Şimdi Ara

Her Gece Aynı Saatte İnternet Gidiyor (1000 Mbps Fiber) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31
Cevap
1
Favori
3.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Verilmedi. Modemi yetersiz bulduğum için mercursys wifi6 router aldım sıkıntı devam ediyor. Gpon gün içerisinde degistirildi denemeye devam edeceğim bakalım böyle.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • emrkrg kullanıcısına yanıt
    Yaşadığın sorunu vestel modem kullanıcıları yaşamakta da ondan sordum

• Konu sahibi gibi aynen tam 02:20 sularında bende de oluyordu ama ADSL kullanıyordum. Şimdi ise VDSL2 ile her sabah aynı saatte 05:40 sularında uzaktan modemin restart edilmesi nedeniyle bağlantı gidip geliyor bende de. Telekom bunu kasti mi yapıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Haziran 2023; 10:19:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Fiber kablonun bağlandığı modemden önceki beyaz kutu değiştirildi bende sorun çözüldü hocam 1000 mbit kullanıyorum kopma problemi kalmadı.

• emrkrg kullanıcısına yanıt
    Sizin sebep farklıymış o zaman hocam veya tesadüfen düzelmiş de olabilir sizin. Sizin hizmet FTTH. Bu arada "beyaz kutu" dediğiniz şey hangisi, fiber ONT cihazının yanında verilen router cihazını mı kastediyorsunuz? Şu resimdekilerden hangisini değiştirdiler?

Her Gece Aynı Saatte İnternet Gidiyor (1000 Mbps Fiber)

Bende fiber olmamasına rağmen (ADSL) tam sizin dediğiniz saatte (02:20) modem yeniden başlardı ama bu haftada 1 falan olurdu (hatta forumda yazdım önceki yıllarda). Şimdi ise VDSL2 varken her sabah 05:40 gibi oluyor, modem restart ediliyor TT tarafından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Haziran 2023; 14:5:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bendede aynı sorun vardı ont cihazı (küçük beyaz kutu) değişti düzeldi, ont değişim taleb edin

kasıtlı yaptığını sanmıyorum. ama gecenin bu saatinde operatörün nasıl bir faaliyette bulunduğunu gerçekten çok merak ediyorum. Her Gece Aynı Saatte İnternet Gidiyor (1000 Mbps Fiber)  an itibariyle internetim yok. sinyal felan hak getire, hiç bir şey yok. bu kesintiler bazen de her şey var ama internete çıkış yok şeklinde oluyor.

türk telekom bunu yapıyor. daha önce sanırım konu da açmıştım. gece yarısı full internet kullanan biri türk telekoma geçecek ise bu kesintilerin olacağını bilsin, buna göre hareket etsin.

• Arkadaşlar ben de aynı sorundan muzdaribim belli bir dönem öğle vakti 12.18 de 1-2 ay geçiyor 13.15 de gidiyordu son 2-3 haftadır da 00.37 de gitmeye başladı. Bu saatler gram şaşmaz yani ne 1 dk ileri ne 1 dk geri. Hep aynı saatlerde internetim gidiyor. Modemim ttnetin eski TPlink modemleri 100 mbit internet kullanıyorum ama 70-75 mbite kadar destekliyor. Düzelten varsa nasıl düzelttiğini yazabilir mi? Model değiştirmek işe yarıyor mu ?

• ChuckDeath C kullanıcısına yanıt
    Bende VDSL2 ile genelde haftada 1, bazen peş peşe hep aynı saatte (05:40) Telekom tarafından uzaktan modem restart edilmek suretiyle bağlantı gidip geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Yine senin uyku saatinde gidiyor. Benim de öyle olsa şikayetim olmazdı :)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.