Şimdi Ara

Her soruya cevap verilir, soru sorulmaz / Soru-Cevap, Beyin Fırtınası Topiği (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
696
Cevap
10
Favori
31.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kabuska

Michael Jackson'un öne doğru eğilme hareketi...

Bu adamın nasıl bu pozisyonda durduğunu hiç anlayamamışımdır. Halada anlamıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

Michael Jackson'un öne doğru eğilme hareketi...

Bu adamın nasıl bu pozisyonda durduğunu hiç anlayamamışımdır. Halada anlamıyorum...

Eğer özel bir yöntemi yoksa sağlam bacak kasları, karın kası ve kanat kası(?) lazım
  • Ayakkabasının bu hareket için özel tasarlanmış bir yapıda olduğunu okumuştum bir yerlerden.
    Özellikle topuk kısmı normalden fazlasıyla ağır.
  • Zaten fiziksel olarak imkansız bir hareket o. Yani vücudun en ağır bölümleri olan kafa-göğüs-kalp hepsi bir tarafa ayak bir tarafa...
    Ne kadar güçlü kaslara sahip olursa olsun o dengeyi sağlamak bence imkansız.
    Diğer tarafa mutlaka ağırlık konulması gerek.
  • Red Bull BC One yarışmalarına youtube'dan bir bakın bence, imkansızla ilgili görüşleriniz değişebilir
  • quote:

Zaten fiziksel olarak imkansız bir hareket o. Yani vücudun en ağır bölümleri olan kafa-göğüs-kalp hepsi bir tarafa ayak bir tarafa...
    Ne kadar güçlü kaslara sahip olursa olsun o dengeyi sağlamak bence imkansız.
    Diğer tarafa mutlaka ağırlık konulması gerek.

Demek ki özel bir yöntemi var:)

İmkansız konusuna gelirsek, insanın dili ile dirsegini yalaması imkansız deniyordu ama yapıldı
  • her soruya cavap verilir.. Soru sorulmaz..

Bu bana bir yerden tanıdık geldi ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

her soruya cavap verilir.. Soru sorulmaz..

Şekerci Han
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

her soruya cavap verilir.. Soru sorulmaz..

Şekerci Han

şimdilerde izbeye dönmüş bir han maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: FirstLight

Bir kırbaç şaklatıldığında ses hızını geçer mi?

evet geçer
    discovery de yavaş çekim yapan bir belgesel vardı ya onda göstermişlerdi
  • Aslında benim en çok aklıma kurcalayan atomdur. Bugün mikroskoplarla bile göremediğimiz atom hakkında nasıl oluyorda bu kadar çok bilgi ve teoriler havada uçuşuyor. Elektron proton olayı bana hep saçmalık gelmiştir. Atomlar hakkında bu kadar bilgiyi nasıl edindik ve bu bilgilerin hepsinin yanlış olup yeni kuramların yerini alma ihtimali var mıdır ?
  • Her zaman yerini yeni bilgilerin alma ihtimali vardır.
    Atomlarla ilgili verilere nasıl ulaşıldığı konusunda bence ufak bi google yapsanız çok yardımı dokunacaktır.
  • Nasılsın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scofield1

Nasılsın?

Çok iyiyim. Sende bu kadar neşeli olduğuna göre iyisin iyisin...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EinsteinModOn

Büyük bir apartmanın asonsörünün içinde bulunduğumuzu ve düştüğünü varsayalım. Asansör yere düşmeden tam yere geldiği anda zıplasak yaşar mıyız?

İvmenin büyüklüğüne göre harcancak güç v.b. değişiklik gösterecek ama teorik anlamda asansör yere çarpmadan önce zıplarsanız hayatınız kurtulur.
    Tabi asansörün tavanının açık olduğunu varsayıyorum ve asansörün düşmesinden kaynaklanacak patlamayı vs. göz ardı ediyorum. Zıpladıktan sonra bir yerlere tutunu verirsiniz olur biter.

Ancak çok yüksek bir ivmeye vardığı sırada bu işlemi yapmak çok güç olacaktır. Zira zıplamanız için gereken güç bu ivmeye karşı olması gerekiyor.

Zıplayabilirsen kurtulursun. Ama düşen bir asansörde zıplayabiliyorsan ya zaten zıplamasan da ölmezsin ya da uçabiliyorsundur.

• NEMLI HAVA MI DAHA AGIRDIR, YOKSA KURU HAVA MI?
    Bir metrekup kuru havayi tarttiniz.. Sonra ayni hacimde nemli havayi ayni kosullarda tarttiniz.. Hangisi daha agirdir?
  • Bir ton agirliginda kucuk bir otomobilinizin oldugunu dusleyin.. Saatte 100 km hizla ilerliyorsunuz ve bu hizla bir kamyon kantarinin uzerinden geciyorsunuz..
    Kantar otomobilinizin agirligini kac kilo olarak olcecektir?

Baska bir deyisle; Hareket halinde olan otomobilinizin agirligi kac kilo cekecektir?
  • HIZ VE BENZIN SARFIYATI...

Otomobilinizle saatte 100 km hizla ilerliyorsunuz.
    Hizinizi saatte 105 km'ye cikardiniz. Yani hizinizi yuzde bes artirdiniz.....
    Benzin sarfiyatiniz yuzde kac artar? Ve neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: godelureau

NEMLI HAVA MI DAHA AGIRDIR, YOKSA KURU HAVA MI?
    Bir metrekup kuru havayi tarttiniz.. Sonra ayni hacimde nemli havayi ayni kosullarda tarttiniz.. Hangisi daha agirdir?

El-cevap;

"Hava" dediğiniz örneğin içersinde bulunan moleküllern türüne ve sayısına bağlı bir durum. Yani buna göre verilecek yanıt yada yanıt içersindeki oran değişir.
    Soruyu bu kabüller ile vermenizi tercih ederim.

Fakat yinede özet olarak;

Kuru hava için Azot, oksijen, argon, karbondioksit olarak ele alırsak
    Nemli hava için " "... + Su dersek...

Sırasıyla ağırlıklar;
    Azot: 28(N2); Oksijen: 32 (O2); Argon: 40(Ar); Karbondioksit: 44 (CO2)
    Su: 18

Gördüğünüz gibi suyun ağırlığı diğer moleküllere göre daha az.
    Yani eğer bu sorunuzdaki iki durum içinde sabit hacim alıyor isek (öyle olmalı) iki durum arasında artan su miktarı olduğuna göre, azot-oksijen-argon yada karbondioksidi çıkartıp onun yerine suyu koyduğumuzda ağırlık azalır.

Ez cümle; nemli hava daha hafiftir.
    Zaten nemli havalarda basınçta daha düşüktür.

...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: godelureau

NEMLI HAVA MI DAHA AGIRDIR, YOKSA KURU HAVA MI?

El-cevap;

"Hava" dediğiniz örneğin içersinde bulunan moleküllern türüne ve sayısına bağlı bir durum. Yani buna göre verilecek yanıt yada yanıt içersindeki oran değişir.
    Soruyu bu kabüller ile vermenizi tercih ederim.

Fakat yinede özet olarak;

Kuru hava için Azot, oksijen, argon, karbondioksit olarak ele alırsak
    Nemli hava için " "... + Su dersek...

Sırasıyla ağırlıklar;
    Azot: 28(N2); Oksijen: 32 (O2); Argon: 40(Ar); Karbondioksit: 44 (CO2)
    Su: 18

Gördüğünüz gibi suyun ağırlığı diğer moleküllere göre daha az.
    Yani eğer bu sorunuzdaki iki durum içinde sabit hacim alıyor isek (öyle olmalı) iki durum arasında artan su miktarı olduğuna göre, azot-oksijen-argon yada karbondioksidi çıkartıp onun yerine suyu koyduğumuzda ağırlık azalır.

Ez cümle; nemli hava daha hafiftir.
    Zaten nemli havalarda basınçta daha düşüktür.

...

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.