Şimdi Ara

Her Partinin Canlı Yayınlanan Bütün Mitinglerini İzlemiş Birisi Olarak SEÇİM TAHİMİNİM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Captain Houdini

Göreceğiz hocam uplayacağım ama sen de burda ol o vakit.

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

tahminin bırak doğru çıkması yaklaşık sonuçlar çıkarsa sen ulu birisin

Alıntıları Göster
    Sizi biraz buzdolapçı gibi gördüm sanki??
    Kesin evinizde fırın da vardır.
  • %68 ince

%21 erdoğan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sleeper kullanıcısına yanıt
    Yavas hocam sakin

• M4RLB0RO kullanıcısına yanıt
    Aman osman pasam agzinizdan bal damliyor

• İlk turda Muharrem Başkan %50.5 alır, biz de 25 haziran’da tatile çıkarız

Reis artık yoruldu, yaşlandı, emekli olma vakti geldi. Millet ittifakına oy verecekleri gerekçeleriyle dinliyor; seçmen diyor mi dolar 5 tl oldu, mazot 6 tl. Erdoğan’ın verdiği cevap; “Bu söylediklerinin aslı astarı yok, hepsine teessüf ederim.”

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Captain Houdini kullanıcısına yanıt
    Benim tahminim

Erdoğan:47,5

Muharrem ince;30,5

Akşener;11

Demirtaş:10

Karamollaoğlu;1

2.tur

Muharrem İnce;50.5

Tayyip Erdoğan;49.5

Kılpayı bitecek diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forest1224 -- 22 Haziran 2018; 20:42:18 >
  • Hile olmasa aynen böyle gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: Judoo

Tutarlı tahmin gibi geldi.
    Erdoğan'ın %45'i aşabileceğini düşünüyorum. %44-46 bandında seyreder gibi.

Ama Chp'nin %25-26 oy alması bence çok zor. Çevremde CB için İnce MV için İyi Parti veren kişi sayısı çok fazla. Hatta CB ince verip MV için saadet verecek bir arkadaşım da var.

Yani CHP' nin adaylık tartışması sırasında yok Gül imiş Abdüllatif Şenermiş falan tartışılırken herkes Meral Mommy dedi ama İnce'yi gördükten sonra vazgeçti çoğu Chp'li insan. Şimdi bu kitlenin bir kısmı Meral Akşener'e oy atamamanın verdiği üzüntü ile MV'de İyi Parti' ye oy atarak içini rahatlatıyor.

Zaten kimse dile getirmiyor ama Mhp'ye oy verip CB'de İnce'ye atacak da çok. Bunun için zaten Rte, İnce'nin Demirtaş ziyaretini çok öne çıkarmaya çalışıyor. Bunu nereden çıkardınız derseniz ispatı çok kolay. Yan sekmede YouTube açın. İnce efsane konuşmalar yazın. Birkaç bütçe konuşması, BDP'lilere ve Akp'lilere ayar verdiği konuşmalar çıkıyor. Bunların altındaki yorumlara bakın. Daha 5-6 sene öncesinin yorumları hep "ülkücüyüm ama Chp'nin başında sen olsan oy veririm" veya "Akp'li veya falanca partiliyim ama seni seviyorum" yorumları ile dolu. Bu adama hasret sadece Chp'lilerde değil diğer partilerde de vardı.

Bu yüzden fazla abartılıyor veya medyada parlatılıyor sanılıyor ama hem yukarıda açıkladığım sebepten hemde İnce meydanlara inince KK'nin ne kadar zayıf bir siyasetçi olduğu anlaşıldığı için bu ilgi bu kadar fazla. Kısacası CHP %25'in altına iner. Bir kısmı İyi Partiye giderken İnce'ye %30 bandını aşar.

Sp için ise baraj altı kalacağı kesin iken %2-3 civarı alması şimdiki denklemde %5 civarı almasını beklenmedik bir şey yapmaz. Bu sebeple AKP %40 alırsa öpüp başına koysun. Ama Rte %40'ı rahat aşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 22 Haziran 2018; 21:0:20 >

• Tarafsızca tahminim

Rte % 47

İnce %30

Akşener %14

• Erdoğan 43 ve biraz üzerinde alırsa ilk tur, 2.tur umudum kalmaz.Hatta hep dedim.İnce 'nin ilk turda bitirmesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 22 Haziran 2018; 21:24:50 >
  • K.chaLi kullanıcısına yanıt
    Erdoğan bence 45'i aşamaz Ekmeleddin gibi bir rakibin karşısında 50 yi zor geçmişti şimdiki rakipler daha zor ve ülkenin durumu daha da kötüye gitti.O yüzden orda oy kaybı çok oldu.
    Chp 25 almasa bile en kötü 22-23 alır nasıl ki akp kemik kitlesi varsa chp'de böyle ne yaparlarsa yapsınlar adamlar chp diyor bu kitleye bir şey yapamazsınız.
    İyi parti mhp chp akp'nin oylarından beslenerek bir yerlere gelir ama arkadaşın tahmininden çok da fazla alacağını zannetmiyorum çünkü yeni bir parti ne kadar iyi olursa olsun daha tam oyları oturmadı.
    RTE %40 ı aşar ama 45 i zannetmiyorum.
  • Rte 45 alir ince 30 alir digerleri kesmekes kim kime ne verecek belli degil.

• Judoo kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle diyorsun ama bu seferde yaşlı kurt destek veriyor ya. Mhp desteği olmasa elbette %45 alamaz ama hiç katkı yapmasa bile %3-4 katkı sağlar Erdoğan'a.
  • Çok merak ediyorum sonuçları. Yorum yapmak çok güç gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sleeper

Dip dalgayı unutmayın

İlk oyda bu iş bitecek

İnce % 53
    İyi güldürdün

• İnanmayın sadece İnce 'yi izlemiş..
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Nasil boyle bir kaniya vardiniz acaba hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Captain Houdini

Nasil boyle bir kaniya vardiniz acaba hocam
    Cevap basit İnce 'yi izlersen İnce 'ye oy verirsin.. :) :) Bizimkisi mizahi olarak değerlendirme idi, yoksa gönlünden kim geçiyorsa ona oy ver ama mitinglere bakarak sakın karar verme, inan en anlamsız şey bana göre.. Sen sadece mitinglere bakarak son 1 ayı değerlendirerek oy vereceksen CHP 'nin son zamanlarda parti içindeki değişimi görmüyor olman demektir.. Ha akp ye de verme anlarım ama akp gitsin diye hele hele İnce diyorsan o zaman söyleyecek bir şeyim kalmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Cevap basit İnce 'yi izlersen İnce 'ye oy verirsin.. :) :) Bizimkisi mizahi olarak değerlendirme idi, yoksa gönlünden kim geçiyorsa ona oy ver ama mitinglere bakarak sakın karar verme, inan en anlamsız şey bana göre.. Sen sadece mitinglere bakarak son 1 ayı değerlendirerek oy vereceksen CHP 'nin son zamanlarda parti içindeki değişimi görmüyor olman demektir.. Ha akp ye de verme anlarım ama akp gitsin diye hele hele İnce diyorsan o zaman söyleyecek bir şeyim kalmıyor..

Alıntıları Göster
    Akp gitsin diye mi İnce'ye veriyorum ben :)

İncenin hep söylediği bir şey var ben fabrika diyorum,iş diyorum,eğitim diyorum,kuantum diyorum, endüstri 4.0 diyorum.
    Erdoğan ne diyor kıraathane,stadyum.Ekonomiyi iyilestireceğim diyor 16yıldır babaannem mi başta da şimdi iyileştireceğim diyor.
    Erdoğanın vaatleri bitmiş ve artık bu ülkeye verebileceği bir şey kalmamış.Ülkece taze kana ihtiyacımız var.Değişime ihtiyacımız var.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.