Şimdi Ara

Herkes cenk diyor BEN MAKİNE MÜH DESEM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İtü makine hakkında bilgisi olan var mı?

Makine içime sindi gibi, mezun olduktan sonra fabrika ve sanayide çalışmak hoşuma gider, devasa araçalar kepçe kamyonet görmek beni büyülüyor

Bu zamana kadar pc demiştim ama başka bölümlerede şans verince makinenin benim için daha iyi olacağını fark ettim sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynısını düşünüyorumda bölüm zor itü ayrı bir zor diyorlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • makine zordur. işin içinde ısı transferi, mukavemet 2, turbo makineler, makine dinamiği ve daha nicesi vardır. itü makineden mezun olan adam sahaya inmez zaten. argeci olur. okurken aptallıklar yapmazsa

• Makina demeden önce destur çekmek lazım. İtü ve Odtüde zorluk konusunda bir markadır.

• jinxbot J kullanıcısına yanıt
    Hocam makine olarak uni sıralaması yapar mısınız fikriniz varsa

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yks22Hedef15K kullanıcısına yanıt

Çok klişe olacak ama boğaziçi, odtü, itü , ytü diye sıralarım. benim giriş zamanımda bunlar vardı şuan tam hakim değilim hangisi daha iyidir. üniversitenin tabiki etkisi var ama olay tamamen öğrencide bitiyor. ytüden gelen adam boğaziçili ve odtülüyü geçebilirde ama benim tercihim ankara yerine istanbul olacağından itü olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinxbot -- 26 Haziran 2022; 20:16:26 >
  • jinxbot J kullanıcısına yanıt
    Hocam odtu gelmeyecek gibi. Cok düşük ihtimal olarak da olsa gelebilir ama şimdilik ITU gelecek gibi. Sizce çok farki olur mu ? Bir de şu an CEng çok popüler o yüzden makine tercih ederek hata yapıyormuşum gibi geliyor

Ben ödtü ve itünün çok farkedeceğini düşünmüyorum. Zaten bu top ünilerden mezun olup, derslerinin teorisine hakim olanı ve stajlarıyla kendini geleştireni havada kapıyorlar. IT kısmı evet popüler. Maaşlarıda bir tık daha fazla ama ben diferansiyel denklem çözeceğim, araç dinamiklerini inceleyeceğim, motorda maksimum tork minimum fuel kullanımını nasıl sağlarım diye düşüneceğim dersen mak müh en iyisi. Catia, siemens nx programları öğrenip savunma sanayii tasarımcısıda olabilirsin veya ansys öğrenip akışkan analizciside olabilirsin. Bana bunlar daha cazip geliyor o yüzden mak müh seçmiştim

Hocam donanım+yazılım bilen adamı havada kapıyor özellikle büyük şirketler. Nvidia tesla Intel vs.

• Ben KTÜ makine 4. Sınıf öğrencisiyim, bölüm olarak kesinlikle tavsiye ederim çalışma alanı çok geniş ve boş mezun olmazsan iyi şartlarda başlarsın ileri matematik ve fizik seviyorum dersen gözün kapalı yaz derim

• ben de metalurji malzeme mühendisliği diyorum  

• Hocam tıpı da düşünün bence. O devasa kepçelerin arkasında komplike şeyler var ama insan en komplike canlı hocam insanı keşfetmek en zevklisi olur diye düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • richardfeymanınsaçı kullanıcısına yanıt
    Sen daha kendin ne istediğini bilmiyorsun çok bir şey demesen de olur

• geçen yıl yaptığım seçimdir.1.sınıfı bitirdim.Tabi ben top tier bi ünide okumuyorum.Senle aynı durumdaydım.Hep aklıma yazılım& bilgisayarla alakalı bölümler varken mmyi araştırınca içime sinmişti iyice

• great student onizuka kullanıcısına yanıt

• Eğer bu dediklerin doğruysa, yurt dışı hedefin yoksa tüiyedeki en iyi makina eğitimini İTÜ de alırsın. Ha ben yurt dışına master doktoraya gitcem MIT ETH de doktora yapıcam gibi hedeflerin varsa yanlış okul yanlış bölüm.

• masa70 M kullanıcısına yanıt

3 ortalama ile munihe gider. He 3.7+ yapabilirsiniz michigan carniege mellon vb vb gidenleri de gördüm.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.