Şimdi Ara

HDP secmeni olası seçimde kime oy verir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

HDP secmeni olası seçimde kime oy verir?

(En Son Oy Tarihi: 7.6.2020)
Giriş
  • bir sonraki seçimin kaderini belirleyecek yüzde 10-12lik HDP secmeni sizce kime oy verir olası bir başkan seçiminde? Kendilerinin seçtiği belediye başkanlarına kayyum atayan cumhur ittifakiyla yıldızları barışır mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla son seçimde iktidar, bebek katilinin mektubunu ülkenin resmi kanalına çıkartıp oy istedi ama seçmen gereken cevabı sandıkta verdi. pkk ve bebek katili ne kadar uğraşırsa uğraşsın, HDP seçmeninin iradesini Selahattin Demirtaş temsil ediyor. Bu saatten sonra tayyibe oy gitmez HDP seçmeninden.
    Öncelikle belirteyim; İyi Partiliyim...

Her zaman yazdığım gibi:

Hdp seçmeninin çoğu Akp seçmeni gibi vantilatör değil.... Kendilerine yapılan yanlışları asla unutmaz...

Geçen seçimde Hdp oyları için devlet kanalına Osman Öcalan'ı Tv'ye çıkarması gram fayda vermedi...

Bu saatten sonra Akp tvlerde Apo'yu terete şeş'e getirip konuştursun, ancak Hdp'nin %1 oyunu alabilir...

Bir de bazı arkadaşların sürekli "Ustonbul soçumlorunu Hodopo'nun oyloruylo oldonoz lon." diye ağzında gevelediği lafa karşılık Akp'nin 2015 Haziran - 2015 Kasım seçimlerine göz atsın... Hatta ben yapıştırayım buraya 2 seçim farkını...

seçim sonuçlarına bakacak olursak;

haziranda chp'nin milyonlarca değil binlercesi hdp'ye gitmiş, akp'nin %45 kemik oyu varken, %40 lara gerilemesi şaşırtıcı. büyük ihtimal bır kısım mhp'ye, bir kısmı ise hdp'ye, bir kısmı da saadete gitmiş.

kasımda ise chp hdp'den emanet oyunun küçük kısmını geri almış, akp mhp'nin ve hdp'nin milyon emanet oylarını almış. hdp mhp'den daha fazla koltuk sahibi olmuş.

yani haziranda sadece chp değil akp'den de hdp'ye oy gitmiş. Kasımda ise "emanet oysuz" hdp yine mecliste.
    Üstte bir arkadaş yazmış. HDP de belirleyici faktör Demirtaş oldu diye, sonuna kadar katılıyorum.

Her ne kadar geçmişte radikal unsurların PKK ile yakınlaşmış olduğu bilinse de, bugün aynı yakınlığı gösteren emareler iyice azaldı. Hendek olayları tamamen açılım sürecinde Osman Baydemir gibi su götürmez bir PKK militanı sayesinde hazırlamış tuzaklardır.

Şimdi iki konu üzerine yoğunlaşalım:

1- Neden HDP'li belediyelere daha önceki yıllarda kayyum atanmadı? Yardım, yataklık yaptıkları bilinmiyor muydu?

2- Selahattin Demirtaş çıkıp dese ki: Ey Türkiye halkı! Biz de bazıları gibi kandırıldık. Rabbim ve halklarımız bizi affetsin! İşte şu tarih milattır, bu tarihten sonra işlenen her suçu ve suçluyu kendi ellerimizle adalete teslim edeceğiz.

Bunların hepsi gerçek olabilir ayrıca
  • Valla son seçimde iktidar, bebek katilinin mektubunu ülkenin resmi kanalına çıkartıp oy istedi ama seçmen gereken cevabı sandıkta verdi. pkk ve bebek katili ne kadar uğraşırsa uğraşsın, HDP seçmeninin iradesini Selahattin Demirtaş temsil ediyor. Bu saatten sonra tayyibe oy gitmez HDP seçmeninden.
  • HDP seçmeni sizce nedir ? Kimlerdir ?

• hdp seçmeni
    hdp seçmeni
    hdp seçmeni
    hdp seçmeni
    hdp seçmeni
    hdp seçmeni
    hdp seçmeni
    hdp seçmeni
    hdp seçmeni
  • Genel seçimde HDP'ye, cumhurbaşkanlığında kendi adaylarına verirler. Cumhurbaşkanlığı ikinci tura kalırsa adaya ve partinin tutumuna bağlı olarak değişir.
  • MRTFR kullanıcısına yanıt
    Bir HDP'li olarak duruşum böyle olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle belirteyim; İyi Partiliyim...

Her zaman yazdığım gibi:

Hdp seçmeninin çoğu Akp seçmeni gibi vantilatör değil.... Kendilerine yapılan yanlışları asla unutmaz...

Geçen seçimde Hdp oyları için devlet kanalına Osman Öcalan'ı Tv'ye çıkarması gram fayda vermedi...

Bu saatten sonra Akp tvlerde Apo'yu terete şeş'e getirip konuştursun, ancak Hdp'nin %1 oyunu alabilir...

Bir de bazı arkadaşların sürekli "Ustonbul soçumlorunu Hodopo'nun oyloruylo oldonoz lon." diye ağzında gevelediği lafa karşılık Akp'nin 2015 Haziran - 2015 Kasım seçimlerine göz atsın... Hatta ben yapıştırayım buraya 2 seçim farkını...

quote:

2015 haziran seçim sonuçları.

AKP - 40,87% 18.864.864
    CHP - 24,95% 11.518.070
    MHP - 16,29% 7.519.168
    HDP - 13,12% 6.057.506
    SP - 2,06% 949.063

2015 kasım seçim sonuçları

AKP - 49,49% 23.673.541
    CHP - 25,31% 12.109.985
    MHP - 11,90% 5.691.737
    HDP - 10,76% 5.145.688

seçim sonuçlarına bakacak olursak;

haziranda chp'nin milyonlarca değil binlercesi hdp'ye gitmiş, akp'nin %45 kemik oyu varken, %40 lara gerilemesi şaşırtıcı. büyük ihtimal bır kısım mhp'ye, bir kısmı ise hdp'ye, bir kısmı da saadete gitmiş.

kasımda ise chp hdp'den emanet oyunun küçük kısmını geri almış, akp mhp'nin ve hdp'nin milyon emanet oylarını almış. hdp mhp'den daha fazla koltuk sahibi olmuş.

yani haziranda sadece chp değil akp'den de hdp'ye oy gitmiş. Kasımda ise "emanet oysuz" hdp yine mecliste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 5 Mayıs 2020; 17:42:28 >

• Üstte bir arkadaş yazmış. HDP de belirleyici faktör Demirtaş oldu diye, sonuna kadar katılıyorum.

Her ne kadar geçmişte radikal unsurların PKK ile yakınlaşmış olduğu bilinse de, bugün aynı yakınlığı gösteren emareler iyice azaldı. Hendek olayları tamamen açılım sürecinde Osman Baydemir gibi su götürmez bir PKK militanı sayesinde hazırlamış tuzaklardır.

Şimdi iki konu üzerine yoğunlaşalım:

1- Neden HDP'li belediyelere daha önceki yıllarda kayyum atanmadı? Yardım, yataklık yaptıkları bilinmiyor muydu?

2- Selahattin Demirtaş çıkıp dese ki: Ey Türkiye halkı! Biz de bazıları gibi kandırıldık. Rabbim ve halklarımız bizi affetsin! İşte şu tarih milattır, bu tarihten sonra işlenen her suçu ve suçluyu kendi ellerimizle adalete teslim edeceğiz.

Bunların hepsi gerçek olabilir ayrıca

• Aday eko olursa ekoya, Mansur Yavaş olursa akp adayına verir

Onun için ben hdp nereye oy vermeyecekse oraya vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 5 Mayıs 2020; 20:4:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2. tura kaldigi durumu konuşuyoruz hocam.

• Hdpye oy verecekler. Kürtler kendi insanına oy verir. 90'larda yine o zamanın hdpsine oy verirlerdi. Tüm kürtler hdpye oy verseydi ülkede ana muhalefet olurlardı. Birçoğu akpye oy veriyor yoksa akp doğuda il alamazdı.
    Bu işlerin okumuşlukla ve cahillikle alakası yok. Okuyunca hdpye oy vermezler diyenler vardı okumuşlarını gördüm daha da azılı oluyor.
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    hocam ilk turda tabii ki kendi adaylarini desteklerler. ben 2. turda millet ve cumhurun kapışmasıni kastediyorum.

• cumhur ittifakına verir diyenler galiba aktroll.

içeriye süloyu kim aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

hocam ilk turda tabii ki kendi adaylarini desteklerler. ben 2. turda millet ve cumhurun kapışmasıni kastediyorum.
    Ya millete verirler ya da oy vermezler. Mazoşist falan değillerse cumhura niye oy versinler?
  • MRTFR kullanıcısına yanıt
    hocam cumhur ittifakının yapacağı yeni bir açılım, Demirtaş'ın tahliyesi, kayyumlarin kaldırılması gibi şeyler belki de gözlerini boyar

• quote:

hocam cumhur ittifakının yapacağı yeni bir açılım, Demirtaş'ın tahliyesi, kayyumlarin kaldırılması gibi şeyler belki de gözlerini boyar
    Belediye seçimlerinde HDP seçmenini akpye yönlendirse zaten Demirtaş dışarıdaydı. Ama Demirtaş yolundan dönmedi, herkes tayyip ve bahçeli gibi yanar döner değil.
  • quote:

Mhp olmasa cumhura verirler derim. Ancak mhp var. Gerçi 2018'de kürt oy vermese erdoğan referandumu kazanamazdı.

Sürekli hdpye laf ederler ama bugüne kadar o bölgeden çok oy aldılar bunu görmezden gelirler.
  • quote:

Cumhur ittifakı dağılır o zaman.

• Büyük şehirlerde yaşayanları bilmem amaaa

doğuda hdp nin kalesi olan yerler değişmez.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.