Şimdi Ara

Heider CF1 profesyonel fener (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
12
Favori
97.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kahraman_calis

Arkadaşalar Ultrafire C8 modelini almaya karar verdim fakat birkaç sorum olacak. Şimdi bu modellerin ucuzdan pahalıya dogru sıralarsak Q5, T6, U2 ve U3 ledli olanları var. Ledlerin hepsi farklı akımlarla çalışmakta. En fazla olanı u3 led. Şimdi bu ledinde 1 mod 5 mod 3mod seçenekleri var. Kafama takılan soru mod ayarını yapan arka taraftaki açma kapama tuşunun oldugu bölme. Bu bölmede mod ayarı yapıyor. Şimdi ledin surucü devresi ön taraftaki reflektörlü kısımdamı bulunuyor yoksa arkada butonun olduğu yerdemi? yada bu butonun olduğu yer sadece sürücü devreye enerji sağlayan açıp kapayan yada farklı pwm sinyalleri uygulayarak parklaklıgı ayarlayan ayrı bir kısımmı? mesela tek mod u2 yada u3 ledli modelden alsak (u2 ve u3 akımları farklı) tek mod yananan u3 fenerin buton kımını söksek (komple parça olarak içini sökerek değil) aynı modelin t6 ledli olanının 5 modlunun arka buton kısmını öbürüne taksak tek mod olan u3 fener 5 mod yanarmı acaba? kabaca sorum bu arkaaşlar. Eğer arka taraftaki butonlu kısım sadece aç kapa yada çekilen led akımı fark etmeksizin parlaklık için anahtarlama yapıyosa ve ledin sürücü devresi ayrı ise dediğim olayın olması gerekir diye düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

açma kapama anahtarına fener açık konumda iken yarım bastığında mod değişir , ama modu ayarlayan ledin hemen arka tarafında bulunan elektronik devre dir. açma kapama anahtarını değiştirmen bir şey değiştirmez ...

• C8 sabit reflektorlu fenerden kendim aldim. C8 secmemin nedeni reflektorunun buyik olmasi bu sayede daha net bir odaklama yapmasi oldu. Simdide arkadasima zoomlu bir model alicam fakat sabit reflektorluye gore bu modellerde daha fazla secenek var. T6 led olmasi sartiyla (q5 led ile aralarinda baya fark var) feneri alirken nasil secmemiz lazim. Ornegin cok kucuk boylusuda var biraz uzun olanida mercek cercevesi govdeyle ayni buyuklukte olanda var govdeden daha capi buyuk olanda kimiside mercek zoim yeri govdeye gore disa dogru bombeli. Degerler hemen hemen hepsinde ayni yaziyor. Kasadan mercek yapisindan isik kalitesinin degisecegi kanisindayim. Secimi neye gore nasil yapmam lazim yine degerli arkadaslardan yorum istiyorum. Tesekkurler.
  • quote:

C8 sabit reflektorlu fenerden kendim aldim. C8 secmemin nedeni reflektorunun buyik olmasi bu sayede daha net bir odaklama yapmasi oldu. Simdide arkadasima zoomlu bir model alicam fakat sabit reflektorluye gore bu modellerde daha fazla secenek var. T6 led olmasi sartiyla (q5 led ile aralarinda baya fark var) feneri alirken nasil secmemiz lazim. Ornegin cok kucuk boylusuda var biraz uzun olanida mercek cercevesi govdeyle ayni buyuklukte olanda var govdeden daha capi buyuk olanda kimiside mercek zoim yeri govdeye gore disa dogru bombeli. Degerler hemen hemen hepsinde ayni yaziyor. Kasadan mercek yapisindan isik kalitesinin degisecegi kanisindayim. Secimi neye gore nasil yapmam lazim yine degerli arkadaslardan yorum istiyorum. Tesekkurler.

kafa çapı gövdesinden büyük olan daha çok ışık verir , tabi bu reflektörüne ve merceğe göre de değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonyali61

quote:

C8 sabit reflektorlu fenerden kendim aldim. C8 secmemin nedeni reflektorunun buyik olmasi bu sayede daha net bir odaklama yapmasi oldu. Simdide arkadasima zoomlu bir model alicam fakat sabit reflektorluye gore bu modellerde daha fazla secenek var. T6 led olmasi sartiyla (q5 led ile aralarinda baya fark var) feneri alirken nasil secmemiz lazim. Ornegin cok kucuk boylusuda var biraz uzun olanida mercek cercevesi govdeyle ayni buyuklukte olanda var govdeden daha capi buyuk olanda kimiside mercek zoim yeri govdeye gore disa dogru bombeli. Degerler hemen hemen hepsinde ayni yaziyor. Kasadan mercek yapisindan isik kalitesinin degisecegi kanisindayim. Secimi neye gore nasil yapmam lazim yine degerli arkadaslardan yorum istiyorum. Tesekkurler.

kafa çapı gövdesinden büyük olan daha çok ışık verir , tabi bu reflektörüne ve merceğe göre de değişir.

Peki görsellik açısından tavsiye edebileceğiniz birkaç örnek link verebilirmisiniz site fark etmez model bakmak için

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tonyali61

quote:

Peki görsellik açısından tavsiye edebileceğiniz birkaç örnek link verebilirmisiniz site fark etmez model bakmak için

alacağınız fenerin 26650 pil ile çalışabilir olmasına dikkat etmelisiniz , zira 26650 piller daha yüksek kapasiteli olup çabuk bitmezler , linkdeki fener 26650 , 18650 ve 3aaa pil ile çalışabilmektedir.

http://www.aliexpress.com/item/Super-Bright-E17-Torch-Cree-XM-L-T6-2000-Lumen-XML-LED-Light-Zoomable-Life-Waterproof/1637007122.html

• tonyali61 kullanıcısına yanıt
    Teşekkur ederim cevaplar için. Bugün fener elime geçecek musait zamanda videoya çekip koyarım aydınlatmasını görüp insanlar fikir sahibi olsun diye.
  • Arkasşlar bir tanesi sabit reflektörlü dört tanesi mercerkli olmak üzere 5 adet fener aldım hepside gelince karşılaştırıp burda paylaşırım.
  • biraz önce yeni bir led çeşidine rastladım , cree MT-G2 P0 u2 led den daha iyi olduğunu gördüm ledin yapısı dafarklı ama daha pahalı ,,,

http://www.aliexpress.com/item/CRELANT-7G5MT-CREE-MT-G2-1860lm-Stepless-Dimming-LED-Tactical-Flashlight-2x18650-4xCR123A/1409956354.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonyali61 -- 8 Mayıs 2014; 5:53:52 >

• Bu da benim Haydar fener:)
    24w led.
    Yakında arabaların mercekli farından 100w lığını yapıcam kısmet olursa.
    Resimdeki ışık şiddeti pillerin zayıf hali ve piller akımı düşük 1,5 tl lik pil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 10 dolar civarına ne önerirsiniz. Zoomlu bir model almayı istiyorum aklımda şöyle bir model var.
    http://www.ebay.com/itm/UltraFire-E17-CREE-XM-L-T6-2000-Lumens-5-Mode-Torch-ZOOMABLE-LED-Lamp-Flashlight-/221427356146?pt=US_Flashlights&hash=item338e1951f2
    Nasıl iş yapar mı ?
  • iş yapmaz mı yapar tabi hemde süper , ama yanına pil de alman lazım , ama ben kalem pillerle idare ederim dersen orası başka yanına şöle bir set var ondan al

http://www.ebay.com/itm/4x-UltraFire-18650-5000mAh-3-7V-Li-ion-Rechargeable-Battery-AC-EU-Charger-SR-/291107335450?pt=Battery_Chargers&hash=item43c7596d1a#ht_2279wt_1155
  • tonyali61 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bu fener konusunda hiç bir fikrim yok o yüzden soruyorum. İş yapar diyorsunuz madem hemen sipariş geçiyorum.
    Ayrıca tabiki pilde almak lazım ama bu piiler ve şarj aletleri gümrükten geçerken sıkıntı yaratırmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 9 Mayıs 2014; 10:14:04 >
  • sıkıntı yaratmaz da o 4 pil fazla gibi , fener 1 pille çalışıyor 1 de yedek 2 pil yeterli , 2 pillisini bulursan ondan al ama yok fazla mal göz çıkarmaz dersen o ayrı tabi pil 18650 pil olacak
  • Marka kötülemek için söylemiyorum ama Fenix in bu ürünleri varken ben bu ürüne 200 lira vermem. 100 lira daha üstüne koyup fenix in modellerinden birini alırım. Hem özellik olarak hemde ömür olarak daha iyi.

http://www.hepsiburada.com/liste/fenix-fenerler/department.aspx?categoryId=356609&sp=brand=fenix

Ancak şöyle bir gerçek var. Markasını bilmiyoruz diye kötü demenin manası yok. Bir alternatif olarak düşünüldüğünde hemen hemen aynı özelliklerdeki bilinmeyen bir markaya da para verilebilir. Paraya göre ürün alıyorsunuz. Sonuçta maliyeti 200 lira olan bir malı size 250 liraya vermezler.

Bahsi geçen ürünün fiyatı bana göre de pahalı. Daha iyi özelliklerdeki fenerler fenix te 200 - 350 tl arası.

• merhaba arkadaşlar.

Benimde size tavsiyem SST-90 HİGH POWER LED Fener üstüne tanımam.Birde fenerin önüne asferic lens takın bakın nereler aydınlanıyor.Ama sakın insana tutmayın apışıp kalırlar:) Bende bir fenerkolik biri olarak kendi modifiye fenerlerimin resimlerini ekleyeceğim aşağıdaki resimler den etkilenmiştim.Kendi fenerini geliştirecek arkadaşlara her konuda yardımcı olmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYDIN KARAKİŞİ -- 26 Haziran 2014; 17:52:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AYDIN KARAKİŞİ

merhaba arkadaşlar.

Benimde size tavsiyem SST-90 HİGH POWER LED Fener üstüne tanımam.Birde fenerin önüne asferic lens takın bakın nereler aydınlanıyor.Ama sakın insana tutmayın apışıp kalırlar:) Bende bir fenerkolik biri olarak kendi modifiye fenerlerimin resimlerini ekleyeceğim aşağıdaki resimler den etkilenmiştim.Kendi fenerini geliştirecek arkadaşlara her konuda yardımcı olmak isterim.

Ooo hocam iyi dedin onu.
    Hocam arkadaşlar burada başka bi konu üzerindeler.Sizin olayınız ise başlı başına bir konu.Eğer bununla ilgili konu açarsanız mutlaka beni haberdar edin.

Modifiye fener işine ben varım. Ancak malzeme bulmakta güçlük çekiyorum. Mesela Ankara Ulus'ta sadece led satan dükkandan led aldım lens yoktu.Benim fener zoomlu,mercekli ancak led lensi yok, sanırım bu yüzden odaklamadı.

Amacım güçlü bişey yapmak.Bunun için voltaj(batarya) ve mekanik aksam.50-100W arası, soğutmalı olmayabilir.Çünkü en fazla 1 dk (molalı) yakarım.
    Bi ara zenon farların merceğini söküp,zoomlu olacak şekilde iki boru materyale montajı düşündüm.Ancak bilgi ve malzeme eksikliğinden bırakmıştım.
    En sorunsuz batarya ise şarjlı 9v pilleri seri bağlamak gibi görünüyor.

Senin fotodaki fener de manyak bi zoom yapmış.Eğer hiç uğraşma,kısa yoldan böyle bir şey al dersen onu da değerlndiririm.

Görüşlerini bekliyorum Aydın kardeş.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victorious78 -- 26 Haziran 2014; 22:54:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba kusura bakmayın yanlış yere yazdıysam.

High power ledleri türkiyede temin etmek zor yada ben bilmiyorum. O yüzden bu parçaları ebay dan yada ali express ten alıyorum. Bence uğraşmayım derseniz böyle bir feneri hazır alın ön kapağını söküp fenere uygun genişlikte aspherical lens takıp kafa ayarıyla ister zoom yapın ister çok geniş alanları aydınlatın.

Öncelikle güçlü bir fener yapayım derseniz biraz el beceriniz vede ekipmanınız olmalı.

1 power lede uygun sürücü elektronik devre.

2 güçlü power led

3 alimünyum led soğutucu parça

4 uzun mesafe aydınlatma icin aspherical lens

5 modifiye edilecek el feneri

6 li-ion pil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYDIN KARAKİŞİ -- 27 Haziran 2014; 9:12:04 >

• Fener modifiye konusunda ilgili olanlar google de maglite sst-90 yazıp görsellerde arattırırsa bir fikir verebilir.

Malzeme konusunda sürücü devresi,aspherical lens , led yurt dışından isteyene yardımcı olmaya çalışırım

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYDIN KARAKİŞİ -- 27 Haziran 2014; 9:31:19 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYDIN KARAKİŞİ -- 28 Haziran 2014; 19:16:46 >
  • @tonyali61 hocam ben de bu feneri gördüm ama fiyaty çok ucuz de?il mi? CREE led diyo ama ilandaki resimler dikkat ederseniz birbirinden farkly ürünlere ait. ben bisilet için alacam bunu yani yüzlerce metre ilerisini aydynlatmasyna gerek yok aslynda ama almy?ken gerçekten de ?öyle aydynlatabilen bi?ey almak isterim. ?imdi ilandaki resime bakyyosun harika:

ama ürünün fiyaty çok ucuz alyp yorum yazanlardan biri ürünün kutusuz sadece balonlu po?ette geldi?ini ama üründe bir sorun olmady?yny yazmy?.

@@CAPTAIN@ hocam siz aldynyz my bu ürünü?

te?ekkürler.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.