Şimdi Ara

hepsidijital.com güvenilir mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
2
Favori
16.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu da olayın 2 ay önceki bir kısmı, burda bana tek bir kere talebim olmadığı halde çek yanıtı verenler, zamanında tenezzül edip soruma cevap bile vermemişlerdi...

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=111131849

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen yıl bu siteden silvermax 12800 hd modeli almıştım. Aldıktan 2 ay sonra cihaza elektrik sorunu oldu ve cihaz açılmadı. Firmayı aradım servise yönlendirdiler serviste taşınma durumunda oldukları için yine firmaya yönlendirdi. HD ye durumu anlattım cihazı gönderdim ve 3 gün sonra yeni bir ürün ie değiştirip gönderdiler. Ancak bu cihazda yaklaşık 4 ay sonra donma problemi yaşıyordum. Ürünlerde genel bir sıkıntı olduğunu hepsidijital firmasına anlattım. Ürünle ilgili şikayetlerin arttığını ve ürünün satışını kaldırmayı düşündüklerini belirtiler. Cihazımı da aynı fiyat ekseninde farklı bir marka ile değiştirdim. Sanırım yaklaşık 3 hafta sonra bunürünün satışını kapattılar. Burada servisin yapması gereken hizmeti satıcı firmadan aldım. Müşteriye duyarlı bir firma olduklarını şahsen yaşadım. Bu ilgi ve duyarlılık beni memnun etmişti bunun üzerine arkadaşıma da tavsiye ile cihaz aldırdım. Bu duyarlılığı devam ettirirse Hd herzaman kazanacaktır. Elbette firma zarar etsin demem çünkü bu gibi firmalar bize gerekli. Öncelikle firmanın ürünlerinin arkasında durmayan veya çok kalitesiz ürünleri satmaması tüketici adına bunları bir süzgeçten geçirip satmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Gittigidiyor sanalpazar vs gibi yerlerde çok fazla çöp ürün var. Hepsidijital gibi sektöründe bilgili bir firmanın ürün tanıtımlarında ve testlerinde buna da daha fazla yer vermesi gerektiğini düşünüyorum. Canlı destek ve mail hizmeti iyi ama bunun yanında inceleme videolarının daha detaylı olması gerekir.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    konuyu biraz değiştiricem ama gigablue x1 den memnun musun hocam? vu lara göre nasıl

ben vu zero almıştım hafif pişmanım history de ses sorunu var powervu sorunlu.

ama n11den 330 tlya aldığım için sorun etmedim vuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westerosun fedaisi -- 22 Mart 2016; 1:40:05 >
  • westerosun fedaisi W kullanıcısına yanıt
    Hocam X1 gelmedi ki mennun olayım :) Dediğim gibi 2.5 ay sonra para iadesi aldım, 2-3 aylık ikinci el bi Formüler F3 bulup onu aldım.Şu an sadece Türksatta kullandığım için History Channel nasıldır bilemiyorum.

satsana bana

yada vu zeroyla takaslayalım 2 aylık cihaz, en kalitelisinden serverim var. 19 daki hepsini açıyor sorunsuz neredeyse.

ama dürüstçe söyliyim görüntü kalitesi on numarada olsa history channelde ses sorunu var. bizim evde de en çok history izlenir.

Yok hocam bu kadar maceradan sonra zorla bi cihaz sahibi oldum, ondan da memnunum şu an, değiştirmeye niyetim yok :)

Zero için ısınma olayı daha fazla demişlerdi Formuler'e göre.İzmir de sıcak memleket malum :)
    Modül girişi de lazım olur, ilerde Filbox düşünebilirim.İşlemciler aynı olduğu için görüntü kalitesi aynıdır.Farklı image'ler denediniz mi?
    Benim cihaza 50 lira verip OpenPrizma skinli OpenPli 4.0 yüklemiş eski sahibi :)

kaça almıştın, 700 tl istiyor adamlar sahibinde gerçi orda 2.ele sıfırdan çok isterler genelde

50 tl mı vermiş :D kim paralı imaj alır ki? benim openatv, gayet de memnunum. türkçe altyazı programım da var hbo da tnt de film olunca tak indirip izliyorum.

serverim bitsin gidip birde redline felan alıcam. 150 tl vermem bidaha beinsportlar yetiyor bana.

antalyadayım ben, bura daha sıcak ısınıyor evet ama bi android gibi değil. ısınmaya karşı özel dayanıklılığı varmış vu nun araştırmıştım.

sadece türksat için niye okadar pahalı cihaz aldın ki?

serverda kullanmıyorsun sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westerosun fedaisi -- 22 Mart 2016; 2:39:16 >
    Şu an kullanmıyorum birçok özelliğini ama kullanacağım ilerde.İşlemcinin Broadcom olması en büyük alma sebebim.Sonra Enigma2 ve getirdiği özellikler var.Yıllar öncesinin STI işlemcisini taşıyan Goldmaster 1050 bile 300 TL.

Formuler F3 o kadar pahalı bir cihaz değil, sıfırı 600 TL.Hatta bi yerde 560'a görmüştüm sanırım.Senin gördüğün Formuler F1'dir.O cihaz donanım olarak çok daha güçlü o yüzden pahalı.Eski sahibi cihaza 6 aylık server ve ücretli image dahil 650 tl vermiş.Ben de 450'ye aldım.3 aylık server var içinde kullanmıyorum.
    X1 istiyorsan bi uyducu teşhir ürünü satıyordu 300 TL'ye.

sahibinden de görmüşsün 560 çok, gigablue x3 alırım o fiyata. benim için tasarımda çok önemli vu lar çok estetik duruyor.

bazı markalar sponsor kullanıcılarla abartılıyor biraz , şu ara tf forum filan formulera yüklendi ısrarla tavsiyeler filan.
    yeni çağın pazarlama taktiği bu :) iki usta adama ürünü beleş var sonra tanıt popüler forumlarda sistem mükemmel işliyor. hemen hemen sıfır giderle satış patlaması yapıyor adamlar.

imaj atmayı bile beceremeyip satıyorlar cihazlarını sonra gelip android sevdalısı oluyorlar burada :P 1 tllık mala 5 tl veriyorlar ve çok memnunlar :P

işlemci felan teknik şeyler hiç anlamam hocam anlamak da istemiyorum 128 gb rami olan android cihazı almam mesala :D şu android smart atlantalara gülüyorum zaten o paraları verenlere, çamurdan da olsa 128 mb rami de olsa linux en iyisi.

ecapkanın dediği gibi e2 uydunun açık kodlu iosudur :D

500-600 tlnın üstünde her cihaz benim gözümde 4K tv diye satılan ama dahili uydu alıcısı 4K desteklemeyen philips akıllı tvlerdir :D anlaşıldı sanırım :)

geçen forumda birisi tekniksat mı ne almış adını unuttum hepsidigitalden almış 1800 tlya satılan açık kaynak kodlu olmayan 4K uydu alıcısı

ve tahmin et 4K tvsi yok sırf sd görüntü kalitesini merak ettiği için almış ahaahha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westerosun fedaisi -- 22 Mart 2016; 3:13:32 >

Formuler F3, Gigablue X3 ile muadil ürünler hocam.İşlemci ram, kart girişi falan çoğu özelliği aynı.X3'ü o fiyata bulmak zor ama.

Uydu cihazında Android çöp zaten.Arm işlemcilerden görüntü kalitesi beklemek hayal olur.Nasıl o kadar para verdiklerini ben de anlamıyorum.Ama bizim toplumun bilgisizliğini düşününce normal.

Neyse hocam, konuyu amacı dışında meşgul ettik :)

konu birkaç güne silinir zaten merak etmeyin ,

son olarak bu redline nın işlemcisi çok çok mu kötü hocam. free serveri iyi diyorlar.

ali mi neymiş çipsetin adı hiç de anlamıyorum işte o konuları.

Yeni çıkanlar biraz idare eder ama Ali işlemci Çin işlemcisi.Yani büyük ekran TV'de Zero'yu çok ararsın :)

32 sorun yok :D aliexpressden 10 dolara alınan cccamler bize 50 dolardan kakalanıyor gibi hissediyorum artık, server satan adam hangi kanalların açıldığını bilmiyor misal.

ben server satsam 2000 kanalın 1900ünü bilirim :D

birde sky alman gidecek zaten yıl sonuna, e beinler içinde paralı servera gerek yok al geç diyorum 200 tlya redline.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westerosun fedaisi -- 22 Mart 2016; 3:23:41 >
    Çok yakından izlemeyeceksen işini görür hocam.Ali mali bişeyler görürsün işte :) Server kullanmadım hiç, görüntü kalitesi server'a da bağlıdır sanırım.O yüzden cihazın etkisi azalır zaten.

son üç sorum hocam sizi bulmuşken kaçır mıyım :D

bu görüntü kalitesini işlemci mi belirliyor, ram uyduda tam olarak ne işe yarıyor? başka bilmediğim önemli bir şey var mı, ram işlemci haricinde.

2.android uydu alıcılarında görüntü kalitesi neden 50 tllık uydu alıcısyla aynı seviyede hocam? birde hani yayınlar böyle kare atlar ya donar gibi ilerler (eski laptopda bluray film izlemeye çalışırken ortaya çıkan görüntü) işte buna verilen isim neydi hocam :D androidde bu sorunu da yaşadım. fps mi düşük oluyo pek anlamadım. ama bildiiin donuk gibi ilerliyordu yayın akışkan değildi.

3. çipset dediğiniz işlemci oluyor sanırım.

neyse kendimi windows kurabilen ama windowsun ne olduğunu bilmeyen adam gibi hissediyorum şu an

Chipset tam olarak işlemci değil ama öyle kabul edebiliriz.
    Uydu cihazlarında görüntü netliği ve kalitesi direkt işlemci ile ilgilidir.Görüntüyü işleyen işlemcidir.Ram, cihazın birçok işlevi aynı anda yerine getirirken kasmaması ile ilgilidir.
    Android cihazların görüntü kalitesi muhtemelen Arm tabanlı işlemciden kaynaklıdır.Kare kare olması işlemci ve ram yetersizliğinden kaynaklanmış olabilir.

İnanın sürekli forumda olma gibi bir durumumuz yok değilse iş yapamayız ancak ara ara veya bazı dostlarımızın haber vermesiyle bakabiliyoruz. Neyse artık başka bir cihaz almışsınız hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Formuler F3, Gigablue X3 ile muadil ürünler hocam.İşlemci ram, kart girişi falan çoğu özelliği aynı.X3'ü o fiyata bulmak zor ama.

Uydu cihazında Android çöp zaten.Arm işlemcilerden görüntü kalitesi beklemek hayal olur.Nasıl o kadar para verdiklerini ben de anlamıyorum.Ama bizim toplumun bilgisizliğini düşününce normal.

Neyse hocam, konuyu amacı dışında meşgul ettik :)

Evet muadil cihazlardır ancak gigablue nun yazılım seçeneği çok daha fazladır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: westerosun fedaisi

konu birkaç güne silinir zaten merak etmeyin ,

son olarak bu redline nın işlemcisi çok çok mu kötü hocam. free serveri iyi diyorlar.

ali mi neymiş çipsetin adı hiç de anlamıyorum işte o konuları.

Aslında ali işlemcinin de desteği iyi hemde çok ucuz bir işlemci ancak handikapı görüntü işlemesini broadcom ve stı kadar başarılı veremiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Çok yakından izlemeyeceksen işini görür hocam.Ali mali bişeyler görürsün işte :) Server kullanmadım hiç, görüntü kalitesi server'a da bağlıdır sanırım.O yüzden cihazın etkisi azalır zaten.

Cccam de görüntü kalitesi server bağlı değildir. İP TV de ise dediğiniz gibi servere'de bağlıdır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.