Şimdi Ara

Her bankanın farklı limit vermesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akbank ve TEB kartlarım var 4.500 tl limitim var ikisi de 1 lira arttırmıyor gecen denizbanktan eleman geldi sorguladik 9800 lira limit alabilirsiniz dedi o zaman niye herkes maaşın 4 katı falan söyleyip duruyor? Niye farklılar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynısı başıma geldi. Bir yerde otururken çok kibar bir bayan. ısrar etti denizbank için. peki sizin hatırınız için sorun dedim. hemen 9800 tl limit verdi dedi. İlk defa başına geliyor falan böyle limit vermesi dedi.
    tmm dedim. devam et. Bilgilerimi verdim. tabiki bayanın bankadan olduğuna emin olduktan sonra.
    Ertesi gün cevap geldi. Kredi kartı veremiyoruz limitiniz dolmuş dedi. isterseniz başka bir bankanın . kredi kartını kapatırsanız falan. Bende kalsın istemiyorum dedim
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    Sahteymis desene iyiki istememiştim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limonen kullanıcısına yanıt
    Ek gelir girebilir sisteme eğer kartı aldıktan sonra 1 sene geçmiş ise verebilir. Z banka kurala uyar bordronuzdaki geliri Sisteme girer y banka ek olarak kira vs gelir girer ve limit artar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Banka verir, sen alamazsın. İkisi farklı olaylar. Banka 40000 TL ön onaylı kredi de verir. Ön onaylı dediği biz veririz, sen alabiliyor musun hele bi gel konuşak.
  • DB elemanı belli sayıda kotayı doldurmak zorunda....

Sazan avına çıkmış anlaşılan....

• Olayın daha farkli yanı var.
    Yeni kanuna gore bir kisi maasın max 4 kat limiti kart sahibi olabilir..
    Ayrica kart limiti tum bankalarca ortak olmak zorunda..
    Ayrica ilk yil max limit maasin 2 kati gecemez
    daha sonra x4 kat limit verirler kanun yasa geregi..
    Ornek vereyim daha kolay anlarsiniz..

Ali bir fabrikada isci 2000 tl aliyor..
    ..bank ona 2000 tl kart verebilir
    ..bank da 2000 tl kart verebilir

Daha sonra Ali3.bankadan kart istediginde mevcutta maasın 2 kat limiti doldurdugu icin kart gelmez veya 1tl gelir.
    Finansbank yapmisti bir ara 1 tl limit.
    diyorlarki diger banka karti kapatin size biz maasin 4 katini vefelim baslangicta x2 katı sonra x3 sonra 4 kat limit

Yani Ali bir bankadan kart alip 2000-4000-6000-8000 tl her sene duzenli odeyerek yukseltebilir..

Eskiden ortak limit yoktu.
    Bankalar 1500 tl maas alana 3000 tl kart gonderiyordu..
    Cogu kimse aldi odeyemedi bankalar icin bu bir sorundu.
    Haciz kanunu degisti bankalar alacaklarini alamayinca ortak limite gecildi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 25 Mart 2018; 13:03:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.