Şimdi Ara

Her yağmurda filbox sinyal yok uyarısı mı verecek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Buradaki sorun tam anlaşılmamış. Zira aynı sorunları ben de yaşıyorum.

Başka hiçbir kanal bozulmazken, hava şartlarından sadece filbox kanalları etkileniyor.

En dandik yerel kanallar bile yayınına devam ederken, yoğun yağmur yağdığında filbox kanalları ya tamamen gidiyor yada mozaiklenme yaşıyor (yağmurun şiddetine göre).
  • Sadece modül değil Filbox uydu alıcısıda sorunlu. Bizim binada merkezi sistem. Eski uydu alıcım yağmurdan etkilenmezdi. Komşularda dijitürk var o da sorunsuz çalışıyor. Ama Filbox uydu alıcısı yağmurda hemen sapıtıyor. Sorun kesinlikle Filboxla ilgili.
  • Evimde Filbox var otaboka yayın gidiyor çok nadir birşeyler izleyebiliyorum İstanbul'da oturuyorum diğer kanallarda sorunsuz yayın varken Filboxta yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. X

Evimde Filbox var otaboka yayın gidiyor çok nadir birşeyler izleyebiliyorum İstanbul'da oturuyorum diğer kanallarda sorunsuz yayın varken Filboxta yok

davinci lerningde kırılmalar oluyomu sende.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç çekmiyor artık bi ara iyi sardı izlemeye başladım bi gitti bi daha gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. X

Hiç çekmiyor artık bi ara iyi sardı izlemeye başladım bi gitti bi daha gelmedi

Çanak boyutunuzda veya ince ayarında problem vardır.Filbox ı sorunsuz izleyebilmek için ideal çanak 100 cm olmalı,ayar ise filbox frekanslarına göre yapılmalı.
    Uyducular trt ye halk tv ye göre felan ayar yapar öyle yapılmamalı,11775 v 11802 v frekanslarına göre yapılmalı.
  • Çekmeyen arkadaşlar tv ci çağırıp hangi kanal çekmiyorsa ona göre ince ayar çektirsin. Frekanslar hassas. Belli başlı kanalları yakalayınca oldu deyip gidiyo tamirciler

• Özellikle 11775 frekansından yayın yapan kanallar çok hassas. Müşteri memnuniyeti/devamlılığı için sinyal gücünü artırmaları şart.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Buradaki sorun tam anlaşılmamış. Zira aynı sorunları ben de yaşıyorum.

Başka hiçbir kanal bozulmazken, hava şartlarından sadece filbox kanalları etkileniyor.

En dandik yerel kanallar bile yayınına devam ederken, yoğun yağmur yağdığında filbox kanalları ya tamamen gidiyor yada mozaiklenme yaşıyor (yağmurun şiddetine göre).

fil in dandikliği işte. müsteri temsicisi ile konuşmak lazım
  • Bu fiyata bukadar olmasi normal d smarta digiturke 40 tl vermek istemiyorsak bunlara katlanacagiz bence

• Sinyal düşük olabilir

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.