Şimdi Ara

Heider CF1 profesyonel fener (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
314
Cevap
12
Favori
97.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • led lenser p7 :200 lümen yanma süresi max 5-6 saat/ min 64 saat)3xAAA İNCE pille çalışır)150tl.+ 3 PİL VARTA PROF.30-35TL+SARJ aleti en kötü 20 dersen toplam 200tl.

veya

fenix pd32ue(740- lümen yanma süresi max 1 saat min 130 saat) 170tl+1 adet samsung 18650 2600mah sarjlı pil(20tl-30tl)+sarj aleti en kötü 25tl toplam:220tl-230tl arası .netten alırsan kargoyuda ekle.

fenix Ld41 bu fener de güzel.

Slm arkadaşlar son2 yıldır fener markalarını araştırıyorum.bu yazıyı fenerin nasıl şeçilmesi gerektiğini düşünerek yazıyorum.Fenerde en önemli şey garanti ve muhataptır.fenerin garantisi yoksa bozulunca at çöpe. (yanma süreside çok önemli )

1-öylesine bulunsun diye alacaksan 5-10tl fener yeterli. .baya işe yarıyor fakat 1 ay sonra bozulmaya başlıyorlar.ben günde 50 kere açıp kapıyordum.

2-iş icabı kullanacaksan orta seviye al.led lenser ve fenix.(bende led lenser p7 ve p14 var.bu iki fenerin fiyatı makul ve yanma süreleri uzun.)

ultrafire iyi marka fakat garanti yok ve yanma süreleri kısa

3-ben alınca güçlü aydınlatan kaliteli garantili ve rahiçlerine göre ucuz istiyorsan FENİX (bende tk 35 820lümen var) tabi tk 75 de tavsiye bir araştırın sağlam fener.

4-yok param bol hava için alacaksan Polarion tarzı alcaksın.yanma süreleri çok az hemde astoronomik rakamlar

5-yok sen sallıyosun diyenlerde dediğim markaların resmi yabancı sitelerini ve test karşılaştırma sitelerine : goinggear tarzı sitelere baksın .e bişey alacaksan önce fikir al sonra kendin araştır.

Bakın Fenix in en avantajlı yanı diğer kaliteli markalar göre daha az parayla daha çok ışık güçü ve 2 düğmeli olmasıdır.fenixlerin ampül ömrü 50.000saat.

LED lenser ise tamam alman malı çok kaliteli.100.000 saat ampül ömrü fakat adamlar 1 düğme koymuş.lambadan önce düğmesi bozuluyor zaten.Haliyle devamlı aynı düğmeye basmaktan bozuluyor.feneri açmak ve kapatmak için mecburen 3 kez düğmeye basıyorsun.4 ay sonunda p14 ün en güçlü kademesi yanmıyor.üzüldüm tabi.P7 MODELİNi az kullandığım için sorun yok.
    fener alcaksan paraya kıyacaksın.sonuçta uzun süre kullanacağın için o paranın hakkını veriyor.

iyişallah iyikötü bir fikir verebilmişimdir.Saygılarla .

yurt dışından verirsin şipariş ucuza fakat bozuk çıkar veya 4-5 ay sonra bozulur sana daha pahalıya gelir.Mesela ben çinden fenix getirmek istedim tk 35 u2 860 lümen 330tl ye mal oluyordu almadım .gittim bir alt modelini aldım. 280tl ye tk 35 820 lümen. fenix resmi bayisi olan ... yerden aldım.ben aldıktan 3-4 ay sonra aynı yer 860 lümen lik modeli getirmiş fiyat 280tl.neyse özetle gerçekten o paralara değiyor.FENİX çin malı fakat süper kalite .led lenser alman malı çok kaliteli fakat tek sorunu tüm ışık ayarları tek düğme

• quote:

Orijinalden alıntı: HESABI SORULACAK

led lenser p7 :200 lümen yanma süresi max 5-6 saat/ min 64 saat)3xAAA İNCE pille çalışır)150tl.+ 3 PİL VARTA PROF.30-35TL+SARJ aleti en kötü 20 dersen toplam 200tl.

veya

fenix pd32ue(740- lümen yanma süresi max 1 saat min 130 saat) 170tl+1 adet samsung 18650 2600mah sarjlı pil(20tl-30tl)+sarj aleti en kötü 25tl toplam:220tl-230tl arası .netten alırsan kargoyuda ekle.

fenix Ld41 bu fener de güzel.

Slm arkadaşlar son2 yıldır fener markalarını araştırıyorum.bu yazıyı fenerin nasıl şeçilmesi gerektiğini düşünerek yazıyorum.Fenerde en önemli şey garanti ve muhataptır.fenerin garantisi yoksa bozulunca at çöpe. (yanma süreside çok önemli )

1-öylesine bulunsun diye alacaksan 5-10tl fener yeterli. .baya işe yarıyor fakat 1 ay sonra bozulmaya başlıyorlar.ben günde 50 kere açıp kapıyordum.

2-iş icabı kullanacaksan orta seviye al.led lenser ve fenix.(bende led lenser p7 ve p14 var.bu iki fenerin fiyatı makul ve yanma süreleri uzun.)

ultrafire iyi marka fakat garanti yok ve yanma süreleri kısa

3-ben alınca güçlü aydınlatan kaliteli garantili ve rahiçlerine göre ucuz istiyorsan FENİX (bende tk 35 820lümen var) tabi tk 75 de tavsiye bir araştırın sağlam fener.

4-yok param bol hava için alacaksan Polarion tarzı alcaksın.yanma süreleri çok az hemde astoronomik rakamlar

5-yok sen sallıyosun diyenlerde dediğim markaların resmi yabancı sitelerini ve test karşılaştırma sitelerine : goinggear tarzı sitelere baksın .e bişey alacaksan önce fikir al sonra kendin araştır.

Bakın Fenix in en avantajlı yanı diğer kaliteli markalar göre daha az parayla daha çok ışık güçü ve 2 düğmeli olmasıdır.fenixlerin ampül ömrü 50.000saat.

LED lenser ise tamam alman malı çok kaliteli.100.000 saat ampül ömrü fakat adamlar 1 düğme koymuş.lambadan önce düğmesi bozuluyor zaten.Haliyle devamlı aynı düğmeye basmaktan bozuluyor.feneri açmak ve kapatmak için mecburen 3 kez düğmeye basıyorsun.4 ay sonunda p14 ün en güçlü kademesi yanmıyor.üzüldüm tabi.P7 MODELİNi az kullandığım için sorun yok.
    fener alcaksan paraya kıyacaksın.sonuçta uzun süre kullanacağın için o paranın hakkını veriyor.

iyişallah iyikötü bir fikir verebilmişimdir.Saygılarla .

yurt dışından verirsin şipariş ucuza fakat bozuk çıkar veya 4-5 ay sonra bozulur sana daha pahalıya gelir.Mesela ben çinden fenix getirmek istedim tk 35 u2 860 lümen 330tl ye mal oluyordu almadım .gittim bir alt modelini aldım. 280tl ye tk 35 820 lümen. fenix resmi bayisi olan ... yerden aldım.ben aldıktan 3-4 ay sonra aynı yer 860 lümen lik modeli getirmiş fiyat 280tl.neyse özetle gerçekten o paralara değiyor.FENİX çin malı fakat süper kalite .led lenser alman malı çok kaliteli fakat tek sorunu tüm ışık ayarları tek düğme

selam

yazdıklarına katılıyorum , iyi fener istiyorsan paraya kıyacaksın fakat o kadar da değil , fenix çin malı evet arakadaşımda vardı fenix tk35 bende bir fener aldım sırf meraktan aldım feneri , fenix tk 35 ile yan yana koyduk aralarındaki tek fark onun üzerinde fenix yazıyor başka fark yok , boyutları ledin özellikleri düğmerin üzerlerindeki işaret ve noktalarına varıncaya kadar aynı evet dediniz gibi çok param var diyorsanız gidin buralardan bi yerlerden garantili alın ,

işte fenerin linki

http://dx.com/p/new-117-cree-xm-l-t6-1000lm-4-mode-cool-white-light-flashlight-grey-2-x-18650-135690

• Mesajların bir kısmını okudum, kazık yememek için fener almaktan vazgeçtim. İçimdeki fener sevgisi de öldü.
  • Şimdi arkadaşım içindeki fener sevgisi ölmesin.
    Senin de FENER sevenlere kazandıralım.FENERDE en önemli şey bence max GÜÇ ve max YANMA SÜRESİ dir.tonyali61 arkadaşımın dediği fenere bende önceden baktım.youtube da karşılastırmalı videoları var(tk 35 fake yazınca çıkar).Güzel fener fakat

34 DOLARLIK Fenix tk35 kopyası
    TENİK özelliklerine bakarsan MİN YANMA GÜÇÜ 500mah diyor.oda 2600mah 18650 pil ile EN FAZLA YANMA SÜRESİ :5-5,5 SAAT IŞIK VERİR.DİKKATTİNİZİ çekerim.

FENİX TK 35 ise Min:15,5 mah çekiyor.Oda 2600mah ile EN FAZLA YANMA SÜRESİ:170 saat ışık verir

.Fİyat farkı :içindeki devreler+gümrük vergisi +kdv +isim hakkı..keske o 34 dolarlık fenerde 170 saat yansaydıda bende alacaktım.
    Şonuçta biz bu formda min para ile max fayda sağlayan alet, edavatlarla ilgili bilgileri paylaşıyoruz. ama şu an devamlı kullandığım için Fenix led lenser dan iyi dir diyebilirim.ama bakalım bir söyle 2-3 yıl geçsin hangisi sağlam forma yazarım.
    FENERİN BELİRLENMESİ (Yaptığın işe göre)Bu arada ben meraktan ilgileniyorum.
    Fener alırken min boyda max aydınlatma ve yanmasüresi, garantisi ve bizim ülkemizde bakkalda bile bulunan pil ,gibi etmenleri düşünelim.
    pil tipi: KALEM(AA),İNCE KALEM(AAA),ORTA PİL(c) ve BÜYÜK PİL(D) şarjlı
    firmalar yüksek güçte fakat kalem(aa)pille çalışan fener yapıyorlar fakaT ampül ,led akımı için fazla sayıda pil gerekiyor.Pil sayısı fazla oluyor ve fenerde büyük oluyor.örnek vermek gerekirse fenixld41,tk41 u2 .....
    Fenixld41 4xAA kalem pil
    Uzunluk:17.5cm Kafa çapı:4 cm
    7 adet modu vadır.düşük:5 lümenle:160 saat-orta:80 lümenle 20saat-yüksek :190 lümenle 7.5 saat turboda :520 lümenle:2 saat 10 dadika yanar.(fakat turbo 20dk.sonra otomatik olarak yüksek moda düşer.hava sıcaklığı düşükse turboda kalmaya devam eder.kişisel tecrübe.)hiç 170 saat beklemedim.
    sonuç olarak fenix marka fenerlerde Yüksek güçteki lümene kanmamak lazım yazın sıcağında 20dakika 520 lümende kalacak sonra 190 lümene düşeçektir.
    Led lenser da ise böyle bir sorun yoktur.
    led lenser P7 200 lümen.devamlı yanar.
    3 MODU VARDIR.YÜKSEK 200 LÜMEN yüksek:düğmeye parmağınla devamlı basılı tutacaksın 200 lümenle yanıyor.parmağını kaldırdığın anda .2.modu geçiyor: 190 lümen 5-7 saat gibi yanıyor.düğmeye bir daha basarsan düşük modda geçiyor.1lüme ile 84 saat.hiç 84 saat beklemedim.
    led lenser da 100.000 saat led ömrüvar.çünkü Almanlar ledi zorlamıyor.istese 200 lümenlik ledi pil akımını yükselterek 600 lümende diye bilirdi.Ama uzun dönemde 100.000 saat led garantisi veremezdi.
    Fenix ise turbo mod adı altında örn:ld41 (turbo: 520 lümen(20dk.) yüksek :190 lümen).görülebileceği gibi 190 lümenlik
    ledi zorlayarak geçici 520 lümen yapıyor .uzun dönemde 50.000 saat led ömrü diyor.fakat bence o kadar bile gitmez.
    Fenix ld41 4XAA KALEM PİL.çok güzel bir fener ama 520 lümen ve tk35 den uzun fakat ince 180TL.http://www.fenixlighting.com/products/fenix-flashlights-ld41-led-flashlight.aspx

sonuç olarak
    led lenser uzun led ömrünü ile öne geçiyor..FAKAT düğme bozulmasından geri kalıyor.feneri açmak ve kapamak için 3 kere basıyorsun.Tabi ki led lenser ında 6-7 modlu fenerleri var.(ama tek düğmeden) su geçirmezlik IP: X -5 Sadece yağmurda su geçirmez

Fenix ise tamam led yüksek akım geçirerek led devrelerini zorluyor fakat 2 düğmesi sayesinde bence daha uzun kullanımı olabilir.feneri açmak ve kapatmak için 2 kere basıyorsun. modlar için ayrı bir 2. düğme bulunuyor.Su geçirmezlik ıp:x-8 2 metre derinlikte süresiz su geçirmez.

Aslında led lenser tavsiyemdir ama fiyatları pahalı.pil yuvaları bile daha kaliteli.favorim.m14x fiyat ise 450tl.güç 650 lümen 7 modu var fakat hepsi tek düğmeden.m7rx de 600 lümen p7 kadar fiyat 550tl.
    Ne yazık ki güçlü ışık veren yani yüksek lümenli fener olunca 18650 l,cr123...gibi piller gerekiyor.
    HEM küçük hem güçlü fener istiyorsan 18650... pille çalışan fenerlerden almalısın.
    alına bilecek fenerler
    tk 35 güzel fakat devamlı belinde taşınmaz o bile büyük geliyor.onun için
    şu anda almayı düşündüğüm karar veremediğim fenerler arasında gidip geliyorum.
    fenix tk 22,pd 32UE (18650),
    Fenix kulvarı fenerlerden biride jetbeam dir.fakat fiyatları 2 KATI PAHALIDIR..
    Tüm samimiyetimle Fenix çin malı kaliteli.led lenser alman malı çok kaliteli fakat düğme bozulma sorunu var.
    gerçekten ihtiyaç haline göre fener alcaksan mutla kendin araştırmalısın.yoksa aldıktan sonra pişman olursun.
    Ben marka meraklısı değilim en az parayla en kaliteliyi almaya çalışıyorum.
    amerikan malları desen hem pahalı hem yanma süreleri kısa.
    saygılarla.

YARDIM: şimdi sizde bana gerber lmf II nin orjinali amerikadan mı yoksa çinden mi geldiğini bulmama yardım edin.piyasa fiyatı en düşük 400tl ye buldum. oda Adana da İncirlik üssünün ordaki av dükkanından.nette araştırdım.bazıları gerberin çinde fabrika kurduğunu orda ürettiğini söylüyor.bazıları amerika diyor.Zirve ithalata sordum.mail atarız dediler atmadılar.bilgi vermediler.gittigidiyorda buldum.200tl şahışla görüştüm.çinden geliyor dedi ordada fabrikası varmış dedi.şimdi gerçekten çinde varda adamlar elden aldığı için gümrük vs.den ötürümü yarı fiyatına satabiliyorlar.Lütfen yardım edim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HESABI SORULACAK -- 14 Şubat 2013; 15:46:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HESABI SORULACAK

Şimdi arkadaşım içindeki fener sevgisi ölmesin.
    Senin de FENER sevenlere kazandıralım.FENERDE en önemli şey bence max GÜÇ ve max YANMA SÜRESİ dir.tonyali61 arkadaşımın dediği fenere bende önceden baktım.youtube da karşılastırmalı videoları var(tk 35 fake yazınca çıkar).Güzel fener fakat

34 DOLARLIK Fenix tk35 kopyası
    TENİK özelliklerine bakarsan MİN YANMA GÜÇÜ 500mah diyor.oda 2600mah 18650 pil ile EN FAZLA YANMA SÜRESİ :5-5,5 SAAT IŞIK VERİR.DİKKATTİNİZİ çekerim.

FENİX TK 35 ise Min:15,5 mah çekiyor.Oda 2600mah ile EN FAZLA YANMA SÜRESİ:170 saat ışık verir

.Fİyat farkı :içindeki devreler+gümrük vergisi +kdv +isim hakkı..keske o 34 dolarlık fenerde 170 saat yansaydıda bende alacaktım.
    Şonuçta biz bu formda min para ile max fayda sağlayan alet, edavatlarla ilgili bilgileri paylaşıyoruz. ama şu an devamlı kullandığım için Fenix led lenser dan iyi dir diyebilirim.ama bakalım bir söyle 2-3 yıl geçsin hangisi sağlam forma yazarım.
    FENERİN BELİRLENMESİ (Yaptığın işe göre)Bu arada ben meraktan ilgileniyorum.
    Fener alırken min boyda max aydınlatma ve yanmasüresi, garantisi ve bizim ülkemizde bakkalda bile bulunan pil ,gibi etmenleri düşünelim.
    pil tipi: KALEM(AA),İNCE KALEM(AAA),ORTA PİL(c) ve BÜYÜK PİL(D) şarjlı
    firmalar yüksek güçte fakat kalem(aa)pille çalışan fener yapıyorlar fakaT ampül ,led akımı için fazla sayıda pil gerekiyor.Pil sayısı fazla oluyor ve fenerde büyük oluyor.örnek vermek gerekirse fenixld41,tk41 u2 .....
    Fenixld41 4xAA kalem pil
    Uzunluk:17.5cm Kafa çapı:4 cm
    7 adet modu vadır.düşük:5 lümenle:160 saat-orta:80 lümenle 20saat-yüksek :190 lümenle 7.5 saat turboda :520 lümenle:2 saat 10 dadika yanar.(fakat turbo 20dk.sonra otomatik olarak yüksek moda düşer.hava sıcaklığı düşükse turboda kalmaya devam eder.kişisel tecrübe.)hiç 170 saat beklemedim.
    sonuç olarak fenix marka fenerlerde Yüksek güçteki lümene kanmamak lazım yazın sıcağında 20dakika 520 lümende kalacak sonra 190 lümene düşeçektir.
    Led lenser da ise böyle bir sorun yoktur.
    led lenser P7 200 lümen.devamlı yanar.
    3 MODU VARDIR.YÜKSEK 200 LÜMEN yüksek:düğmeye parmağınla devamlı basılı tutacaksın 200 lümenle yanıyor.parmağını kaldırdığın anda .2.modu geçiyor: 190 lümen 5-7 saat gibi yanıyor.düğmeye bir daha basarsan düşük modda geçiyor.1lüme ile 84 saat.hiç 84 saat beklemedim.
    led lenser da 100.000 saat led ömrüvar.çünkü Almanlar ledi zorlamıyor.istese 200 lümenlik ledi pil akımını yükselterek 600 lümende diye bilirdi.Ama uzun dönemde 100.000 saat led garantisi veremezdi.
    Fenix ise turbo mod adı altında örn:ld41 (turbo: 520 lümen(20dk.) yüksek :190 lümen).görülebileceği gibi 190 lümenlik
    ledi zorlayarak geçici 520 lümen yapıyor .uzun dönemde 50.000 saat led ömrü diyor.fakat bence o kadar bile gitmez.
    Fenix ld41 4XAA KALEM PİL.çok güzel bir fener ama 520 lümen ve tk35 den uzun fakat ince 180TL.http://www.fenixlighting.com/products/fenix-flashlights-ld41-led-flashlight.aspx

sonuç olarak
    led lenser uzun led ömrünü ile öne geçiyor..FAKAT düğme bozulmasından geri kalıyor.feneri açmak ve kapamak için 3 kere basıyorsun.Tabi ki led lenser ında 6-7 modlu fenerleri var.(ama tek düğmeden) su geçirmezlik IP: X -5 Sadece yağmurda su geçirmez

Fenix ise tamam led yüksek akım geçirerek led devrelerini zorluyor fakat 2 düğmesi sayesinde bence daha uzun kullanımı olabilir.feneri açmak ve kapatmak için 2 kere basıyorsun. modlar için ayrı bir 2. düğme bulunuyor.Su geçirmezlik ıp:x-8 2 metre derinlikte süresiz su geçirmez.

Aslında led lenser tavsiyemdir ama fiyatları pahalı.pil yuvaları bile daha kaliteli.favorim.m14x fiyat ise 450tl.güç 650 lümen 7 modu var fakat hepsi tek düğmeden.m7rx de 600 lümen p7 kadar fiyat 550tl.
    Ne yazık ki güçlü ışık veren yani yüksek lümenli fener olunca 18650 l,cr123...gibi piller gerekiyor.
    HEM küçük hem güçlü fener istiyorsan 18650... pille çalışan fenerlerden almalısın.
    alına bilecek fenerler
    tk 35 güzel fakat devamlı belinde taşınmaz o bile büyük geliyor.onun için
    şu anda almayı düşündüğüm karar veremediğim fenerler arasında gidip geliyorum.
    fenix tk 22,pd 32UE (18650),
    Fenix kulvarı fenerlerden biride jetbeam dir.fakat fiyatları 2 KATI PAHALIDIR..
    Tüm samimiyetimle Fenix çin malı kaliteli.led lenser alman malı çok kaliteli fakat düğme bozulma sorunu var.
    gerçekten ihtiyaç haline göre fener alcaksan mutla kendin araştırmalısın.yoksa aldıktan sonra pişman olursun.
    Ben marka meraklısı değilim en az parayla en kaliteliyi almaya çalışıyorum.
    amerikan malları desen hem pahalı hem yanma süreleri kısa.
    saygılarla.

YARDIM: şimdi sizde bana gerber lmf II nin orjinali amerikadan mı yoksa çinden mi geldiğini bulmama yardım edin.piyasa fiyatı en düşük 400tl ye buldum. oda Adana da İncirlik üssünün ordaki av dükkanından.nette araştırdım.bazıları gerberin çinde fabrika kurduğunu orda ürettiğini söylüyor.bazıları amerika diyor.Zirve ithalata sordum.mail atarız dediler atmadılar.bilgi vermediler.gittigidiyorda buldum.200tl şahışla görüştüm.çinden geliyor dedi ordada fabrikası varmış dedi.şimdi gerçekten çinde varda adamlar elden aldığı için gümrük vs.den ötürümü yarı fiyatına satabiliyorlar.Lütfen yardım edim.

söylediklerinin bir kısmına katılıyorum , tabiki herkes önce ihtiyacına göre fener alması lazım , size düşük modda fener lazım ama bana değil , size aaa pilli fener lazım bana 18650 veya 26650 pilli fener lazım , pilim mi bitti yedekte 14 tane 18650 pilim 10 adet cr 123a pilim ve fenerlerimin 3 tanesi aaa pil ilede çalışabiliyor , fenix fenerlerden tk45 e bayıldım çok hoşuma gitti ama 8 adet aa pil e yuh be kardeşim o nedir öle yaaa ,,, dx de benzeri bi şey vardı sipariş verdim temin edemediler bende iptal ettim,

• Arkadaşlar konu çok acayp mecralara gtmiş. Sonuç olarak bu el feneri iyimi yoksa para tuzağımı ?

dxten baktım fener+pil+pil şarz cihazı bana 45 tl ye mal oluyor. 15 tl daha verip trden almak daha mantıklı geliyor. Cevaplarınızı beklyorum.
  • Yurdisindan gelen bununla birebir ayni olur mu garantisi yok. Sen iyisi mi Türkiye den al kardesim pisman olmazsin.
  • yurt içinden al.hiç değilse bir sorun oldu mu yüzyüze ya da telefondan görüşe bilirsin.

ben Karaköy de seryar satıcı bir arkadaştan set halinde aldım.30tl ye.adam boş yere dolaşma dedi 30tl ye al götür dedi.daha sonra diğer satıcılara sorduğumda 45tl -60 tl gibi ne tutturursan fiyatları çektiler. pili+ sarj aleti falan düşersen fener 10-15 tl bence bedava .
    Bence mesafe olarak çok rahat 100-150 metre aydınlatır.200 metre yi bilemem.ben sahşen 100metrede denedim. led lenser p 7 ye yakın gibi tam emin değilim 200 lümene olabilir. candelasını(ışık kaynağının şiddeti gücü) bilmiyorum.
    Aldığımdan beri led lenser p14 kullanmıyorum.bahçede işimi görüyor.yanma süresini bilmiyorum.pilinde 3800mah yazıyor yalan en fazla 2000-2500mah dir..piyasada en fazla 3600mah pil var .oda zaten 45-50tl arası .sarj aletini hiç kullanmadım.herhalde 10 saatte sarj eder.sarj aleti olarak ultrafire wf-128 kullanıyorum.saatte 1000mah le sarj ediyor.

bu sitede set halinde 30tl.diyor.istersen İNCELE
    http://www.indirdik.com/Watton-200-Metre-Sarjli-ve-Zoomlu-Aluminyum-El-Feneri

sonuçta bu ucuz fenerleri fabrikalar seri halde üretiyor sonra alan firmanın adı basılıyor.

• MERHABA,

Bende bu firmadan 59TL (facebook reklamından) bu ürünü aldım güzel memnun olarak kullanıyorum...
    DX den aldığınız ürünle kıyaslamak isteyen olursa istanbulda deneyebilirz.....
    Konunun tamamını okumadım çok yorum vardı...
  • Selamlar ,

Bisiklette kulllanmak için flash özelliği de olan ,pil ömrü yüksek bununla birlikte aydınlatması da yeterli fiyat-performans oranı yüksek maximum 30 TL yi geçmeyecek dealextreme yada aliexpress den alınabilecek fener tavsiyesine ihtiyacım var..

teşekkürler..
  • Maksimum 100TL'ye kaliteli fener tavsiyesi bekliyorum. Yurtiçi alışveriş tercih sebebi.
  • TRUSTFIRE TR-3T6 3800 Lumen El Feneri tavsiye edermisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: aragorn01

arkadaşlar bende f.b.i f-04 var
    buna benzer
    http://www.hepsiburada.com/liste/fbi-f-15-darbelere-dayanikli-el-feneri/productDetails.aspx?productId=outatlf15&categoryId=356609&navq=fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431_356609%257d%252forder_stock_attribute_pl%253d1.0%252fitem_sale_count_pl%253e1.0%252f!categories%253c%257bcatalog01_60001547_2147483633_26012170_26012178_26012196%257d%252f!892_dp%253d%257blisteden20c70131kar0131ls0131n%257d%26fh_view%3ddetail%26fh_reftheme%3d1b6b30bc-6795-4192-a891-d1b7e40760bc%252cdetail%252c%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431_356609%257d%26fh_refview%3dlister%26fh_sort_by%3d-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3doutatlf15%26categoryid%3d356609

yalnız çalıştıramadım 2 pili seri bağladım 3v. verdim ampül çalışmadı sanırım bozuk
    şarj aletide biraz cins topraklı prize uygun değil onu hallederim
    ama bu fenerin ampülünü nerden buluruz sanırım cree 5 w led olması lazım

ampulü söktünüz mü ? nasıl bir şey ? resim koyabilirsen yardımcı olurum , bu 18650 piller yani 3,6 - 3,7 volt luk bu piller biraz şans yenisi bile 100 de 5 ihtimalle bozuk olabiliyor veya çabuk bozulabiliyor , elimde 18650 pil var 2-3 yıldır kullanıyorum , ama 18650 pil var 15 günde bozuldu ! ampule gelince ; ampulü sökmüşseniz 2-3 parçadan oluşuyorsa parçalarını sıkıştırın gevşeme olunca çalışmayabilir , ama yok tek parça ise arkasındaki lehimleri kontrol edin lehimlerde çatlak vs. var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tonyali61

quote:

buna benzer
    http://www.hepsiburada.com/liste/fbi-f-15-darbelere-dayanikli-el-feneri/productDetails.aspx?productId=outatlf15&categoryId=356609&navq=fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431_356609%257d%252forder_stock_attribute_pl%253d1.0%252fitem_sale_count_pl%253e1.0%252f!categories%253c%257bcatalog01_60001547_2147483633_26012170_26012178_26012196%257d%252f!892_dp%253d%257blisteden20c70131kar0131ls0131n%257d%26fh_view%3ddetail%26fh_reftheme%3d1b6b30bc-6795-4192-a891-d1b7e40760bc%252cdetail%252c%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60001546_2147483604_1302431_356609%257d%26fh_refview%3dlister%26fh_sort_by%3d-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3doutatlf15%26categoryid%3d356609

yalnız çalıştıramadım 2 pili seri bağladım 3v. verdim ampül çalışmadı sanırım bozuk

ampulü söktünüz mü ? nasıl bir şey ? resim koyabilirsen yardımcı olurum , bu 18650 piller yani 3,6 - 3,7 volt luk bu piller biraz şans yenisi bile 100 de 5 ihtimalle bozuk olabiliyor veya çabuk bozulabiliyor , elimde 18650 pil var 2-3 yıldır kullanıyorum , ama 18650 pil var 15 günde bozuldu ! ampule gelince ; ampulü sökmüşseniz 2-3 parçadan oluşuyorsa parçalarını sıkıştırın gevşeme olunca çalışmayabilir , ama yok tek parça ise arkasındaki lehimleri kontrol edin lehimlerde çatlak vs. var mı ?

yok hcam normal ampül değil cree led bu
    direk voltaj da verdik sonuç yok

çindeki sitelerde gördüm ama onlarda bu fenere uymuyor

sanırım firmalar bunları çinde yaptırtıp satıyorlar mikroişlemcili ledler bunlar

örnekleri bu link te var fener yanımda değil tatile çıktığımdan dolayı

https://www.google.com.tr/search?q=cree+led&client=opera&hs=dyu&channel=suggest&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=3jxgUsfzErLH7AbbpoC4CQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=645&dpr=1

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tonyali61

quote:

buna benzer

yok hcam normal ampül değil cree led bu
    direk voltaj da verdik sonuç yok

çindeki sitelerde gördüm ama onlarda bu fenere uymuyor

sanırım firmalar bunları çinde yaptırtıp satıyorlar mikroişlemcili ledler bunlar

örnekleri bu link te var fener yanımda değil tatile çıktığımdan dolayı

https://www.google.com.tr/search?q=cree+led&client=opera&hs=dyu&channel=suggest&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=3jxgUsfzErLH7AbbpoC4CQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=645&dpr=1

şimdi şöyle oluyor linkdeki ledler bir çok fenere uyum sağlayabiliyor , yok öyle değilse bişeyler uyduracaksın , yok uyduramıyorsan yapacak bir şey yok at gitsin

http://dx.com/p/cree-r2-wc-250-lumen-5-mode-memory-drop-in-led-module-for-flashlights-3-6v-8-4v-14442

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Linktekini tavsiye ederim, 123A pillerle de başarılı sonuç veriyor, hele de güçlü bir 18650 pille kullanırsan daha da iyi sonuç elde edersin. Bundan aldım, sayfada yazanlara göre söylemiyorum,tavsiye ederim.
    http://www.dealextreme.com/p/eastwardyj-yj-xgr2-waterproof-cree-r2-wc-2-mode-250-lumen-led-flashlight-1-18650-2-16340-2-cr123a-17382

NOT: Dealextreme'den (yurtdışındaki hiçbir yerden) sakın tracking number olmadan ürün alma, gümrükte ya da pttde indragandi yaparlar.

Sayın Hocam , forumdaki tavsiyen üzerine ben de EastwardYJ YJ-XGR2 ürününden satın aldım.
    Ürün Gerçekten Süper.
    Ben Şarz Aleti ve 2 adet (18650) 2.500.mAH pil ile spariş ettim.
    Bende balık avı merakı var , ve hep böyle bir ürün arıyordum. Şu an en az 10 kere kullanmışımdır ( Tabi sürekli açık halde değil) Daha Yedek aldığım pili takma fırsatı bulamadım.
    Elbette az enerji ve yüksek aydınlatma güzü önemli ama ..... Su geçirmez Özelliği Benim bir o kadar da Önemli..

Tavsiye İçin Çok Sağol,
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacicek -- 15 Kasım 2013; 11:56:35 >

• neredeyse 2 yıldır bakıyorum..
    hiç bir ürün benü bu kadar kararsız bırakmamıştı..
    nasıl bir psilik dönüyor bu fenerlerde anlamıyorumm..

zumlu kaliteli 100tl cicarı tavsiye bekliyorum

• Merhabalar

birkaç gündür araştıma yapıyordum yorum yazan herkese teşekkürler çok faydası oldu.

Dün Fenix tğrkiye distribütorünü aradım meğersem Bağdat Caddesindeki Pasifik Outdoor'muş, hemen gittim.
    PD35 modelini inceledim, pil ile birlikte 200 TL ye indirdi fiyatı nakit.

Ancak dx deki fiyatları düşününce içim rahat etmedi almadım.
    Akşam araştırmalarım sonucunda dx den toplamda 95 TL ye aşağıdaki ürünleri sipariş ettim;

- UltraFire TH-T60 HA-II XM-LT6 Fener
    - TrustFire Protected 18650 3.7V True 2400mAh Pil
    - OEM 2*18650 Lithium Battery Charger (110V~240V AC) Şarj

TH-T60 çok fazla satmış ben de youtube yorumlarını falan görünce şaşırdım açıkçası.
    Bakalım umarım çakma çıkmazlar.
    Geldiğinde buraya fotoları ve belki bir video yu ekleyeceğim.

Kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.