıl kilo almayı başarıyorsunuz anlamıyom bence vermek almaya göre daha kolay tabi bana göre. Ben sofradan (tabi bütün öğünleri içine alalım) tam doymuş bir şekilde kalkmam ama açta olmam zaten sağlık açısındanda böyle yapılması gerekiyor. Bence yemeklerde çok fazla aç gözlülük yapmassanız çok rahat kilo verirsiniz tabi sporunuzu falanda yapcaksınız.
  • Az değil düzgün ye , koş
    Bu ikisi yeterli gibi gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: nicer

Az değil düzgün ye , koş
    Bu ikisi yeterli gibi gibi

Yapılacak şudur : Bazal metabolizmasını hesaplayacak.Diyelim ki günlük 2500 kcal alması gerek.Bunu 2000-2100 kcal'a düşürecek ve az az toplam 5-6 öğünde yiyecek.Yediklerinde Glisemik indeksi yüksek (Abur cubur,pasta,kurabiye,hamur işleri) karbonhidratları azaltır ve yağları da düşürürse vücut bu sefer depo edilmiş yağlara yönelecektir.İşte onlarda göbekte ve muhtelif yerlerde biriken gereksiz yağlar olacaktır.
  • Spora ve diyete başlamadan önce Boyum 1.92 kilom, 105 falandı.
    Bir ilaç kullanmıştım, kullandıktan sonra kolestrolüm fırladı. Bilirsiniz her şeyin başı bu kolestrolden geçiyor.
    Sonunda spor salonuna yazılmaya karar verdim.
    Kolestrolü düşürmek için başlamıştım ama vücutta ki gelişmeyi görünce insan bırakamıyor.
    Şimdi istediğim düzeyde bir vücudum var.

Yaptıklarıma gelince; Yaklaşık 1 sene 3 aydır düzenli spor yapıyorum.
    Kola, cips, fast food bu tür yiyecekleri neredeyse 6 ay hiç yemedim. Şimdi az da olsa yiyorum. Haftada bir iki tane dönerden, dürümden zarar gelmez. Ekmeği, şekeri, tuzu olabilidiğince azalttım.
    Ve en önemlisi yemekten doymadan kalkmayı öğrendim. Önceden her şeyden iki tabak yerdim, 4-5 dilim ekmek yerdim.
    Artık bunlar yok, bolca salata, bir veya iki dilim ekmek ne yemek olursa olsun az yemek. Önemli olan boğaza engel olmak.
    Zaten zamanla metabolizma da hızlanınca az yemek vücud için çok alışılmış hale gelecek.
    Önceden geceleri çok yemek yerdim, bunu bitirdim. Artık geceleri sadece meyve, kuruyemiş, patlamış mısır tarzı şeyler var.

Her şeyin başı sabır ve azim. Salona yazılıp dayanamayıp iki ay da bırakan çok insan var. Ama her şey o iki üç aydan sonra başlıyor.

Şimdi 1.95 - 118 kg'im, kilomun arttığına bakmayın kas kütlem arttı baya inceldim.
    Şu an giydiğim pantolonlar v.s hepsi büyük geliyor. Kemerin en sonda olmasına rağmen hala düşüyor.
    Neredeyse 1 aydır salonda 1 saat kardio yapıyorum, acaba kilom düşer mi diye ama hayır düşmüyor.
    Daha çok kaslardan gitti, işte o zaman anladım ki yağları atmışız vücuttan.
    İncelme evresi tamamlandı artık kasları şişirme evresi başladı.

Tavsiyem; millete aldırış etmeden, kafanıza hedefinizi koyup, "ben bunu yaparım" düşüncesiyle hareket etmek.

• Helal olsun.Azmin ve disiplinin sonucu işte böyle güzel olur.Beslenme alışkanlığını değiştirmek bile tek başına birçok şeyi değiştirir.Sporu da ekleyince harika kazanım elde edersin.Sende bunu başarmışsın,tebrikler.İşin ucun bırakma ve böyle devam et birader.Ben 6 ayda 24 kilo verip 90'dan 66'ye kadar düştüm.Yaklaşık 2 aydır da adam gibi bir beslenme programı eşliğinde parçalı kas çalışması yapıyorum.Vücut yavaş yavaş kas kazanmaya başladı ama herşey için çok erken.Bir şeyler söyleyebilmek için çalışmaya devam edeceğiz.İnşallah bu yaza geçen yazdan daha farklı bir vücutla gireceğiz.
  • Arkadaşlar bende 1,85 boy ve 88-89 kilo olmuşum. Arkadaşlar "Kilonu belli etmiyosun" deseler de ben rahatsız oluyorum.

Sanki göbek fırlamaya başlamış gibi gözüküyor. Evde çalışarak yok edebilir miyiz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatih_t

Arkadaşlar bende 1,85 boy ve 88-89 kilo olmuşum. Arkadaşlar "Kilonu belli etmiyosun" deseler de ben rahatsız oluyorum.

Sanki göbek fırlamaya başlamış gibi gözüküyor. Evde çalışarak yok edebilir miyiz?

napman gerektiği belli fatihçim
  • quote:

Orjinalden alıntı: SinanBest

quote:

Orjinalden alıntı: fatih_t

Arkadaşlar bende 1,85 boy ve 88-89 kilo olmuşum. Arkadaşlar "Kilonu belli etmiyosun" deseler de ben rahatsız oluyorum.

napman gerektiği belli fatihçim

Yoksa ?

• şu an 85 gibiyim... spor yapamıyorum ama kendime dikkat ediyorum... ne alıyorum ne veriyorum... şu havuz açılsa gidecem ama halaa açılmadı
  • koşu bandı koyacak yer yok ve biraz tuzlu onun yerine kullanılabilecek bişey var mı kilo vermek için ? eliptik bisiklet mi bişey var diyolardı evet eliptik bisikletmiş eliptik bisiklet ve multistation lardan alsam evde 2 saat çalıssam faydasını görür müyüm ? zaten olay kalçalardan vermek ve üst tarafı geliştirmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimonKolonyasi -- 21 Ocak 2009; 19:06:17 >
  • Zayiflamaya calisanlara bir kac ipucu
    Kaynak (Kardesim Diyetisyen ve Spor Fizyoterapistidir)

Oncelikle Ben 84 kilodan 72 kiloya dustum 6 aylik bir surede (Boy 1.77)

Ipuclari:

- Spor yapmadan diyet yapmayin!
    - Olusucak catlaklar karsisinda onlem alin!
    --- Spordan oncev e sonra kesinlikle esneme hareketleri yapin
    --- Duzenli banyo yapin ozellikle calistirdiginiz kas bolgelerini masaj yaparak yikayin
    - Diyet konusunda her gordugunuz seye inanmayin oncelikle yasam tarzinizi, is hayatinizin ne kadar yorucu oldugunu hesaplayin
    - Genellikle 1200-2000 kalori arasi diyetleri secin
    - Yuruyus yapin gunde en az yarim saat
    - Hizli kilo veriyorsaniz bir hata vardir demektir.!

Ben Ne Yaptim?

Yaklasik 12 kilo verdim 6 ayda.
    Oncelikle Hizli kilo vermekten kacindim, zaten cok kilolu degildim, tek istedigim vucudumu sekle sokmakti
    Ayda verilmesi gerken kilo 2-4 arasidir fazlasi kesinlikle zararlidir

- Gunde 8km yuruyus (Okula gitmek ve gelmek toplamda ozellikle yaptigim bir sey degil)
    - kahvalti, oglen yemegi, aksam yemegi 3 ogun duzenli yedim ozellikle birsey secmedim.
    - Haftanin 3 gunu spor yaptim (1.5 saat kas calismasi)
    - Tatliyi kestim, gunluk aldigim tatli cayimdaki sekerden ve yedigim meyveden ibaretti
    - Gazli icecekler ve abur cubur sifira indirdim.

Su an 7 gun gunde 10 saat disarida olan bir insanim isim var universityede gidiyorum hala bu programa uyuyor sayilirim. Yorgunluk cok az hissederim, her sabah dinc kalkarim. Kisacasi kilo vermek zor bir is degil, extra birsey yapmaya gerek yok, dediklerime uymaya calisin. Disiplinli olun, hizli sonuc almaktan kacinin, herseye zamana birakin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 23 Ocak 2009; 17:39:53 >

• Kilo vermek yada diğer anlamıyla yağlardan kurtulmak insanın elinde olan bir iş.Sadece karar verin ve bu kararınızın gerektirdiği fedakarlığı gösterin.Hayat öyle bir olgu ki birşey vermeden önce almak istiyor.Aldığı şey sizin zamanınız ve emeğiniz.Ama bunları da vermedende zaten hiçbir kazanım gerçekçi olmuyor.Bir hayal gibi uçup gidiyor.Gerçek olanı elde etmek içinse hem sabır hem de ter dökmenizi istiyor.Aylar hatta seneler içinde öyle değişim oluyor ki kendi kendinizi tanıyamıyorsunuz.Son 7 ayda öğrendiklerim hayatımın önceki senelerine bedel.Özellikle beslenme ve sporun günlük yaşamın vageçilmezi olduğunu öğrenmem.Yani ayrıca yapılan bir şey gibi değil de günlük hayatın bir parçası olarak görmek lazım.İşte o zaman herşey kolaylaşıyor.Beslenmede de durum böyle.Birkez şu gereksiz abur cuburları,kolayı,hernevi sanayi ürünlerini bıraktınız mı hiç yaklaşmak istemiyorsunuz.Önceden aylık alışverişlerde marketin gıda bölümünde almadık şey bırakmazdım.Maaşı boğaza verirdim yani.Artık sabah kalvaltısında yediğim bal,fıstık ezmesi,yumurta ve tahıllı ekmekler hariç gıda reyonuna pek uğramıyorum.Onları yememek zoruma gitmiyor.Aksine diyorum ki nasıl bilinçsizce beslenip 25 yaşına kadar vücuduma eziyet etmişim diyorum.Özellikle 20 yaş altı genç arkadaşlar yolun başında iken spora başlayın ve yediklerinize dikkat edin.İşte o zaman bizim yaşlara geldiğinizde harika kazanımlar elde edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 23 Ocak 2009; 19:41:49 >

• Aksemseddin kardeşim biraz açarmısın.. Mesela yemek konusunu 3 aşağı 5 yukarı biliyoruzda . Günlük nasıl bir spor programı uyguluyorsun 1saat yürüyüşmü yoksa body'e gitmekmi veya başka birşeymi.. ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassin -- 24 Ocak 2009; 14:26:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hassin

Aksemseddin kardeşim biraz açarmısın.. Mesela yemek konusunu 3 aşağı 5 yukarı biliyoruzda . Günlük nasıl bir spor programı uyguluyorsun 1saat yürüyüşmü yoksa body'e gitmekmi veya başka birşeymi.. ??

Zayıflama amacı ile 6 aya yakın haftanın 4-5 günü 1 saatlik düşük tempolu koşular yaptım.Özellikle sabahları aç karna yaptığım kardio çalışması yağlardan kurtulmam da çok etkili oldu diyebilirim.Haftanin 2-3 günü de kas çalışması yaptım.Tüm vücut bölgelerini çalıştıran hareketleri uyguluyordum.Ama bacaklara çok çalıştığımı söyleyemem.Zayıfladım ama kas gelişmesi çok fazla olmadı bunun nedeni de beslenmem de proteinleri yeterli alamamış olmamdı.Karbonhidratları ve yağları da düşük tuttuğum için sadece kilo verdim kas gelişmesi olmadı.Son iki aydır adam gibi bir beslenme programı eşliğinde parçalı kas çalışması yapıyorum.Haftanın 4-5 günü farklı farklı bölgeleri çalıştırıyorum.Çalışmalardan hemen önce ABS yani karın çalışıyorum.Programım şöyle :

1.GÜN :

Göğüs + kalça

2.GÜN :

Biceps + önkol

3.GÜN :

Sırt-kanat + Trapez

4.GÜN :

Dinlenme

5.GÜN :

Omuz-Triceps

6.GÜN :

Ful Bacak

7.GÜN :

Dinlenme

Tüm çalışmalarımdan önce 15-20 dk karın çalışırım.En etkili olan karın hareketlerinden 3 tanesini seçer hemen hemen 3'er set halinde yaparım.Hem vücudumu ısıtırım hem de karın çalışmış olurum.Bazı zamanlar sabahları aç karna bu hareketleri yaptığım olur.Bunlara ek olarak şınav da çekerim.Kas çalışmam da karın ile birlikte 1 saat 15 dk kadar sürer.Ayrıca hemen hemen her sabah işyerine yakın bir parktaki spor aletlerinde mekik ve karın çalıştığımda oluyor.Özellikle leg raise yaptığım bir alet var ki çok hoşuma gider.Ayrıca aynı aletin sırt çalışma yeri de var.Chin up dediğimiz hareket yanlış hatırlamıyorsam işte onu da 3 set olarak yaparım.
    Aslında ağırlıklı olarak fitness dediğimiz barfiks-şınav-mekik gibi hareketleri çok yapıyorum.Daha define ve dinamik hale gelmek için iyi hareketlerdir.Yaz gelince inşallah ip atlamaya başlayacam.Kardioyu azalttım.Haftada 4-5 kez koşarken artık haftada 1 kez koşuyorum.Zaten yetiyor.Kardioyu bırakmamak lazım.Haftad bir kez de olsa yapmak yağları eritmek için etkili olur.

• Arkadaşlar.
    Body'i kıl dönmem yüzünden bırakmak zorunda kaldım. Ameliyatım Nisanda olacak 1 ay yapamam falan dersek yaklaşık hazirana kadar spor veya body yapamayacağım.

Bana iyi bir diyet listesi önerebilirmisiniz
  • Sayfalarin hepsini asagi yukari okudum. Bazi arkadaslar resimlerini dahil eklemis. Caba ve azim ile çogu arkadaslarimiz istedikleri kiloya düsmüs. Sizi tebrik etmek istedim. Kilo almak çok kolay fakat vermeye gelince bir hayli zor. Morallerinizi daima yüksek tutun. Insan yeter ki istekli olsun, basaramayacagi bir sey yoktur. Hersey kendi elinizde. Hepinize kolay gelsin.
  • Dünden beri tüm sayfaları okudum ve fotoğrafların da büyük katkısıyla bende yapabilirim ! dedim fakat şöyle sorularım var yardımcı olabilirmisiniz ?

Ben Lise 1 öğrencisiyim . Boyum 1.65 kilom 74 . Bende kilolu gözükmeyenlerdenim fakat yinede kilom çok çok fazla hem boyuma hem yaşıma göre. Benim sorunum ; öğlenleri salata vs. yemek istiyorum fakat malum okul olduğu için bu çok zor. Evden götür diyeceksiniz. OKulda yenecek ortam olmuyor bu ilk sıkıntım . 2. ise akşamları yemek yememe konusu benim için zor değil fakat ailem büyüme çağında olduğum için her akşam mutlaka yemek yememi istiyor . Bu durumda malesef karşı koyamıyorum . Ne önerirsiniz ne yapmalıyım acaba ?

Ayrıca ailemin bir görüşü var ki büyüme çağında olduğum için diyet yapmamalı herşeyden yemeliymişim ... Bu ne kadar doğrudur ?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.