Şimdi Ara

Herkes cenk diyor BEN MAKİNE MÜH DESEM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gecen sene 14k yapan arkadaşım için gümüşsuyu fakultesini gezmeye gittik 30 yasinda kel göbekli 18 yaşından beri itude olan bir doktora öğrencisi önce bize bölüm hakkında bilgi vercem diyip göt kılı ameliyatını anlattı sonra devleti nasıl dolandırıcılığını projelerden nasıl kaytardigini gösterdi. Arkadasim nefret ede ede yazdı. Yabancı dili kendiniz halledebilecekseniz bu sıralama için herseye rağmen iyi bölüm.
    Erasmus yurtdisi imkanları bence gayet iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

bir itü makina mezunu olarak bu fakültenin argrleri kadar bom bok başka bölüm yoktur türkiyede. Hepsi hoca torpili ile girer bunların çoğu piyasada tutunamayacak tiplerdr. Doktora kabulü falan alamamışlardır yurt dışından. Erasmus olanaklarıda rezildir İTÜ nün şahsi olarak erasmusa gidebilmenin en iyi yolu almanca bilmektir. Bu almancayı bilenlerde genel Kadıky anadolu, cağaloğlu gibi okullardan mezun tipler olur hep. 3.5 ortalama ile gidemeyen bir sürü arkadaşım var. Şurya bir 2 link bırakıyorum itü makinaın özeti tam olarak bunlardır;

1. https://eksisozluk.com/entry/75296189

2. https://eksisozluk.com/entry/75673092

PS: Bunları yazan ben değilim, her kimse eksiksiz bir şekilde son derece objektif yazmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masa70 -- 28 Haziran 2022; 2:1:33 >

El cevap: itü makina tarihinde +3.7 ortalama yapan son 7 yıldaki herkesi tanıyorum. Aralarında sadece 1 kişi EPFL 1 kişide ETH dedir uydurmayın... Kaldıki 3.7 demek makinada inanılmaz bir ortalamadır, genelde en fazla 1 veya 2 kişi çıkar her sene. Bu adamlar başka okullarda okusa yine kazanırlardı bireysel başarıları İTÜ ye atfetmeyin...

• masa70 M kullanıcısına yanıt

Erasmus konusunda sanırım artik harçları tamamen saf puanlar (pratikte ingilizce yani) baz alarak vermeye baslamislar, yani o almanca olayi da yalan oluyo olabilir yavas yavaş

Linkedin de michigana giden görmüştüm de bulmakla uğraşmayacağım. Bolum zor olabilir ama öğrenci kalitesi de düştü yillar içinde top öğrencileri koysan bilkent koc sabanci boun odtu eecs de 3.9 yapanlar itu makineyi de bu ortalamayla bitirir bana kalırsa. 3+ ort ile TUM hem erasmus hemde master bence gayet iyi bir tercih yksde 16 17k yapmis birisi için.

iki yazı da çok sağlam. 2.si can yakan türden.

• Herkesin yaptigini yapma kimsenin yapmadigini yap
    -warren Buffett

• Anladığım kadarıyla itü makine bir bakıma mühendis yetiştirebiliyor verilen zorlu eğitim nihayetinde mühendis kişiliği beraberinde getiriyor

Ama buradaki sıkıntı makineden mezun olunduktan sonra başlıyor sanırsam. Kişiler yeterli değeri göremiyor, yurt dışına çıkamayanlar kapana kısılıp kalıyor, iş imkanı olarak bakılırsa mutlaka iş bulunur ama saygınlık görmedikten, iyi bir maaş alamadıktan sonra işin ne anlamı kalıyor

Sizden başka da itü makineyi kötüleyenler gördüm

Uçak müh makiden daha iyi olabileceğine dair bir kaç şey duydum, dersler biraz daha hafif olduğu için

Peki siz itü mezunu olarak tavsiyeleriniz var mıdır

Endüstri

KOM

Mat müh

İşletme müh

Uçak müh

Bu bölümler bazında

• Makine müh. bazında düşünürsek itü 1. sıradadir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hocam YKS falan hikaye. YKS dediferensyel denklemler bile sorulmuyor. Sizin mantıgınıza göre YKS geçenleri diplomayı direk verelim gitsinler. Müendislik eğitimi böyle bir şey değil. Bizim zamanımızda bölüme sonlardan giren arkadaşımız 3.6 ortalamayla 1. olmuştu ordan hesab edin bu durumu. Ek olarak 3.9 demek itü makine tarihine altın harflerle yazdırırsınız isminizi. Dikat edin bu fakülte öyle 3 5 yılık bir fakülte değil. en az 100 yıllık modern eğitim tarihi var. 80 yılda 3.9 ort bulduran 2 kişi var biride Necmettin erbakan... Yani siz 3+ ort diyerek bol keseden yazıyorsunuz fakat +3 makina ortalamasını yapan adam türkiyede tıp da dahil olmak üzere diğer bölümlerin hepsinde aynı eforla çalışsa +3.5 i kesin geçer burası itü içindede tartışılmaz bir kabuldür...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masa70 -- 29 Haziran 2022; 0:2:10 >
    ekşi sözlük
    itü makina mühendisliği
    https://eksisozluk.com/entry/48164957

Bunu da ekleyin bence hocam.

• Supermann07 S kullanıcısına yanıt

Bunu okumamıştım daha önce, yüzde yüz katılıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.