Şimdi Ara

hepsidijital.com güvenilir mi? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
2
Favori
16.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Kanunda geçtiği şekliyle sizi ilgilendirmiyor olabilir ama başkalarını ilgilendiriyor.

Bu konu başlığında geçmiş mesajlarda kredi kartına iade edilenler var.

Zaten kredi kartına parayı geri yatırmazsa hapse girer. Yani oyun biter. Adam oyunda kalmak için kuralına göre oynamaya devam ediyor yani...

Alıntıları Göster
    Arkadaşım, mevzu benim ne düşündüğüm ya da ne ilgilendirdiği değil. Mevzu adamların para iadesi yapmıyor olması. Bizzat ben bu adamların mağduru olarak söylüyorum KREDİ KARTINNA PARA İADESİ YAPMIYORLAR. Bana kuruş iade gelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

Arkadaşım, mevzu benim ne düşündüğüm ya da ne ilgilendirdiği değil. Mevzu adamların para iadesi yapmıyor olması. Bizzat ben bu adamların mağduru olarak söylüyorum KREDİ KARTINNA PARA İADESİ YAPMIYORLAR. Bana kuruş iade gelmedi.

Alıntıları Göster
    Kanuni takibata geçtiyseniz, kısa zamanda hapse girecek demektir.

• quote:

Kanuni takibata geçtiyseniz, kısa zamanda hapse girecek demektir.

Alıntıları Göster
    Tabii ki savcılığa baş vurdum, hemde yasal sürenin hemen bitiminde, olay yargıda. Burada esas önlenmeli olan o sitenin kapatılması lazım ki daha fazla mağdur olmasın.

• quote:

Tabii ki savcılığa baş vurdum, hemde yasal sürenin hemen bitiminde, olay yargıda. Burada esas önlenmeli olan o sitenin kapatılması lazım ki daha fazla mağdur olmasın.

İşte web satış yerinin kapatılması konusu biraz farklı durum arz ediyor. Adamın nitelikli dolandırıcık yapmak için o web satış yerini devamlı kullanıyor olduğu, siz ve sizin gibi mağdur olanların mahkemeden çıkaracağı tespit kararlarından sonra olacaktır.

Yani web satış yerinin kapanması için yaşanması gereken süreç var. Yani web satış yeri, işyeri statüsünde olduğu için, mahkeme kararlarının ticaret siciline intikali beklenmek durumundadır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

İşte web satış yerinin kapatılması konusu biraz farklı durum arz ediyor. Adamın nitelikli dolandırıcık yapmak için o web satış yerini devamlı kullanıyor olduğu, siz ve sizin gibi mağdur olanların mahkemeden çıkaracağı tespit kararlarından sonra olacaktır.

Yani web satış yerinin kapanması için yaşanması gereken süreç var. Yani web satış yeri, işyeri statüsünde olduğu için, mahkeme kararlarının ticaret siciline intikali beklenmek durumundadır.

Alıntıları Göster
    Kanundaki boşluğa bak! Adam dolandırıcı ve bunu web sitesi üzerinden yapıyor, ama Web sitesi kapatılabilmesi için yargının kararını beklemek zorunda. En azından tedbiren erişimşi engellenmeli. O adamlar hakkında onlarca dava var ve bu sadece benim bildiğim. O siteye açık kaldığı sürece belki yüzlerce, belki de binlerce daha mağdur ilave olacak. Çok yazık.

• 2 hafta bekleyip, bankama itiraz dilekçesi verdim (Paraf) , sisteme şubede işlediler, bir şikayet no oluştu, biraz süre alır, siz de numaranızla takip edin denildi. Umarım ödememi geri alırım. Eskiden uydu alıcı ve d-fix aldığımdan güvendim, n11 den şaşmamak lazımmış.

• the engine kullanıcısına yanıt
    Eğer 2 hafta beklemekten kastınız gönderilmeyen veya iade ürün ise, Banka sizin Mesafeli satış sözleşmenize bakar. Sözleşmedeki kurallar geçerlidir.

@Extreme Victory siz savcılığa şikayet ettiniz diye adamları suçlu, dolandırıcı vs. ilan edemezsiniz.
    Müfteri duruma düşer ceza dahi alabilirsiniz. Donanım haberde satıcıları anında dolandırıcı hırsız ilan etme modası var.

hepsidijital.com sanıyorum reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ile burada yazılanları kale almıyor. İt ürür kervan yürür mantığı.
  • Mesafeli satış sözleşmesine bakmamıştım, teslim süresi 30 gün diyor. Biraz erken davranmışım, banka iade talebimi reddederse, 1 ay sonra bir dilekçe daha veririm.

• telefonlara cevap veren yok e maillere cevap veren yok urunun parasını yatırdıkdan sonra urun alırsanız sanslısınız tavsiyen urun burada ucuz diye hepsi dijitalden almakdansa biraz daha para verip guvenilir yerden almak daha iyi iciniz rahat olur saygılar
  • selam, mağdurlardan biri olduk.. esasında internetten alışveriş yaparken şikayet sitelerine bakardım ama bu firma uzun süredir piyasada olduğu için tereddütsüz sipariş verdim.. 8 li Lnb ..

Firmaya ulaşmak kesinlikle imkansız, zaten burada yazılanlardan firma ortada yok gibi.. Yanlız ben kredi kartı harcamama banka üzerinden itiraz edeceğim ama ürün satışı yani kredi kartından çekilen meblağ gözükmüyor..

bu konuda bilgisi olan var mı.. Acaba banka ödeme yapmadı mı firmaya ..Zaten bankalrın bu firmaya sanal post kullanımı yasaklaması gerekmezmiy di..!!

Yanı bu kadar sorunlu bir firma sanki güvenli alışveriş yapıyormuş gibi kredi kartı kullanımına bu bankaların izinleri sayesinde devam etmesi düşündürücü..
  • Şaka gibi adamlar birde bugün aldığım üründen memnuniyet anketi yollamışlar..mailime.. Sistem otomatik yolluyor galiba... Para düdükleme sistemini çok iyi kurmuşlar, sahada buna müsait, bir yaptırım yok, karişan yok, hesap soran yok..yasal boşluk süper.. devlet desen karışan yok..

bu arada ben hala kredi kartı harcamalarında çekilen parayı göremiyorum.. ekstrada sürpriz olarak mı çıkacak, bankalarda bunlarla elele miverdi !!
  • Bankam ödeme itirazımın olumlu sonuçlandığıyla ilgili bir mail ve sms atmış, kartta henüz +olarak gözükmüyor ama kurtardık herhalde paramızı..

• Dolayısıyla, kredi kartı ile alış veriş yapanlar, geç te olsa paralarını bu dolandırıcıdan geri alabiliyor.
  • Şuanda ilgili sitenin adresini yazdığınızda giriş yapamıyorsunuz. Şu şekilde hata karşımıza çıkmaktadır.

Account Suspended

This Account has been suspended.

Contact your hosting provider for more information.

Status: 403 Forbidden Content-Type: text/plain; charset=utf-8 403 Forbidden Executing in an invalid environment for the supplied user
  • web sayfaları kapanana kadar pek çok kişiyi mağdur ettiler. artık böyle bir firma yok. yıllar önce birkaç defa server almıştım, hatta yakın zamanda siteden uydu cihazı almayı düşünüyordum, iyiki almamışım.
  • Firma battı ama internetten satışlara devam ediyorlar. Üründe göndermiyorlar. Parasını kredi kartı ile yatırıpta ürün alamayanlar bankaya başvurup kredi kartına parasının iadesini isteyebiliyorlar. Bankada geri iade ediyor. Ama havale ile yatıranlar üstüne bir bardak su içmek zorunda kalıyorlar.
  • agalık A kullanıcısına yanıt
    Site hala açık ve hala satış yapabiliyor. İnanılmaz bir şey. Her bankada kredi kartına iade süreci kolay olmuyor. Misal Yapı Kredi başta ücreti bana iade etti ama sonra yine taksitleri çekmeye başladı üstelik toplam ücrete 120TL faiz ekleyerek!! Sorduğumda da ben itirazı ürün gelmedi diye açmama rağmen işlemi sizin yaptığınız kanısına vardık dedi, iadeyi geçici olarak yapmışlar, sonra da itirazımı reddedip itiraz iptal bedeli faizi eklemişler tutara. Taksidi yeni bitti. Ben BDDK falan uğraşırdım ama o dönem Hepsidijital kredi kartı çekimleri için Paynet ile çalışıyordu, bizim firma da Paynet ile çalıştığından direkt Paynet ile iletişim kurdum, onlar 1450TL'yi tek seferde iade ettiler. Bankaya kalsam çok uğraşırdım. Aldıkları 120TL'yi de helal etmiyorum. Hepsi dolandırıcının yanında bunların çünkü parayı dolandırıcıdan alamayacak, kendinden çıkacak diye yokuşa sürüyorlar. Son zamanlarda iki banka ile benzer konularda çok büyük sorunlar yaşadım. İkincisinde de şanslıydım ki Paypal'dan iade alabildim. Şimdi bir şey almadan önce firmayı iyi araştırmadan almıyorum. Ortalık dolandırıcı dolu, Türk bankaları da hiç bir kanun tanımayarak bunlara çanak tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GalPal -- 5 Şubat 2019; 15:59:52 >

• Bana da ürünü göndermediler günlerce ulaşmaya çalıştım ulaşamadım bende direkt paynet e yazdım. onlarda salladı biraz ama en azından sürekli irtibat halindeydik daha sonra Y.Kredi'ye chargeback verdim iade ettiler bende sorun çıkarmadılar neyse ki. Uzun lafın kısası uzak durun
  • İyi ki buradaki yorumları okuma zahmetine girmişim zira bende bu siteden alışveriş yapacaktım uydu alıcısı arayışı içerisindeydim ve daha önce bu siteden hiç alışveriş yapmamıştım benim huyumdur internet sitesi üzerinden alışveriş yapmadan önce o siteyi araştırırım hizmet kalitesini ve müşteri ilişkilerini ölçerim ve en son karar veririm o siteden alışveriş yapıp yapmayacağıma ve kesinlikle ben bu siteden yani hepsidijital.com sitesinden alışveriş yapmayı düşünmüyorum. Bilgi ve fikir paylaşımında bulunan herkese çok teşekkürler
  • Ben de bu siteden goldmaster media player aldım. 20 gün geçti ama ürün hala gönderilmedi ve bildirim bekleniyor diyor. Defalarca bildirim göndermiş olmama rağmen. Battıysa nasıl olur da site hala açık görünüyor anlamadım. Havale ile gönderdiğim parayı nasıl geri alabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.