Şimdi Ara

HDMİ Pc Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Bir sorunum var sizden yardım bekliyorum.Arkadaşlar altın uçlu Hdmi kablosu aldım.Monitöre ve Kasaya bağladığımda sinyal yok hatası alıyorum.Bunun nedeni nedir acaba?Aldığım yere götürdüm vatan bilgisayara denediler çalıştı.Arkadaşımın bilgisayarında da çalıştı.Bende sinyal olmamasının nedeni nedir acaba arkadaşlar?

Monitör:ASUS 23.6" VS247HR

Anakart:Asus Z97-AR

• UP.Yardım lütfen arkadaşlar.
  • Merhaba arkadaşım. aynı sorunu bende yaşadım

Masaustu dahili ekran kartı olan bir bilgisayarım vardı ve monitör yerine tv almayı tercih ettim.
    aldığım yerde denedik problemsiz bir şekilde çalışmaktaydı. ama eve getirdiğimde olmadı.

Neyse sebebine gelelim ana kart üzerindeki HDMI yerine takınca malesefki çalıştıramazsın çalıştırmanın tek yolu var.
    Bilgisayarı güvenlik modda açıp sonrasında yeniden başlat yaptığında açılacaktır. Bilgisayarı her fişten söktüğünde güvenli modda açmazsan şayet açılmaz ekran. Kısacası Bilgisayarı güvenli modda açıyorsun - ekran geldikten sonra başlat - bilgisayarı yeniden başlat yapıyosun ve açılmasını bekliyorsun. Bilgisayarı prizden sökmediğin sürece açtığında açılır ekran gelir. prizi söktüğün anda bu işlemi tekrar yapman gerekiyor.
    Kökten sorunu nasıl hallettim ona gelelim. Ekran kartı aldım ve sıkıntım tamamen kalktı ortadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrolyok -- 9 Kasım 2015; 16:43:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kontrolyok

Merhaba arkadaşım. aynı sorunu bende yaşadım

Masaustu dahili ekran kartı olan bir bilgisayarım vardı ve monitör yerine tv almayı tercih ettim.
    aldığım yerde denedik problemsiz bir şekilde çalışmaktaydı. ama eve getirdiğimde olmadı.

Neyse sebebine gelelim ana kart üzerindeki HDMI yerine takınca malesefki çalıştıramazsın çalıştırmanın tek yolu var.
    Bilgisayarı güvenlik modda açıp sonrasında yeniden başlat yaptığında açılacaktır. Bilgisayarı her fişten söktüğünde güvenli modda açmazsan şayet açılmaz ekran. Kısacası Bilgisayarı güvenli modda açıyorsun - ekran geldikten sonra başlat - bilgisayarı yeniden başlat yapıyosun ve açılmasını bekliyorsun. Bilgisayarı prizden sökmediğin sürece açtığında açılır ekran gelir. prizi söktüğün anda bu işlemi tekrar yapman gerekiyor.
    Kökten sorunu nasıl hallettim ona gelelim. Ekran kartı aldım ve sıkıntım tamamen kalktı ortadan.

Merhaba hocam öncelikle yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim.Dediğinizi yaptım hocam fakat olmadı maalesef.Bu arada monitörü yanlış yazmışım özür dilerim.

Monitör:Asus Vn247h
    Ekran Kartım:Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 AMD Rodeon

Hocam başka ne olabilir acaba sebebi?Bu arada diğer arkadaşlardan da yardım bekliyorum,teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.