Şimdi Ara

Her soruya cevap verilir, soru sorulmaz / Soru-Cevap, Beyin Fırtınası Topiği (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
697
Cevap
10
Favori
31.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • gözde uçuşan cisimler neden olur arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyanikguven

Arkadaşlar arabaların kapıları sürekli olarak sağ tarafta neden solda değil, belediye otobüslerin

solda koltuklar var sağ boş o yüzden
  • El-Cezeri kullanıcısına yanıt
    Sizi özledim. nasılsınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xLordRealx

Uyuyabilmek için, yere paralel bir şekilde yatmamız şart mıdır? Ayaklarımızı yerden kesebilecek bir platform düşünsek, ayakta da uyuyabilir miyiz?

yer çekimi bizi yere çektiği için yere paralel uyuyoruz uykumazda kendimizi saldığımız için yere doğru çekiliyoruz misal sen şuan kendini salarsan dizlerinin üstüne çökersin yüzüstü yada sırtüstü eğer eğri bir yatak olsa yani yere paralel olmasada kayıp yere düşmediğin sürece yatabilirsin
    ancak şöylede bir şey var ayaktayken gene yerçekimi yüzünden beynine kan daha zor gider ancak yere paralel yatarken kan hiç zorlanmadan tüm vücudunda gezebilir
  • Teşekkür ederim. Peki beyne daha az kan gitmesinin ne sakıncası vardır? Uyku kalitesini mi düşürür?
  • xLordRealx kullanıcısına yanıt
    beyne çok uzun süre çok az az kan giderse önce bilincini kaybedersin sonrada ölürsün mesela senin belirli süre boğazını sıksalar beynine kan gitmediği için bayılırsın filmlerdeki
    gibi eğer dahada kan gitmezse sanırım anafilaktik şok geçirirsin beyin durur yani ölürsün ama öyle ayakta durarak beyne çok büyük bi kanın gitmesini engellemiş olmayız pek bir
    etkisi olucağanı zannetmiyorum ama uyku kalitesi düşürebilirde sonuçta bütün gün ayakta duruyoruz ve sadece uyurken sistemlerimiz rahat çaışıyor (yani yere paralel olduğumuz için) denemek lazım bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dotacı22 -- 5 Eylül 2014; 12:27:49 >
  • Bebekler neden ilk doğduğu zaman ağlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyanikguven

Bebekler neden ilk doğduğu zaman ağlar?

Bir yerde oksijenin akcigeri yaktigi(bebek aliskin olmadigi icin oyle hissettigi) icin agladigini duymustum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxious.31

gözde uçuşan cisimler neden olur arkadaşlar ?

internetten buldum cevabı ne derece doğru bilmiyorum.

Uçuşan cisimlerin sebepleri nelerdir?
    İnsanlar orta yaşlara ulaştığında vitre kalınlaşmaya ve büzüşmeye başlar ve gözün içinde kümeleşmeler veya lifler oluşur. Vitre jeli gözün arka duvarından ayrılır. Böylece arka vitre dekolmanı oluşur. Bu durum, uçuşan cisimlerin sık görülen bir nedenidir. Arka vitre dekolmanı aşağıdaki durumlarda daha sıktır:
    · Miyopi;
    · Göz yaralanması;
    · Katarakt cerrahisi geçirilmiş olması;
    · YAG lazer cerrahisi yapılmış olması;
    · Göziçinde iltihap olması;
    Uçuşan cisimler ani gelişirse uyarıcı bir belirti olabilir. 8-10 yaşından itibaren pekçok insanda görülebilir. 45 yaşın üzerindeyseniz ve aniden uçuşan cisimler görmeye başlamışsanız hemen göz doktoruna müracaat etmelisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Sizi özledim. nasılsınız?

Allah razı olsun kıymetli forumdaş :)

Bende özledim ne yalan söyliyeyim.
    Dünya taşkalası işte uğraştırıp duruyor.
    Sağlığınız sıhhatiniz iyi inşallah?
  • El-Cezeri kullanıcısına yanıt
    İyiyiz elhamdülillah. Sizde nasıl vaziyet?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İyiyiz elhamdülillah. Sizde nasıl vaziyet?

Hamd olsun üstat.

Her Soruya cevap verilir dedik.
    Hep zeka soruları sorcak değiliz ya!
    Hal hatır sormakta buna dahil :)
  • Güzel konu.

Soruları bekleyelim bakalım.
  • tek yumrukla adam yere serme nasıl oluyor? boyun mu zarar görüyor ya da beyin travması mı? o anda yapılabilecek bisey var mı?

• Ben de sorayim 10.sınıf kaynak kitabı olarak alınabilecek.veya yapılabilecek kaynak kitap? 10 sınıf insanın zekası oturmuş müdür?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nateriver4

Ben de sorayim 10.sınıf kaynak kitabı olarak alınabilecek.veya yapılabilecek kaynak kitap? 10 sınıf insanın zekası oturmuş müdür?

Bence daha oturmamıştır tam olarak. Kat edilecek yol var.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.