Şimdi Ara

HECO hoparlör kullananlar ve paylaşım başlığı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
718
Cevap
25
Favori
41.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sdcvn

Merhaba..Bir Anfi (yamaha) + Heco Haporlor almayı düşünüyorum ama bazı soularımı işi bilen arkadaşların cevaplamasından memnun olurum..

Dinleme mesafem tam karşına geçince haporlorun 2 metre max..Oda enine dikdörtgen ama oturduğum yer kısa kenar yani 4x4 m2 bir alan..

Raf tip tamam 2 way..Ama acaba 3 way kule alsam ki bunlarda 1 Mid/Woofer +1 Mid+1 tweet var.. Kule bu mesafede fazla mı gelir yoksa kısık seste daha fazla "Yol" olduğundan daha mı kaliteli ses duyarım..

Ayrıca bazı modellerde 702 de mesela, 170 mm Mid , 2x170 mm Wooper var, bazı modellerde Mid/Wooper aynı haporlorde (Taf tiplerde böyle)

Mid ile Wooperin ayrı olması ile tek olması çok farkeder mi müzik dinlemek için? Yine 3 yollu bir Haporlorde 2 woop 1 mid var, bu daha çok BASS demek sanırım..

Ama ben Çok fazla BASS olmadan temiz kaliteli Yumuşak bir Bass dengesi istiyorum...

Raf mı Kule mi almalıyım..Raf alacaksam Low/Mid/High dağılımı nasıl olmalı

teşekkür

Bu kadar yazdıklarınızı heco dan mi bekliyorsunuz ustadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Hayır..Sadece Heco kullanan biri, kullanmış Raftan Kuleye geçmiş birinin cevap verebileceği sorulardı :)

Yazdıklarım Heconun vaad ettiği şeyler zaten..Frekans aralığı 25-40 Hz arasında değişiyor..Magnat 1000 mesela 19 -40 , 19 a gercekten inermi bilemem ama çok BASS demek..Amma velakin Hecolar Magnattan bir Tık üst deniliyor...(video izleyiniz9 ama biri ses boğuk demiş yorumda...

Bu magnatı örnek verirsek : 2 adet 170 mm Wooper 1 adet 170 mm Mid 1 adet 25 mmTweet var..

Çok okudum ; genel kanı, 20 m2 altında Raf tip , üstünde Kule Tip tavsiye ediliyor..

Ama videolara bakıyorum yabancı kaynaklı adam küçücük mekana koymuş kule?? Ya kulaklar duymuyor ya bir bildiği var...
    https://www.youtube.com/watch?v=N4Kkvdw0l7A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 29 Ocak 2017; 22:12:36 >

• quote:

Hayır..Sadece Heco kullanan biri, kullanmış Raftan Kuleye geçmiş birinin cevap verebileceği sorulardı :)

Çok okudum ; genel kanı, 20 m2 altında Raf tip , üstünde Kule Tip tavsiye ediliyor..

Ama videolara bakıyorum yabancı kaynaklı adam küçücük mekana koymuş kule?? Ya kulaklar duymuyor ya bir bildiği var...

Bence de kule

• Benim salon 35-40m2 civarında. Fakat 302 kullanıyorum ve bana yetiyor şahsen. He tabii müstakil evim olsa, ses açma sorunum olmasa yani ozaman elbette ki kule alırdım. Birde kule alinacaksa bence 5+1 alınmalı ki hani filmde de fantastik bir set olsun. Sadece müzik için kule alınıyorsa sesi açmak gerek ki hani kulenin hakkı verilsin bana göre.

He elbette ki kule ve raf arasında normal seste de fark olurda o farkı hissetmek için hem kulak, hemde ona göre bir kule + ampli + kablo + ses kartı vs etkenler gerekli kanımca.

• Kule tipi hoparlore geçin. daha govdeli bir ses alacaginiz icin daha cok hosunuza gider.

• Yorumlar için teşekkür..

Raftan Kuleye yükselme olur da, Kuleden Rafa düşme pek olmaz..Al sat sevmiyorum, onla uğraşmayayım..

Evim enine geniş dikdörtgen..Uzun kenarda otursam sorun değil ama kısa kenarda mesafe A bölgesinde dar...

Toplam yüzey 24 m2 ama benim dinleme alanım 3,5 x 3, 5 = 12,5 m2 oluyor,

TV 50 inch o bile bana az biraz büyük,,maalesef ev konumu o kadar hassas ki ileri geri alamıyorum mesafeleri..Tv yeri değisse olur belki ama bi taraf pencere, diğer taraf duvar..ikisi de ters..

HECO hoparlör kullananlar ve paylaşım başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 30 Ocak 2017; 0:35:9 >

• quote:

Yorumlar için teşekkür..

Raftan Kuleye yükselme olur da, Kuleden Rafa düşme pek olmaz..Al sat sevmiyorum, onla uğraşmayayım..

Evim enine geniş dikdörtgen..Uzun kenarda otursam sorun değil ama kısa kenarda mesafe A bölgesinde dar...

Toplam yüzey 24 m2 ama benim dinleme alanım 3,5 x 3, 5 = 12,5 m2 oluyor,

TV 50 inch o bile bana az biraz büyük,,maalesef ev konumu o kadar hassas ki ileri geri alamıyorum mesafeleri..Tv yeri değisse olur belki ama bi taraf pencere, diğer taraf duvar..ikisi de ters..

HECO hoparlör kullananlar ve paylaşım başlığı

Siz raf tipiyle devam edin en iyisi. Kuleler odanin m2side tabi ki bir yere kadar etken ama rahat bir yerlesimde olduğu zaman tadindan yenmez. Simdi siz o kuleleri arka on duvar neredeyse bitisik yerlestireceksiniz buda size ekstra bir keyif vermicektir kanimca. Yani sizin yerlesim kuleye pek uygun degil buradan gordugum kadariyla.

• O mesafede kuleler çok uğultu yapar kule hopların duvar ile mesafesi en az 30 cm olması lazım heco 502 veya 702 arkasında iki adet büyük hava portu var mesafe şart buda size maksimum 3 mt dinleme mesafesi bırakıyor heco 702 değilde 502 sizin için daha uygun olur
  • değerli heco severler :) hepinize merhaba, heco victa prime 702 yi yamaha rn-500 2x80w network amfi ile kullanıyorum bu amfiyi network özellikleri ve usb den direk flac çalabilmesi yüzünden çok severek aldım fakat aynı zamanda vintage amfiler ve hoparlörler kullanan biri olarak amfiden daha gövdeli ve sıcak bir ses bekliyorum doğal olarak, sizden heco victa 702 için uyumlu olabilecek bir amfi tavsiyesi istesem hangi modeli tavsiye edersiniz? yeni model ve sıfır alabileceğim bir amfi olması tercihimdir, yada boşver rn-500 ile devam et yorma kendini de diyebilirsiniz :) yorumlarınızı bekliyorum üstadlar...
  • Boş ver devam et kendini yorma denk elinizdeki cihazlar

• Bir tek dileğim var:) Şu sayfada bir kaç 'hayırlı olsun' cümlesi okuyabilmek :) ... 702 ve Amfi avı devam.. Büyüklerimizin destek ve tavsiyeleriyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslan yagmur

Bir tek dileğim var:) Şu sayfada bir kaç 'hayırlı olsun' cümlesi okuyabilmek :) ... 702 ve Amfi avı devam.. Büyüklerimizin destek ve tavsiyeleriyle...

Ayıp ettin yaw dur sen almadan

Hayırlı olsun güle güle kullan

Demiş olayım

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Çook teşekkür ederim abi inş hayırlı olur gayet keyifli mutlu eden bir tecrübe oldu iyiki almışım:) Burdan Coşkun abime de selam ediyorum.. Darısı sevipte kavuşamayan başta tüm ses ve görüntü aşıklarının ardından tüm heco severlerin başına diyorum :) ...derim bi gün inş
  • quote:

Bir tek dileğim var:) Şu sayfada bir kaç 'hayırlı olsun' cümlesi okuyabilmek :) ... 702 ve Amfi avı devam.. Büyüklerimizin destek ve tavsiyeleriyle...

siz 702 ile hangi amfiyi kullanıyorsunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Boş ver devam et kendini yorma denk elinizdeki cihazlar

denk olmasına denkte insanı kaşıntı tutuyor eray hocam :)
  • dost..:) kullanıcısına yanıt
    Hocam 702 yi ve ona uygun bir amfi kullanmayı umuyorum :) Şu güzel soruna keşke aynı gülücükle ve memnuniyetle beklediğin cevabı verebilseydim ama henüz hedefe doğru yol alan bir kardeşinim :) Üstadların sayesinde kafa daha net ve yine sayelerinde inş pası giriş ve üstü seviyeden silcez kulaklarımızın..
  • quote:

Hocam 702 yi ve ona uygun bir amfi kullanmayı umuyorum :) Şu güzel soruna keşke aynı gülücükle ve memnuniyetle beklediğin cevabı verebilseydim ama henüz hedefe doğru yol alan bir kardeşinim :) Üstadların sayesinde kafa daha net ve yine sayelerinde inş pası giriş ve üstü seviyeden silcez kulaklarımızın..

inşaallah en yakın zamanda kavuşursun heco victa prime 702 hoparlörüne emin ol giriş seviyesinin çok üzerinde çalan bir hoparlör dövizin bu kadar yükseldiği günümüzde fiyatı hala rakiplerine nazaran çok uygun tam bir fiyat/performans hoparlörü, evimde bir çok hoparlör olmasına rağmen diğerleri köşede duruyor heco bağlı şuan onu dinliyorum, bunun bir tık üstü heco celan gt serisi fakat prime serisiyle 7-8 kat fiyat farkı var aralarında.

• İnşallah çok teşekkür ederim. Umuyor ve bekliyorum ..

• Alınık heco victa 502 ve 102 center ilgilenen arkadaşlar pm ile ulaşabilir
  • Ne kadar ekmek o kadar köfte.. Ne ekersen onu biçersin.. Hecoya ne kadar iyi amplifier bağlarsan kullandığın kaynak cihazın da belirli bir standartın üstünde olması şartıyla o kadar iyi ses alırsın bu çok basit bir denklem.. Kablolama da çok önemli mümkünse 10tl'lik ara kablo ve metresi 3tl olan no name hoparlör kablolarından kullanmayın. Hecolar için class-d çok fazla önermem zaten mikro-detay seviyesi sınırda olan bir marka bir de class-d ile hoparlörlerin mikro detaylarını törpülemeyin.. Ben class-d ile victa 700kullandım daha sonra class-ab ile victa 501 kullandım class ab ile daha keyifli.. Class-d amplifierların avantajı yüksek verimlilik ve karanlık sessiz bir geri plan.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.