Şimdi Ara

Her sene suya düşen, arabayla tatile çıkma hayali :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbulda yaşıyorum, yıllardır içimde uktedir, hep özenirim arabasına atlayıp ailesiyle birlikte kafasına göre çıkıp istediği yerde durarak, gezerek vs. akdeniz-ege bölgelerine tatile gidenlere.
    Seneye kesin bende böyle yapıcam derim ama olmuyor yapamıyorum :)

Aklıma direk yorgunluk, trafik, stres, yakıt-yol-köprü-otoyol paraları ve hepi topu 5-6 günlük tatilin en az 2 gününün yollarda geçmesi geliyor.

Sizcede uçakla gitmek çok daha avantajlı ve rahat değil mi ? Üstelik zamandanda bayağı bir kazancı oluyor insanın.

Ne diyorsunuz bu konuda? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavercanturk -- 22 Haziran 2017; 12:52:38 >

• Bende bir türlü araba alamadım hayalim suya düştü gibi anlamıştım basliktan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Banın açılmış hayırlı olsun. Damlamışsın hemen.

Lütfen bu mübarek günde şikayetlerinizi esirgemeyin

• Isin avantaji olarak maliyeti goruyorsan ucakla gitmek daha mantikli.

Ben avantaj olarak yolda gecirdigim zamani, durup cektigim fotografi, cesitli yerlerde yedigim yemegi goruyorum.

Isterse 5 gun yolda gecsin. Yoksa hizlica otele git, sabah aksam denize gir ,tatil yaptim. Boyle tatil icin 3 gun yeter.

• Noktalama işaretinin önemi
  • Aglamadimki gozume silecek suyu kacti

• Uçak + kiralık araç

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Isin avantaji olarak maliyeti goruyorsan ucakla gitmek daha mantikli.

Ben avantaj olarak yolda gecirdigim zamani, durup cektigim fotografi, cesitli yerlerde yedigim yemegi goruyorum.

Isterse 5 gun yolda gecsin. Yoksa hizlica otele git, sabah aksam denize gir ,tatil yaptim. Boyle tatil icin 3 gun yeter.

Böyle durumlarda aklıma hep Mandra Filozofu filmi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Uçak + kiralık araç

Para çok.

• Seneye inşallah
  • Araçla direk yolculukta bedavaya gelmiyorki, birde yenen radar cezalarida cabasi. Özellikle osmancık ve orduda.

• hocam naptın, benim gibi uzun yol sevdalılarını üzdün :(
  • Gittiğim yerde kısa süre kalıp döneceksem (2-3 gün) uçak mantıklı.

Uzun süreli konaklayacaksam (1-2 hafta) arabasız olmaz. Her gün aynı yerde otelden denize, denizden otele hiçbir anlamı yok benim için, sıkıcı. Yakın çevrede (1-2 saatlik mesafelere kadar) günübirlik dolaşırım mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 22 Haziran 2017; 13:42:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Isin avantaji olarak maliyeti goruyorsan ucakla gitmek daha mantikli.

Böyle durumlarda aklıma hep Mandra Filozofu filmi gelir.

Sen beni bir de kayinvalidenin yanina -Antalya- giderken gorecen. Max hiz 60. Zamanin ne kadarini yolda gecirsem kar.

• Uçakla daha uyguna gelir ama bir yeri gezemezsin. Nen her sene Ankara'dan Alanyaya giderim. Ankara'dan sabah 9 gibi çıkarım. Konya'da etli ekmek yeyip karnımızı doyurduktan sonra çocuk seydişehir civarlarında uyur. eşimle ben 90 - 100 aralığında elimizde cips, çekirdek içeçekle torosların yeşilinin arasından alanya'ya geçeriz. Yapacağım tatilden çok o yolculuk bana daha çok zevk verir.
  • geçen sene antalyaya kendi aracımla gittim, gidiş dönüş 1714km tuttu, hayatımdaki en zevkli yolculuktu, asla uçakla gitmem
  • Bence yol yorgunluğuna,trafik vb düşündüğünüz zorluklara değer,hayallerinizi ertelemeyin.Ben de bu sene ilk kez farklı bir tatil yapacağım Ağustosta;Hırvatistanda bir haftalığına daire kiraladım,arabayla gideceğim.

Farklılığı sadece devre mulk kiralamak değil,kendi arabamla gideceğim ilk kez.Zorluklar,düşündüren yanlar elbette çok görünüyor (yollar,gümrükler,otoban geçişleri,dil,görünmeyen yasal yükümlülükler,vb. Vb.) ama denemeden de öğrenemeyiz.Uçakla gidip 3. günden itibaren sıkıntıdan patlayacağina zorluklarla boğuşmak daha iyi.

• Kesinlikle uçak.Hiç çekemem 8-10 saat yol.Hemde kısıtlı zamanda.

• Arkadaşlar size taktik vereyim eğer ufakta macera hevesiniz varsa eminim cok seviceksiniz.
    Güzel bir bisiklet alıyorsunuz 1500 tl civarlarına.(ikinci el almak isterseniz falan ulasın her türlü yardımcı olurum. dandik 2.el aldırtmam foruma )
    Sonra 500 tl ekipmana ayırıyorsunuz. Işık, kilit, kask, 1-2 teri dışarı atan tshirt, bisiklet çantası ve bisiklet çanta taşıması için rak
    ardından güzel rotalar... Fakat önce biraz yokus antremanı lazım yoksa her yokusta bana söversiniz 1aylık sıkı antreamndan sonra ister egeyi gezin ister akdenizi. arabalardan yavaşsınız. her ayrıntıyı her güzelliği görüyorsunuz..
  • Ha bu arada çadır mat falan da alıcaksınız öyle otel motel yok :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.