Şimdi Ara

HERKES ÇOK İYİ YAPIYOR YIĞILMA OLACAK diyen zevzeklere cevabım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
5
Favori
12.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda son zamanlarda böyle bir iddia dolanıyor. Yok herkes 100 TYT 70 AYT yapıyormuş, herkes konuları bitirmiş vs. Ama nedense ne etütte, ne okulda, ne de forumda(troller ve 1-2 kişi hariç) böyle bir başarı göremiyoruz. Ben açıkçası çok merak ediyorum bu "herkes" denen arkadaş nerede ve ne yapıyor. Tanışmak çok isterim ama 120-80 sabitlemiş TUSa çalışmaya başlamıştır bile kerata.

Bir toplumun sadece bir yıl fark ile doğan bireyleri arasında zeka, disiplin, irade gibi konularda uçurum olması bilimsel olarak imkansız. Geçen seneki 12. Sınıfların daha salak, şimdikilerin daha zeki olması gibi bir durum varsa büyük ihtimalle biyolojik bir deneyin denekleriyiz, bunu tartışalım.

Mezuna kalan kesimin ise her sene olduğu gibi çok küçük bir kısmı başarılı, benim gördüğüm çoğu mezun etütten kaçmak, aşk meşk peşinde koşmak, tyt denemesinde kopya çekmek gibi maceralar yaşamakla meşguller. Ama tabiki de başarılı bir kısım da var.

Herkes evde deli gibi çalışıyor diyen arkadaşlara yürüyüşe çıkıp oksijen almalarını tavsiye ediyorum. Yahu bunca yıldır insanlar bu dershanelere, özel okullara neden para döktü? Tanıdığım derece öğrencilerinin hepsi okula gider, okuldan çıkar dershaneye giderdi. Evde çalışan kadar bırakan da var. Hatta eminim kütüphanelerin kapalı olması çoğunluğu kötü etkiliyor.

Yığılmayı tetikleyecek diğer faktörler de öğretmen kalitesinin artması ve kaynak kalitesinin artması. 1 yıl içinde öğretmen kalitesinin artmış olması gibi bir durumu tartışmayacağım bile, ayrıca kaynaklara da "kolaylaştı, eski basımı daha iyiydi, eski basımı nereden bulabilirim?" Gibi şeyler söyleyenler sizlersiniz.

Yığılmanın olup olmaması SADECE sınavın zorluk kolaylık derecesine bağlıdır. Geçen sene TYTyi 30dk arttırmışlar, en baba konuları çıkartmışlar, üstüne sordukları konuları da kolay sormuşlar. Geçen sene yığılma olmayacaktı da ne zaman olacaktı?..

Forumda 110 yapıyorum diyen tiplerin çoğu karantinadan beri haftada 2-3 kez anca dışarı çıkan, aylardır berbere gitmeyen, pijamasını üzerinden çıkarmayan, kamburu çıkmış böyle gollum gibi tipler. Trolleyip de sizi strese sokunca bir halt yaptıklarını sanıyorlar. Merhamet edin onlara, evlerinin önüne bir kap su falan koyun yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağzına sağlık hocam. Şu konunun alnı olsa da öpsem.

Bu arada denizli de yaşıyorum. Çoğu lisede dersanede arkadaşlarım var. Geçen seneki öğrenci profilinin bu seneden iyi olduğunu söylüyorlar. 12 ler zaten adamakıllı dersleri göremediler. Mezunlar ise geneli riske atamayıp kötü yerlere yerleştiler. Ben de mezunum ve cidden geçen sene etrafımda rekabet çoktu bu sene yok dencek kadar azaldı sebepsizce
  • Alnı öpülesi bir başlık vallahi. Yalnız tek hata şu o bahsi geçen kişiler 130 tyt 90 ayt yapıyormuş hocam gözünüzden kaçmış

• Ağzına sağlık hocam. Şu konunun alnı olsa da öpsem.

Bu arada denizli de yaşıyorum. Çoğu lisede dersanede arkadaşlarım var. Geçen seneki öğrenci profilinin bu seneden iyi olduğunu söylüyorlar. 12 ler zaten adamakıllı dersleri göremediler. Mezunlar ise geneli riske atamayıp kötü yerlere yerleştiler. Ben de mezunum ve cidden geçen sene etrafımda rekabet çoktu bu sene yok dencek kadar azaldı sebepsizce
  • 2019 a çok benzer geliceğini tahmin ediyorum ben zaten
  • ağzınıza sağlık hocam, kelimesi kelimesine katılıyorum. az önce başka bir konuya verdiğim yanıtı da bırakayım aşağıya.

hocam genel durumu bilemiyorum ama bulunduğum şehirde iyi dershane diyince akla gelen 2-3 dershaneden birine gidiyorum bu sene. hocalara rica ettim beni de aldılar tyt denemesine.

60 netle 500 kişide 60.oldum. bence haklı değil.

• dershanenin 1000 iq mat'cisi bile yığılma olacak diyor awk bir de diyor ki a sınıflarındakiler hariç 50-60 bini bile unutun adamlar 4 sene çalışmış falan diyor onlar varken siz bir halt olamazsınız vs. hocanın içine karamba007 kaçtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medness -- 17 Şubat 2021; 21:59:18 >
  • bu başlığı açılmasını bekliyordum.
    Herkesin full çektiğini söyleyen ORTA ZEKALI bireylerin gazı alındı.

• medness M kullanıcısına yanıt
    Derler çünkü onların ekmek teknesi öğrenciler. Belli bir kesimden reklamını yapıp geri kalanları sömürme mantalitesi var
  • hocam demin açtığım konu sizin bu konuyu açmanızda son tetikleyici etkendi galiba kusura bakmayın şimdiden.
    Dediklerinize harfiyen katılıyorum ve bu forumda dönen muhabbetin sebebini de çözemedim.
  • gollum ne bilmyenler için resmi büyütünüz

HERKES ÇOK İYİ YAPIYOR YIĞILMA OLACAK diyen zevzeklere cevabım
  • akşam akşam iyi delirtti gene beni awk

• generation z kullanıcısına yanıt

gollumun ne olduğunu bilmeyen dhci mi olur hocam HERKES ÇOK İYİ YAPIYOR YIĞILMA OLACAK diyen zevzeklere cevabım 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-38EF7BE56 -- 17 Şubat 2021; 21:3:17 >
  • tahaozcann T kullanıcısına yanıt

Yok hocam ben seviyorum karamba007yi, adam iyi komedyen bence. Hedef 200k falan tarzındaki lafları, kendini banlayıp durması çok komiğime gidiyor. Ayda bir gelip güldürüp gidiyor, dozunu da çok kaçırmıyor yani.

• Sonunda içimdekileri sağlam bir dille yazıya döken olmuş. Arkadaş online denemeye göre karar mi verilir yahu? Bs denemesine göre yığılma olacak diyenler var :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinadukeeee

Sonunda içimdekileri sağlam bir dille yazıya döken olmuş. Arkadaş online denemeye göre karar mi verilir yahu? Bs denemesine göre yığılma olacak diyenler var :D
    paşam ne zamandır görmüyorum seni
  • :)))))))

• -Shepard- kullanıcısına yanıt

A sınıflarında hariç geri kalan onların ceplerini dolduracak istedikleri gibi aşağılayacaklar aptalız ya. A sınıflarında 25-30 binden aşağı mezuna kalan yok bu arada ee bu adam sadece deneme çözse dereceye oynar zaten sen bu adama ne katacaksın da reklamını yapacaksın?

dershaneden özel ders öğrencisi bulup dershane çıkışında saatliği 150 liraya özel ders verecekler özel okulların da dershanelerin de mentalitesi böyle kuzenim özel liseden mezun oldu yüzsüz gibi wpden özel ders ister misin diye sormuşlar sen normal dersini anlattın mı da yüzsüz gibi özel ders vereceksin.

Ders çalışmaya uygun ortamım olsa bir kuruş vermem şöylelerine.

Aynen hocam. Bide durumdan habersiz velileri keklemeye çalışıyorlar. Sanki tek yön bunlarmış gibi
    Aynen hocam. Bide durumdan habersiz velileri keklemeye çalışıyorlar. Sanki tek yön bunlarmış gibi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.