Şimdi Ara

Her sene suya düşen, arabayla tatile çıkma hayali :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uçak hiçbir zaman bir gezi aracı olarak gelmemiştir bana.
    Atlarız arabaya çıkarız yola, genelde eski yolları tercih ederiz, bir şeyler yer içeriz, arabada vazgeçilmezimiz radyo tiyatrosu' dır, eskilerden bilenler bilir radyo tiyatroları olurdu onlardan açarız youtubedan birkaç tane dinleriz keyifle.
    Bu sene kısmet olursa bir haftalık iznimizin yarısını İstanbul' dan Alanya' ya kalan yarısını da Alanya' dan Malatya' ya köyümüze gitmeye oradan da İstanbul' a dönme gibi bir planımız var.
    Dediğim gibi, memleket uçakla dolaşılmaz, her ne kadar yavaş yavaş her taraf gri betona dönmeye başlasa da yinede ağaçlar, sular, yol kenarı organik meyveciler, manzaralar ve denizlerin başka şekilde tadı çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgürwilly -- 22 Haziran 2017; 14:40:2 >
  • D.Baran kullanıcısına yanıt
    Hangi siteden ve ne kadara kiraladiniz. Çok iyi fikir😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kemtuz kullanıcısına yanıt
    Sitenin adı Adrialin,630 euro.Denize 300-400 m,garajı da var.

• yaklaşık 17 yıldır araba ile geziyorum. Antalya'dan başlayarak akdeniz ve ege bölgesinin %90'nından fazlasını gezdim. Gezmediğim çok az yer kaldı. Onları da kısmetse bu sene gezeceğim. Eskiden otellerde sadece geceleri konaklayarak geziyorduk, şimdi kamp işine de başladık. Bu sene otel de yok çadırlarla gezeceğiz.

Masraf konusunda kesinlikle otelde tatili geçirmek daha ucuz. Uçak bileti+ 5* otel tatili parası benim sadece benzinime gidiyor

Yorgunluk konusu tamamen araba ile alakalı. Boşuna Fiat demiyorum. Güçlü bir Fiat ile yorulmadan istediğin yere gidersin. Misal benim Doblo ile 16 saat konaklamasız yol yaptığımda bile yorulmam. Focus'ta bir günde maksimum yapabileceğim yol ise sadece 6 saat. 6'dan sonrasında ciddi şekilde arabadan sıkılıyorsunuz.

Dediğim gibi arabanın etkisi çok büyük. Yolculuğu keyifli hale getirecek olan da zehir edebilecek olanda arabanın ta kendisi. Bu konuda tavsiyem mpv yada ticari araçlar. İmkanınız varsa alın bi travego istemeseniz de tatile çıkarsınız

Forumda ne kadar eleştirilse de ticari araçlar sürekli yolda olmak üzere tasarlanırken otomobiller a noktasından b noktasına ulaşmak için üretiliyor. O yüzden uzun yolda ticari araçların rahatlığı hiçbir otomobilde yok. MPV'ler ise ticari olmasada en yola elverişli araçlar. Fiat'ta ticari araç tasarımını her arabaya uyguladığından (500L, Doblo, Fiorino, 500) yola en uygun arabalar.

Kısaca araban yola uygun bir araba ise istemesen de bir bakmışsın yolda gidiyorsun araba uygun değilse yorgunluğuydu köprüsüydü gişesiydi derken uçak bileti almak için bahane üretirsin. Olayın anahtarı bu

• Amaç gezerek gidip güzel fotoğraflar çekmek yol üstünde konaklamak ya da görülesi yerleri görmekee kesinlikle arabayla gidilmeli. Ama eğer otelden çıkmadan bir tatil yapılcaksa uçak, otobüs kullanılmalı bence.

Geçen sene (eski) kız arkadaşımla 19 Mayıs'ta okul tatile girince Eskişehir'den Bodruma'a tatile gittik. Araba kullanmaya bayılmama rağmen o yol beni mahvetti. Yola lanet eder oldum 12'de otele giriş yaptık ama o günüm resmen yorgunluktan yanmıştı. Ruh gibi dolanmıştım ortalıkta. Ama bizim planımız otele çok bağlı kalmadan gezmek olduğu için arabayla gitmiştik. Dönüşte Şirince'ye ordan da Alaçatı'ya uğrayıp birer gece de oralarda kalmıştık ve harika fotoğraflar çekip harika yerler görmüştük.

Tabii kötü bir ayrılık olduğundan şimdi onda da bende de tüm fotoğraflar silindi, yakıldı vs

• forumu kullanıcısına yanıt
    Dönüş sevinci ile hız kaça vuruyor .

• çocuk yoksa geze geze gitmek en güzeli
    iyi bir plan yapmak şart ama nerde durup nerde yiyip nerde konaklayacağın belli olacak
    çocuk varsa emekliliği beklemek lazım
  • 4 saat altı süren yolculuklarda araba ile gitmek gerçekten keyifli, 6 saat ve üzeri olunca arada gezip görmek adına bir yerleri, arada sırada araba ile gidilebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Dostum, donuste Korkuteli rampalarini 150 ile cikiyorum. Viraj miraj umurumda degil

• quote:

Orijinalden alıntı: doblocu_

yaklaşık 17 yıldır araba ile geziyorum. Antalya'dan başlayarak akdeniz ve ege bölgesinin %90'nından fazlasını gezdim. Gezmediğim çok az yer kaldı. Onları da kısmetse bu sene gezeceğim. Eskiden otellerde sadece geceleri konaklayarak geziyorduk, şimdi kamp işine de başladık. Bu sene otel de yok çadırlarla gezeceğiz.

Masraf konusunda kesinlikle otelde tatili geçirmek daha ucuz. Uçak bileti+ 5* otel tatili parası benim sadece benzinime gidiyor

Yorgunluk konusu tamamen araba ile alakalı. Boşuna Fiat demiyorum. Güçlü bir Fiat ile yorulmadan istediğin yere gidersin. Misal benim Doblo ile 16 saat konaklamasız yol yaptığımda bile yorulmam. Focus'ta bir günde maksimum yapabileceğim yol ise sadece 6 saat. 6'dan sonrasında ciddi şekilde arabadan sıkılıyorsunuz.

Dediğim gibi arabanın etkisi çok büyük. Yolculuğu keyifli hale getirecek olan da zehir edebilecek olanda arabanın ta kendisi. Bu konuda tavsiyem mpv yada ticari araçlar. İmkanınız varsa alın bi travego istemeseniz de tatile çıkarsınız

Forumda ne kadar eleştirilse de ticari araçlar sürekli yolda olmak üzere tasarlanırken otomobiller a noktasından b noktasına ulaşmak için üretiliyor. O yüzden uzun yolda ticari araçların rahatlığı hiçbir otomobilde yok. MPV'ler ise ticari olmasada en yola elverişli araçlar. Fiat'ta ticari araç tasarımını her arabaya uyguladığından (500L, Doblo, Fiorino, 500) yola en uygun arabalar.

Kısaca araban yola uygun bir araba ise istemesen de bir bakmışsın yolda gidiyorsun araba uygun değilse yorgunluğuydu köprüsüydü gişesiydi derken uçak bileti almak için bahane üretirsin. Olayın anahtarı bu

Hocam siz her konu da doblo yu övüyorsunuz , hayırdır birkaç konu da daha gördüm . Birde Focus ile 6 saat doblo ile 16 saat falan demişsiniz . Hayır ikisini de kullanmasak birşey demeyeceğim . Doblo tarzı ticari araçlar uzun yol için yapılmaz bu tarz araçlar şehir içi kısa mesafe ( Kisa dan kastım şehiriçi yani ) küçük işletmelerin yük taşıması yada kalabalık ve çok eşyalı aileler için tasarlanmış araçlardır .Bir önceki caddy ,connect tarzı araçlarda arkası kamyon gibi makaslı yada torsiyon çubuğu vardır, beşik gibi sallar doblo duzeltti sanirim son kasalarda oda ama yine de bir c sinifi kadar değil , ayrica saydığım nedenlerle tasarlindiklari için de güvenlik yönüne fazla önem verilmez çoğu marka bu sınıfta yani hafif ticari de 3 yıldız almıştır doblo gibi ncap testlerinde bu nedenle. Doblo tarzı araçlar tasarım nedeniyle c sınıfı araçlara göre daha fazla yol sesi alırlar ve yan rüzgârlardan daha fazla etkilenip yok tutuşları da haliyle daha zayıftır. Gibi gibi bir sürü şey sayabilirim bu şartlarda nasıl doblo daha konforlu oluyor uzun yolda anlamadım sanki tır yada son model kamyon ki bu araçlar uzun yol için tasarlanır ve evet konforludur diyebiliriz ama doblo değildir heleki son çıkan kasası değilse hiç değildir.

• abidig kullanıcısına yanıt
    Yoruma katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Dostum, donuste Korkuteli rampalarini 150 ile cikiyorum. Viraj miraj umurumda degil

• Hatırlıyorum arabamız yoktu yazlığa otobüsle giderdik tam bir çile oluyordu, sonra uçakla gittik oda çile oluyor izmir merkeze git ordan dikiliye git uzun iş.
    Sonra bakıyorsun eş dost akrabada araba var isteyen istediği yere gidiyor dedim olmuyor böyle çektim cruzu kapıya bende
  • Hocam yasiniz kaç bilmiyorum ama ruhunuz yaşlanmış sizin

Geçen sene 1 ay içinde 2 kere Samsun'dan kemere (birisinde kaşa) geldim ben tek yön 1100 km civarı.

Vakit sıkıntısı yoksa 5000 km lik gezi planlayalim hiç erinmem üşenmem.

Ne demiş üstad

Hayat gezince güzel

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Isin avantaji olarak maliyeti goruyorsan ucakla gitmek daha mantikli.

Ben avantaj olarak yolda gecirdigim zamani, durup cektigim fotografi, cesitli yerlerde yedigim yemegi goruyorum.

Isterse 5 gun yolda gecsin. Yoksa hizlica otele git, sabah aksam denize gir ,tatil yaptim. Boyle tatil icin 3 gun yeter.

Böyle durumlarda aklıma hep Mandra Filozofu filmi gelir.

Sen beni bir de kayinvalidenin yanina -Antalya- giderken gorecen. Max hiz 60. Zamanin ne kadarini yolda gecirsem kar.

Valla ben yanımdakilerin sıkılmayacağını bilsem İstanbul-Konya arasındaki 750 km yolu 70 km hızla giderek bitiririm. Yolun keyfini çıkara çıkara, mola vere vere giderim.

• arabayla tatile çıkmak (tabi Karaipler'e gitmiyorsanız) bence uçakla gitmekten daha zevkli. arabayla yola çıkmadan önce güzergahınızı ve yol planınızı iyi yapacaksınız. yol çok uzunsa yola bir gün önceden çıkıp konaklıyacaksınız. tabi bunlara ilaveten yol arkadaşınız da sizinle aynı kafadan olması lazım. yoksa bütün güzel şeyler bir anda kabusa dönebilir. planlarınızı bence daha fazla ertelemeyin. ilerde şartlar daha na müsait bir hal alabilir de.
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    valla ne yalan söyliyim bir yere giderken max 2 saat içinde arabadan kendimi atasım geliyor çok bunalıyorum sıkılıyorum :)
  • Cuma aksam ankaradan çıktım. Hic durmadan eskişehir uzerinden bursa mudanyaya geldik arkadasta bir gece yattık. Kahvaltidan sonra trilye gölyazı manyas kuş cennetine ugrayip lapseki üzerinden truva antij kentini gördük. Canakkalede geceleyip şimdi sahil tarafindan geyikli kumburun dalyan kösedere behram assos adatepe akçaya uğrayıp ayvalığa geçiyoruz. Yarin da ayvaliktan ic egeyi gezerek pamukkaleye yol alacağız. Tatil yolda geçiyor ama otelde toto büyütmekten ise emekli olduğumda gidip yaşayacağım yer adaylarını gorup keşfetmek daha eglenceli geliyor

• Çok maliyetli valla bende istiyorum ama olmuyor

• Bayramı ne bekliyorsun. Haftaiçi çıkışlı haftaiçi dönüşlü al izinini paşalar gibi yap tatilini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 25 Haziran 2017; 9:44:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.