Şimdi Ara

HECO hoparlör kullananlar ve paylaşım başlığı (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
719
Cevap
25
Favori
41.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Resul Bey siz galiba pelin hifi çalışanısınız ve biraz panik yaparak bu yazıyı yazdınız. Pırlantanın lüks sayıldığı yazmışsınız pırlanta vergisi %1 ve tabii ki de lüks. Lüks sayılmadığı demek istediniz galiba.

Bu arada victa serisine hatim indirmiş biri olarak 5.0 sete 10 bin lira vermek veya sadece 702'ye 7 bin lira vermek kusura bakmayın ama çok ütopik bir hareket olur. Yine de alana da satana da saygımız sonsuz... Bu devlet bu şekilde vergileri arttırmaya devam edecek maalesef bütçe açığını kapatmak için ta ki arttıracak bir şey bulamayana kadar. İşte o zaman da ülke olarak iflas edeceğiz. Yunanistanın yaşadığı gibi. O dönemde iki kere Yunanistan'a gittim. İçler acısı bir haldeydi ülke. Her yerde kepenk indirmiş dükkanlar, restoranlar, marketler, benzinlikler vardı terk edilmiş bir görüntü hakimdi. Açık olan yerlerde de fiyatlar yerlere düşmüştü gelen turiste tanrı muamelesi yapıyorlardı. İşte bizim de bu duruma düşmemiz uzak değil.

Ülkemizde hifi ürün İthalatı yapan firmaların yarısından fazlası bu "FAHİŞ ÖTESİİİİİİ" vergilerden ötürü işi gücü bıraktılar kepenk indirdiler hangi birini yazayım buraya...Artık insan utanıyor... Kendi açığını millete ek vergi yükü bindirirek kapatmaya çalışan bir sistem olabilir mi? Sonra git topladığın o paralardan bilmem kaç milyon liraya corona virüs dönemi için konser ver milleti daha da zengin et.. Demet akalından tut da Ajda Pekkana kadar. Çok ihtiyaçları var sanki!!!

• atalayalper kullanıcısına yanıt
    Atalay Bey merhaba;

Pelin LTD personeli değilim, Heco-Magnat ürün gurubu satışı yapan bayilerden birisiyim. Başlığa yazı yazmadan arada bir yorumları okurken, fiyat artışlarının nedeninin Distribütör fiyat politikası olduğunun düşünüldüğünü görünce Distribütör firma Pelin LTD ile ortaklaşa genel bir bilgilendirme yazısı yazma ihtiyacı duyduk.

Vergi politikalarındaki yanlış uygulamaları işin içinde olduğumuz için iyi görüyoruz. Fakat son tüketici her konuya hakim olamayabileceği için bilgilendirelim istedik. Vergi politikalarındaki yanlış uygulamalar maalesef yine tüketiciye-vatandaşa yükleniyor. Zor şartlarda sahip olmaya çalıştığımız araç ya da elektronik herhangi bir ürüne yurt dışındaki herhangi birinin çok daha kolay şartlarda ulaşıyor olması da gerçekten üzücü. Sizin görüşlerinize de tamamen katılıyorum.

Aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere; herhangi bir Amerika vatandaşı asgari ücretin yaklaşık 12-13 katına araca sahip olabiliyorken, bizde tamamen hayal...
     HECO hoparlör kullananlar ve paylaşım başlığı

• Arkadaşlar merhaba , Sony STR-DH790 receiver ve Heco Victa Prime 702 kule hoparlör alarak 14m2 lik odamda müzik dinlemeye başladım.Sadece müzik dinleme amaçlı olduğundan elimde olan 1988 yapımı 6ohm luk empedansa sahip Sony SS-D701 yapımı hoparlörleri de kullanıyorum ,ancak heco nun empedans değeri 4-8 ohm olarak belirtilmiş kataloğunda. Sony avr ise 6-16 ohm empedans değerini desteklemekte.Zamanla bir problem yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba , Sony STR-DH790 receiver ve Heco Victa Prime 702 kule hoparlör alarak 14m2 lik odamda müzik dinlemeye başladım.Sadece müzik dinleme amaçlı olduğundan elimde olan 1988 yapımı 6ohm luk empedansa sahip Sony SS-D701 yapımı hoparlörleri de kullanıyorum ,ancak heco nun empedans değeri 4-8 ohm olarak belirtilmiş kataloğunda. Sony avr ise 6-16 ohm empedans değerini desteklemekte.Zamanla bir problem yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler...

• baris3000 B kullanıcısına yanıt
    Heco’ların nominal empedansı 6 ohm’dur. Bu sebeple Sony Avr’nin menüsünden empedans ayarını 6 ohm olarak ayarlarsanız bir sorun yaşamazsınız.

Detaylara hakim olmak için amfinizin manuelini okumanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Değerli bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Konuyla ilgili gereken çalışmayı yapacağım...

• turuncu55 kullanıcısına yanıt

Sony Str-DH790 Receiver ın tüm kullanım klavuzunu hatimlememe rağmen empedans ayarıyla alakalı bir şey bulamadım. Yalnız Sony forumlarında yabancı kaynaklarda Sony nin çok kaliteli bir koruma devresi olduğunu ve düşük empedanslı hoparlörleri de akımını kısıtlayarak kendini korumaya aldığı bilgisi dolaşmakta.Açıkçası sizin 6 ohm luk nominal empedans yorumunuz ve bu yorum sayesinde içim biraz rahatlamış oldu.

• baris3000 B kullanıcısına yanıt
    Daha önce kullandığım Sony str-dn 840 avr’de emepedans ayarı vardı. Ona istinaden sizin avr’de de olacağını düşünmüştüm ama dediğiniz gibi Manuel’de empedans ayarı ile alakalı bir bilgi göremedim.

Ama hoparlör 4-8, avr de 6-16 arası çalışabildiği için bir sorun olmayacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pelin ticaret inşallah bahane olarak fiyatları sürekli arttırırken şurda 1 ay sonra ilave gümrük vergileri kalkıp döviz düşerken de inşallah fiyatları azaltır. geçen sene 3 bine sistem toplanırken şimdi 3 bine center alınıyor. almicam beklicem

• Arkadaşlar heco victa prime 102 center çok uygun fiyatlı satıyorum. Ilgilenenler pm lütfen.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skysonic -- 27 Eylül 2021; 14:51:6 >
  • Selam heco ailesi;

Victa prime 702 kullaniyorum. Sag hoparlorumden boguk ses geliyor. Sol ise net. (Ozellikle basslar fakat genel olarak da boguk zaten)

Amfiden gelen kablolari sagdakini sola taktim yine ayni hoparlorden boguk ses geliyor, digeri canli.

Hoparlorun patlamis olma ihtimali var mi? 1 senedir falan bu sekilde durum. Ikisi beraber calinca idare ediyordum cokxrahatsiz etmiyordu ama artik duzeltmek istiyorum.

Sesi sadece saga alinca ses baya bi gidik.

Onkyo A-9030 stereo amfi kullaniyorum.

Var mi basina gelen? Tamir olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCkopat065 -- 2 Ocak 2022; 21:9:38 >
  • Arkadaşlar Merhaba bende Heco Precision 200 model hoparlörler var. Sony Str-Dh190 model amfiyi alarak kullanmaya başladım ama açıkcası seslerin cızırtılı gelmesi tonlamaların istediğim gibi olmamasından şikayetçiyim. Başka bir amfi ile deneme fırsatım olmadı. Sizce bu hoparlörlere bu amfi uyumlu değil mi? Dh190 giriş seviyesi bir amfi demişlerdi. Hoparlörlerim yeni gibi pırıl pırıl ama istediğim performansı alamıyorum malesef :(

• Solayrum kullanıcısına yanıt

Aldiginiz hoparlorun empedansi 4ohm. Dh190 4 ohm desteklemiyordur muhtemelen. Empedans uyunsuzlugu nedeni ile cizirti ihtimali olabilir.

• eiskent E kullanıcısına yanıt

ama 4 ohm ve 8 ohm ile uyumlu olduğunu biliyorum çünkü hoparlörün arkasında hem 4 hem 8 ohm için giriş mevcut

• Konuyu diriltelim :) victa prime 702, 202 ve aurora 30 aldım, sub olarak ne yakışır acaba, apartman dairesinde yaşıyorum ve salon 27m2 civarı.

• Heco aurora 700 ve heco aurora 300 hoparlör seti aldım hem filim hem müzik için çok güzel bir set

• Selamlar,

Heco music style 2 center ve music style sub 25a ile sistemimi yükselttim şimdilik memnunum pelin dış ticaretten aldım ilgililerdi yardımcı olundu, yasin bey vardı. Dinledim hatta centerın teşhir ürününü birkaç gün evimde test ettim ücretini ödeyerek çıktım aynı fiyata magnatta vardı bunu tercih ettim. Görseli bira kaba ama sürücüleri daha iyi malzemesi vs. ses olarak magnatı detaylı test edemediğim için birşey diyemem. Onun görüntüsü daha kibardı :)

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.